Ігор Жданов Міністр молоді та спорту України

Як нам захистити національні інтереси, якщо цього не хочуть громадяни України?

11 березня 2008, 13:37

Румунія оскаржує дії України з будівництва судохідного каналу "Дунай – Чорне море" у європейських інстанціях. Цілком закономірний хід нашої західної сусідки. Адже на кону сотні мільйонів доларів та боротьба за розвиток транспортної інфраструктури.

У цій боротьбі, як говориться, усі засоби гарні. Член ЄС Румунія буде намагатися використати всі чималенькі можливості Європейського Союзу для тиску на Україну.

Головний привід – це порушення екології та загибель рідких видів птахів у гирлі Дунаю. Вже стали чутні голоси "незалежних" екологів-правдолюбців по обидва боки кордону. Нібито за помахом чарівної палички розпочалася інформаційна атака на Україну, яка дивно співпала з поданням звернення Румунії до ЄС.

Я не проти збереження екології та боротьби з забрудненням природи, але вся ця історія віддає неприємним "душком".

У зв'язку з цим, згадалися події трирічної давнини. На початку 2005 року до Києва прибув один дуже високопосадовий дипломат з країни-сусідки. На зустріч до нього були запрошені керівники українських неурядових організацій.

У приватній та неформальній атмосфері діалогу представникам українського громадянського суспільства були запропоновані немаленькі гранти на вивчення екологічних проблем Дунаю та будівництва каналу. Із зрозумілою, на мій погляд, метою.

Тоді я, вражений такою нахабністю, вирішив піти із зустрічі, не очикуючі на її завершення.

Дехто залишився. Крики про невиправні екологічні наслідки будівництва каналу з тих пір роздаються все голосніше та наполегливіше.

І на останок, в мене лише одне питання – воно не про суму грантів і наявність елементарної совісті і честі.

Питання – як нам захистити національні інтереси, якщо цього не хочуть громадяни України?

powered by lun.ua
Коментарі — 14
signifer _ 12.03.2008 20:29
IP: 194.44.160.---
Якийсь дешевий патріотизм в нас розвивають. Ну написав би автор хто саме приїзджав, хто залишився тоді на зустрічі, кому давали ті гранти?

І взагалі Інтереси Румунії це її інтереси – в неї вони зрозумілі, Україна, точніше її урядовці ніколи так не вміли захищати свої інтереси, вони ними вміють тільки торгувати звичайно для взаємної користі. Бо звикли балансувати.
Український уряд жодного разу не протестував коли румуни скидали ціаніди в Дунай, а навіщо...
Але є й інтереси українців. Ні я не маю увазі тих хто закопав мільйони гривень в канал, який постійно замулюється й буде замулюватися бо Дунай річка, яка несе найбільше мулу в Європі. Ці люди знали, що ніхто не проконтролює скільки того намулу вичерпано, тому проект погоджується кожним новим урядом незалежно від його кольору. Я маю на увазі тих людей з податків яких оплачено днопоглиблення. Найдешевший проект будівництва каналу, який практично не потребував коштів з бюджету країни, вже перевершив за вартістю найдорожчий (який не мав потреби щорічно поглиблюватися бо був шлюзований). І це ще не все, проситимусь гроші кожного року, а головне даватимуть. Хто не знає чому? А ви зайдіть на сайт Рахункової палати й подивіться на аудит будівництва каналу, цікава речі можна побачити, хоч й інформація очевидно скорочена.
signifer _ 12.03.2008 20:18
IP: 194.44.160.---
Гарно автор пише, душевно, аж на сльозу пробиває, а аргументи ж які ладні й сам видно чоловік солідний. І нам стає образливо за рідну неньку...

З біографії ясно такий чоловік мусить мислити глобально по державному, а не цяцьками якимись там довкілля, громадяни, їх зродов'ям я вже не кажу про якесь там біорізноманіття. Хто його знає, що означає те незрозуміле західне слово.
Правильно, головне – гроші, а ще ліпше долари або й навіть євро, така риторика й більш зрозуміла, її можна відчути в руках чи в шлунку, а головне патріотична бо ж як без них рідних грошенят прожити.

Тільки тепер зрозумів чому бардак в країні... Плакати хочеться від такої щирості, видно чоловік нічого не розуміє або вдає що не розуміє, що ще гірше. Не навчили професіоналізму незважаючи на всі пройдені посади. Говорити треба про те, в чому хоча б трохи розумієшся.
Поліщук _ 12.03.2008 17:09
IP: 62.80.163.---
11.03.2008 13:37___Ігор Жданов
Як нам захистити національні інтереси, якщо цього не хочуть громадяни України?
У питанні – розпач збанкрутілого ліберала, який за три роки розтринькав все через свою бездарність.
Як кажуть, "нєча на зєркала пєнять..."
Diskein _ 12.03.2008 09:02
IP: 195.225.158.---
Ну и какая выгода мне, "пересичному громадянину", от этого канала? Строиться от будет на бюджетные (т.е. мои) деньги, а доходы получать будет какие-нибудь жеваги или ахметовы, кусочек кидая продажному чиновнику.
Вообще-то я для того и избирал этот гр...баный парламент и президента, чтобы ОНИ защищали интересы страны!!
Kanada _ 11.03.2008 21:58
IP: 198.62.158.---
11.03.2008 19:17___ вужик_вогнепалик
Я не маю жодної позиції щодо проекту.
Я також не маю. Мабудь ніхто тут не має, але мова не про те.
Мова про те, як Румунія на Україну тисне.
вужик_вогнепалик _ 11.03.2008 19:17
IP: 62.244.18.---
в цьому конкретному випадку держава мусить говорити мовою населення. Розмови про мільйонні прибутки не переконують бо постає питання "чиї" будуть прибутки, а проблеми напевно залишанться місцевому населенню. І якщо вповноважені державні агенства України вважають що екологічних загроз в цьому випадку нема, то аргументів типу " гроші" застосоввувати не варто, мусять бути озвучені інші аргументи. Це основа інформаційної кампанії. Люди мусять знати ЧОМУ цей канал потрібен регіону, що матиме з нього місцеве населення. Я не маю жодної позиції щодо проекту – можу тому, що я не чув нормальних аргументів української сторони.
Kanada _ 11.03.2008 18:08
IP: 198.62.158.---
11.03.2008 16:25___ stanko
Сильний аргумент
Це не аргумент, це апеляція до раціонального...
Мова не про те... Мова про те, що знову Румунія тисне на Україну.
І тут два моменти: Румунія та тисне.

Відношення до румунів в Україні всім знайомо. Так історично сталося...
Тиск приходить з заходу і він нічим не відрізняеться від тиску зі сходу. Тобто Україні треба щось робити з цим взагалі, а то завтра... Я вже писав про це.
stanko _ 11.03.2008 16:25
IP: 195.78.58.---
11.03.2008 15:15___ Kanada
А подумати не пробували? Будь яка будівля – це грощі.

Сильний аргумент – хіба с таким посперечаєшся!:)) А ще: будь-яка дитина це пдігузники та колготи, будь-яка корова – це пасовисько та сіно, будь-які бджоли – це мед та жало...
От на такому рівні і ведемо бесіди з руминами... чи болгарами? Та яка різниця!:))))
Kanada _ 11.03.2008 15:15
IP: 198.62.158.---
11.03.2008 13:57___ stanko
"Адже на кону сотні мільйонів доларів та боротьба за розвиток транспортної інфраструктури". Голослівні твердження?
А подумати не пробували? Будь яка будівля – це грощі.
Інше питання, скільки вкрадуть та куди підуть грощі з експлуатації, тобто скільки з цього вкрадуть...

Щоб бути багатим, треба бути сильним але товаришувати з сильними та порядними – Україна, на жаль, це ще не зрозуміла. Тому такі убогі країни як Румунія тиснуть на Україну.
Це вже було з о.Зміїний, тепер Дунай, завтра Буковина, післязавтра... напіть, не хочу думати про це.
Тепер всі комуняки будуть перещати на кожному розі, що НАТО наступає.

І головне – підняли питання екології. Заголосили... А те що в донецькій області вже нікого не хвилює?
спокойный _ 11.03.2008 14:48
IP: 81.21.0.---
К кому вы обращаетесь, уважаемый? Если сами ушли с мероприятия, где можно было бы остаться и позащищать интересы государства... И так у нас во всем: все призывают всех, но никто ничего делать не хочет. То некогда, то боязно, то нафиг оно нужно...
yury_108 _ 11.03.2008 14:27
IP: 62.80.178.---
Питання – як нам захистити національні інтереси, якщо цього не хочуть громадяни України?
Шановний пане Жданов! А чому б Вам не назвати цих громадян поіменно? Допоможу: Ющенко, Балога, ... Жданов.
Безработный _ 11.03.2008 13:59
IP: 213.159.242.---
Слышь, депутат, граждане заняты тем, что защищают свои интересы: ведь на таких, как ты – надежды никакой. А национальные интересы пускай держава защищает, а не только тырит у этих самых граждан...
Ты все перепутал, кутузов.
Klp _ 11.03.2008 13:58
IP: 194.30.168.---
Більшість громадян хоче і від Румунії, і від Росії. Не плутайте зрадницьку тусовку з громадянами України.
stanko _ 11.03.2008 13:57
IP: 195.78.58.---
От автор пише: "Адже на кону сотні мільйонів доларів та боротьба за розвиток транспортної інфраструктури". Голослівні твердження? Так. Адже жодних посилань на те, з чого виходив автор, немає. Інший опонент може сказати щось антонімічне. І пішла каша...:) Хто в цьому винен? Звісно – громадяни України які не хочуть захищати національні інтереси!:) Цікаво – а збереження екосистеми не є питанням нацбезпеки? Чи знову по верховнорадівському – достойна людина та, яка хоча би ларьок у своєму житті запустила в роботу! А лікарі, вчителі, інші не менш необхідні, але зовсім малооплачувані люди – це що: сміття? Так і зараз: головне гроші і не смійте говорити іншого, бо ви ворог України в такому випадку!:) Я так розумію, пану Жданову грант не дістався від румунів??:))
ONLINE
Корупція1443 Зеленський75 Україна та Європа1132 Aтака Путіна1289 Мовне питання189
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter