Ігор Жданов Міністр молоді та спорту України

Вселенський Патріарх Варфоломій: ''Наш Престол не визнав відділення Київської Митрополії і залежних від неї православних церков Литви та Польщі та їх приєднання до Московської Церкви, що були здійснені проти канонів''

01 липня 2018, 22:13

Дуже важливі наголоси для справи створення помісної Церкви в Україні, як на мене, прозвучали у промові Вселенського Патріарха Варфоломія після 40-денної Панахиди по спочилому митрополиту Перги Євангелос.

У прес-релізі, за підумками Панахиди, яку відслужили ієрархи Вселенського Патріархату – зазначено:

"Під час свого виступу в тронному залі, після 40-денної панахиди за спочилим митрополитом Перги Євангелосом, який відбувся в неділю, 1 липня 2018 року, у Патріаршій Церкві на Фанарі, Вселенський Патріарх Варфоломій висловив свою незмінну турботу/зацікавлення у розв'язанні/лікуванні українського церковного питання і відновлення єдності розділеного церковного тіла в країні. Його Всесвятість нагадав про те, що Константинопольська Церква завжди дбала і вирішувала багато складних церковних питань на користь народу Божого і збереження Всеправославної єдності, та сьогодні бореться для остаточного врегулювання церковних справ в Україні.

Зокрема, звертаючись до особистості і діяльності покійного Першоієрарха Вселенського Престолу, Вселенський Патріарх зазначив, що "митрополит Євангелос працюючи в якості члена кількох Синодальних Комісій з вирішення різних питань, завжди виходив з критеріїв історії, канонів і логіки".

"І сьогодні, якби він був посеред нас, він допомагав би сучасній проблемі і важливому питанні врегулювання українського церковного питання, тому що це логічно,і ми бажаємо, як Мати-Церква, відновлення єдності в Україні розділеного церковного тіла – десятків мільйонів вірних, хрещених і просвічених безпосередньо турботою і місіонерською енергією Вселенського Престолу. Крім того, в минулому, Константинопольська Церква, діючи в рамках канонів і пастирської опіки вирішувала важкі і складні церковні питання, завжди керувалась інтересами народу Божого і збереженням Всеправославного єдності. Достатньо згадати нещодавню участь і допомогу Вселенського Патріархату у вирішенні проблем, які були в церквах Кіпру, Єрусалиму, Албанії тощо. У цьому в дусі, Константинопольська Велика і Свята Церква Христова діє в дусі істинної любові, бореться і сьогодні для остаточного вирішення церковних справ в Україні."

В подальшому Вселенський Патріарх нагадав про духовні та канонічні права Вселенського Престолу стосовно України: "Хай не забувається, що Константинополь ніколи не видавав дозволу передавати території України будь-кому, крім права хіротонії Київського митрополита у Москві на умовах його обрання Собором в Києві на Помісному Соборі та безумовному згадуванні Вселенського Патріарха. Це сказано у Томосі про автокефалію, що Мати-Церква дарувала Польській церкві: "Наш Престол не визнав відділення Київської Митрополії і залежних від неї православних церков Литви та Польщі та їх приєднання до Московської Церкви, що були здійснені проти канонів та не дотримані права Київського митрополита, який мав титул Екзарха Вселенського Престолу".

Підсумовуючи, Вселенський Патріарх знову послався на покійного митрополита Перги Євангелоса, кажучи, що всі пам'ятатимуть про свою духовну працю та любов, яку він виражав кожній людині. Були присутні архієпискоим Синаїйський Даміанос, ієрархи Вселенького Патріархату, родичі покійного митрополита Перги, архонти, духовенство, члени громади та паломники з-за кордону."

ФБ автора

powered by lun.ua
Зеленський63 Aтака Путіна1280 Корупція1418 Україна та Європа1122 Свобода слова578
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter