20 лютого 2008, 16:07

ФАК для Віктора Ющенка

Рішення Віктора Балоги поставити крапку у своїх стосунках з НСНУ недвозначно говорить про те, що Віктор Ющенко нарешті розпочав свою президентську кампанію. І вибори можуть відбутися раніше, аніж це передбачено Конституцією. Стверджувати так дозволяє той факт, що Президент вже сьогодні відчуває потребу у надійній підтримці своєї майбутньої кампанії. Причому йдеться і про кадровий, і про медійний, і про фінансовий ресурс.

Тут витяги з моєї свіжої рефлексії на тему нового проекту Банкової.

Очевидно, на дострокових виборах 30 вересня 2007 року НСНУ була задіяна в ролі президентського авангарду востаннє. Причому створення нового політичного проекту, про який наразі відомо лише те, що він створюється на базі Фонду регіональних ініціатив "Гарт", очолюваному бізнес-партнером Балоги Ігорем Крілем, буде відбуватися без зайвого поспіху.

Фінансовий ресурс нового пропрезидентського проекту вже, як стверджують ЗМІ, представлений надійними спонсорами, які могли б прикрасити будь-яку партію. Серед них називають таких знаних бізнесово-політичних гравців як Дмитро Фірташ, Ринат Ахметов та Ігор Коломойський. Це вже дало привід жартівникам охрестити проект Балоги неблагозвучною абревіатурою ФАК (за першими літерами прізвищ спонсорів).

Відштовхуючись від часу та механізмів створення партійного проекту Банкової (саме там зосереджено її інтелектуальний та кадровий ресурс), можна зробити висновок, що формуватимуть її саме під президентські вибори, але аж ніяк не під парламентські. Адже партійна система держави наразі стрімко наближається до класичної двопартійної.

Домінування Партії регіонів і БЮТ стало очевидним вже протягом виборчих перегонів 2006 року, а на дострокових виборах 2007-го вони разом здобули підтримку понад 65% виборців. Останні опитування громадян доводять, що відтоді ця цифра лише зросла. А відтак новий політичний бренд навіть за найоптимістичнішого сценарію не зможе реально втрутитися у боротьбу двох гігантів.

Проте завдання нової партії принципово інші. Очевидно, "Гарт" у той чи іншій спосіб намагатиметься повторити діяльність створеного Олександром Волковим фонду "Соціальний захист". У 1999-му "Соціозахист" задіяв соціальну мережу скупки голосів виборців, яка багато в чому прислужилася перемозі Леоніда Кучми на президентських виборах. Відповідно, говорити про створення суто партійного проекту Банкової взагалі не доводиться. Адже основною метою "Гарту" буде створення соціальної мережі отримання голосів виборців під кандидата Віктора Ющенка.

В ідеологічному плані "Гарт" не матиме жодного політичного забарвлення – воно йому категорично протипоказане. А відтак жодних ідеологічних дискусій з основними політичними конкурентами Ющенка – Юлією Тимошенко та Віктором Януковичем – ми не побачимо. Натомість опоненти гаранта втягуватимуться у нескінчені та беззмістовні дискусії з метою їх подальшої дискредитації. Ані Балога, ані Безсмертний не зможуть претендувати на статус публічного лідера – цю роль, імовірно, буде запропоновано спікеру Арсенію Яценюку.

Даремно Віктор Янукович вважає, що він контролює політичну ситуацію, блокуючи Верховну Раду – насправді він просто-напросто знищує себе як політика. А роль миротворця, який зможе розблокувати парламент, вже написана під конкретного виконавця – Арсенія Яценюка. З таким стартовим капіталом Арсеній Петрович зможе згодом стати головою нового партійного об'єднання. Тому вже найближчим часом роботу ВР буде "несподівано" розблоковано і всі лаври за прописаним Банковою сценарієм мають дістатися спікерові.

Але повернімось до нової партії. На допомогу "молодому обдаруванню" невдовзі повинні прийти інші знакові фігури. Їхні прізвища також не є таємницею. Окрім Безсмертного з п'ятьма "нашоукраїнськими розстригами", це, скоріш за все, будуть секретар РНБО Раїса Богатирьова та міністр оборони Юрій Єхануров.

Найбільша ж інтрига полягає у тому, чи вистачить в антикризового менеджера Банкової наснаги піти на дострокові президентські вибори. Те, що такий варіант не є фантастикою, свідчать джерела у самому СП. У будь-якому разі, будуть вибори достроковими або ні, кампанія з підготовки до них вже стартувала.

powered by lun.ua

Как депутаты должны помочь армии

На этой неделе в Генштабе ВС Украины прошла 3-дневная закрытая конференция, подводящая итоги двухлетнего противостояния Украины с Российской Федерацией...

Гражданка РФ Мария Столярова должна стать персоной нон грата в Украине

Сам факт того, что гражданка РФ Мария Столярова, которая весной-летом 2014 года яростно призывала Путина захватить Украину, является шеф-редактором одного из самых рейтинговых каналов Украины, является самым ярким показателем того, как Левочкин, Фирташ и их кремлевские покровители относятся к украинскому народу...

Анексія: Острів Крим буде презентовано у Львові

Шановні львів'яни та гості Львівського форуму видавців! Запрошую вас на відкриту презентацію книги "Анексія: Острів Крим. Хроніки "гібридної війни", яка відбудеться 11 вересня об 11-00 у Палаці мистецтв, конференц-зал (вул...

МВФ вважає ситуацію в Україні кращою за Грецію

На тлі внутрішніх проблем України важливо чути і бачити, як ситуацію у нас оцінюють ззовні. Адже одна річ – політична заангажованість політичних популістів, а зовсім інша – тверезі, гострі оцінки тих людей, чиї рішення справляють реальний вплив на світову економіку...

Чистий четвер у Раді

Завтра Верховна Рада планує розглянути питання звільнення керівника найбільшої спецслужби країни. Зроблено це буде за наполяганням Президента, який власне вносить на розгляд ВР питання призначення та звільнення цієї кандидатури, згідно з п...

Мужчина всегда со своими проблемами разбирается сам

Почитал интервью на УП Александра Кихтенко с Анастасией Рингис. Вот не возьму в толк, как человек в погонах может быть таким плаксивым и обвинять всех в своих проблемах...