Лі Тернер Генеральний консул та директор місії Великобританії з питань торгівлі та інвестицій у Стамбулі. Колишній Посол Великої Британії в Україні (2008-2012)

Чи будуть жовтневі вибори чесними та справедливими?

20 квітня 2012, 15:20

Нещодавно я написав блог, в якому привітав звістку про те, що Україна направила ОБСЄ/БДІПЛ* офіційне письмове запрошення надіслати спостерігачів на парламентські вибори, що мають відбутися у жовтні 2012 року. Я був трохи здивований, побачивши, що деякі коментатори розтлумачили мої слова таким чином, що сама присутність спостерігачів від ОБСЄ автоматично означає, що вибори будуть чесними. Це, звичайно, не те, що я сказав.

Це дійсно гарна новина, що Україна завчасно запросила ОБСЄ/БДІПЛ, щоб місія спостерігачів змогла сформувати якомога більш обґрунтовану позицію. Однак, для ОБСЄ/БДІПЛ, Великої Британії чи будь-кого іншого буде неможливо сформувати остаточні висновки щодо рівня відповідності жовтневих виборів міжнародним зобов'язанням України до тих пір, поки ми не побачимо, що відбудеться між сьогоднішнім днем і жовтнем, а також як будуть проведені самі вибори.

Формуючи думку про ці вибори, Велика Британія приділятиме пильну увагу висновкам місії спостерігачів від ОБСЄ/БДІПЛ. Як я писав раніше в одному із своїх попередніх блогів про місію ОБСЄ, "багато факторів впливатимуть на те, як міжнародна спільнота оцінюватиме якість парламентських виборів у жовтні 2012 року, одним із яких, зокрема, буде те, чи зможуть усі лідери опозиції взяти в них участь."Photo by news.elise.com.ua

* Організація з безпеки та співробітництва в Європі/Бюро з демократичних інституцій та прав людини

powered by lun.ua
Коментарі — 44
ЛесикТелесик _ 22.04.2012 20:41
IP: 93.75.22.---
adesa:
ЛесикТелесик:
adesa:

ВК я наверно перечитывать и цитировать не буду, но там точно не предполагается давать оценку и советы внутренней политики правительства местонахождения. Если у Вас есть время и желание – процитируйте где послы имеют право вмешиваться во внутренние дела.
ВК не містить заборони давати оцінки й висловлювати думки. Це нічого спільного не має із "втручанням у вн. справи". Не плутайте поняття. Давати оцінки – це нормальна функція диппредставництв. І взагалі, що ви захищаєте? Наш відсталий стан речей? Хочете закрити рота послам, аби не говорили правду про те, що твориться в державі. Та вони не просто МАЮТЬ таке право, а вони ЗОБОВ'ЯЗАНІ це робити, як представники демократій, для яких слова "європейські стандарти" – мають конкретний практичний сенс, про які ви, вибчате, напевно, не маєте уявлення.
anna-maria _ 22.04.2012 19:51
IP: 194.44.149.---
adesa

Якщо Ви стільки проводите часу в інтернеті, відстежуєте дописування всіх західних послів на блогах, що радше личило б часам холодної війни чи сталінським часам, то для урізноманітнення досвіду, можна скористатися пошуковими програмами.
anna-maria _ 22.04.2012 18:23
IP: 194.44.149.---
adesa

Будь ласка, не маніпулюйте інформацією. Посли західних країн висловлюють публічно свої думки не лише в Україні, а й в Польщі, Словенії, Хорватії, Румунії тощо – це легко можна перевірити. Посол Індії в США, досить сміливо висловила свої думки щодо Банґалору, індійський IT центр на зразок Силіконової долини. Мабуть, Ви знаєте, що 15 тисяч індійців, які здобули чудову освіту в США, повернулися на батьківщину, щоб там розбудовувати модерен суспільство. Тепер чимало індійців через брах якісної освіти та брак вільних місць в їхніх університетах, штурмують найкращі університети США. Блог, до слова, веде посол Індонезії в Австрілії – читайте The Age. Таких випадків ДЕСЯТКИ. Це засвідчує, що сучасна дипломатія ефективно використовує всі інформаційні канали для долання комунікаційних бар'єрів.
Ваша поведінка аж надто заанґажована, щоб щиро вірити у Ваше піклування про інформаційну недоторканість інтернет-простору від західних послів. Ми не в середньовіччі, це вже було...
tcherkas _ 22.04.2012 15:12
IP: 212.15.127.---
adesa:
ЛесикТелесик:
anna-maria:
-------------
хорошо, покажите, где в стране подарившей миру парламентаризм, есть сайт на котором иностранные послы (не Украины, а США или Швейцарии) рассказывают англичанам как и за кого голосовать и в каком случае они не признаю выборы честными.

Подсказываю, роль и функции посла регламентированы Венской конвенцией и наши послы ее четко выполняют, а вот послы в Украине из США, Германии и Англии – нет.
До уваги Лоли і лолоподібних: На газпромівському сайті "Ехо Москви" посли США,Ізраїлю, Японії
та інших країн в блогах часто піднімають такі ж питання, як і посли Великої Британії чи Німеччини в Києві.
До речі, посольства Росії за кордоном ведуть також активну пропагандистську роботу в країнах перебування, продовжуючи колишні радянські традиції.
ЛесикТелесик _ 22.04.2012 13:40
IP: 93.75.22.---
adesa:

ЖОДЕН із західних послів не вказують, за кого голосувати. Можливо, я щось пропустив? Максимум, на що вони вказують, – це проблеми з дотриманням Україною взятих на себе міжнародних зобов'язань (!), що цілком відповідає функції послів, які, за Віденською конвенцією 61 року, представляють свої держави. Вкажіть на місце у ВК, яке забороняє послам висловлювати думки, у тому числі, доносити/озвучівати у державі, що приймає, позицію їхніх центрів?
anna-maria _ 21.04.2012 22:12
IP: 159.160.170.---
adesa

На жаль, наші посли НІКОЛИ не писали і очевидно, не писатимуть, на блогах західних чи східних інтернет-видань чи на сторінкаї відомих газет через дві причини: не можуть висловлювати власної думки і не вміють. Бо як інакше пояснити, що за всю історію дипломатії незалежної України ЖОДЕН, за вийнятком одного посла, не висловлював публічно своїх думок. А у багатьох посольсвах українських за кордоном наші дипломати спілкують навіть не англійською, а переважно російською... То що вони можуть рекомендувати?
anna-maria _ 21.04.2012 22:12
IP: 159.160.170.---
adesa

На жаль, наші посли НІКОЛИ не писали і очевидно, не писатимуть, на блогах західних чи східних інтернет-видань чи на сторінкаї відомих газет через дві причини: не можуть висловлювати власної думки і не вміють. Бо як інакше пояснити, що за всю історію дипломатії незалежної України ЖОДЕН, за вийнятком одного посла, не висловлював публічно своїх думок. А у багатьох посольсвах українських за кордоном наші дипломати спілкують навіть не англійською, а переважно російською... То що вони можуть рекомендувати?
ЛесикТелесик _ 21.04.2012 21:11
IP: 93.75.22.---
adesa:
посол, дайте ссылку на ресурс в англии где посол украины рассказывает англичанам как проводить выборы, кто оппозиция, и что он там потом признает

или кто кого учит демократии?
а що, є така потреба – щоб посол країни, яка прославилась "підрахуйством", давав рекомендації країні, яка подарувала світові парламентаризм?
skif183 _ 21.04.2012 20:39
IP: 91.124.15.---
І взагалі. Процес політичного просування ПР в Європу розпочнеть з "тушкування європарламенту".
skif183 _ 21.04.2012 20:37
IP: 91.124.15.---
Як що і Англіі украінський посол буде розказувати як провести вибори, то там виграє ПР.
Александр Капралов _ 21.04.2012 13:53
IP: 77.123.39.---
Vivat UA:
А не скажите почему в Обухове наличие на 15 избирательных участках только америкосов составило 12 "членов" и более 40 с лишнем оПщестивенных организаций всякого толка не помешало победить представителю ПР? И почему то не видно падающих в обморок "демократов и либералов" по поводу "СТРАШНОЙ" фальсификации изъявления жителей города?!
SIM5 _ 21.04.2012 02:10
IP: 89.105.243.---
Sebastien Pereira 1:
SIM5 _
Выдайте Березовского, демократизаторы!
Заберите заработанные тяжким трудом деньги у Путина сначала.

Вы, надо полагать, против выдачи Березовского. Очевидно, один из прикормленных. Из тех, с кого Абрамыч так и не смог добиться отчёта о расходах.
Раша forever^^^^
Я ничего не имею ЗА Березовского. Но я ПРОТИВ того, чтобы воров судили еще бОльшие воры. Отчеты о расходах (и доходах) хорошо бы начинать с самого верха, а не требовать по своему усмотрению.
----------
Отнять, но не поделить, а приватизировать ПЕРВЫЙ РАЗ прозрачно и конкурентно. А по-Вашему, кто из бандитов убил и ограбил всех остальных, у того и должно быть имущество? За тяжелую и опасную работу?
SIM5 _ 20.04.2012 23:40
IP: 89.105.243.---
Sebastien Pereira 1:
Выдайте Березовского, демократизаторы!
Заберите заработанные тяжким трудом деньги у Путина сначала.
SIM5 _ 20.04.2012 23:39
IP: 89.105.243.---
Наблюдатели могут увидеть только то, что им разрешат увидеть. А это только малая часть айсберга.

Юлю и Луценко не выпустят (неужели хоть 1% серьезно думает, что выпустят???). Отбирали бизнес + сажали неугодных – и будут. "Свободные" СМИ – какие есть, такие и будут. Заставляли людей вступать в ПР 10 лет назад – и сейчас заставляют. Запугивали+покупали избирателей и членов комиссий – и будут.

Сами выборы (голосование), конечно, постараются провести без скандалов. Но не честным способом, а административным. Работу проведут заранее, наблюдателей посадят подальше.
------
Для понимания происходящего в Украине надо понимать, что даже при президентстве Ющенко донецких бандитов боялись сильнее, чем ющенковской власти (может, кроме первых недель после Майдана, когда сами донецкие испугались).
tcherkas _ 20.04.2012 21:30
IP: 212.15.127.---
Александр Капралов:
tcherkas:
Что Вы понимаете под словом "стимуляция"? Это "голуби мира" с эмблемой НАТО на крыльях и ракетами и бомбами под ними?!

В ЕС – на відміну від НАТО – є свій набір "стимуляторів" для Януковича та його паханату.
А в Межигір"я "голуб миру" залетить обов"язково – з українською емблемою.
Не варто перейматись...
Jurdumm _ 20.04.2012 21:12
IP: 93.74.78.---
Хіба, шановний пане Посол, міжнародна спільнота не виразила власной думки про "демократичность" майбутьніх виборів до ВР, якщо лідери опозиції сидять у в'язницях за сміхотворними приводами і фізично не можуть приймати участь у виборах, тобто там, де народ може дати власну оцінку їх діяльності?
А їснуюча влада в Україні як шулер намагається заманити західних спостерігачів для "забезпечення" чистоти експерімента "відповідності виконання міжнародних забов'язань України", тримаючи в рукаві краплені карти фальшувань підрахунку голосів а також можливісті лідерам опозиції спілкуватися з народом тільки зза грат буцигарень.
Александр Капралов _ 20.04.2012 20:36
IP: 77.123.39.---
tcherkas:
Что Вы понимаете под словом "стимуляция"? Это "голуби мира" с эмблемой НАТО на крыльях и ракетами и бомбами под ними?!
Александр Капралов _ 20.04.2012 20:34
IP: 77.123.39.---
БУДУТ!!! честными, прозрачными и демократичными, не волнуйтесь, даже можно к бабке не ходить!!!
tcherkas _ 20.04.2012 19:15
IP: 212.15.127.---
Пане Посол,

вимога звільнення всіх засуджених на політично вмотивованих процесах повинна
стати предметною з боку Брюсселю та Лондону.
Без "стимуляції" Януковича та його мафії нічого не зміниться...
tcherkas _ 20.04.2012 19:08
IP: 212.15.127.---
Світ має посилити тиск на владу України через політично вмотивовані судові процеси, метою яких є усунення політичних конкурентів перед новими виборами.

Таку думку озвучив уповноважений федерального уряду Німеччини з прав людини Маркус Ленінґ в інтерв'ю радіостанції Deutsche Welle.
"Загальна картина цілком очевидна: все це політично вмотивовані процеси, які мають на меті покарати членів колишнього уряду та усунути з поля політичних конкурентів перед парламентськими виборами в жовтні цього року", – уточнив німецький омбудсмен.

"Для мене ці процеси не мають жодної ваги, оскільки низка попередніх уже засвідчила, що це нечесне судочинство й обвинувачені не мали жодної можливості належним чином себе захищати. Німецька сторона не визнає цих процесів. Тому я закликаю уряд України негайно звільнити всіх цих людей", – сказ
tcherkas _ 20.04.2012 19:02
IP: 212.15.127.---
Формуючи думку про ці вибори, Велика Британія приділятиме пильну увагу висновкам місії спостерігачів від ОБСЄ/БДІПЛ.

Як я писав раніше в одному із своїх попередніх блогів про місію ОБСЄ, "багато факторів впливатимуть на те, як міжнародна спільнота оцінюватиме якість парламентських виборів у жовтні 2012 року, одним із яких, зокрема, буде те, чи зможуть усі лідери опозиції взяти в них участь."
*************************************************************************

Пане Посол,
участь основних лідерів опозиції в парламентських виборах в жовтні 2012 року під
великим сумнівом, бо саме їх боїться режим Януковича.
Вони за гратами.
А Ваші і Ваших партнерів вербальні попередження, не підкріплені конкретними
діями з боку Великої Британії, не справляють враження на межигірського пахана.
tcherkas _ 20.04.2012 18:45
IP: 212.15.127.---
reed:
Пане посол, я дуже вдячна, що Ви робите все для того, щоб нам допомогти. Адже влада й зараз не приховує свої дії задля поставлених ними цілей. Взяти як приклад сьогоднішню новину, як у Харкові примусово виганяли на площу вчителів на мітинг проти підтримки Тимошенко. Те ж саме буде і на виборах – залякування, підкуп і ще багато чого вони придумають...
+100
garazd25 _ 20.04.2012 18:25
IP: 166.147.72.---
Пане Посол!
Турботу про опозицію треба починати з читання декларацій. Можливо тоді Вам відкриються очі – хто є хто!
anna-maria _ 20.04.2012 17:57
IP: 194.44.198.---
adesa:
sadochok:

Закликаю виявляти етос гостинності та елементарний рівень культури ведення дискусії. Я розумію, що мистецтво еристики – ведення аргументованої дискусії, вимагає загальної культури, а не приниження гідності опонентів. До чого тут "посли-шпіони"? А де результат діяльності українських послів-шпіонів? Чому не пишуть на в західних виданнях про ситуацію в теперішній Україні?
Чому не переконують світ, що ми най-най!!!
Вибори та їхні результати залежать від нашого з Вами ВИБОРУ та нашого вміння захистити цей вибір!!! Ось і все...
2Homa 2Pryskiplyvy _ 20.04.2012 17:44
IP: 91.222.248.---
Фальсифікація виборів з вірогідністю 99,999% може здійснюватись "спеціалістами" антинародного антиконституційного ПРайдюківського режиму держави-мафії начолі з топтантом Коституції у ніч перед виборами до вру. Коли у "запломбованих" сейфів, які "під охороною", вночі будуть знімати стінки (нижні, бокові, задні, середні встановлені або на гвинтах, з старано загрутованими та зафарбованими потаємними головками, або на віконній крейдяній замазці, "кваліфіковано" закомуфльваній "під нероз'єднуваний металевий "зварюваний" шов, та виймати певну кількість невиданих ще пропечатаних печатками певної виборчої комісії бюлетенів для їх наступного заповнення проти певної партії чи певного мажоритарного кандидата. А потім викадаються бюлетені по кілька у виобрчі скриньки, відволікши бутербродами, кавою, чаєм, "важливою розмовою" стомлених, зглоднілих "міжнародних" чи "рідних" "спостерігачів". Таким чином, проходили вибори пу, гол та до міцевих ов. Не було б досвіду, не ствердувала б. Охорона?!
Зеленський63 Aтака Путіна1280 Корупція1418 Україна та Європа1122 Свобода слова578
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter