Тарас Березовець Політтехнолог, директор компанії персонального та стратегічного консалтингу "Berta Communications"

ФАК для Віктора Ющенка

20 лютого 2008, 16:07

Рішення Віктора Балоги поставити крапку у своїх стосунках з НСНУ недвозначно говорить про те, що Віктор Ющенко нарешті розпочав свою президентську кампанію. І вибори можуть відбутися раніше, аніж це передбачено Конституцією. Стверджувати так дозволяє той факт, що Президент вже сьогодні відчуває потребу у надійній підтримці своєї майбутньої кампанії. Причому йдеться і про кадровий, і про медійний, і про фінансовий ресурс.

Тут витяги з моєї свіжої рефлексії на тему нового проекту Банкової.

Очевидно, на дострокових виборах 30 вересня 2007 року НСНУ була задіяна в ролі президентського авангарду востаннє. Причому створення нового політичного проекту, про який наразі відомо лише те, що він створюється на базі Фонду регіональних ініціатив "Гарт", очолюваному бізнес-партнером Балоги Ігорем Крілем, буде відбуватися без зайвого поспіху.

Фінансовий ресурс нового пропрезидентського проекту вже, як стверджують ЗМІ, представлений надійними спонсорами, які могли б прикрасити будь-яку партію. Серед них називають таких знаних бізнесово-політичних гравців як Дмитро Фірташ, Ринат Ахметов та Ігор Коломойський. Це вже дало привід жартівникам охрестити проект Балоги неблагозвучною абревіатурою ФАК (за першими літерами прізвищ спонсорів).

Відштовхуючись від часу та механізмів створення партійного проекту Банкової (саме там зосереджено її інтелектуальний та кадровий ресурс), можна зробити висновок, що формуватимуть її саме під президентські вибори, але аж ніяк не під парламентські. Адже партійна система держави наразі стрімко наближається до класичної двопартійної.

Домінування Партії регіонів і БЮТ стало очевидним вже протягом виборчих перегонів 2006 року, а на дострокових виборах 2007-го вони разом здобули підтримку понад 65% виборців. Останні опитування громадян доводять, що відтоді ця цифра лише зросла. А відтак новий політичний бренд навіть за найоптимістичнішого сценарію не зможе реально втрутитися у боротьбу двох гігантів.

Проте завдання нової партії принципово інші. Очевидно, "Гарт" у той чи іншій спосіб намагатиметься повторити діяльність створеного Олександром Волковим фонду "Соціальний захист". У 1999-му "Соціозахист" задіяв соціальну мережу скупки голосів виборців, яка багато в чому прислужилася перемозі Леоніда Кучми на президентських виборах. Відповідно, говорити про створення суто партійного проекту Банкової взагалі не доводиться. Адже основною метою "Гарту" буде створення соціальної мережі отримання голосів виборців під кандидата Віктора Ющенка.

В ідеологічному плані "Гарт" не матиме жодного політичного забарвлення – воно йому категорично протипоказане. А відтак жодних ідеологічних дискусій з основними політичними конкурентами Ющенка – Юлією Тимошенко та Віктором Януковичем – ми не побачимо. Натомість опоненти гаранта втягуватимуться у нескінчені та беззмістовні дискусії з метою їх подальшої дискредитації. Ані Балога, ані Безсмертний не зможуть претендувати на статус публічного лідера – цю роль, імовірно, буде запропоновано спікеру Арсенію Яценюку.

Даремно Віктор Янукович вважає, що він контролює політичну ситуацію, блокуючи Верховну Раду – насправді він просто-напросто знищує себе як політика. А роль миротворця, який зможе розблокувати парламент, вже написана під конкретного виконавця – Арсенія Яценюка. З таким стартовим капіталом Арсеній Петрович зможе згодом стати головою нового партійного об'єднання. Тому вже найближчим часом роботу ВР буде "несподівано" розблоковано і всі лаври за прописаним Банковою сценарієм мають дістатися спікерові.

Але повернімось до нової партії. На допомогу "молодому обдаруванню" невдовзі повинні прийти інші знакові фігури. Їхні прізвища також не є таємницею. Окрім Безсмертного з п'ятьма "нашоукраїнськими розстригами", це, скоріш за все, будуть секретар РНБО Раїса Богатирьова та міністр оборони Юрій Єхануров.

Найбільша ж інтрига полягає у тому, чи вистачить в антикризового менеджера Банкової наснаги піти на дострокові президентські вибори. Те, що такий варіант не є фантастикою, свідчать джерела у самому СП. У будь-якому разі, будуть вибори достроковими або ні, кампанія з підготовки до них вже стартувала.

powered by lun.ua
Коментарі — 79
zinik _ 20.02.2008 16:30
IP: 99.225.175.---
Домінування Партії регіонів і БЮТ стало очевидним вже протягом виборчих перегонів 2006 року, а на дострокових виборах 2007-го вони разом здобули підтримку понад 65% виборців.
Было бы странным со стороны гаранта, не попытаться, хотя бы, выбить табуретки, из-под сидныць этих монстров. Что он и собирается сделать. И ваш фак, здесь ни при чём, а при ком. Фак, как был, так и остался с этими 65%.
Vlad_iz_Kharkova _ 20.02.2008 16:24
IP: 195.26.93.---
Это у нас PR так делается? Такие у нас директора PR-агенств? Не удивительно, что иностранцев заказывают.
Написал в жанре фэнтези и претендует на политический анализ.
krabat _ 20.02.2008 16:21
IP: 77.121.165.---
Тарас Березовець
"...Тут витяги з моєї свіжої рефлексії на тему нового проекту Банкової..."

Рефлексія – думка спрямована на самосприйняття індивідууму...А у Вас – так,не думка – лайно собаче
VNC _ 20.02.2008 16:13
IP: 212.82.192.---
Чув Васвчора в "1+1". Прочитав зараз. Абсолютна, без жодного доказу та факту, з логічгними нісенітницями, з величезним апломбом та самозакоханністю виписана – повна фігня.
ONLINE
Корупція1443 Зеленський75 Україна та Європа1132 Aтака Путіна1289 Мовне питання189
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter