13 листопада 2008, 23:22

Джаз проти вандалізму: прийдіть і запаліть свою свічу

Отримала анонс електронкою і вирішила тут вивісити. Бо щось нема в мене певності, що цей концерт видатного джазмена покажуть наші "чесні канали". Тим більша шана маестро Соляникові за цю акцію – високодостойний вчинок митця і громадянина.

КОНЦЕРТ ПРОТИ БУДІВНИЦТВА НА ГОНЧАРА 17-23 "РЕКВІЄМ ПО СТАРОМУ КИЄВУ"

15 листопада, в суботу, о 16:30 напроти будівництва по вул. Гончара, 17-23 відбудеться концерт джазового музиканта, композитора та виконавця Володимира Соляника "Реквієм по старому Києву". У пам'ять про кожний знищений історичний будинок та на згадку про виселених зі своїх будинків киян на тротуарі будуть запалені свічки.

Акція проходитиме під гаслом: "Музика проти свавілля" й спрямована на те, щоб звернути увагу громадськості на цинізм, із яким порушуються права та свободи громадян, законодавство України та знищується заповідна зона Києва.

Один з найбільш неординарних джазових виконавців України, лауреат численних премій Володимир Соляник погодився на благодійний виступ, щоб зробити свій внесок у порятунок Києва від беззаконних забудов. Це буде його останній концерт перед довгими гастролями у Норвегії.

******************************************************************************

За інформацією ініціативної групи, будівництво на Гончара, 17-23 веде одна з компаній Івана Куровського, народного депутата від БЮТ, найбільш відомого скандальним будівництвом на Жовтневій лікарні. Вочевидь, це пояснює той факт, що міліція дуже агресивно ставиться до протестуючих на кожній акції, що дуже нагадує ситуацію на Жовтневій лікарні.

Як тільки стало відомо про те, що жителі прилеглих будинків подали позов до суду з метою скасувати сумнівне землевідведення, забудовник в особі Олександра Дубова вийшов на контакт із ініціативною групою. Не соромлячись, представники забудовника намагаються залякати чи купити організаторів спротиву. "Раджу вам прислухатися до нашої пропозиції, тому що справу ми все одно виграємо".

Охоронці-будівельники майданчика так само поводяться дуже агресивно, не допускаючи людей на їх власну прибудинкову територію та обливаючи людей фарбою. Декільком активістам після акції почали дзвонити невідомі та вимагати припинення протестів.

Це будівництво порушує численні норми чинного законодавства України, в тому числі норми Земельного кодексу України, Закону України "Про благоустрій населених пунктів", Закону УРСР "Про охорону і використання пам'яток історії і культури", постанови Кабінету Міністрів України від 11.04.2002 N502 "Про затвердження Порядку зміни цільового призначення земель, які перебувають у власності громадян або юридичних осіб", Закону України "Про охорону культурної спадщини".

Зокрема, Гончара, 17-23 входить до охоронної території музею-заповідника "Софія Київська", а на території історико-культурних заповідників забороняється будь-яке будівництво, не пов'язане з прокладкою інженерних мереж, необхідних для заповідників, впорядкуванням території, відтворенням і реставрацією пам'яток історії та культури.

За подальшою інформацією звертатися до Євгенії Бєлорусець 8 0975948013

powered by lun.ua

Про дві сьогоднішні річниці

Оксана Забужко, для "Корреспондента": Год назад пессимисты шутили: "Янукович может нас удивить только приятно!". Увы, едва ли не самым "приятным" итогом за год "новой власти" приходится считать ее "политпросветительские" последствия: то, что народу всей соборной Украины (именно так!) воочию открылась ее полнейшая профессиональная беспомощность и некомпетентность...

На підтримку одної громадської акції: Не дамо згасити свічу пам'яті

В усій донедавній офіційній риториці довкола Голодомору мене незмінно бентежила одна річ: недоговореність. Так, ніби в 1933-му все й скінчилося, і пам'ять про один із наймасштабніших цивілізаційних злочинів в історії людства, скоєний на нашій землі, – то все-таки більше "ритуал під річницю", з сьогоднішньою бездольністю країни напряму не пов'язаний: за класиком кажучи – "наносили землі та й додому пішли"...

"Демократія по-українськи": Фінал за кадром

Нога охоронця з розмаху захряпнула з коридора двері просто інтелігенції перед носом. Передні оторопіло завмерли. - Що там, що? – допитувалися задні...

Передвиборче: Дві цитати, з епіграфом і постскриптумом

ЦИТАТА ПЕРША. З мого інтерв"ю журналові "Корреспондент" (у наступному номері). - Страна сейчас в предвыборной лихорадке, и, что хуже всего, мало кто верит, что после выборов ей станет лучше...

Про Гоголя

Шестилетнему киевлянину, как почти все киевские дети, свободно болтающему по-русски, мама решила перед сном вместо сказки почитать "Майскую ночь...

Сила і право: Відео з сектора Газа

Для тих, хто не знає англійської: вона не каже цим озброєним бардадимам нічого особливого. Звичайні, притомні людські слова, які, напевне, трохи дивно звучать у розпалі бойових дій: "Відступіться! Чому ви це робите? Чому ви в них стріляєте? Ви що, не розумієте, що так не можна робити?" і т...