Тарас Березовець Політтехнолог, директор компанії персонального та стратегічного консалтингу "Berta Communications"

ФАК для Віктора Ющенка

20 лютого 2008, 16:07

Рішення Віктора Балоги поставити крапку у своїх стосунках з НСНУ недвозначно говорить про те, що Віктор Ющенко нарешті розпочав свою президентську кампанію. І вибори можуть відбутися раніше, аніж це передбачено Конституцією. Стверджувати так дозволяє той факт, що Президент вже сьогодні відчуває потребу у надійній підтримці своєї майбутньої кампанії. Причому йдеться і про кадровий, і про медійний, і про фінансовий ресурс.

Тут витяги з моєї свіжої рефлексії на тему нового проекту Банкової.

Очевидно, на дострокових виборах 30 вересня 2007 року НСНУ була задіяна в ролі президентського авангарду востаннє. Причому створення нового політичного проекту, про який наразі відомо лише те, що він створюється на базі Фонду регіональних ініціатив "Гарт", очолюваному бізнес-партнером Балоги Ігорем Крілем, буде відбуватися без зайвого поспіху.

Фінансовий ресурс нового пропрезидентського проекту вже, як стверджують ЗМІ, представлений надійними спонсорами, які могли б прикрасити будь-яку партію. Серед них називають таких знаних бізнесово-політичних гравців як Дмитро Фірташ, Ринат Ахметов та Ігор Коломойський. Це вже дало привід жартівникам охрестити проект Балоги неблагозвучною абревіатурою ФАК (за першими літерами прізвищ спонсорів).

Відштовхуючись від часу та механізмів створення партійного проекту Банкової (саме там зосереджено її інтелектуальний та кадровий ресурс), можна зробити висновок, що формуватимуть її саме під президентські вибори, але аж ніяк не під парламентські. Адже партійна система держави наразі стрімко наближається до класичної двопартійної.

Домінування Партії регіонів і БЮТ стало очевидним вже протягом виборчих перегонів 2006 року, а на дострокових виборах 2007-го вони разом здобули підтримку понад 65% виборців. Останні опитування громадян доводять, що відтоді ця цифра лише зросла. А відтак новий політичний бренд навіть за найоптимістичнішого сценарію не зможе реально втрутитися у боротьбу двох гігантів.

Проте завдання нової партії принципово інші. Очевидно, "Гарт" у той чи іншій спосіб намагатиметься повторити діяльність створеного Олександром Волковим фонду "Соціальний захист". У 1999-му "Соціозахист" задіяв соціальну мережу скупки голосів виборців, яка багато в чому прислужилася перемозі Леоніда Кучми на президентських виборах. Відповідно, говорити про створення суто партійного проекту Банкової взагалі не доводиться. Адже основною метою "Гарту" буде створення соціальної мережі отримання голосів виборців під кандидата Віктора Ющенка.

В ідеологічному плані "Гарт" не матиме жодного політичного забарвлення – воно йому категорично протипоказане. А відтак жодних ідеологічних дискусій з основними політичними конкурентами Ющенка – Юлією Тимошенко та Віктором Януковичем – ми не побачимо. Натомість опоненти гаранта втягуватимуться у нескінчені та беззмістовні дискусії з метою їх подальшої дискредитації. Ані Балога, ані Безсмертний не зможуть претендувати на статус публічного лідера – цю роль, імовірно, буде запропоновано спікеру Арсенію Яценюку.

Даремно Віктор Янукович вважає, що він контролює політичну ситуацію, блокуючи Верховну Раду – насправді він просто-напросто знищує себе як політика. А роль миротворця, який зможе розблокувати парламент, вже написана під конкретного виконавця – Арсенія Яценюка. З таким стартовим капіталом Арсеній Петрович зможе згодом стати головою нового партійного об'єднання. Тому вже найближчим часом роботу ВР буде "несподівано" розблоковано і всі лаври за прописаним Банковою сценарієм мають дістатися спікерові.

Але повернімось до нової партії. На допомогу "молодому обдаруванню" невдовзі повинні прийти інші знакові фігури. Їхні прізвища також не є таємницею. Окрім Безсмертного з п'ятьма "нашоукраїнськими розстригами", це, скоріш за все, будуть секретар РНБО Раїса Богатирьова та міністр оборони Юрій Єхануров.

Найбільша ж інтрига полягає у тому, чи вистачить в антикризового менеджера Банкової наснаги піти на дострокові президентські вибори. Те, що такий варіант не є фантастикою, свідчать джерела у самому СП. У будь-якому разі, будуть вибори достроковими або ні, кампанія з підготовки до них вже стартувала.

powered by lun.ua
Коментарі — 79
Прищ _ 24.02.2008 04:43
IP: 24.12.159.---
Президенту многая літа, а украінським людям елементарноі взаємоповаги.
SIM _ 23.02.2008 01:36
IP: 62.221.55.---
___ Тарас Березовець
P.S.

Я не прибавлял к ресурсам Ахметова-Ющенко рейтинг коммунистов, хотя забавно было бы посмотреть на Гаранта в коалиции с комми и Ахметовым. Это будет для него ПОЧТИ так же тяжело, как с ЮВТ:)).

А Литвина если и добавить, намного суть не изменится. ПР надо будет набрать около 35% (+5 Литвин + 10 Балога вместе с прочими сильно пропрезидентскими силами). При теперешней тенденции, да еще в непонятном союзе с ВАЮ это крайне сомнительно.
SIM _ 23.02.2008 01:27
IP: 62.221.55.---
___ Тарас Березовець
"Вибори, якщо вони будуть достроковими, можуть відбутися вже на початку 2009-го року, коли новий проект Банкової розгорне свою соціальну сітку ІМХО."

Кажется, для участия партии в выборах она должна существовать не менее года. Сейчас конец февраля, а партии еще не видно.

И потом, Вы считате, что года достаточно, чтобы электорат переварил такие фокусы? Даже если Янукович поддержит Ахметова-Ющенко, Востоку будет очень непросто. Других же ресурсов у такой "коалиции" нет, кроме 5-10% несгибаемых ющенкофилов. А если Янукович не поддержит? Деньги решают многое, но для таких быстрых результатов надо будет идти внаглую (типа раздачи пакетов с едой от Черновецкого). Как думаете, Ющенко до этого опустится? Или уже готов для будущего блага Украины? И даже так ничего не гарантировано, если не удастся кардинально скомпрометировать ЮВТ. А это прогнозировать, ИМХО, невозможно. Т.е. компромат можно найти или придумать, но добиться электоральных результатов с такими личностями – проблема. Она сможет просто сказать – посмотрите на них самих, и достаточно.
666ш _ 21.02.2008 17:21
IP: 77.122.134.---
Переконаний, що автор, як політолог відчуває присмак грошей і розпочинає себе розкручувати ризсипаючи похвали Яценюку. Коли він це робить, а осоливо, коли дає поріди "Безробітному" придивитися на майбутню політичну площадку у вигляді Яценюка, так це виглядає, як "Боготворіння". Особисто мені хочеться залишатися вільним і неголосувати за "Богів", яких шляхом навіювання нам підносять політтехнологи. Яценюк вміє говорити але він є ставлеником великого бізнесу (Пінчук, Шпик), які будуть керувати ним, у нього відсутня сила волі аби відмовитися від них, він є незалежним політиком, а є у повній залежності. Щодо Савіка, так його передача куплена і в ній приймають лише одні і тіж самі обличчя. Передача стала повним фуфлом, гидко дивитися її.
Тарас Березовець _ 21.02.2008 10:31
IP: 195.177.68.---
20.02.2008 22:57___ Безработный
А роль миротворця, який зможе розблокувати парламент, вже написана під конкретного виконавця – Арсенія Яценюка.
Ага, щас. Сеня не пользуется уважение ни у левых, ни у правых; даже НСНУ (по крайней мере Кириленко и его камарилья) затаилась и ждет, как-бы его кто прищучил, а для электората Сеня вообще инородное тело.

Шановний Безработный!
Не можу з вами погодитися щодо Яценюка. Десь з місяць тому я брав участь у Свободі Шустера, в якій виступив щойно обраний спікером Яценюк. Він просто супер тримав аудиторію і неодноразово викликав оплески в студії. Я б рекомендував особливо уважно придивитися до нього. Це політик з великим потенціалом.

21.02.2008 01:10___ SIM
Может, я чего-то не понимаю, но как эти положения совместить? Сейчас 2008-й, "без поспіху", а ОЧЕРЕДНЫЕ выборы в 2010-м. Когда же успеть подготовиться к досрочным?

Вибори, якщо вони будуть достроковими, можуть відбутися вже на початку 2009-го року, коли новий проект Банкової розгорне свою соціальну сітку ІМХО.
yurich77 _ 21.02.2008 10:07
IP: 83.170.194.---
Унікально: ФАК ТАК!
Ф-Всеволод _ 21.02.2008 10:02
IP: 195.93.190.---
Как крайние националисты вырождаются в нацистов, так и крайние общечеловеки вырождаются в таких же нацистов по сути. И те и другие готовы истреблять людей до последнего националиста или общечеловека. Общечеловеческие США последнему большой пример.
Специально для ба-а-альших психиатрическо-комодных противников национализма и больших любителей интернационального общечеловечества пара цитат из одной статьи:
"Хто буде президентом майбутнього? Президентом майбутнього буде чорношкіра собака-карлик без ніг, єврейського походження, яка прийняла іслам, прославляє Шіву, яку згвалтували в дитинстві, з бідної сім'ї, і яка народилась в гетто! "

Казка про Белосніжку і сім гномів не буде общєчеловєчєскі-політкоректною, поки двоє з гномів не приймуть іслам, двоє – християнство, двоє – іудаїзм, а один не залишиться атеїстом. Белосніжка ж повинна дотримуватись нейтралітету. Білих сніговиків ліпити можна, але тільки якщо поряд ліпити сніговиків чорних – щоб негрів не образили. Якщо тобі не подобається іслам, ти повинен ненавидіти християнство. Це справедливо. Це порівну. США ввели цензуру на твори Марка Твена про подорожі хлоп'ят Сойера і Фінна. Чому? Тому, що в книзі використано слово "нігер" (абсолютно природне для того історичного контексту). Якщо ти побив білого хлопчика на вулиці? Ти – хуліган! Якщо ти побив на вулиці чорного хлопчика? Ти расист! Якщо єврея? Антисеміт. Що? Ти заперечуєш розміри Холокосту? У газенваген!
Diadia _ 21.02.2008 08:51
IP: 77.122.226.---
Кто там Балогины дети?
Меняйте свое корыто. У хлопца пошел отсчет на выбывание. Он заторговался.
Могут сосредоточится на главном лизать новую...
Наталья _ 21.02.2008 08:39
IP: 212.115.224.---
20.02.2008 23:40___ Мановар
Статья умная и глубокая.
Просто некоторые из вас еще не видят или не хотят видеть, что в политических шахматах Украины сейчас есть только два гроссмейстера: Тимошенко и Балога

Свисток для первой соорудил второй -ма-а-а-аленький такой, себе, небось, припас большой,а вот как не одёргивал второй первую-а с Путиным 3 часа она что-то насвистывала.
SIM _ 21.02.2008 01:10
IP: 62.221.55.---
" Віктор Ющенко нарешті розпочав свою президентську кампанію. І вибори можуть відбутися раніше, аніж це передбачено Конституцією. "
"Причому створення нового політичного проекту, про який наразі відомо лише те, що він створюється на базі Фонду регіональних ініціатив "Гарт", очолюваному бізнес-партнером Балоги Ігорем Крілем, буде відбуватися без зайвого поспіху."

Может, я чего-то не понимаю, но как эти положения совместить? Сейчас 2008-й, "без поспіху", а ОЧЕРЕДНЫЕ выборы в 2010-м. Когда же успеть подготовиться к досрочным?

"В ідеологічному плані "Гарт" не матиме жодного політичного забарвлення – воно йому категорично протипоказане."

Устал я что-то читать эту аналитику. Окраска будет понятная: всё для большого бизнеса. Т.е. государственно-олигархический капитализм. Впрочем, наши либералы это направление приписывают ЮВТ, а вот Ахметов уже якобы готов к либерализму... Наверно, Коломойский тоже. А Балога – так наверняка.
Мановар _ 20.02.2008 23:40
IP: 212.1.66.---
Статья умная и глубокая.

Просто некоторые из вас еще не видят или не хотят видеть, что в политических шахматах Украины сейчас есть только два гроссмейстера: Тимошенко и Балога.
Безработный _ 20.02.2008 23:28
IP: 77.121.12.---
Биография – такая штука, которая уму наблюдательному многое может рассказать. Вопрос, а кому это надо... Но это уже другая тема.
zinik _ 20.02.2008 23:07
IP: 99.225.175.---
Сеня не пользуется уважение ни у левых, ни у правых; даже НСНУ (по крайней мере Кириленко и его камарилья) затаилась и ждет, как-бы его кто прищучил, а для электората Сеня вообще инородное тело.
Вот и хорошо, что инородное тело. Значит человек нормальный.
Безработный _ 20.02.2008 22:57
IP: 77.121.12.---
А роль миротворця, який зможе розблокувати парламент, вже написана під конкретного виконавця – Арсенія Яценюка.
Ага, щас. Сеня не пользуется уважение ни у левых, ни у правых; даже НСНУ (по крайней мере Кириленко и его камарилья) затаилась и ждет, как-бы его кто прищучил, а для электората Сеня вообще инородное тело.
А с Януковичем все в порядке – не стоит беспокоиться аффтару, т.к. нервные клетки не восстанавливаются.
А фак для ушшенки... – я это говорил еще в 2004г.
zinik _ 20.02.2008 22:50
IP: 99.225.175.---
намарне політичні банкрути розраховують на "юне обдарування"

Будемо сподіватися, що на середньому пальці в його сторону, все так і залишиться.
Unique _ 20.02.2008 22:21
IP: 91.124.51.---
Думаю, що намарне політичні банкрути розраховують на "юне обдарування". Яценюк справді розумний і цілком може зіграти свою гру, виексплуатувавши попередньо весь позитив, який йому старанно створюють. Гірким буде розчарування "вчорашніх"...
zinik _ 20.02.2008 22:17
IP: 99.225.175.---
20.02.2008 21:51___ user_7
Для в комоде деланных "биография" всегда есть слово чисто непонятное.
Зачем хамить? Объясни.
Ну вот возьмём, к примеру, биографию Р.Абрамовича.
У него хорошая биография или плохая?
Есть у него совесть или нет?
Он приличный человек или нет?
Он говорит на родной мове /иврит/?
Он поступил хорошо или плохо купив завод в Китае?
Как это отразится на его биографии?

сделанная, не в комоде
zinik
user_7 _ 20.02.2008 21:51
IP: 92.112.70.---
Для в комоде деланных "биография" всегда есть слово чисто непонятное.
zinik _ 20.02.2008 19:18
IP: 99.225.175.---
биографию

А это, что такое? Из какого комода вы вытащили это слово?
Diadia _ 20.02.2008 19:11
IP: 77.122.226.---
План Балоги провальный.

Кто не верит почитайте на досуге его биографию, методы и сравните некоторые недавние события с тем, что сейчас произошло.
Ему бы весла сушить, а он все про оборотные средства.
зеро _ 20.02.2008 19:04
IP: 77.109.12.---
Пан автор дуже добре розставив точки над "і",треба тільки додати,шо зняття пана Докаленка- це не остання рокировка перед виборами.
zinik _ 20.02.2008 19:03
IP: 99.225.175.---
avov
скинхедизм

Сэр, а, это, вообще самый распространённый...изьм. Каждый второй житель планеты молится на них.
zinik _ 20.02.2008 19:01
IP: 99.225.175.---
krabat
І сказав "да"...два рази.

Скажи, ще і третій раз, тоді будеш жити, навіть ні в апартментах, а в хижині дяді Тома.
avov _ 20.02.2008 18:59
IP: 212.1.71.---
20.02.2008 17:27___ zinikИ третья, самая опасная, но почему-то редко квалифицируемая как психическая эпидемия – национализм.
Мадам, месье – добавьте шовинизм, нацболизм, скинхедизм. На севере после Хутора Михайловский
krabat _ 20.02.2008 18:57
IP: 77.121.165.---
20.02.2008 18:54___ zinik
"...Тільки скажи да...А, як сказав да, то тут тобі і хара-хірі, по вашому...ць."

А я ж того не знав...І сказав "да"...два рази.
Корупція1434 Україна та Європа1126 Уряд реформ420 Зеленський67 Свобода слова579
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter