Ігор Жданов Міністр молоді та спорту України

Питання переобрання київського міського голови Леоніда Черновецького може розколоти правлячу коаліцію

17 березня 2008, 12:55

Зрозуміло, що головною політичною інтригою цього тижня буде розвиток подій навколо київського мера. А отже, український політикум вступає у чергову кризу, яка матиме загальнодержавне значення.

З одного боку, у кризу будуть втягнуті всі вищі органи влади – президент, уряд та парламент. З іншого – перемога того чи іншого політика у цій політичній битві титанів буде потужним сигналом регіональним елітам на кого "ставити" у майбутніх президентських перегонах.Питання переобрання київського міського голови Леоніда Черновецького вже набуло випуклого парламентського виміру і може розколоти правлячу коаліцію, оскільки частина "Нашої України – Народної Самооборони", яка близька до Секретаріату Президента, утримається від голосування за призначення дострокових виборів у Києві.

Формальною мотивацією таких дій частини НУНС буде посилання на незавершеність роботи президентської та парламентської комісій з перевірки діяльності київського голови.

Однак, справжні причини протистояння між главою держави та прем'єром дещо інші. Глава держави та партнери БЮТ по демократичній коаліції остерігаються монополізації київської влади прихильниками Юлії Тимошенко.

Соціологія свідчить, що переконливі шанси на перемогу має лише той кандидат у мери, якого підтримає БЮТ. У разі переобрання Київради біло-сердечні також розраховують отримати більше половини депутатських мандатів. Це головна причина, яка стримує оголошення дострокових виборів київського мера.

Тому, не виключено, що на цьому тижні активізуються переговори про висунення єдиного кандидата на посаду мера від демократичної коаліції та формування єдиного списку демократичних сил на позачергових виборах до Київради. До компромісного вирішення цього питання дострокові вибори у Києві є сумнівними.

Над послідовністю своїх дій потрібно замислитися і главі держави. Нечітка позиція президента Віктора Ющенка у київському питанні може призвести до подальшого падіння його рейтингу не лише серед киян, але й серед громадян України загалом.

Леонід Черновецький має серйозний антирейтинг, який тягне до електорального дна усіх політиків, які його підтримують. Тим більше, що в інформаційному просторі вже утвердилася думка, що президентська комісія створена не для розслідування діяльності мера, а, скоріше, для його реабілітації.

У всій цій політичній суперечці якось "за кадром" залишилася, власне, київська громада. Знову "верхи" вирішують коли і як проводити позачергові вибори, не зробивши для забезпечення прав киян елементарного – новий закон про місцевий референдум відсутній, а за старим (в редакції 1991 року) такий референдум провести просто неможливо.

powered by lun.ua
Коментарі — 15
БІЛОЦЕРКІВЕЦЬ _ 18.03.2008 23:33
IP: 77.123.40.---
лмк
Вівторок відбувся, Юля свої обіцянки стосовно підтримки закона про кабмін, який урізає її права виконала. Коли ж стало питання про справи "партнерів по каолііції" "БАЛОГА ТА КОМПАШКА" збирались її кинути. Про себе заявило 16 нашеукраїнців-балогівців які утримались. Але дорогу їм перебігли комуністи, які взяли та підтримали Юлю. Пардон, фокус, розводка не вдалася. Ось вам колега де слова, а де діла.
З комсомольським вітанням Ваш В.БІЛОЦЕРКІВЕЦЬ.
До речі, стосовно чоловічого шовінізму пана головного товарознавця, яких досить дивним садомазахістським чином вживається з нелюбов'ю до Ю.Тимошенко з пристрастю до куми Гаранта О.Білозір. Балага елементарно її використав у своїх інтригах.Пані Білозір за час свого депутатства так і не знайшла різниці між естрадою тв Верховною Радою. Від імені "не голосуючих" пояснила, що їх не голосування проти Черновецького – це де протест проти політичного авантюризму. З достеменних джерел відомо, що крілі,петьвки та матвієнки майже на пальцях кидали хто підпише подібні виправдання (текст було підготовлено раніше в секретаріаті) Накінець знайшли симпатичну лохиню. Останній лише б похизуватися в "ролі політичного ерудита". Нажаль пані співачка так і не стала політиком. Ось така любов...
БІЛОЦЕРКІВЕЦЬ _ 18.03.2008 23:12
IP: 77.123.40.---
лмк
Вівторок відбувся, Юля свої обіцянки стосовно підтримки закона про кабмін, який урізає її права виконала. Коли ж стало питання про справи "партнерів по каолііції" "БАЛОГА ТА КОМПАШКА" збирались її кинути. Про себе заявило 16 нашеукраїнців-балогівців які утримались. Але дорогу їм перебігли комуністи, які взяли та підтримали Юлю. Пардон, фокус, розводка не вдалася. Ось вам колега де слова, а де діла.
З комсомольським вітанням Ваш В.БІЛОЦЕРКІВЕЦЬ.
Дороречі, стосовно чоловічого шовінізму пана головного товарознавця, яких досить дивним садомазахістським чином вживається з нелюбовю до Ю.Тимошенко з пристрастю до куми Гаранта О.Білозір. Балага елементарно її використа в своїх інтригах.Пані Білозір за час свого депутатства так і не знайшла різниці між естрадою тв Верховною Радою. Вона від імені і не голосуючих, що голосування проти Черновецького – це де політичний авантюризм. З достеменних джерел відомо, що крілі,петьвки та матвієнки майже на пальцях кидали хто підпише виправдання своєї позиції (текст було підготовлено раніше в секретаріаті), найшли симпатичну лохиню – Білозір. Останній лише б похизуватися в "ролі політичного ерудита". Похизувалась. Стала посмішещем. Ось така любов...
SIM _ 18.03.2008 00:54
IP: 62.221.55.---
Что там уже раскалывать! Ну посмотрим еще на этой неделе, что проголосуют.

Реструктуризация давно нужна: либерал-бандерлоги, космонавты и бандиты (сорри, уже созидатели) – в одну компанию. Только проблема – они не смогут суммировать свои голоса, потому что электорат одних не переносит электорат других. И по отдельности всем грустно.
AID _ 17.03.2008 17:54
IP: 92.112.212.---
Над послідовністю своїх дій потрібно замислитися і главі держави. Нечітка позиція президента Віктора Ющенка у київському питанні може призвести до подальшого падіння його рейтингу не лише серед киян, але й серед громадян України загалом.
Таки да. Если так будет и дальше, Ющенко может уже начинать передавать власть. Однако при этом, удивляет позиция части НУ-НС, которые вместо поддержки Президента в критике кабмина продолжают прогибаться и делать вид, что ничего не происходит, и главное – грызуться между собой. Сравните блоги НУНСовцев и БЮТовцев, - и почувствуйте разницу.;)
Лемко _ 17.03.2008 16:16
IP: 77.121.19.---
Правду взнаємо як завжди лише ПІСЛЯ виборів.

Якщо нова Рада і мер ревізують і скасують ВСІ земельні акти – тоді "справедливість" є.

А якщо ж розкуркулять тільки ПР – і то для своїх – значить..."за неї НЕ ВАРТО боротись".
БІЛОЦЕРКІВЕЦЬ _ 17.03.2008 15:47
IP: 77.123.203.---
ІНФОРМАЦІЯ ДО РОЗДУМІВ.
ПРОПОНУЄМО СПИСОК "ОЧЕНЬ ОБЪЕКТИВНОЙ КОМИССИИ" ДЛЯ ПРОВЕРКИ Л.ЧЕРНОВЕЦЬКОГО, АБО ЧИ НЕ ВВАЖАЮТЬ НАС "ЛОХАМИ"?
Іван Васюник (віце-прем'єр за квотою НУНС),
Роман Безсмертний (заступник глави секретаріату президента),
Наталія Анненкова (чиновник секретаріату президента),
Віктор Бондар (губернатор Дніпропетровщини),
Андрій Давиденко (депутат НУНС, до цього – радник керівника Державного управління справами Ігоря Тарасюка),
Роман Жуковський (чиновник секретаріату президента),
Микола Оніщук (міністр юстиції за квотою НУНС, друг Станіслава Довгого – батька Олеся Довгого).
Євгена Гєллєра Від Партії регіонів Віктор Балога включив до комісії – найближчого соратника Бориса Колеснікова, до якого Черновецький бігає за викликом.
Анатолій Близнюк. голова Донецької облради
Володимира Герасимчука від блоку Литвина. До цього він працював помічником депутата Київради Андрія Іванова – мільярдера, який, власне, і є ключовим "споживачем" схем мера.
Навіть від БЮТ до комісії включили близького до Балоги Ігоря Рибакова.
Тобто президент і глава його секретаріату так чи інакше можуть покластися на 11 членів комісії з 16. Крім того, навряд чи наважаться піти всупереч лінії Банкової міністр-рухівець Василь Куйбіда, заступник генпрокурора Микола Голомша або мер Одеси Едуард Гурвіц.
Фактично ж єдиною людиною Тимошенко є міністр економіки Богдан Данилишин.
vladimirbabakin _ 17.03.2008 15:12
IP: 92.113.51.---
Корупция,как и проституция,была,есть,и будет!Она вечна!Сегодня нет ни одного государства,которого не сотрясали-бы,переодически,корупционые скандалы (она есть даже там,где за это отрубывают головы).Если-бы не было корупции,государственная машина просто остановилась-бы!И все властные кресла,вдруг,оказались-бы пустыми!В Украине корупция преобрела гипертрофированые формы,и все с ней борются,и более активно самые главные корупционеры,кто не дает пустовать властным креслам!И более того,используют в борьбе за кресло,лозунги "борьбы с корупцией"!
Unique _ 17.03.2008 15:04
IP: 91.124.67.---
По великому рахунку, продовжується детінізація всіх сфер життя держави, рівно як і опір цьому процесу, який набув рис неспішності, системності, обгрунтованості, засадничості і фундаментальності, з очевидними претензіями на тривалість і безперервність, враховує попередню кавалерійську атаку, що відставкою уряду закінчилася, але чітко дала зрозуміти хто є хто.
Маємо лише другий раунд. Першим були посередники на вітчизняному газовому ринку в домовленостях двох "смотрящіх"... Думаю, що звіт про сто днів уряду мав би чіткіше розставити логічні акценти і започаткувати підготовку громадської думки щодо нагальної необхідності дочасних президентських виборів...
І на вересень-жовтень, разом з до місцевого на мажоритарній основі – було б доречно.
Мигдаль _ 17.03.2008 14:58
IP: 193.34.72.---
Аффтар – агент БЮТ.
лмк _ 17.03.2008 14:52
IP: 89.105.229.---
7.03.2008 14:24___ БІЛОЦЕРКІ
У премьер-министра есть возможность показать, что слова не расходятся с делами.
Итак, во-вторник рассмотрение программы правительства, закона про кабмин, закона про тендерную палату, др.законов от президента с результативным голосованием, а в среду блокада по Черновецкому. Будет так, как Вы думаете? Знаете уже сегодня, что не будет. Что же на других кивать, с себя бы начала. Так что в игре другие ставки, и нечего пудрить мозги.
Просто _ 17.03.2008 14:45
IP: 195.135.197.---
Правильно сказано про момент истины для власти. Именно в Киеве начало борьбы с коррупцией должно стать сигналом для страны. Персонификация конфликта, переход на личности мало продуктивен. Деятельность Черновецкого в условиях новой власти четко обозначила, проявила коррупционные связи на высшем уровне и теперь их можно и нужно рубить.
vladimirbabakin _ 17.03.2008 14:32
IP: 92.113.51.---
Киев,в очередной раз,смешит Украину,то выбирает не совсем адекватного "космонавта",то теперь,готовы голосовать за истеричку-популистку,строящую свою президентскую компанию за бюджетные средства.Сегодня ей любой ценой нужен Киев,и она,как бешенная собака,покусает любого,кто ей будет в этом мешать!Не ужели Киевляне не могут понять ху есть ху?
БІЛОЦЕРКІВЕЦЬ _ 17.03.2008 14:24
IP: 77.123.203.---
Комусь досить вигідно інтерпритувати наміри відправити Л.Черновецького у відставку в якості елемента боротьби Ю.Тимошенко з В.Юшенком за посаду Президента. Від персоніфікації в політиці не обійтись, але чому "камнем спотикання" між лідерами має стати постать Л.Черновецького. Особистість важливий компонент політичного життя, але вона визначається справами. Давайте говорити не про симпатії чи антипатії між політиками, давайте говорити про їх справи
Феномен Чорновецького на те й феномен, що навіть не потребує фундаментальних доказів. Чи прихід Черновецького на посаду мера покращив життя киян? Постійте в пробках, подивіться на вирубані сквери і т.п.Столичне чиноництво стало більш нахабним, безцеремоннним та цинічним.
Кияни демонструють значний рівень політичної свідомості, щоб не розуміти піруети представників з НУ та ренегатів з БЮТ. Ні для кого не секрет, що економічні інтереси в Києві мають Матвіенко, Катеренчук, Ющенко. останій не Президент, а його рідний брат Петро. Я думаю, що не потрібно боятись факту загострення між бізнесполітиками та політиками в демократичному таборі. КОЛИСЬ ЖЕ ПОТРІБНО ВІДОКРЕМЛЮВАТИ БІЗНЕС ВІД ПОЛІТИКИ. Ми саме у точці, де знаходиться істина. САМЕ ЗАВДЯКИ ЦЬОМУ НЕ ЛИШЕ ВИЗНАЧИМОСЬ, АЛЕ Й ПОБАЧИМО "ХТО Є ХТО!". БІЛЬШ ТОГО У НАС БУДЕ НАГОДА ЩЕ РАЗ ВПЕВНИТИСЬ ЧИ ВІДПОВІДАЮТЬ СЛОВА ПРЕЗИДЕНТА ЙОГО СПРАВАМ?".
У ГАРАНТА Є МОЖЛИВІСТЬ ПОКАЗАТИ, ЩО ЙОГО СЛОВА НЕ РОЗХОДЯТЬСЯ З СПРАВАМИ.
HockMan _ 17.03.2008 14:08
IP: 88.81.225.---
Я б також добавив те, що Юля зробила крок на випередження, якщо її забажають відправити у відставку. Тепер всім буде донесено, що це через її позицію щодо Черновецього, а не через проблеми в економіці. Не навчився ще Балога так працювати з точки зору PR...
yury_108 _ 17.03.2008 13:30
IP: 62.80.178.---
Тому, не виключено, що на цьому тижні активізуються переговори про висунення єдиного кандидата на посаду мера від демократичної коаліції та формування єдиного списку демократичних сил на позачергових виборах до Київради. До компромісного вирішення цього питання дострокові вибори у Києві є сумнівними.
Тобто Ющенко хоче нав'язати Юлі свою кандидатуру на пост мера. І це коли весь Київ за Тимошенко!
А це Юлина розвідка боєм: зразу стане видно, хто є ху!
Зеленський69 Корупція1435 Aтака Путіна1284 Україна та Європа1126 Уряд реформ420
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter