Ярослав Юрчишин Виконавчий директор "Transparency International Ukraine"

Початок парламентського сезону: час починати зміни в освіті, медицині, пенсійній сфері

04 вересня 2017, 12:18

Перший пленарний тиждень сьомої сесії дає старт новому етапу роботи парламенту, новий шанс народним депутатам результативно попрацювати для просування змін саме у тих сферах, де їх зачекалися якнайбільше: освіті, медицині, соціальній сфері, перш за все пенсійному забезпеченні. Зміни у цих напрямках мали відбутися, звісно, куди раніше

На шляху реформ в Україні стоїть чимало перешкод, дві головні з яких: 1) корупційно-олігархічні клани, які протидіють будь-яким змінам, які підважують їхнє привілейоване і паразитуюче положення в суспільстві; 2) політики-популісти, які діють за принципом: "більше красивої брехні виборцям – більше шансів здобути/зберегти владу".

Не секрет, що успіх та темп реформ в державі найбільшою мірою залежить від владної команди: президента, уряду та парламентської більшості. Цей темп очевидно сповільнився за останні два роки. Там де нинішня влада не виступає локомотивом впровадження реформ, вона об'єктивно стає однією з тих перешкод, які названі вище.

Законодавчі пріоритети уряду Володимира Гройсмана на осінню сесію роботи парламенту, які значною мірою співпадають з реформаторським порядком денним коаліції громадських організацій "Реанімаційний пакет реформ", дають деякі сподівання на те, що реформи продовжуватимуться, незважаючи нінащо. Однак, там де владній команді забракне волі до змін, громадські активісти мають нагадати можновладцям, кому вони завдячують свої посади і які зміни, вони обіцяли українцям після перемоги Революції Гідності.

На порядку денному першого пленарного тижня сьомої сесії ряд законодавчих ініціатив, які експерти коаліції Реанімаційний пакет реформ рекомендують підтримати.В другому читанні – в новій редакції рамковий Проект Закону N3491-д "Про освіту" (авторства народних депутатів Скрипника О.О., Литвина В.М., Кременя Т.Д., Кириленка І.Г.), який спрямований на підвищення якості і конкурентоспроможності освіти в нових економічних і соціокультурних умовах, збалансування підготовки кваліфікованих кадрів та потреб ринку праці. Законопроект передбачає позбавлення від рудиментів радянської системи, побудову сучасної європейської системи освіти, збільшення академічної, організаційної та фінансової автономії, а також підвищення відповідальності закладів освіти.

Два важливі законопроекти, які прискорять реформи у сфері децентралізації, і відповідають потребам місцевих громад:

В другому читанні – Проект Закону N4773 "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо добровільного приєднання територіальних громад) ", ініційований 24-ма депутатами з різних фракцій та груп на чолі з Федоруком М.Т... У Бюджетному кодексі України пропонується визначити, що право на перехід на прямі трансферти з державним бюджетом, крім визначених наразі міст обласного значення, районних бюджетів та бюджетів, об'єднаних відповідно до Перспективного плану громад, мають також об'єднані відповідно до Закону територіальні громади, визнані у встановленому Законом порядку спроможними.

В першому читанні – Проект закону N6466 "Про внесення змін до Закону України "Про добровільне об'єднання територіальних громад" щодо добровільного приєднання територіальних громад сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення", ініційований групою депутатів на чолі з Дехтярчуком О.В. Відповідно до Методики формування спроможних територіальних громад потенційними адміністративними центрами першочергово є міста обласного значення, які є спроможними. Законопроект N6466 надає можливість територіальним громадам приєднуватися до міст обласного значення без проведення перших виборів на всій території.

У сфері економічного розвитку – в другому читанні – Проект Закону N4685 "Про електронні довірчі послуги", з пріоритетного списку законопроектів ініційованих КМУ, прийняття якого сприятиме: створенню умов для розвитку та функціонування сфери електронних довірчих послуг; вільного обігу електронних довірчих послуг в Україні, а також можливості вільного доступу до електронних довірчих послуг постачальників електронних довірчих послуг, що провадять діяльність в інших державах; пришвидшенню бізнес-процесів та зменшенню операційних витрат на ведення бізнесу; інтеграції України до Єдиного цифрового ринку ЄС.

У сфері захисту довкілля – в другому читанні Проект Закону N6106 "Про стратегічну екологічну оцінку" (авторства Диріва А.Б. та групи депутатів), який в пакеті із вже ухваленим законопроектом N2009а-д "Про оцінку впливу на довкілля" з правками президента, запроваджує європейські стандарти екологічної оцінки, а саме – чіткі та прозорі процедур екологічної оцінки при ухваленні рішень органів влади стосовно планування розвитку територій, із забезпеченням участі громадськості та врахуванням існуючих та потенційних екологічних проблем, у тому числі пов'язаних зі здоров'ям населення.

В енергетичному секторі – в першому читанні – Проект Закону N6229 "Про забезпечення прозорості у видобувних галузях" (ініційований Бельковою О.В. та її колегами з різних груп та фракцій). Законопроект передбачає надання громадськості доступу до повної та об'єктивної інформації щодо платежів суб'єктів господарювання, які здійснюють діяльність у видобувних галузях, створення передумов для суспільно відповідального використання такими суб'єктами корисних копалин загальнодержавного значення.

Експерти РПР закликають народних депутатів нарешті дати старт медичній реформі в Україні. А саме включити в порядок денний та ухвалити в цілому урядові законопроекти, ініційовані КМУ з подачі Міністерства охорони здоров'я N6327 та N6604. Ці законопроекти запроваджують якісно новий механізм фінансування медичних послуг і лікарських засобів, бюджетні кошти витрачаються на оплату послуг наданих пацієнту, а не на утримання медичних закладів, як це відбувається дотепер.

Ми також закликаємо депутатів невідкладно розглянути у комітетах урядовий пакет законопроектів із пенсійної реформи NN6614, 6615, 6616 та 6617 з метою їх підготовки до другого читання.

Зробивши ці кроки, реформаторськи налаштована частина парламенту дасть гідну відповідь популістам та опонентам змін, продемонструвавши свою здатність відповідати на найбільш гострі суспільні виклики.

powered by lun.ua
Коментарі — 17
Logic2009 _ 05.09.2017 12:13
IP: 91.196.177.---
Shtaller Sergey:
Какие ракетные двигатели США закупает у Рашки??
А те, которые в Воронеже родственники Семижопова выпускают:)
=================================================================
В январе 2017 года "Роскосмос" решил отозвать двигатели производства Воронежского механического завода из-за технологических проблем. "Коммерсантъ" писал, что "речь идет обо всех без исключения двигателях для "Протонов", это десятки единиц". Сообщалось, что вместо материалов с драгоценными металлами на заводе использовали менее жаростойкие и неликвидные компоненты.
Начиная с 2010 года семь ракет "Протон-М" потерпели крушение: по одной в 2010, 2011, 2013, 2014 и 2015 годах, две – в 2012 году. Кроме того, в конце апреля 2015 года разбился космический грузовой корабль "Прогресс-М-27М", который должен был доставить грузы на МКС.
Orest Jj _ 05.09.2017 08:40
IP: 77.52.24.---
Евген Дергаченко:
...Кувейтская газета Al-Jarida сообщает, со ссылкой на "хорошо информированные военные источники" о том, что израильские самолеты-стелс F-35 "совершили маневры в воздушном пространстве Сирии и Ливана без того, чтобы быть замеченными российскими системами противовоздушной обороны".

Газета утверждает, что израильские самолеты "совершали маневры на разной высоте и полеты различной дальности, а также имитировали воздушные атаки, но ни система ПРО С-300, ни более совершенная с-400 не засекли их"...
Orest Jj _ 04.09.2017 22:42
IP: 77.52.109.---
...в Отчете ООН относительно реформ в Украине говорится о том, что за последние три года после проведения властью реформ 60% украинцев оказались за чертой бедности. Также в ООН сообщили, что за последние годы в Украине на 31,9% упал уровень ВВП Украины в расчете на одного человека, что является крайне критическим показателем...
В конце прошлого месяца, находясь с поездкой в Западной Украине, Юлия Тимошенко ярко, но верно сказала, что преступные реформы власти убийственны для украинской нации.
byv _ 04.09.2017 22:14
IP: 193.93.219.---
"...бюджетні кошти витрачаються на оплату послуг наданих пацієнту, а не на утримання медичних закладів, як це відбувається дотепер..." Хтось пояснить мені – хто тепер буде утримувати медичні заклади? Пацієнт буде робити ремонт медичних закладів, платити за комунальні послуги і закуповувати обладнання?
Максим Чарушниковв _ 04.09.2017 20:19
IP: 178.137.93.---
Anatol Zubenko:
Максим Чарушниковв:
А як же офшори, куди виведено 200 млрд $?
Що зробив Порошенко, Яценюк, Гройсман, Турчинов щоб розслідувати ці фінансові оборудки.

А цих грошей вистачить і на армію і на всі основні реформи.
Забудьте.Офшоры и сделаны для того, чтобы поддерживать существующий порядок вещей в мире. Их никто и никогда не отменит! Так что, сколько бы страна не заработала, "лишние" деньги окажутся там...
Ахренеть.

Нехай цей бред про "существующий порядок вещей в мире" Порошенко з Яценюком розкажуть Меркель, Макрону, Мей, Туску)))
Ostap Kycher _ 04.09.2017 17:20
IP: 35.195.204.---
когда то на этих грантореформаторо реаниматоров была хоть какая то надежда
власти с майдана оказались сильнее, умнее и хитрее
с каждым годом грантоеды все больше пишут и реформируют и реанимируют и с каждым годом коррупция все больше, больше и больше
надо что-то менять, не работет
Olexandr Chiba _ 04.09.2017 16:02
IP: 77.122.23.---
руслан49:
У депутатів зараз одні заботи – як пробратися в коло тих осіб, яким виділяє гроші Коломойський.
Ботяра, на твої цукерки рошен ніхто не засіхає. Жуй шоколядний батончик і нічим не переймайся.
valsh01 _ 04.09.2017 15:59
IP: 188.115.190.---
Anatol Zubenko:
valsh01:
boh:
Було б непогано, якщо б до Закону "Про освіту" прийняли законодавчий акт, який би відмінив назавжди будь-яку шкільну форму...
==
Не далее как пару дней назад спорил со своей хорошей знакомой по поводу формы. Я придерживаюсь Вашей позиции, что форма для общеобразовательных школ и лицеев – дурацкий атавизм советского периода, когда все должны были быть одинаковыми. Однако моя знакомая, неглупый и опытный в жизни человек, придерживается совершенно другой точки зрения. Единая форма, по ее мнению, предотвращает внешнее разделение по богатству и бедности учеников
И она права...
Вы пропустили главное, что это ВНЕШНЕЕ разделение учеников)) Поскольку когда в кармане одного ученика новейший смартфон, его привозят-увозят на машине, учителя перед ним прогибаются, он тусит по крутым клубам – вряд ли это не замечают остальные ученики)) И одинаковой формой это различие не спрячешь))
Anatol Zubenko _ 04.09.2017 15:15
IP: 94.153.158.---
valsh01:
boh:
Було б непогано, якщо б до Закону "Про освіту" прийняли законодавчий акт, який би відмінив назавжди будь-яку шкільну форму в державних загальноосвітніх закладах. Приватні заклади за бажанням можуть вводити шкільну форму.
Не далее как пару дней назад спорил со своей хорошей знакомой по поводу формы. Я придерживаюсь Вашей позиции, что форма для общеобразовательных школ и лицеев – дурацкий атавизм советского периода, когда все должны были быть одинаковыми. Ну, и возможность портным нехило заработать на ее пошиве)) Однако моя знакомая, неглупый и опытный в жизни человек, придерживается совершенно другой точки зрения. Единая форма, по ее мнению, предотвращает внешнее разделение по богатству и бедности среди семей учеников
И она права...
Anatol Zubenko _ 04.09.2017 15:12
IP: 94.153.158.---
Максим Чарушниковв:
А як же офшори, куди виведено 200 млрд $?
Що зробив Порошенко, Яценюк, Гройсман, Турчинов щоб розслідувати ці фінансові оборудки.

А цих грошей вистачить і на армію і на всі основні реформи.
Забудьте.Офшоры и сделаны для того, чтобы поддерживать существующий порядок вещей в мире. Их никто и никогда не отменит! Так что, сколько бы страна не заработала, "лишние" деньги окажутся там...
valsh01 _ 04.09.2017 15:05
IP: 188.115.190.---
boh:
Було б непогано, якщо б до Закону "Про освіту" прийняли законодавчий акт, який би відмінив назавжди будь-яку шкільну форму в державних загальноосвітніх закладах. Приватні заклади за бажанням можуть вводити шкільну форму.
Не далее как пару дней назад спорил со своей хорошей знакомой по поводу формы. Я придерживаюсь Вашей позиции, что форма для общеобразовательных школ и лицеев – дурацкий атавизм советского периода, когда все должны были быть одинаковыми. Ну, и возможность портным нехило заработать на ее пошиве)) Однако моя знакомая, неглупый и опытный в жизни человек, придерживается совершенно другой точки зрения. Единая форма, по ее мнению, предотвращает внешнее разделение по богатству и бедности среди семей учеников
boh _ 04.09.2017 14:37
IP: 194.44.142.---
Було б непогано, якщо б до Закону "Про освіту" прийняли законодавчий акт, який би відмінив назавжди будь-яку шкільну форму в державних загальноосвітніх закладах. Приватні заклади за бажанням можуть вводити шкільну форму.
Максим Чарушниковв _ 04.09.2017 14:16
IP: 46.211.252.---
А як же офшори, куди виведено 200 млрд $?
Що зробив Порошенко, Яценюк, Гройсман, Турчинов щоб розслідувати ці фінансові оборудки.

А цих грошей вистачить і на армію і на всі основні реформи.
valsh01 _ 04.09.2017 13:42
IP: 188.115.190.---
"...Реанімаційний пакет реформ"
==
2. Повторюсь. Реформы, особенно – "реанимационные", возможны только при:
1) широком обсуждении в обществе, когда реформаторы не на эмоциях, а с цифрами и фактами показали ли бы, что простым украинцам (а не только государству) эти реформы необходимы и выгодны. И даже если реформы болезненны, то в обозримом будущем (которое исчисляется годами, а не десятилетиями), от этих реформ украинцы выиграют;
2) к обсуждению реформ обязательно нужно привлечь гражданское общество, независ. экспертов, оппозицию, чтоб они выступили в роли противовеса предлагаемым властью вариантам;
3) обсуждение должно быть проведено максимально широко, чтоб его услышала большая часть населения. Единственный вариант – на общенациональных каналах. С хорошими ведущими;
4) только услышав все "за" и "против", украинцы могут поддержать "реанимационные" реформы. Затянуть пояса и ждать обещанного эффекта. А если не поддержат – тогда и реформ не будет. Они наверняка уйдут в небытие)
valsh01 _ 04.09.2017 13:11
IP: 188.115.190.---
"...Реанімаційний пакет реформ"
==
1. Мне всегда казалось, что когда человек в реанимации, его спасают сильнодействующими лекарствами и способами, а не мажут зеленкой, дают аспирин или делают подтяжку лица с педикюром)) Просмотрев "реанимационность" предложенных законопроектов и реформ, у меня создалось такое впечатление, что эксперты не совсем понимают, в каком положении находится сейчас страна. На хрен нам "довирчи послуги", если из-за высокой смертности, низкой рождаемости и охренительной трудовой миграции, ими просто некому будет пользоваться. Зачем опять трогать школу, если есть уже вполне ощутимый (по опыту образования школьников) опыт "реформ" от предыдущих правительств. Какая, нахрен, экологическая оценка в коррумпированном и бедном государстве.
Але, эксперты, проснитесь)) РЕАНИМАЦИОННЫМИ должны быть меры по устранению монополизации экономики, усилению гос.влияния на олигархов и крупные корпорации, деоффшоризация, защита свободы слова и прав человека, усиление профсоюзов
САНДРО _ 04.09.2017 13:03
IP: 82.193.99.---
Общался недавно с жительницей Крыма, а точнее Севастополя.
У них (ну они же передовые, впереди планеты всей) уже проведена такая реформа, ну типа как хвалится Юрчишин – деньги за пациентом.
Это просто ужас и катастрофа.
Если врачу нужно принять 10 пациентов в день, он примет только 10 и ты хоть умри под дверью, а потому что деньги придут только на 10 пациентов и не больше.

Если тебе вдруг надо сделать МРТ или сложный анализ, то пожалуйста, месяца через 4-5, а сейчас денег нет, хоть сдохни.

Терапевт должен лечить строго по протоколу, без всяких шаг влево шаг вправо.
Если выпишет что-то индивидуально с учетом особенности пациента, его финансовые эксперты (которых наплодили будь здоров) оштрафуют и в след раз он будет лечить строго по протоколу, независимо лучше тебе от этого или хуже

Пенсионерам уже все равно, но деток и молодежь жалко, гробят на ходу

Мечтает вернуться на материк, как только решит проблему с жильем

Одна надежда, что наши депутаты будут умнее
руслан49 _ 04.09.2017 12:59
IP: 35.189.249.---
У депутатів зараз одні заботи – як пробратися в коло тих осіб, яким виділяє гроші Коломойський.
Уряд реформ406 Корупція1348 Зеленський30 Україна та Європа1094 Aтака Путіна1232
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter