Оксана Забужко Письменниця, Віце-президент Українського ПЕН-центру

Джаз проти вандалізму: прийдіть і запаліть свою свічу

13 листопада 2008, 23:22

Отримала анонс електронкою і вирішила тут вивісити. Бо щось нема в мене певності, що цей концерт видатного джазмена покажуть наші "чесні канали". Тим більша шана маестро Соляникові за цю акцію – високодостойний вчинок митця і громадянина.

КОНЦЕРТ ПРОТИ БУДІВНИЦТВА НА ГОНЧАРА 17-23 "РЕКВІЄМ ПО СТАРОМУ КИЄВУ"

15 листопада, в суботу, о 16:30 напроти будівництва по вул. Гончара, 17-23 відбудеться концерт джазового музиканта, композитора та виконавця Володимира Соляника "Реквієм по старому Києву". У пам'ять про кожний знищений історичний будинок та на згадку про виселених зі своїх будинків киян на тротуарі будуть запалені свічки.

Акція проходитиме під гаслом: "Музика проти свавілля" й спрямована на те, щоб звернути увагу громадськості на цинізм, із яким порушуються права та свободи громадян, законодавство України та знищується заповідна зона Києва.

Один з найбільш неординарних джазових виконавців України, лауреат численних премій Володимир Соляник погодився на благодійний виступ, щоб зробити свій внесок у порятунок Києва від беззаконних забудов. Це буде його останній концерт перед довгими гастролями у Норвегії.

******************************************************************************

За інформацією ініціативної групи, будівництво на Гончара, 17-23 веде одна з компаній Івана Куровського, народного депутата від БЮТ, найбільш відомого скандальним будівництвом на Жовтневій лікарні. Вочевидь, це пояснює той факт, що міліція дуже агресивно ставиться до протестуючих на кожній акції, що дуже нагадує ситуацію на Жовтневій лікарні.

Як тільки стало відомо про те, що жителі прилеглих будинків подали позов до суду з метою скасувати сумнівне землевідведення, забудовник в особі Олександра Дубова вийшов на контакт із ініціативною групою. Не соромлячись, представники забудовника намагаються залякати чи купити організаторів спротиву. "Раджу вам прислухатися до нашої пропозиції, тому що справу ми все одно виграємо".

Охоронці-будівельники майданчика так само поводяться дуже агресивно, не допускаючи людей на їх власну прибудинкову територію та обливаючи людей фарбою. Декільком активістам після акції почали дзвонити невідомі та вимагати припинення протестів.

Це будівництво порушує численні норми чинного законодавства України, в тому числі норми Земельного кодексу України, Закону України "Про благоустрій населених пунктів", Закону УРСР "Про охорону і використання пам'яток історії і культури", постанови Кабінету Міністрів України від 11.04.2002 N502 "Про затвердження Порядку зміни цільового призначення земель, які перебувають у власності громадян або юридичних осіб", Закону України "Про охорону культурної спадщини".

Зокрема, Гончара, 17-23 входить до охоронної території музею-заповідника "Софія Київська", а на території історико-культурних заповідників забороняється будь-яке будівництво, не пов'язане з прокладкою інженерних мереж, необхідних для заповідників, впорядкуванням території, відтворенням і реставрацією пам'яток історії та культури.

За подальшою інформацією звертатися до Євгенії Бєлорусець 8 0975948013

powered by lun.ua
Коментарі — 46
Vadim_C _ 16.11.2008 11:49
IP: 193.108.236.---
А большие деньги сейчас нужны как никогда. И тут уже без политики никуда. Ведь за предвыборную компанию надо платить!
Vadim_C _ 14.11.2008 19:20
IP: 193.108.236.---
Тут политики нет. Зарабатывание больших денег за счёт выселения старушек и ничего личного, как говорится. Но тема на чьи деньги этот кошмар делается должна быть, на мой взгляд освещена как можно полнее.
NELLI _ 14.11.2008 19:15
IP: 77.123.111.---
14.11.2008 17:10___ Vadim_C
Если бы там был замечен Балога, то бютовские фанфары не умолкали бы ни день, ни ночь, сменяя друг друга. На всех встречах депутаты БЮТ УЧТИВО БЕРУТ ПОДПИСИ, ГЛЯДЯ ПРЯМО В ГЛАЗА СОБЕСЕДНИКУ И ПРИЛОЖА РУКУ К СЕРДЦУ ГОВОРЯТ: ВСЕ БУДЕТ СДЕЛАНО, РАССМОТРИМ, УДОВЛЕТВОРИМ... и ВСЕ. А бютовский грабеж продолжается.
Vadim_C _ 14.11.2008 17:10
IP: 193.108.236.---
Какой Балога? При чем тут он? О чем вы? Мы здесь с "мельницами" как "донкихоты сражаемся". Нам объясняют, что мы никто и звать нас никак. А Балоговцев не видели. Построить 15-ть квартир по два мил. за каждую и развалить 65-ть, преимущественно с пенсионерами? И нам нельзя протестовать, т.к. могут подумать, что это политика? Это бред!
krabat _ 14.11.2008 14:33
IP: 85.159.2.---
14.11.2008 13:30___ Alex_r
"...Бороться нужно с системой."

Не варто тратити сили – система не тільки здихає але й пожирає власний труп: тепер тільки за проходження Містобудівної ради необхідно викласти від 100 тис. до кількох млн дол.Так що поки бажаючих не так вже й багато.А найближчим часом будівництву і "незаконному" і "законному" кердик...
Alex_r _ 14.11.2008 13:30
IP: 77.123.125.---
Це будівництво порушує численні норми чинного законодавства України, в тому числі норми Земельного кодексу України, Закону України "Про благоустрій населених пунктів", Закону УРСР "Про охорону і використання пам'яток історії і культури", постанови Кабінету Міністрів України від 11.04.2002 N502 "Про затвердження Порядку зміни цільового призначення земель, які перебувають у власності громадян або юридичних осіб", Закону України "Про охорону культурної спадщини".
БРАВО, Оксана!
Надеюсь с таким же рвением Вы возьметесь анализировать соответствие законодательству всех остальных строек Киева.
Уверяю Вас, В КИЕВЕ НЕТ НИ ОДНОЙ АБСОЛЮТНО ЗАКОННОЙ ЗАСТРОЙКИ.
Поймите, нашим строительным законодательством и, в первую очередь, городскими решениями специально создана такая разрешительная процедура, не нарушить которую невозможно, но строить при этом можно.
Поэтому нужно бороться не с конкретным "куровским", а с строительной системой, с Градостроительным Советом, с комиссией Киевсовета по строительству и т.д.
Поймите, если какой-либо "куровский" будет отказыаться от той или иной строительной площадки, то он просто угробит свой бизнес, а на эту площадку придет какой-нибудь другой застройщик.
Бороться нужно с системой.
Безусловно, я лично категорически против так называемой "уплотнительной застройки" центральных районов Киева, когда строятся громадные жилые и офисные здания без расширения дорог и развития инфраструктуры. И я приду на этот концерт.
vic05 _ 14.11.2008 13:13
IP: 77.123.201.---
по темі На ударних – Володимир Соляника! ( спеціально для SpokusXalepniy
Один з найбільш неординарних джазових виконавців України, лауреат численних премій Володимир Соляник погодився на благодійний виступ, щоб зробити свій внесок у порятунок Києва від беззаконних забудов.
Пианист, влюбленный в джаз. Импровизатор, композитор, аранжировщик, вдохновенный фантазер, Владимир Соляник – подлинная звезда украинского джаза, известный любителям и профессионалам далеко за пределами родной Украины.
Арт-директор ежегодного фестиваля "Джаз-Коктебель". Основатель "Киев-арт-ансамбля", "фишкой" которого стала интернациональность участников из Украины, России, Польши, Англии и Германии.
В качестве солиста выступал на одной сцене с такими легендами джаза, как Чик Кориа, Дон Пуллен, Ральф Патт, Джонни Ви, Мэтью Харрисон, Стив Логан, Стив Вотермен, Глен Йорга.
Любитель классической музыки и преподаватель в училище им. Глиэра.
Дискография Владимира Соляника насчитывает 12 альбомов, первый из которых был выпущен в 1987 г. в США вместе с Сергеем Курёхиным, Дином и Дадли Эвенсонами и
Джонатаном Крамером.
http://www.mamakabo.ru/participants/koktebel2007/solyanik/
люд _ 14.11.2008 12:35
IP: 77.121.220.---
14.11.2008 10:48___ Олена Притула
___ люд
При чем здесь Тимошенко?

Пані _Олена Притула, ПО-ПЕРШЕ НЕ ТАК ВЖЕ Й ТИОШЕНКО ТУТ НІДОЧОГО, АДЖЕ ЯК БИ ЮЛЯ НЕ ВІДШТОВХНУЛА ВІД СЕБЕ ТАКИХ ЛЮДЕЙ ЯК СТЕПАН ХМАРА, І НЕ НАБРАЛА ТАКИХ "ХЛОПЦІВ З ПРАВИЛЬНОЇ ЦЕРКВИ" ЯК ДУБОВИЙ ТО І ТЕМИ НЕ БУЛО, БО ТАК НАХАБНО В КИЄВІ І ОБЛАСТІ ДІЮТЬ ЛИШ БЮТІВЦІ, ЩО ЛОРЕЧІ І ВІДВЕРНУЛО МЕНЕ ВІД БЮТ, АЛЕ НЕ ВІД ЮЛІ, ТОДІ.
ПО-ДРУГЕ Я ПЕРЕД ВИКЛЮЧЕННЯМ ПК, ЗАГЛЯНУВ НА ВАШ САЙТ І ПОБАЧИВ ЦЕЙ БЛОГ, ДЕ ЯВНО ВКАЗУЮТЬ НА БЮТ, А БЮТІВСЬКІ ШТАБІСТИ НЕ ПРОКОМЕНТУВАЛИ))) ТОМУ ПЕРЕДБАЧАЮЧИ ПОСТИ ТИПУ:

14.11.2008 09:02___ Стен1
"... У даному разі Оксану Забужко використали..."
І НАМАГАЮЧИСЬ ЗАХИСТИТИ ПИСЬМЕНИЦЮ ЯКУ ШАНУЮ, Я І НАПИСАВ ЗАСТЕРЕЖЕННЯ ВИКОРИСТАВШИ "CapsLock – моветон", ЩОБ НЕ РОБИЛИ ВИГЛЯД ЩО НЕ ПОМІТИЛИ))))
ПО-ТРЕТЄ МЕНІ БАЙДУЖІ ПСИХОАНАЛІЗИ ДЕЯКИХ НЕОФРЕЙДИСТІВ ЩОДО МОГО ВИКОРИСТАННЯ "CapsLock – моветон", ТАК САМО ЯК І БАЛОГИ, ЮЛІ, ЮЩЕНКИ І ЇХНІ ПРОПЛАЧЕНІ КОМЕНТАТОРИ, І ЇХНІ КОМЕНТАРІ ЩОДО МЕНЕ)))))))
Ярославна _ 14.11.2008 12:23
IP: 93.74.244.---
пані Оксано, дякую за інформацію

P.S. не зважайте на юлезомбів
кажуть, на них випробовують спеціальні методики, не дарма ж в БЮТ стільки представинків харизматичних сект
адекватним людям – своє робити.
vic05 _ 14.11.2008 12:22
IP: 77.123.201.---
yvn
Чому треба переходити на хамство, чому нормальна людина, відома письменниця не може звернутись до киян спасти місто. Київ належить не лише киянам, це наша столиця. Як можна писати таке свинство. Нереалізовані і тупі люди так себе ведуть. +1
глас вопиющего в пустыне... не расстраивайтесь, это вообще не люди. это боты. т.е. платные пропагаднисты одной из никому не нужных партеек.
на соседнем блоге висит та же инфа – и кстати, никакого свинского шабаша там нет. это просто на Забужко у этих такая реакция))
люди! партийные и без! вы можете прийти и поддержать защитников Киева от варварской застройки просто своим присутствием. Город умирает и нуждается в нашей помощи.
п.с. господа модераторы! жестче баньте тех, кто злословит тут не по теме.
valeryR _ 14.11.2008 12:12
IP: 77.91.130.---
Олена Притула
___ valeryR
Привет Космосу. Он явно не мой мэр.
Извините, что не по теме: Помнится на сайте УП в момент выборов было очень много статей (Черненко, Попов и всяких товарищей) восхваляющих Космоса, да и критических тогда не было, а Вы такое пишите. И личный вопрос сколько времени у Вас банят на основной странице или там можно и не дергаться совсем, но зато балогановские боты у Вас трудятся вовсю. NELLI не в счет это клиника, а сейчас и институты начнут прикрывать с хоз темами. тогда ее отсюда не выгонишь
compositor _ 14.11.2008 12:08
IP: 212.82.211.---
14.11.2008 11:24___ NELLI
14.11.2008 11:04___ SpokusXalepniy
О судах почитайте Мунтян, чтобы не приводить в качестве аргумента в чью-либо защиту.
Зачем нам суды, если у нас есть "Мунтян" и стойкий борец с идеологическими диверсантами NELLI. Это намного лучше и идеологически более выдержано.
NELLI _ 14.11.2008 11:56
IP: 77.123.111.---
14.11.2008 11:29___ Yuri_D
Вы вспоминайте сайт Обозреватель, который целенаправленно занимался дебилизацией и разрушением помаранчевых сил, чтобы потом свою работу приписать другим. Типично бютовский цинизм, лицемерие и ложь.
Vaka _ 14.11.2008 11:43
IP: 91.197.48.---
NELLI
"Почитайте – Ющенко виноват, что депутат из БЮТа – вор. Более маразматических высказываний трудно придумать."

Да, но такого не читал. Вообще, согласитесь, любую дурь видно с первых слов и нет нужды дочитывать до конца. Безграмотность населения... Что ж, всегда (и везде) это имело место, но что мне Гекуба? Вполне достаточно уцелевших грамотных людей, с ними и общаюсь, чего и Вам желаю.
Yuri_D _ 14.11.2008 11:29
IP: 91.124.111.---
14.11.2008 10:48___ Олена Притула
___ люд
При чем здесь Тимошенко?
Не робіть невинний вигляд, що не розумієте і відхрещуєтесь – такий "люд" насправді найбажаніший для вас. Про це свідчить навіть і ваша реклама щодо подбору кадрів:"Хочете працювати в "Українській правді"? Ми шукаємо нових людей!":
Якщо ви знаєте, що спільного у Тимошенко та Louis Vuitton, який зв'язок між виборами та печивом і хто такий Космос – ви саме той, кого ми шукаємо"...
Підозрюю, що автор – ваш протеже С.Лещенко, в якого давно спостерігається якийсь неприродній інтерес до жіночого вбрання.
В 90% матеріалів УП вже три роки цілеспрямовано ведеться пряма чи опесередкована пропаганда проти Тимошенко – якщо не полити брудом, то кусьнути. Кому прислуговуєтесь, пані Олено?
NELLI _ 14.11.2008 11:28
IP: 77.123.111.---
14.11.2008 11:14___ Vaka
я об этой сути говорю давно. Нельзя защищать воров, если они и принадлежат к политсиле, кот. поддерживаете. Но это глас вопиющего в пустыне. Почитайте – Ющенко виноват, что депутат из БЮТа – вор. Более маразматических высказываний трудно придумать. Вот и вернулись на круги своя – функциональная безграмотность населения. Кто виноват? Не буду продолжать. Запрещено.
Іхалайнен _ 14.11.2008 11:25
IP: 92.113.29.---
Шановне панство, та у нас вся країна Гончара 17-23, а дехто все свічки ставить з будь-якого приводу, що за здравіє, що за упокой. Свічки допомагають в інших місцях і в інших обставинах.
NELLI _ 14.11.2008 11:24
IP: 77.123.111.---
14.11.2008 11:04___ SpokusXalepniy
О судах почитайте Мунтян, чтобы не приводить в качестве аргумента в чью-либо защиту. Наш суд – дышло. Примеров масса. А пока г-да Рудьковский и г-н Луценко, совершившие абсолютно одинаковые хищения гос. казны. Это не зависит от политокраса, а зависит от того, в какой касте находитесь – властьимущих или биомассы. У нас такое разделение.
жекка _ 14.11.2008 11:19
IP: 212.35.161.---
Я голосовал и буду голосовать только за Юлю. Но на акцию обязательно приду. Дело ведь не в Куровском -он делает свой бизнес, а жулике Черновецком, который все это разрешает и в Ющенке, который его покрывает.
Vaka _ 14.11.2008 11:14
IP: 91.197.48.---
БартСімпсон
"Мова йде НЕ ТІЛЬКИ про захід "взагалі" з принциповим розв'язанням світових проблем.
А про конкретний двір, конкретний будинок, (Гончара, 17-23), конкретного забудовника."

Ну а я ж про що.
100% згоден з 10:59___ NELLI. Одразу б так – до суті.
БартСімпсон _ 14.11.2008 11:06
IP: 77.91.130.---
___ Vaka
...не варто політизувати такі речі, не зі вчора ж знищуєься Київ...
Бо йдеться про справді серйозні речі і питання треба ставити принципово

А чому політизувати не можна?
Мова йде НЕ ТІЛЬКИ про захід "взагалі" з принциповим розв'язанням світових проблем.
А про конкретний двір, конкретний будинок, (Гончара, 17-23), конкретного забудовника.

Проблема або розв'язується, або обговорюється. З листом до ООН та Ради Європи
Vaka _ 14.11.2008 11:06
IP: 91.197.48.---
NELLI
"Как голосует фракция БЮТ? Как скажет Черновецкий."

Впору спросить, а чей фаворит сам г-н кавалер почётного ордена? И как быть с обещанием самого вручателя высоких и мудрых наград и любителя старины (какая ирония!) – касательно прекращения строительства на Парковой аллее? Э, да что, право, так толковать – без конца и краю. Моё здравомыслие, как Вы любезно изволили заметить, состоит в том, что я не занимаю чью либо сторону с целью мочилова другой. Это, мне кажется, бесперспективно и унизительно, мы же граждане одной страны. Когда-то мы сошлись на том, что лишь лет через 10... А пока, что ж – набрать воздуху в груди и занырнуть... Вам бы не хотелось?
yvn _ 14.11.2008 11:05
IP: 217.196.166.---
Чому треба переходити на хамство, чому нормальна людина, відома письменниця не може звернутись до киян спасти місто. Київ належить не лише киянам, це наша столиця.
Як можна писати таке свинство. Нереалізовані і тупі люди так себе ведуть.
SpokusXalepniy _ 14.11.2008 11:04
IP: 71.139.23.---
Щодо БЮТу і самої Тимошенко.
Щось мені здається, що у Тимошенко є в країні "кілька" ворогів, крім О.Забужко і джазового музиканта. Я навіть не кажу: "повірте!"
Так ось... якщо б забудова була справді незаконна, причому, одразу по кільком наведеним статтям, то (знову не кажу "повірте!") знайшлося б, крім джазового музиканта і пані Оксани, точнісенько 1743 різноманітних судових позовів на БЮТівця, кожний з яких продзвонив би всіма дзвонами у всіх ЗМІ, аби показати як Тимошенко покриває незаконні дії свого корупційного депутата. І дзвін стояв би ще задовго ДО ТОГО, як самі позиви почали б розглядуватися судами.
І виходить, що замість подання в суди, працювати на встановлення закону і правопорядку буде барабанщик.
Боротьба почалася! Конферанс – непідкупна Забужко! На ударних – Володимир Соляника! Юлю геть! Юлю геть! Юлю геть!
Аж свічку задуло.
NELLI _ 14.11.2008 10:59
IP: 77.123.111.---
14.11.2008 10:48___ Олена Притула
Решение должно быть принято на общегосударственном уровне, как это сделано во Франции. ЗАПРЕЩЕНО даже фасады изменять старинных зданий, а для современных зданий выделен район, прекрасный. Район Парижа – Дефанс. Если приняты такие законы, то никакие космосы. тимошенки не смогут это изменить.
ONLINE
Корупція1445 Мовне питання190 Україна та Європа1133 Aтака Путіна1291 Зеленський75
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter