Сергій Дацюк Філософ

ВІЙНА ТА МИР В УКРАЇНІ

29 квітня 2016, 11:35

Останнє засідання Ради Безпеки ООН показало, що не тільки у України чи у Росії, а й у цілого світу в репрезентації ООН, немає концепції виходу з ситуації російсько-української війни.

"Мінські домовленості" це шлях до подальшої фрагментації України

"Мінські домовленості" це фейковий мир, який неможливо імплементувати в міжнародні домовленості, тому що "мінський підхід" не дає відповідь на ряд важливих питань.

Перше питання: яким має бути кінцевий статус ДНР і ЛНР (в Україні, в Росії, окремо як незалежні держави, окремо під протекторатом Росії чи України, чи спільним). Статус "особливості самоврядування", норми яких Україну змушують прийняти на рівні Конституції, це тимчасовий статус. А отже Україну змушують приймати тимчасову Конституцію, цим самим закладаючи прецедент втручання міжнародної спільноти всередину суверенітету країни на боці сильнішого і агресивнішого.

Тимчасова українська Конституція за "Мінськими домовленостями" фіксує розпад України як процес, що розпочався і буде продовжуватися. "Мінські домовленості" це домовленості про цивілізований розпад України, на який українська олігархічна влада погодилася і тепер шукає спосіб, як найменш вразливо донести це своїй громаді.

"Мінські домовленості" це більше, ніж зрада українського правлячого класу своєї громади – це зрада міжнародної спільноти самому принципу ООН (преамбула Статуту ООН – принцип "рівності прав великих та малих націй").

Друге питання: як бути з Кримом? Чи визнавати Крим як окуповану територію не стільки політично, скільки економічно та культурно? Президент України заявив, що "Крим не продається". Але в дійсності це означало, що Крим оптом не продається (від держави до держави), а вроздріб Крим продається (про що свідчать позови українського бізнесу щодо повернення своїх кримських активів).

За час незалежності України Крим не був включений в український міф, в українську державну історіографію. Українські діти не вчили в школі, що кримська земля полита українською кров'ю, на відміну від російських дітей, яким це постійно пояснювали. Не полите власною кров'ю не мотивує до захисту.

Крим як був неукраїнським, так і лишається неукраїнським. Важко зберігати всередині ідентичності щось поєднане з нею лише умовно. Територіальна поєднаність Криму з материковою Україною не означає однак включення кримської історії всередину української історії, кримських перспектив всередину українських перспектив.

Для олігархічного дерибану – основного процесу освоєння Криму українським правлячим класом – питання державної приналежності Криму не було принциповим. А південний берег Криму виявився в сучасному висококоннективному світі не дуже сильним мотиватором, бо відпочивати можна в інших місцях світу – дешевше і якісніше.

Отже "Мінські домовленості", уникаючи питання Криму, насправді свідчать про те, що на здачу Криму українська олігархічна влада уже погодилися, і тепер вичікує лише час, щоб найменш вразливо дати зрозуміти це своїй громаді.

Третє питання: як бути з кримськотатарським народом? Всередині національної ідентичності, якої більш-менш дотримувалась попередня влада і якої позірно дотримується нинішня влада, на це відповідь знайти неможливо.

Якщо говорити про політичну націю в розумінні держави, то конституційна автономія Криму автоматично проекціюється на автономію кримськотатарського народу від українського народу. А значить будь-який український націоналіст (особливо державник і особливо інтегральний націоналіст) може сказати, що кримськотатарський народ є автономним щодо українського народу, а значить про нього можна дбати лише за залишковим принципом, тобто лише після того, як подбаємо про свій народ.

Українці можуть взяти відповідальність за кримськотатарський народ лише всередині концепту громадянської ідентичності – тобто всередині спільного процесу антиколоніальної боротьби з російським імперіалізмом за громадянські права і свободи. Але й тут є проблема – подолання російського імперіалізму зовсім не означає повернення Криму до України, бо цього направду не хоче український правлячий клас.

Тут виникає проблема національного диспаритету українців та кримських татар, тому що кримськотатарський народ не бажає розчинятися серед українського народу. Забезпечити ж місце компактного проживання кримськотатарському народу на материковій Україні це означає впустити всередину себе швидко зростаючий в демографічному плані народ. А це породжує майбутні проблеми етнічних, релігійних та територіальних конфліктів між народами. Крим в цьому сенсі був ареалом природнього життя кримських татар. Життя кримськотатарського народ на материковій Україні це по суті виокремлення материкового "Криму" як окремого ареалу.

Якщо українці не збираються відвойовувати Крим, а олігархічна влада саме не збирається, то ми фактично підставляємо кримських татар в середньостроковій перспективі. Вони змушені боротися, щоб вижити, а українці не змушені боротися, бо фактично зреклися Криму. Відтак ми отримуємо ще і пасіонарний диспаритет обох народів.

Всі ці фрагментації країни, про які не хоче думати правлячий клас, про які не хочуть думати наші експерти, саме і породжують "мінський процес" у середньостроковій перспективі.

Два консенсуси в Україні

Українська влада в особі Президента та Уряду, які представляють позицію олігархічного консенсусу всередині країни, вдавшись до цинічного контрреволюційного перевороту в Парламенті, досі не змогла і в принципі не здатна запропонувати бачення виходу з війни.

Ми маємо два консенсуси щодо війни та миру в Україні – олігархічний консенсус та громадянський консенсус. Ще до 14-го квітня 2016-го року можна було робити вигляд, що є солідарність цих консенсусів, але тепер ці консенсуси жорстко розмежовані як в економіці, так і в політиці. І особливо вони розмежовані щодо миру та війни в Україні.

Давайте коротко покажемо це на прикладі економіки.

З точки зору громадянського консенсусу – спочатку потрібно було би зменшити драконівські податки, провести деоффшоризацію, дерегулювати бізнес-діяльність середнього класу, дочекатися зменшення кризи неплатежів в сфері інфраструктурних послуг і лише потім піднімати тарифи.

З точки зору олігархічного консенсусу потрібно було зробити протилежне – підняти тарифи, податки не чіпати (щоб далі перерозподіляти їх в свою кишеню з державного бюджету через свої монополії), деоффшоризацію затягнути дуже надовго і потім провести її у вигляді фейку, потім так само зробити фейкову дерегуляцію.

Тобто ось що відбулося: олігархи, по-перше, переклали всі ризики за реформи на українську громаду, а, по-друге, знайшли спосіб як затягнути реформи і навіть повністю їх саботувати. Якщо уважно спостерігати за нинішнім так званим процесом деоффшоризації, то відсутність чіткої та змістовної позиції у лідера цього процесу, спрямованість на довгі узгодження між експертами свідчить про те, що це збираються затягнути дуже надовго. Те ж саме можна сказати і про податкову реформу – фейк і затягування процесу.

Так само і в питанні війни та миру влада все більше схиляється до олігархічного консенсусу.

Громадянський консенсус полягає в наступному:

1) не дати владі продавати суверенітет країни ні на рівні тексту Конституції, ні на рівні території, ні на рівні зовнішнього управління МВФ;

2) розвивати реальне самоврядування, зменшувати вплив центральної влади і встановлювати жорсткий контроль над діяльністю корпорацій;

3) вести економічну війну проти Криму, ставлячи за мету його повернення;

4) визнати Донбас окупованим, припинити будь-яку його підтримку з держбюджету, і так, як і проти Криму, вести економічну війну, ставлячи за мету його повернення винятково на власних умовах;

5) забезпечити повітряний щит території України і бути готовим до великої війни з Росією.

Олігархічний консенсус полягає в наступному:

1) торгівля суверенітетом (з Росією, зі світом, і навіть один з одним), торгівля Конституцією, торгівля окупованими територіально активами, отримання преференцій від кредитів МВФ;

2) замість реального самоврядування просувати децентралізацію для організації олігархічних республік, оскільки контрабандна торгівля між регіонами не менш вигідна, ніж під дахом держави чи СОТ;

3) економічна війни проти Криму зменшує ціну і можливість відшкодування вартості їх кримських активів, тому їй потрібно запобігти;

4) Донбас має залишитися в зоні впливу олігархів через українську державу в будь-якому вигляді (у вигляді протекторату Росії, України чи спільного України з Росією);

5) велику війну потрібно відвернути за будь-яку ціну, бо вона дуже заважає бізнесу та торгівлі.

Олігархічний консенсус не визнає територіальний суверенітет країни як обов'язкову умову. Олігархи впевнені, що вони виживуть за будь-якої влади, за будь-якої політичної приналежності територій їх активів. А це не так.

Вибір між миром та війною в Україні ї його наслідки

Небажання української громади політично оформлювати статус фрагментованих територій та боротися за суверенітет веде тільки до ще більшої фрагментації.

Зараз є всі підстави вважати, що починається вже внутрішня війна в Україні, війна громадянська, якої ми так хотіли уникнути.

Тобто так чи інакше небажання української громади вести війну з Росією, просто змінює спосіб цієї війни, перетворює її на війну громадянську.

Олігархічний консенсус має бути знищений. Громадянський консенсус має досягти домінування. Мирними засобами це вже навряд чи можна здійснити.

Уникнення водночас зовнішньої війни та громадянської війни дасть мир, але ціною втрати України як держави.

Отже – або війна з Росією, або громадянська війна, або поступова втрата України.

powered by lun.ua
Коментарі — 133
Сергей Папков _ 30.04.2016 10:38
IP: 93.73.27.---
"Тимчасова українська Конституція за "Мінськими домовленостями" фіксує розпад України як процес, що розпочався і буде продовжуватися. "Мінські домовленості" це домовленості про цивілізований розпад України, на який українська олігархічна влада погодилася і тепер шукає спосіб, як найменш вразливо донести це своїй громаді". (С. Дацюк)
А чи потрібна тоді така влада? Питання риторичне. Тут у сусідньому блозі Уколов займається апологетикою Мінських домовленостей та звинувачує "Самопоміч", яка пропонує називати окупацію окупацією, а колаборантів колаборантами. Але чомусь (?) цей політолог закрив свій блог для коментарів. Виходить, що він не за дискусію з цієї теми, а просто займається вульгарною пропагандою.
А щодо статусу "ЛНР" і "ДНР", то тут рецепт дуже простий – ці території мають бути повернутими до складу України без жодних "особливих" статусів: або мирним шляхом, якщо Росія звідти добровільно забереться, прихопивши своїх прислужників, або не мирним – дуже проста парадигма.
-Vesna- _ 30.04.2016 07:39
IP: 93.72.134.---
karrot:
РИГ ТОКА ШО СПАЛИЛ ПОДОНКА ШУСТЕРА.!!!!!

когда шустрий благодарил Клячу за трансляцію, то забил поблагодаріть рига Рабіновіча...

а тут такой прокол, риг случайно спалил шустрого.

жріте ідіоти.

2 дня тут жопи рвалі за "свободу слова".
Ты смотри как резко меняется вся диспозиция...
Самые большие денежные портфели у рыгов. Но из-за Небесной Сотни и резкого неприятия рыгов на дух – Шустер не мог к ним дотянуться.
Какой-то Мураев (лица которого никто с рыгами-убийцами не ассоциирует) – не в счет.
Приближенные к рыгам типа Королевской или Ставнийчук – ну ладно... ну это мелочи.

А теперь другой ракурс... власть плохая, душитель свободы слова.
Рыгов теперь будет гораздо больше... еще Януковича в студии увидим под прикрытием.
Это джек пот.
Константин Державин _ 30.04.2016 07:08
IP: 23.251.135.---
-Vesna-:
sidor:
10 миллионов безумного стада, обожравшегося фантиками, нет никакого желания садить себе "за хребет". и расхлебывать кучу проблем, которое оно создало, за свой счет и за счет своего ресурса.
Та это понятно.
Чел, который забарикадировался в собственном доме-крепости, возвел муры с огнеметами по периметру, и выписывает их Германии собак-людоедов... явно не ждет в гости ни одного фантикоеда.
Даже чаю попить. А не то что – на хребет посадить.
А зря... фантикоеды бы киевского тортика притащили. К чаю.
О чём Вы,что Вы его слушаете,этот умалишённый дебил живёт тем,что лампочки в подъезде выкручивает и продаёт соседям,да может ещё работает штатным троллем за 20 копеек 1000 знаков.
karrot _ 30.04.2016 00:45
IP: 23.251.143.---
sidor:
ну фсьо, закрил твой шустрий любімчік лавочку на високой ноте – пенієм героя советского саюза Гнатюка.
можна і на боковую...
karrot _ 30.04.2016 00:40
IP: 130.211.92.---
sidor:
Александр 1:
...В народе уже даже ходит анекдот: хочешь отвлечь Порошенко от государственных вопросов? – брось под стол 10 копеек.
Пётр Алексеевич, а Ваша совесть в курсе о том,что происходит?
- Она в доле...

А народ у нас мудрый. Хоть и мазохисты.
Сідор, у тя сьодня харошее настроєніє.
травіш анекдоти на всех ветках.
с чево ето.?
шо у тебя єсть какіє то новості.?
давай викладивай.
sidor _ 30.04.2016 00:31
IP: 77.52.81.---
Александр 1:
...В народе уже даже ходит анекдот: хочешь отвлечь Порошенко от государственных вопросов? – брось под стол 10 копеек.
Пётр Алексеевич, а Ваша совесть в курсе о том,что происходит?
- Она в доле...

А народ у нас мудрый. Хоть и мазохисты.
karrot _ 29.04.2016 23:47
IP: 146.148.21.---
БОНБА ЗА БОНБОЙ.!!!

АБРАША БЕССМЕРТНИЙ ТОКА ШО ЗАЯВІЛ ШО ОН НЕ ВИЛАЗІЛ С ОФІСА БОРІСА БЕРЕЗОВСКОГО В ЛОНДОНЕ.!!!

ЖДЬОМ СЛЕДУЮЩУЮ БОНБУ.!!!!!

ЛУЧШІЙ ШУСТЕР ЗА ВСЮ ІСТОРІЮ.!!!!
Александр 1 _ 29.04.2016 23:36
IP: 188.163.12.---
sidor:
... Где взял Порошенко дополнительные деньги, когда в стране шла война?
За свою работу на посту президента США Барак Обама в 2014 году получил $400 тыс., доходы президента Петра Порошенко составили более 368 млн грн, что составляет $15,7 млн...
Порошенко прийшов у президенти багатою людиною, бізнесменом з капіталом біля одного мільярду доларів. Зараз має менше 700 млн. доларів. Тобто нічого не придбав за рахунок посади. Оце головне. Тому не варто весь час верещати про "баригу". "Барига" ніколи не покладе 123 млн. грн. на благодійність. Замість того, щоб рахувати його гроші, зароблені у бізнесі, краще розберись за який рахунок існує політичне об'єднання "Батьківщина", та взагалі на які гроші жирує політик Тимошенко, як що має 6 тис. грн. місячного доходу.
karrot _ 29.04.2016 23:28
IP: 130.211.92.---
РИГ ТОКА ШО СПАЛИЛ ПОДОНКА ШУСТЕРА.!!!!!

когда шустрий благодарил Клячу за трансляцію, то забил поблагодаріть рига Рабіновіча...

а тут такой прокол, риг случайно спалил шустрого.

жріте ідіоти.

2 дня тут жопи рвалі за "свободу слова".
karrot _ 29.04.2016 23:23
IP: 23.251.128.---
ВОНБА.!!!!!

РАБІНОВІЧ КРУТІТ ШУСТЕРА НА СВАЙОМ КАНАЛЕ.!!!!

НА НЮСВАНЕ.!!!!!
karrot _ 29.04.2016 22:36
IP: 146.148.11.---
дальше хуже.!!!
светіло журналістікі "впервиє прізналось народу України" – ето ево слова.
шо ето Ціля спасла ево.!!!!
когда Шустрий пригал с канала на канал, отовсюду єво вигонялі.
Ціля прієхала на коляске і пріказала Пісяю ево не трогать.
когда ето Юля єзділва на коляске бум уточнять...

но ето абясняєт 2-х часовиє бенефіси Юлі і сотню безмолвних статистов в студії...
karrot _ 29.04.2016 22:28
IP: 192.158.29.---
Свободу Шустеру.!!!!
Гріценко находясь в гостях нагло наєхал на сетіло журналістікі.!!!
Позор Гріценку.!!!!

Толік заявіл – все укр канали убиточниє, в среднем $100 мільйонов в год дотіруются неізвестнимі ліцамі.
случайно камера на секунду показала шуструю морду ліца.
глазкі забегалі.
так кто дотируєт $100 мільйонов в год шустеру.?????
sidor _ 29.04.2016 22:12
IP: 77.52.81.---
-Vesna-:
sidor:
10 миллионов безумного стада, обожравшегося фантиками, нет никакого желания садить себе "за хребет". и расхлебывать кучу проблем, которое оно создало, за свой счет и за счет своего ресурса.
Та это понятно.
Чел, который забарикадировался в собственном доме-крепости, возвел муры с огнеметами по периметру, и выписывает их Германии собак-людоедов... явно не ждет в гости ни одного фантикоеда.
Даже чаю попить. А не то что – на хребет посадить.
А зря... фантикоеды бы киевского тортика притащили. К чаю.
Фантикоедов из знакомых полно, но они, увидав сие мракобесие, "покаялись" в содеянном (даже вырвав пару волос со своей головы). А с "упоротыми" фантикоедами, как и сепарами, бесполезно вести "беседы". Даже за чашкой чая с киевским тортиком. А в гости я ПРИГЛАШАЮ кого считаю нужным и САМ предлагаю то что СЧИТАЮ НУЖНЫМ к чаю... "Незванные гости хуже татаринов".
sidor _ 29.04.2016 22:02
IP: 77.52.81.---
Александр 1:
...За 2014 нынешний Президент Украины Петр Порошенко заработал на 300 миллионов гривен больше, чем в 2013 году, когда просто занимался бизнесом. Где взял Порошенко дополнительные деньги, когда в стране шла война? Как известно, в 2013 году сумма совокупного дохода Порошенко составляла всего 51 миллион гривен.
За свою работу на посту президента США Барак Обама в 2014 году получил $400 тыс., доходы президента Петра Порошенко составили более 368 млн грн, что составляет $15,7 млн...
-Vesna- _ 29.04.2016 21:50
IP: 93.72.134.---
sidor:
10 миллионов безумного стада, обожравшегося фантиками, нет никакого желания садить себе "за хребет". и расхлебывать кучу проблем, которое оно создало, за свой счет и за счет своего ресурса.
Та это понятно.
Чел, который забарикадировался в собственном доме-крепости, возвел муры с огнеметами по периметру, и выписывает их Германии собак-людоедов... явно не ждет в гости ни одного фантикоеда.
Даже чаю попить. А не то что – на хребет посадить.
А зря... фантикоеды бы киевского тортика притащили. К чаю.
sidor _ 29.04.2016 21:39
IP: 77.52.81.---
-Vesna-:
sidor:
та я б пошел, если б только знал, что фантикоеды как крысы под дудочку Барыги покинуть территорию Украины вместе со своими братьями и сестрами по менталитету – ПрАнальниками.
Так "фантикоедов" аж 10 миллионов. И это только выборцы. Плюс их дети и кухарки... и того пол Украины по факту. Вы разрушитель, Cидор. Как и Ваша богиня. И бомб ненадо.
Поэтому я и говорю – будущее Украины- конфедерация. Но только после победы на восточном фронте. 10 миллионов безумного стада, обожравшегося фантиками, нет никакого желания садить себе "за хребет". и расхлебывать кучу проблем, которое оно создало, за свой счет и за счет своего ресурса.
За свою жизнь я построил 3 дома с "ноля" и массу домов привел в приличный вид.
Например "моя" "богиня", в то время когда разрушали у нас заводы, содействовала строительству абсолютно нового предприятия европейского уровня производства "Цейс Керам". Не говорю об поднятых "с колен" госшахтах.
Константин Державин _ 29.04.2016 21:34
IP: 192.158.29.---
Александр 1:
sidor:
и я бы пошел, если бы только знал, что фантикоеды как крысы под дудочку Барыги покинут территорию Украины вместе со своими братьями и сестрами по менталитету – ПрАнальникамы.
Сидор! Может вас утешит такая информация по "барыги". Доходы Порошенко за 2014 составили 369 млн. Грн. из них 123 млн. грн. – Сумма его благотворительных пожертвований. А сколько пожертвовала ЮВТ из своих доходов? А доходы президента 2015 года уменьшились в 6 раз (до 62 млн. Грн.).
Светлана Дорош
Украинская служба Би-би-си
26 мая 2015
Президент Украины Петр Порошенко за год своего президентства стал богаче по крайней мере в несколько раз, согласно его декларациям о доходах за 2013 и 2014 годы.
Константин Державин _ 29.04.2016 21:27
IP: 130.211.85.---
Встречаются как-то Порошенко и Кэмерон. Порошенко спрашивает: – Дэвид, как вам удаётся удержать Шотландию? – Очень просто, Петя, мы её НЕ БОМБИМ!
Александр 1 _ 29.04.2016 21:27
IP: 188.163.12.---
sidor:
та я б пошел, если б только знал, что фантикоеды как крысы под дудочку Барыги покинуть территорию Украины вместе со своими братьями и сестрами по менталитету – ПрАнальниками.
Сидір! Може вас втішить така інформація щодо "бариги". Доходи Порошенко за 2014 рік склали 369 млн. грн. з них 123 млн. грн. – сума його благодійних пожертвувань. А скільки пожертвувала ЮВТ зі своїх доходів? А доходи президента за 2015 рік зменшились у 6 разів (до 62 млн. грн.).
Константин Державин _ 29.04.2016 21:11
IP: 130.211.92.---
sidor:
Глава ДНР инициирует возбуждение уголовного дела против Порошенко

По словам Захарченко, он будет ходатайствовать также и об открытии производств на секретаря СНБО Украины Александра Турчинова и экс-премьера Украины Арсения Яценюка.
Глава ДНР Александр Захарченко инициирует возбуждение уголовного дела против президента Украины Петра Порошенко, передает ДАН.

- Я буду ходатайствовать перед министерством госбезопасности и Генпрокуратурой ДНР об открытии уголовного дела против президента Украины Порошенко. Все, кто виновен в развязывании войны в Донбассе, пускай получат по заслугам, – сказал Захарченко.
-Vesna- _ 29.04.2016 21:08
IP: 93.72.134.---
sidor:
та я б пошел, если б только знал, что фантикоеды как крысы под дудочку Барыги покинуть территорию Украины вместе со своими братьями и сестрами по менталитету – ПрАнальниками.
Так "фантикоедов" аж 10 миллионов. И это только выборцы. Плюс их дети и кухарки... и того пол Украины по факту. Вы разрушитель, Cидор. Как и Ваша богиня. И бомб ненадо.
sidor _ 29.04.2016 20:59
IP: 77.52.81.---
-Vesna-:
_yurkiv_:
sidor:
Є тільки одна проблемка – хто начинятиме ці бомби пілью з 4-го реактору?
Сидор конечно.
Как аффтар патента.
та я б пошел, если б только знал, что фантикоеды как крысы под дудочку Барыги покинуть территорию Украины вместе со своими братьями и сестрами по менталитету – ПрАнальниками.
sidor _ 29.04.2016 20:54
IP: 77.52.81.---
_yurkiv_:
...Є тільки одна проблемка – хто начинятиме ці бомби пілью з 4-го реактору?...
Какие проблемы? Например пленных бандитов с луга/н/дона, осужденных местных сепаров, взяточников, офшорников, коррупционеров...Та шушвали валом. На крайний случай – таких как вы, работающих на врага, отлавливать и ф топку. Условия – месяц отрабатывают – и по домам с чистой совестью и без исполнительных листов.
sidor _ 29.04.2016 20:49
IP: 77.52.81.---
Александр 1:
sidor:
Есть мнение, что такие меры приведут к потере около миллиона бывших граждан Украины. но на это надо идти, дабы не оставлять причин продолжения кровавой бойни...
Я вже писав, пане Сидір, що де які пропозиції (ваші чи то ви когось цитуєте?) щодо окремих областей Донбасу мало чим відрізняються від планів Сталіна чи Гітлера. Тому я вважаю доречнішим та у 1000 разів розумнішим та виваженішим те, що роб.лють наші дипломати, президент та РНБО.
как только ваши дипломаты, президент та РНБО "имплементируют" Минские "угоды" (а вашим деваться некуда) – считайте что это начало гражданской войны.
В феврале 2014 года я спрогнозировал, что к концу лета на нас нападет Мордор. Даже поспорили на пачку хороших сигарет со знакомым... Я выиграл спор. Как мы помним, Мордор вторгся на нашу территорию именно в конце лета.
Константин Державин _ 29.04.2016 20:48
IP: 130.211.92.---
_yurkiv_:
Хохлам жопу теперь не отмыть,они так перед американцами свою жопу салом смазали,что и дегтярное мыло не возьмёт.
Мовне питання191 Зеленський76 Корупція1445 Україна та Європа1133 Aтака Путіна1291
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter