Тарас Березовець Політтехнолог, директор компанії персонального та стратегічного консалтингу "Berta Communications"

Федорич і "золотые купола"

09 червня 2009, 09:13

Коли Віктор Федорович в неділю з'явився на тлі "золотых куполов", щоби зробити заяву про вихід з переговорів, картинка не потребувала пояснення. "Донбасс порожняк нє гоніт" – цей неформальний слоган кампанії 2004 року знову відродився у всій красі. Такого – оптимістичного, з бабушками і прихожанами Московського партріархату і банями Печерської лаври на задньому фоні – Лідера хоч завтра можна вішати на бігмордах.

Заява Януковича зіпсувала мій недільний графік, як і в низки людей в цій країні. Хоча сказати, ніби його рішення справді було несподіваним, було би неправдою. З Януковичем так завжди – коли справа стосується відповідальності, у Лідера знаходяться непереборні обставини, аби здихитися її якомога швидше.

Правда, чому це сталося саме в цей час, поки відома вузькому колу осіб. Проте невдовзі про неї дізнаються усі. Хоча перші витоки того, що вихідні Віктор Федорович провів у компанії Віктора Андрійовича, вже пішли.

Мене мало цікавить чи правда те, що в обмін на провал коаліційних перемовин Януковичу було обіцяне, ніби президент вже найближчим часом складе повноваження і оголосить дострокові президентські вибори. Це питання до Віктора Федоровича, чи вірить він обіцянкам і чи не забув він іншого донецького афоризму: "Без лоха и жизнь плоха".

Жалітися на "кідок" Януковича і його непорядність – себе не поважати. Адже, як це не дивно, виявляється, що в числі "кунутих" виявилася більша частина власних соратників. І ще невідомо, як Лідер розрулить ситуацію всередині фракції і партії, адже більшість його колег щиро прагнули утворення великої коаліції.

Всі останні тижні професійні патріоти кричали, що обрання президента у парламенті є порушенням демократії. Так, я згоден, і скасування загальнонародних виборів не подобається і мені. Проте коли йшлося, що разом з виборами президента в Раді його повноваження також будуть суттєво обмежені, чому б ні?

Мені цікаво лише, що наші професійні патріоти заспівають, коли раптом Президентом виберуть не "того", або не "ту" – тільки вже не з представницькими, а реальними повноваженнями?! Але тепер це лише з серії "але".

Шкода, що консолідації всіх сил не вийшло. Тепер уникнути нового жорсткого протистояння на виборах не вдасться, але ситуація буде гіршою з огляду на вплив світової кризи.

Найгірше те, що ці випробування будуть безглуздими. Адже обрання нового Президента, хто б не переміг, не прибере закладеного у Конституції управлінського хаосу.

powered by lun.ua
Коментарі — 112
Сергій Лещенко _ 09.06.2009 11:35
IP: 62.149.2.---
Те ж стосується і Федеральної служби захисту Конституції Німеччини – прототипу нашого СБУ. Вона контролюється МВС Німеччини. Тоді як у Констититуції Тимошенко-Януковича це була квота президента.

Іншими словами, ця Конституція в частині розподілу повноважень не мала жодного стосунку до європейської практики розподілу влади між президентом, який обирається в парламенті та має номінальні права, та прем'єр-міністром/канцлером, який є головною посадовою особою держави і контролює як спецслужби, так і МЗС, так і Міноборони.
Ten _ 09.06.2009 11:33
IP: 94.178.58.---
Автор врет не стесняясь. Как это у президента выбранного в парламенте должно было стать меньше полномочий? Ведь даже Европа на это обратила внимание. Меркель четко дала понять Юле, что в ЕС не поймут выборов в парламенте президента с такими полномочиями. Да и проект конституции все читали, там все четко видно! Автор, это же как надо презирать людей, каким быдлом их считать, чтобы так нагло врать? Вы еще не поняли, что время вранья прошло? Пора отвечать за базар!
Budyak _ 09.06.2009 11:27
IP: 77.122.3.---
Що за совкова звичка гавкати від імені народу. Мені особливо потрібне право вибору Президента. І проміняти на "стабільність" тим паче на на стабільність ПРіБЮТ я його не згоден.
І друге. А ну хто назове країну де першим кроком антикризової програми була бі зміна Конституції?. ІДІОТИЗМ. Прав був професор Преображенський – криза як і розруха в головах. Трендіти два тижні про спільні дії проти кризи і розродитися спільним зняття Єханурова!!!!
Сергій Лещенко _ 09.06.2009 11:26
IP: 62.149.2.---
Тарасе, ви пишите:

"Всі останні тижні професійні патріоти кричали, що обрання президента у парламенті є порушенням демократії. Так, я згоден, і скасування загальнонародних виборів не подобається і мені. Проте коли йшлося, що разом з виборами президента в Раді його повноваження також будуть суттєво обмежені, чому б ні?"

Насправді у проекті Тимошенко-Януковича мова ішла про обрання в парламенті президента з повноцінними повноваженнями. Він втрачав лише вплив на гілку губернаторів, натомість, наприклад, отримував компенсатор – можливість одноосібно (!) призначати голову СБУ. Тоді як навіть нинішній президент потребує для цього згоду парламенту.

Якщо ви хочете президента як в Європі, то в Німеччині Херст Келер не має жодного стосунку ні до МЗС, ні до Міністерства оборони. Ці посади належать до коаліційних квот.

Служба зовнішньої розвідки Німеччини також знаходиться під контролем канцлера. Тоді як в нашій новій Конституції це була би одноосібна квота парламентського президента.
jaw _ 09.06.2009 11:23
IP: 194.44.247.---
qws _ 09.06.2009 11:16
Зверніть увагу, на двіртер'єрів – клонів, які коментують запис у блозі, гавкаючи на БЮТ,
Метою договору між БЮТ та ПР було об'єднання найбільших політичних сил заради спільної протидії впливу світової економічної кризи на Україну, захист її населення, збереження робочих місць, соціальної допомоги...

Ціню почуття гумору. Але не застосовуйте замість смайла три крапки.
Селянка _ 09.06.2009 11:22
IP: 82.193.114.---
qws:
Чомусь саме про "протидію впливу кризи" не було нічого чутно з-за лаштунків цих переговорів.Напевне тому, що це взагалі не обговорювалось.
qws _ 09.06.2009 11:16
IP: 193.93.17.---
Зверніть увагу, на двіртер'єрів – клонів, які коментують запис у блозі, гавкаючи на БЮТ, радіють вчинку Януковича, що кинув більшість власних же партійців, а головне – виборців.

Метою договору між БЮТ та ПР було об'єднання найбільших політичних сил заради спільної протидії впливу світової економічної кризи на Україну, захист її населення, збереження робочих місць, соціальної допомоги...

Ніхто з " ukr01, krabat, ubermensh" та інших диких представників сексуально-політичних меншин, не пише про те, як, завдяки Януковичу, ускладниться можливість боротьби із кризою, постаждають мільйони працівників Донбасу та інших промислових регіонів України.

Лемент у коментарях "юбермншів", що миють сортири німцям, – радість з приводу "поразки Тимошенко"...
Але спробуємо знайти неупереджену відповідь на запитання, кому саме, Тимошенко чи українському народу потрібні спільні дії політичних сил ПР та БЮТ під час важкої економічної кризи?
Хто став справжньої жертвою вчинку Януковича?
noxious _ 09.06.2009 11:15
IP: 95.133.92.---
to Conclusion

Не дружить с головой – это плохо.
Подковерной случкой назвать встречу, о которой знали все, повернётся язык только у больного человека.
Conclusion _ 09.06.2009 11:11
IP: 92.112.231.---
Dnepr-Info _ 09.06.2009 11:04
6491 _ 09.06.2009 10:56
Особенно хорошо, "развитие демократии" происходит на подковерных случках))))))
--

А сколько таких подковерных случек провел твой кумир Ющенко?
Помнишь его еженедельные тайные случки с Морозм и Януковичем в 2006 г. и самую известную подковерную случку летом 2007 г. (три лебедя), на которой эти лебеди неизвестно что друг другу наобещали?
Что-то ты тогда визжал от счастья от таких ющенковских случек, а сейчас чем-то недоволен?
Непоследовательно с твоей стороны.
Dnepr-Info _ 09.06.2009 11:04
IP: 212.115.225.---
6491 _ 09.06.2009 10:56
Особенно хорошо, "развитие демократии" происходит на подковерных случках))))))
львів-750 _ 09.06.2009 11:04
IP: 194.44.241.---
Мене мало цікавить чи правда те, що в обмін на провал коаліційних перемовин Януковичу було обіцяне, ніби президент вже найближчим часом складе повноваження і оголосить дострокові президентські вибори.
__Провокатор, ти Березовець, пустив у мутну водичку свого блогу чутку, а потім будеш роздувати як факт. Переключити людей на традиційне звинувачення Ющенка у своїх промахах, тепер задача N1 для Тимошенко.
Якщо Ющенку таки вдалося розірвати цей "міжусобойчик", то честь йому і хвала.Ви лякаєте силовим варіантом, а Ющенко це робить словом. Молодець.
Wladek _ 09.06.2009 10:57
IP: 95.132.159.---
Етот казьол Януковіч мєшает нам жить.
Он снова, как в молодості, но ужє возлє собора, шапкі снімаєт, падла такая.
6491 _ 09.06.2009 10:56
IP: 195.5.63.---
Автору респект! Все вірно, так і не зміг проффесор зробити правильний вибір, тому і закопав сам себе навіки. Тому що послідовний!
Не звертайте уваги на шипіння, вони не розуміються на демократичних цінностях, або їм гарно платять. Нажаль становлення демократії відбувається на великому ризику втрати державності, то це вже велика подяка Ющенку.
САНДРО _ 09.06.2009 10:54
IP: 194.246.117.---
Я все-таки напомню мысль, высказанную политолгом Викторм Небоженко -Реформы в ПР начнутся тогда, когда ПР проиграет президентскин, а затем и парламентские выборы.Так наверное и будет.Конечно, ЮВТ хотелось ускорить этот процесс. жаль терять драгоценное время, ведь кризис ждать не будет, и без действенного парламента, выход из него будет больней. Но ничего.Процесс идет.Действо захватывающее, ни в одном театре не увидишь. Маски сброшены.Впереди финал.А вот отраслям экономики, где произошел спад, я не завидую.
seed _ 09.06.2009 10:50
IP: 95.132.59.---
Put-nik _ 09.06.2009 09:48+100%.
Обсирон Багіні з Прохфессором-це їхня реакція на суспільний спротив,Україна не Росія,ми вільна нація,що встає з колін.На це кодло бандитів-кегебістів треба чинити тиск доти,поки свора не опиниться за гратами.Люстрація та зміна золотоординських традицій-основна мета нас українців,якщо хочемо жити,а не існувати.
На"5"-му каналі вчора 2 клоуни з ПРиБЮТ виступали,за кого ці дебіли нас мають?
Чому не існує антикризової програми?Хто і що заважає ПРиБЮТам?Та тому що спасати свій бізнес в ручному режимі тільки й можна.Сама програма і її виконання розкриє суть ціх пройдисвітів,які рятують "свій бізнес".Всі ці соплі про любов до народу на лоха та рано чи пізно прокинеться в своїй масі.
Антиукраїнська система,антинародна тримається на людях,на так званій "еліті"і обслуговується ось такими писаками,як афтар.
Замість того щоб писати правду,займатись просвітництвом такі барзописці намагають впихнути в наші голови "невпіхуємоє",жалюгідний жополиз!
PLUS _ 09.06.2009 10:48
IP: 94.178.107.---
Смакую истерику бютонутых лузеров... сначала юлек с перекошенной рожей сыпала уверенностью в завтрашнем дне с экрана тель-а-визора... терь разнокалиберные бюто блогеры и комментаторы затеяли грустную перепевку...буагагагагага...
Conclusion _ 09.06.2009 10:47
IP: 92.112.231.---
"Виктория троицы на Троицу"
...
А в целом все завершилось успешно. И страна теперь не на двоих публично, а в теневом режиме у фирташ-троицы.

Которая купила себе немножко будущих всенародных президентов, а всё остальное элитное и просто население – в очередь, в очередь!

За портфелями, за ресурсами, за бизнесом, за дерибаном, за свободой, за демократией...

У-ух! Новые лица, новая элита, новый бомонд. Ага.

Сидят мухи на дерьме. Одна говорит: "Можно, я пукну? – Ты что?! Мы же за столом!"

Татьяна Коробова

http://durdom.in.ua/ru/main/article/article_id/839.phtml
ukr01 _ 09.06.2009 10:42
IP: 95.132.111.---
Коли БЮТівці і регіонали виступали проти президентських виборів, одним з аргументів було – "це ж ми розколюємо країну". То може не вибори треба скасовувати, а вести кампанію чесно і без бруду? І критика опонентів має бути аргументованою?
Дивимося, що пише Березовець. Він знову підбурює до розколу, знову оці "золотиє купола", ображання Донбасу, цитати "донецьких" нібито афоризмів. Оце пережовування затхлих тез 2004 року – соромно, панове. Вигадали би щось інше.
jaw _ 09.06.2009 10:41
IP: 194.44.247.---
Берєзовєц, таксі нв Дубровку заказівалі?
ubermensh _ 09.06.2009 10:38
IP: 62.182.86.---
Я бачу шо бл.ді не тільки на окружній собираються, після виступу Яник з БЮТівського борделю ше одна бл.дь після Уколова на блогах засвітилась.
Dnepr-Info _ 09.06.2009 10:32
IP: 212.115.225.---
Ижалкий лепет оправданья...
Давно, но точно сказано.
krabat _ 09.06.2009 10:32
IP: 93.72.182.---
Тернопіль-LIBRE _ 09.06.2009 10:21
"...доведеться вам попрацювати тепер для ЮВТ -
розробіть нову концепцію виборчої кампанії!"

Яка там концепція!...Тут давай-лабай – темники міняти невстигають...Всьо ж було розписано на два тиждня наперед!:)...Скільки труда і пропало!...Весь крєатів вканалізацію...
ariks _ 09.06.2009 10:31
IP: 80.92.226.---
Не тошни,бабла не будет!
ursus1727 _ 09.06.2009 10:30
IP: 194.44.123.---
дурнаого робота з*ясовувати хто гірше і чи виберем "того/не того". при будь-яких розкладах будемо мати три уряди/min/ і продовження політгадючника. а варто подумати над пропозицією Гриценка: всенародний през.=прем*єр і по-виконавчому за все відповідає. до речі, ЮВТ /вся в білому/ ще раніше про то мріяла. а тепер. як риба об лід. кон*юктура помінялася?
Smerch2007 _ 09.06.2009 10:29
IP: 91.193.32.---
Святая простота. Если бог ума недал то это навсегда.
Кто вам сказал, что "ширка" это шанс выйти из кризиса. "ширка" была шансом смерти с косой стать владычецей морской, а все остальные у нее на посылках. Я аплодировал когда старана лишилась "хазяина", это стало шансом выхода из всех кризисов, так как все эти тупорылые"типа политики", "типа мисии","типа спаситили" были есть и будут обычными мелкими отрыжками комунистической системы. Заложеные у них на генитическом уровне свойства ведут их к самоуничтожению и ЭТО САМОЕ ГЛАВНОЕ. Вот это и есть детские болезни Украинского общества. Сейчас только даун думает, что кто-то из них якобы, наверное, возможно думает о них тоесть Украине.
Стране нужноа новая Конституция и ТОЛЬКО НАРОД НА РЕФЕРЕНДУМЕ МОЖЕТ ЕЕ ПРИНЯТЬ. Внести нужно право граждан на отзыв депутатов, право на точную, правдивую и достоверную информацию, право менять конституцию на референдуме и практически все. Наша конституция обделена только этими правами, Мало места, жаль.
Україна та Європа1104 Aтака Путіна1245 Корупція1366 Уряд реформ410 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter