Олег Тягнибок Голова ВО "Свобода"

Бюджет-2020. Кінець епохи бідності олігархів

21 вересня 2019, 15:12

Переглянув проєкт нового бюджету. Схоже, "епоха бідності" таки закінчиться...для олігархів. Дивіться самі.

ПЕРШЕ. У проекті бюджету не передбачено ніяких заходів щодо деолігархізації, демонополізації та деофшоризації (хоча все це було обіцяно перед виборами). Знову буксується розвиток промисловості, галузей з високим показником доданої вартості (відповідно – збільшення робочих місць і соціальних гарантій).

Натомість, у "найкращих" традиціях попередників, передбачено тотальне розграбування держави (приватизація залишків державної власності – в тому числі стратегічних, розпродаж землі с/г призначення, легалізація грального бізнесу та ринку бурштину) і поглиблення боргової ями (у 2020-му збираються взяти в кредит ще 383 млрд грн).

ДРУГЕ. Податковий тягар знову вкладають на плечі простим українцям: бюджет наповнюється за рахунок податку на доходи фізичних осіб (+17%) і податку на прибуток підприємств (+ 20%). Тим часом не розширюється податкова база рентних платежів – рентне законодавство продовжує працювати на олігархів.

ТРЕТЄ. Запланована сума повернених до бюджету коштів за рішенням суду за рахунок боротьби із корупцією – НУЛЬ. Зате на премії цим "борцям" – гроші є: на 7,1% збільшується фінансування НАЗК, на 16,2% – АРМА, на 19,7% – НАБУ, на 71,2% – ДБР.

ЧЕТВЕРТЕ. Скорочується фінансування пільг, житлових субсидій, допомога сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям й особам з інвалідністю. А при цьому зростає фінансування Президента, його чиновників, чиновників з апарату Верховної Ради та ГПУ, більше відомої "зливанням" резонансних справ, ніж досягненнями (тим часом прем'єр Гончарук, зауважте, розповідає у ЗМІ про "скорочення витрат на держуправління"...).

П'ЯТЕ. У бюджеті залишається торішня програма, створена владою Порошенка для піару на виборах, – Фонд Президента України з підтримки освітніх програм. 500 млн грн піару Зеленського за державні гроші.

ШОСТЕ. На фінансування партій із державного бюджету заплановано близько 1 млрд грн. Половина із цього – на компенсацію витрат на виборчу кампанію п'яти партій, які пройшли в Парламент (найбільше – "Слузі народу").

СЬОМЕ. І найважливіше. Видатки на Міноборони – формально на рівні з торішніми, реально – МЕНШІ (бо живемо в умовах інфляції). Натомість видатки на апарат МВС укотре зростають (+8,3%).

Простими словами: рвучись до влади, "слуги" критикували своїх попередників, говорили й обіцяли те, що хотіли почути виборці. А тепер, ставши владою, продовжують стратегію тих самих попередників – розбудовують поліцейсько-чиновницьку державу, захищають не українців від московитів і олігархів, від зубожіння, а себе від свого основного ворога – від нас, українців.

powered by lun.ua
Коментарі — 29
hrim _ 21.09.2019 16:48
IP: 35.235.226.---
Сергій Гордієвський:
То "Свобода" права чи ліва партія? Щось лаври Симоненка в бабушок перехватити хоче на мою думку...
Відсутність "лівої" партії в Україні дається взнаки. Ідеї соціалізму, які в нас часто тотожні популізму, перехоплюють практично усі опозиційні партії. Інакше як сподобатись виборцям.
Елена Величко _ 21.09.2019 16:41
IP: 35.235.226.---
100%+.
Бюджет – "ми країна бідна" та проти громадян задля "к-лізьму".
Щось не згадую, щоби ми усі згодились 30 років, щоб нам "це вам не соціалізм"...
Хай вже соціалізм буде аніж пошесть постійно.
Сергій Гордієвський _ 21.09.2019 16:03
IP: 35.235.226.---
То "Свобода" права чи ліва партія? Щось лаври Симоненка в бабушок перехватити хоче на мою думку...
Володимир Войтко _ 21.09.2019 15:25
IP: 35.235.226.---
Головне, що рейтинг набубнявів, піднявся і став твердим.
Україна та Європа1133 Aтака Путіна1291 Корупція1443 Зеленський75 Мовне питання189
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter