Сергій Дацюк Філософ

ГРОМАДЯНСТВО

12 вересня 2017, 08:42

Як взагалі можна оцінити те, що відбулося – позбавлення Президентом громадянства Саакашвілі та його незаконний перетин кордону всупереч цьому акту?

Я принципово не згоден з тим, коли кажуть, що обидві сторони винуваті – і Президент, і Саакашвілі.

Це не так.

Давайте згадаємо Майдан-2013-2014. Тоді теж багато хто говорив, що обидві сторони винуваті. Але це було не так.

Давайте згадаємо війну Росії проти України і оцінки ОБСЄ обстрілів зони АТО – обидві сторони винуваті.

І з першими, і з другими оцінками активні українці були не згодні. А чому? Бо ми чудово розуміли, що для адекватної оцінки потрібні всі обставини: 1) хто ініціатор беззаконня, хто мав більше сили його творити; 2) яка мета беззаконня (що воно покриває); 3) з чийого боку беззаконня більше; 4) чиє беззаконня ігнорується, а чиє акцентується.

Справедливість при оцінці дій двох сторін конфлікту виникає тоді, коли ми стаємо на позицію більш слабкого, упослідженого, ображеного, тобто на позицію жертви.

Тепер давайте розберемося з ситуацією позбавлення громадянства Саакашвілі з боку Президента.

Хто ініціатор беззаконня? Президент України. Тому що Президент, коли надавав громадянство, знав, як і весь світ, про недолугі спроби звинуватити Саакашвілі проросійською владою Грузії у смішних "злочинах". Але, коли це стало політично доцільно, він використав розслідування проти нього в Грузії для позбавлення його громадянства. Отже законних в Україні (не в Грузії) підстав для позбавлення громадянства не було, бо інакше, не зрозуміло на яких підставах воно йому було надано.

Чому Президент це зробив, тобто яка мета беззаконня? Бо Саакашвілі публічно і активно критикував його за корупцію. Тобто Президент намагався знищити політичного опонента у так би мовити "правовий" спосіб, щоб прикрити свою корупцію. Але ж до корупції належать не тільки корупційні дії, але всі способи прикриття цих дій. Тобто позбавлення з боку Президента громадянства Саакашвілі це корупційна дія.

З чийого боку беззаконня більше? Давайте подивимося. Незаконне позбавлення Президентом громадянства Саакашвілі. Генпрокуратура мовчить. На пункт пропуску перед в'їздом Саакашвілі проникають "тітушки", розслідування нема, Генпрокуратура мовчить. Зупинено поїзд на території Польщі – Генпрокуратура мовчить, розслідування немає. "Заміновано" пункт пропуску "Шегині" – Генпрокуратура мовчить, розслідування немає. Саакашвілі в оточенні своїх прибічників перетинає кордон – Генпрокуратура одразу ж погрожує правовими наслідками, Президент одразу ж робить заяву.

Чиє беззаконня ігнорується? Ігнорується беззаконня Президента, який позбавив громадянства, урядовців, які дали команду зупинити поїзд, державної служби, яка організувала фейкове "замінування" пункту пропуску. Чиє беззаконня акцентується? Акцентується беззаконня Саакашвілі.

Спочатку мають бути покарані ініціатори беззаконня – Президент, Генпрокурор та всі державні чиновники, що виконували злочинні накази. І лише потім має бути покараний Саакашвілі.

Але мені не за Саакашвілі образливо. Мене ставлення громадян до громадянства бентежить.

Громадянство чиє? Ваше і моє громадянство – чиє воно? Воно у власності Президента, Парламенту, Уряду чи держави загалом?

За Конституцією України громадянство, як і сама Україна, є власність народу України, і ще точніше – громади, тобто активної частини народу, яка здатна до політичного волевиявлення.

Бо народ є абстракція, а громада це конкретика. Це ті люди, які ходять на вибори, мають громадську позицію щодо дій влади і здатні протестувати, якщо ці дії влади не відповідають їх інтересам.

Якщо громада вважає, що якийсь громадянин незаконно позбавлений громадянства, то громада має право відстоювати його громадянство. І жодна державна інституція їй цього заборонити не може.

Звичайно ж справа не у Саакашвілі. Він може подобатися чи не подобатися, бути добрим чи поганим політиком, хорошим чи поганим громадянином. Справа у тому, що наше з вами громадянство принизили, тобто принизили саму державу Україна, принизили її громадян – публічно, нахабно, на весь світ.

Так в Україні бути не має.

Якщо ми, українці, себе поважаємо, ми маємо поважати своє громадянство.

Зараз суспільство неоковирними діями влади свідомо розігрівається і підштовхується до громадянської війни, щоб на тлі цих загроз ввести пряму диктатуру.

Потрібно зупинити сповзання України у прірву.

Перевибори Президента та Парламенту це єдиний шлях змінити ситуацію на краще.

powered by lun.ua
Коментарі — 364
Orest Jj _ 12.09.2017 08:16
IP: 77.52.25.---
mihaylenco:
Orest Jj
Юля, як агент Кремля, щас за Михо на открітую конфроктацию с соевім кублом прет...

А Вана, чи її речники вчора не пояснили, чому рвонула на Київ? Подейкують, що в них там скандал відбувся.
не знаю. Не докладывали. Думаю что уехала на "свободу слова" где половой тряпкой отхлестала по рылу рыгошоколадного Ганчаренку. И сделала это так красиво что публика в зале начала посылать по адресу и Ганчаренка и его ПАПика когда это недоразумение пыталося щось вякать.
А от чьому не було Гриценка? Он же, типа, оппозиционер к ПАПику? С Майдана сбежал, на границу не явился, нигде на митингах не засвечен...Хитропокрученній? Типа "сидя долго на берегу речки можно увидеть как проплівают трупі врагов?" И на) (рена в такой стране как Украина нужен такой презик – "пофигист"?
mihaylenco _ 12.09.2017 07:20
IP: 194.28.6.---
robinn
Друга категорія – це політичний "витратний матеріал" – починаючи з шаліючого у лезгінці Міхеїла Саакашвілі, і різного роду політичних підбігайлів та лузерів, які гадають вимантити у когось копієчку. А деякі попідбігали просто по нєдомислію. Хоч вдають з себе якихось лідерів. Ну не дав Бог убогим.

За всю історію незалежної України, був лише один справді успішний українець. Реально успішний. Якого визнали всі міжнародні інстанції. Його успішність визнали навіть вороги. Цей українець – Саакашвілі.
mihaylenco _ 12.09.2017 07:17
IP: 194.28.6.---
Orest Jj
Юля, як агент Кремля, щас за Михо на открітую конфроктацию с соевім кублом прет...

А Вана, чи її речники вчора не пояснили, чому рвонула на Київ? Подейкують, що в них там скандал відбувся.
mihaylenco _ 12.09.2017 07:11
IP: 194.28.6.---
kren
Всяка людина-продукт свого середовища. В середовищі порошенків зовсім інший символічний ряд.Такі цінності як;честь,порядність,відповідаль ність,оскільки вони не продаються і не обмінюються,не мають попиту на їх ярмаркові користі і зиску.

Порошенки таких цінностей не бачать і не чують. Вони ніяким чином не здатні їх відчувати. Мабуть, існує критична маса бабла, яка знищує необхідні органи відчуття.
Андрій Павловський _ 12.09.2017 01:53
IP: 176.36.60.---
Тільки дострокові вибори дозволять мирний і цивілізований вихід
Orest Jj _ 12.09.2017 00:28
IP: 77.52.3.---
robinn:
опусі соевіх єкспертов меня не интересуют. Пипл вжє дав оценку дій ригошоколадного кубла.
Якщо переважна більшість рахують що бівшие презікі – преступники, то боротьба преступніков против политика под лозунгом " ату варофку" віглядит как то некомильфо что бі можна було казати що іх дії законні та мають підгрунття.

А на счьот соевіх експертов – так "любовь приходит и уходит а кушать хочется всегда".
Yaroslav Yurkiv _ 12.09.2017 00:21
IP: 35.189.215.---
Усім на добраніч!
Yaroslav Yurkiv _ 12.09.2017 00:19
IP: 35.195.100.---
Andrey Kononenko:
Yaroslav Yurkiv:
Я би і сьогодні ДАВ!
Ну так вы с гниломордым два сапога пара.
А тєбю навіть на партянкі не візьмемо.
Yaroslav Yurkiv _ 12.09.2017 00:17
IP: 35.195.195.---
Orest Jj:
Yaroslav Yurkiv:
Andrey Kononenko:
Yaroslav Yurkiv:
А ти що – довєрчівий народ?
Был поначалу. Но вы, я так понял, изначально знали, какое он г...вно и что денег на его проекты давать нельзя.
Я би і сьогодні ДАВ!
А ти, якщо БИЛ, то це нікуди не поділося, давай сюди, разом з урологом, бо тут таких 139 999 999:)
як там Ющер – не подох ще? Чього ж ця потвора не захищає Міхо? А був при власті – целовались у десна, дружили семьями...Брудом Юлю обливав що "поддерживает путина"...І що? Деж ця гидота?
Юля, як агент Кремля, щас за Михо на открітую конфроктацию с соевім кублом прет а недотравленній Іуда даже носа с подвала не показует...
Ющенко має право першої політичної ночі, і ні за ким сметану не колотить:)
А може, це кукушка крємля підбила Міхо на прорив кардону?
Віктор Петренко _ 12.09.2017 00:02
IP: 104.154.86.---
robinn:
Orest Jj:
Вже майже забули роль Тимошенко на засіданні РНБО, коли буквально щохвилинно вирішувалася доля Криму. Юлія Тимошенко на засіданні РНБО в лютому 2014 року заявила, що Україна не повинна повторити помилки екс-президента Грузії Міхеїла Саакашвілі: "Ми не маємо права повторювати його помилки. Тому закликаю всіх і кожного сім разів подумати перед тим, як зробити хоч один крок. Жоден танк не повинен вийти з казарми, жоден солдат не повинен підняти зброю, бо це означатиме програш. Ніякого воєнного стану й активізації наших військ!Ми маємо стати найбільш мирною нацією, просто поводитися, як голуби миру...". Про це йдеться на сторінках стенограми засідання РНБО. За руки тримала, щоб не дай Бог хто не стрілив – бо стріляти мали навіть не на Донбасі, а у Львові. Голубка миру, одним словом. Чи Путіна? Помилялася пані Тимошенко, чи працювала на Путіна? Думайте самі. (Возняк)
100000%!!!!
Andrey Kononenko _ 12.09.2017 00:02
IP: 188.163.73.---
Orest Jj:
Yaroslav Yurkiv:
Andrey Kononenko:
Yaroslav Yurkiv:
А ти що – довєрчівий народ?
Был поначалу. Но вы, я так понял, изначально знали, какое он г...вно и что денег на его проекты давать нельзя.
Я би і сьогодні ДАВ!
А ти, якщо БИЛ, то це нікуди не поділося, давай сюди, разом з урологом, бо тут таких 139 999 999:)
як там Ющер – не подох ще? Чього ж ця потвора не захищає Міхо? А був при власті – целовались у десна, дружили семьями...Брудом Юлю обливав що "поддерживает путина"...І що? Деж ця гидота?
Юля, як агент Кремля, щас за Михо на открітую конфроктацию с соевім кублом прет а недотравленній Іуда даже носа с подвала не показует...
И хорошо, что не показывает. У граждан рвотный рефлекс от этого визуального раздражителя.
Віктор Петренко _ 12.09.2017 00:01
IP: 104.197.213.---
robinn:
Orest Jj:
Всі давно забули саботаж Юлією Тимошенко як прем'єр-міністром зусиль України по отриманню плану на здобуття членства у НАТО – просто цирки влаштовувала на догоду Путіну – і добилися, разом з європейськими політичними сліпцями на саміті НАТО у Бухаресті таки не дали Україні та Грузії перспективи на здобуття членства у НАТО. Як результат – війна і окупація у Грузії 2008 р. та в Україні 2014. Якщо Україна і мала якісь шанси отримати План дій щодо членства в НАТО (ПДЧ) на саміті альянсу в Бухаресті у квітні 2008 року, то після візиту Юлії Тимошенко до Брюсселя вони розтанули остаточно. Роль Юлії Тимошенко в історії розвитку відносин України з НАТО мало чим відрізняється від ролі Віктора Януковича, (Возняк)
100000%!!!!
Віктор Петренко _ 12.09.2017 00:00
IP: 104.198.164.---
Orest Jj:
соевие єхсперті достали с рукавов затасканніе крапленіе карті. Юля сказали – свои среди чужих доложили какие дают вопросі на темниках для озвучивания в студии и она подготовилась – взяла документи.
В очередной раз соевім надавали использованнім подгузником по разжиревшим на рошене рилам
в тих її "документах" немає жодної згадки про ЗАСУДЖЕННЯ!!! тимошенко росії,як країни агресора!тому як завжди вона збрехала та зманіпулювала!а наївні лохи повелись.
robinn _ 11.09.2017 23:59
IP: 35.195.100.---
Orest Jj:
Вже майже забули роль Тимошенко на засіданні РНБО, коли буквально щохвилинно вирішувалася доля Криму. Юлія Тимошенко на засіданні РНБО в лютому 2014 року заявила, що Україна не повинна повторити помилки екс-президента Грузії Міхеїла Саакашвілі: "Ми не маємо права повторювати його помилки. Тому закликаю всіх і кожного сім разів подумати перед тим, як зробити хоч один крок. Жоден танк не повинен вийти з казарми, жоден солдат не повинен підняти зброю, бо це означатиме програш. Ніякого воєнного стану й активізації наших військ!Ми маємо стати найбільш мирною нацією, просто поводитися, як голуби миру...". Про це йдеться на сторінках стенограми засідання РНБО. За руки тримала, щоб не дай Бог хто не стрілив – бо стріляти мали навіть не на Донбасі, а у Львові. Голубка миру, одним словом. Чи Путіна? Помилялася пані Тимошенко, чи працювала на Путіна? Думайте самі. (Возняк)
Orest Jj _ 11.09.2017 23:58
IP: 77.52.118.---
Yaroslav Yurkiv:
Andrey Kononenko:
Yaroslav Yurkiv:
А ти що – довєрчівий народ?
Был поначалу. Но вы, я так понял, изначально знали, какое он г...вно и что денег на его проекты давать нельзя.
Я би і сьогодні ДАВ!
А ти, якщо БИЛ, то це нікуди не поділося, давай сюди, разом з урологом, бо тут таких 139 999 999:)
як там Ющер – не подох ще? Чього ж ця потвора не захищає Міхо? А був при власті – целовались у десна, дружили семьями...Брудом Юлю обливав що "поддерживает путина"...І що? Деж ця гидота?
Юля, як агент Кремля, щас за Михо на открітую конфроктацию с соевім кублом прет а недотравленній Іуда даже носа с подвала не показует...
robinn _ 11.09.2017 23:58
IP: 35.195.70.---
Orest Jj:
Всі давно забули саботаж Юлією Тимошенко як прем'єр-міністром зусиль України по отриманню плану на здобуття членства у НАТО – просто цирки влаштовувала на догоду Путіну – і добилися, разом з європейськими політичними сліпцями на саміті НАТО у Бухаресті таки не дали Україні та Грузії перспективи на здобуття членства у НАТО. Як результат – війна і окупація у Грузії 2008 р. та в Україні 2014. Якщо Україна і мала якісь шанси отримати План дій щодо членства в НАТО (ПДЧ) на саміті альянсу в Бухаресті у квітні 2008 року, то після візиту Юлії Тимошенко до Брюсселя вони розтанули остаточно. Роль Юлії Тимошенко в історії розвитку відносин України з НАТО мало чим відрізняється від ролі Віктора Януковича, (Возняк)
robinn _ 11.09.2017 23:55
IP: 146.148.120.---
Orest Jj:
Найцікавішим персонажем тут, звісно є не Міхеїл Саакашвілі, а та тінь, яка за ним стояла – ну, звісно ж, Юлія Тимошенко. Гарячий грузин у своїй лезгінці начисто забув, як хіхікаючи разом з Путіним, вона ладна була закрити гордого Міхо в путінському собачатнику. Дивна амнезія. Але Кавказ – справа для нас темна.

Однак мене повсякчас дивує не амнезія Міхо, а амнезія нашого білого та пухнастого народу.

Всі давно забули хто підписував у Москві кабальні для України газові угоди 2008-2009 рр, які на десятиліття дали можливість Путіну не лише висмоктувати з України всі ресурси, але ще й ефективно зв'язувати будь-які самостійницькі порухи України. Тимошенко і Путін, звісно, Але... Ніхто цього, звісно, не пам'ятає. (Возняк)
Andrey Kononenko _ 11.09.2017 23:53
IP: 188.163.73.---
Yaroslav Yurkiv:
Я би і сьогодні ДАВ!
Ну так вы с гниломордым два сапога пара.
robinn _ 11.09.2017 23:53
IP: 146.148.120.---
Orest Jj:
Перша категорія – це давні, ефективні і вірні союзники Путіна найяскравішим з яких, звісно, є пані Юлія Тимошенко. Є ще ряд дрібнішої агентури з депутатськими мандатами, і без них, але з політичними амбіціями мікролідерів.

Друга категорія – це політичний "витратний матеріал" – починаючи з шаліючого у лезгінці Міхеїла Саакашвілі, і різного роду політичних підбігайлів та лузерів, які гадають вимантити у когось копієчку. А деякі попідбігали просто по нєдомислію. Хоч вдають з себе якихось лідерів. Ну не дав Бог убогим.

Для Путіна всі ці діячі – той самий "витратний матеріал". (Возняк)
Yaroslav Yurkiv _ 11.09.2017 23:50
IP: 35.190.221.---
Andrey Kononenko:
Yaroslav Yurkiv:
А ти що – довєрчівий народ?
Был поначалу. Но вы, я так понял, изначально знали, какое он г...вно и что денег на его проекты давать нельзя.
Я би і сьогодні ДАВ!
А ти, якщо БИЛ, то це нікуди не поділося, давай сюди, разом з урологом, бо тут таких 139 999 999:)
Orest Jj _ 11.09.2017 23:47
IP: 77.52.118.---
соевие єхсперті достали с рукавов затасканніе крапленіе карті. Юля сказали – свои среди чужих доложили какие дают вопросі на темниках для озвучивания в студии и она подготовилась – взяла документи.
В очередной раз соевім надавали использованнім подгузником по разжиревшим на рошене рилам
Andrey Kononenko _ 11.09.2017 23:46
IP: 188.163.73.---
Yaroslav Yurkiv:
А ти що – довєрчівий народ?
Был поначалу. Но вы, я так понял, изначально знали, какое он г...вно и что денег на его проекты давать нельзя.
Борис Беккер _ 11.09.2017 23:42
IP: 146.148.120.---
robinn:
Борис Беккер:
Веня, ну хватит міня ігнорировать.
давай помиримся.
я для тебя верьовку хорошо намилю, лучше чем для остальних...
А не обманете?
robinn _ 11.09.2017 23:42
IP: 35.190.198.---
Борис Беккер:
robinn:
Теперь будем макать в дерьмо вас. Расскажите, как вы вчера облажались, приняв Наливайченко за Гончаренко.
ну наконец...
я нікогда не ошибаюсь.
глянь фотки...
Віктор Петренко _ 11.09.2017 23:42
IP: 104.197.213.---
Orest Jj:
Ганчаренку пипл в студии отхлестал половой тряпкой по фейсу. Ведущий не может остановить ємоции – пипл просит послать в дупу Ганчаренку вместе с его ПАПиком.
приблизно так.терпіти не можу тимошенко. але ригівський викормиш гончаренко викликає не меншу меншу огиду.понад 10 років будував покидьок "русский мир" в Одессі.а коли змінилась влада почав вилизувати,інакше не скажеш,порошенківську дупу!!!
Корупція1410 Зеленський61 Свобода слова578 Україна та Європа1121 Мовне питання187
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter