Сергій Дацюк Філософ

ПЕРЕД ВИКЛИКОМ ДЕМОКРАТИЧНОЇ РЕВОЛЮЦІЇ

06 грудня 2017, 10:10

Україна проходить тестове випробування на здатність до здійснення революції в складних умовах:

1. Ця революція є не національно-демократичною, а ліберально-демократичною, тобто коли на перший план виходять ліберально-демократичні цілі, які не тільки не всі націоналісти підтримують, але які навіть не всі громадяни підтримують.

2. Ця революція відбувається в ситуації війни, на тлі розчарування новою післяреволюційною владою та на тлі соціальної депресії.

3. Ця революція відбувається в ситуації шаленої маніпуляції суспільною свідомістю з боку олігархічних ЗМІ та безпрецедентної брехні в політичній сфері, у якій влада намагається втопити самих революціонерів.

4. Ця революція відбувається на тлі неглибокого усвідомлення масштабних стратегічних цілей самими революціонерами, на тлі їх ілюзій, що можна вирішити щось через прийняття якихось законів чи якісь інституційні зміни.

Бруд революцій

Є чотири головні змісти революції, про які здебільшого говорять: 1) як в своїх досягненнях революція втілює нові смисли та перспективи; 2) скільки крові пролито і кого покарано; 3) хто це все профінансував; 4) хто за цим стояв, які примітивні, індивідуальні чи корпоративні цілі переслідував і чи зміг прийти до влади на тлі революції. Отже це чотири аспекти революції – смисли, помста, гроші та вигода небагатьох.

Якщо крові пролито дуже багато, чи якщо кров нетривалої революції спричинила кров тривалої війни, то питання фінансування революції ніби затінюються і відходять на другий план.

Українську громаду мало цікавили питання, хто фінансував Майдан-2013-2014 років, оскільки питання про загиблих на майдані, а потім вже у війні, завжди були більш важливими. Але з моменту контрреволюції це дуже зацікавило українську громаду.

Якщо післяреволюційна влада ефективно втілює нові смисли та досягає нових перспектив, то питання, хто і як рвався до влади і на які жертви (свої чи чужі) йшов, відходить на другий план.

Українську громаду мало цікавили питання, як представники нинішньої влади домовлялися з українськими олігархами чи співробітничали з Росією, допоки ці представники намагалися переслідувати цілі революції. З моменту контрреволюції та за відсутності перемог у війні ці питання актуалізувалися.

Революція завжди має свій бруд – кров, гроші, маніпулятивну вигоду. І цей бруд завжди згадують і виносять на перший план всі контрреволюціонери та недалекі критики революцій.

Але бруд – це побічний продукт революцій. Головний продукт революцій це її нові смисли та перспективи.

Саме тому під час революції таким важливим є інтелектуальне розуміння смислів та перспектив. Саме тому революція це не бунт і не стояння на Майдані, а це масштабні стратегічні програми революціонерів, які втілюються.

Якщо контрреволюційна влада переходить до радикальної реакції, вона неодмінно користається брудом революції, замовчуючи питання про смисли та перспективи.

З точки зору влади, революціонери завжди діють на боці ворога. Влада завжди боїться помсти під час революції. Влада завжди боїться викриття своїх маніпуляцій.

Тому під час революції не можна вірити жодному слову нелегітимної влади і не можна сподіватися на жодну владну інституцію.

Стагнація

Україна ввійшла в процес стагнації.

Україна як держава нездатна завершити війну.

Президент та Уряд імітують реформи, гальмують боротьбу з корупцією.

Правлячий клас подолати політичну кризу неспроможний.

Нелегітимний Президент в принципі не може виконувати ані конституційних, ані просто лідерських функцій.

Нелегітимний Парламент зосереджується на другорядному і не здатен приймати які-небудь позитивні та перспективні рішення.

Нелегітимна влада не здатна здійснювати правосуддя.

Україна постійно втрачає нормальні відносини з сусідніми країнами, проти українського правлячого класу налаштовані всі його колишні союзники.

Українська громада стає заручником втрати міжнародної підтримки на тлі війни, що продовжується.

Немає жодної політичної сили, яка здатна вивести країну з цього процесу.

Парламентської коаліції немає вже більше, ніж півтора року.

Значної кількості міністрів просто немає, є В.О.

Голова НБУ недієвий.

Генпрокурор не має ані легітимності, ані найменшої довіри.

Між різними правовими відомствами йде протистояння.

Україна на межі хаосу.

Громада стомилася від революцій.

Водночас консолідація суспільства поза політизацією неможлива.

Дострокові президентські та парламентські перевибори лишаються єдиним виходом.

Дефіцит нових лідерів

Наявні політичні та громадські лідери з ситуацією не справляються.

Водночас фейковий порядок денний у ЗМІ, відсторонення від телебачення змістовних активістів та цензура не дозволяють появі дійсного порядку денного, в якому тільки і могла б проявитися комунікація нових лідерів.

Соціальні мережі самі по собі не здатні компенсувати відсутність телевізійного формату комунікації для громадських активістів.

Поява нових лідерів можлива в трьох різних процесах:

1) побудова опозиційними політичними силами відносин з новими громадськими організаціями, що спрямовані на стратегічні та дієві зусилля в руслі дій опозиції;

2) відступництво від владних політичних сил окремих груп, що створюють нові політичні сили для опозиційної діяльності (зрада зраднику не є зрадою);

3) незалежна громадська ініціатива в процесах війни та революції, яка творить нових змістовних лідерів зі стратегічною компетенцією, що призводить до утворення незалежних громадсько-політичних сил для приходу в Парламент.

Нові громадсько-політичні сили потрібні для конкуренції з наявними політичними силами в Парламенті.

Нові громадсько-політичні сили потрібні для пришвидшення процесу революції, коли стагнація стане вкрай небезпечною.

Якщо правлячий клас не погодиться на дострокові перевибори, тоді революція це єдиний шанс виходу з ситуації стагнації.

Якщо ж спробувати обійтись без перевиборів і без революції, тоді потрібно готуватися жити в ситуації стагнації і широкомасштабної еміграції.

Бо історія не знає випадків, коли б нелегітимна влада ставала раптом легітимною.

Коментарі — 145
Orest Jj _ 06.12.2017 15:16
IP: 77.52.5.---
Олександр Перший:
...Европейская служба внешних действий (ЕСВД) вечером, 5 декабря, распространила заявление о ситуации в сфере борьбы с коррупцией в Украине с подписью спикера Европейской комиссии.
Документ опубликован на официальном сайте ЕСВД, передает "Европейская правда".
В заявлении Евросоюз впервые четко занял сторону НАБУ в конфликте между украинскими правоохранительными органами и положил вину на Генеральную прокуратуру Украины во главе с Юрием Луценко.
"Публичное раскрытие расследования фактов коррупции со стороны Генеральной прокуратуры существенно ослабляет возможности Национального антикоррупционного бюро проводить эффективные расследования, а также подрывает веру людей в возможность эффективного противодействия коррупции", – говорится в заявлении пресс-секретаря ЕСВД.
Orest Jj _ 06.12.2017 15:12
IP: 77.52.5.---
Олександр Перший:
Orest Jj:
Также есть информация об отмывании особо крупных средств в пользу российских миллиардеров при содействии Порошенко в обмен на преференции Путина.
В ближайшее время эти документы будут обнародованы общественности...
Здається, ви не вперше запускаєте таку туфту – обіцянку підірвати інформаційну бомбу проти Порошенко. Чи не виявиться це черговим (третім чи то четвертим) фєйком, який запустила російська пропаганда в розрахунку на таких, як ви, живущих мрією про помсту президенту та велику кров?
я бы вам посоветовал начинать буцать шоколадных крыс носаками и посыпать дустом. И тогда вы сможете выглядеть как раскаявшийся заблудившийся пособник.
Когда глава мафии, олигарх "в законе" и просто подонок будет на нарах – вы будете соучастником.

Пы.Сы. Прошу не направлять на меня внимание СБУшников.
Пы.Сы.Сы. Помните, пару лет назад, лично вам, я ванговал события? Как видите, они подтверждаются почти "до коми"
Олександр Перший _ 06.12.2017 14:59
IP: 188.163.12.---
Orest Jj:
Также есть информация об отмывании особо крупных средств в пользу российских миллиардеров при содействии Порошенко в обмен на преференции Путина.
В ближайшее время эти документы будут обнародованы общественности...
Здається, ви не вперше запускаєте таку туфту – обіцянку підірвати інформаційну бомбу проти Порошенко. Чи не виявиться це черговим (третім чи то четвертим) фєйком, який запустила російська пропаганда в розрахунку на таких, як ви, живущих мрією про помсту президенту та велику кров?
руслан49 _ 06.12.2017 14:54
IP: 37.52.20.---
Orest Jj:

Госдепартамент США, ФБР США совместно с НАБУ располагают документами которые подтверждают вмешательство Российской Федерации в выборы Президента Украины
Слід сказати, що 90% експертів в США вважають, що війна Росії проти Україні на Донбасі майже нічого Росії не коштує. Там платять апалченцям десь по 400 доларів на місяць. Для Росії ці витрати мізер. Росія направляє туди зброю і боєприпаси. А цього у Росії ой як багато. Вибробовує Росія на Донбасі нові зразки зброї. Направляє по ротації офіцерів і контрактників, щоб вияснити, чи офіцер готовий померти "за Расєю", чи служить за гроші і квартиру. Тобто експерти в США вважають, що якби Путін окупував значно більшу частину України, то витрати і неприємності для Росії були б більшими. Через це і підводять американців до припинення допомоги Україні. Чого ще хоч трошки США підтримує Україну, то це престиж США. І так пишуть, що вплив США в останні роки, як геополітичного гравця знизився.
mihaylenco _ 06.12.2017 14:29
IP: 93.171.70.---
Елена Величко
...Це й означає відсутність справедливої соціальної політики – як мінімум...

Соціальна..., та ще й політика... Некрасиво звучить. Та й не всі правильно це розуміють. Куди краще формулювання – справедливість. А справедливість в державі полягає можна записати в один рядок – закон один для всіх; перед законом всі рівні; невідворотність покарання за порушення закону. Все інше – наслідки.
Orest Jj _ 06.12.2017 14:21
IP: 77.52.5.---
шоколадных крыс загнали в угол и они начали кусаться...

...Госдепартамент США, ФБР США совместно с НАБУ располагают документами которые подтверждают вмешательство Российской Федерации в выборы Президента Украины, которые закончились победой Порошенко.
Об этом сообщает Elise Journal
Следуя нашей информации, ФБР удалось выйти на связи Путина и Порошенко через олигарха Фирташа, который был посредником между олигархом Порошенко и Президента России.
Также есть информация об отмывании особо крупных средств в пользу российских миллиардеров при содействии Порошенко в обмен на преференции Путина.
В ближайшее время эти документы будут обнародованы общественности.

Bloomberg заявило, что мир сильно ошибся поддержав кровавого олигарха Порошенко.
Times показало на весь мир кадры, как карательная система олигархов заставила бегать Президента Грузии по крыше многоэтажки.
В ЕС раскритиковали правоохранительную систему Украины и приказали Порошенко остановиться.
Елена Величко _ 06.12.2017 13:37
IP: 178.95.98.---
anno_domini:
Дякую за Ваші слова відносно народу. Саме економічно тримають народ як стадо. Ані умов, нічого.
Але, що хочуть – щоб не так як у Швеції було або як у Німеччині або... а хочуть у таких злоякісних умовах, щоб люди працювли більше-більше...та платити копійки за працю, щоб собі усе. Це й означає відсутність справедливої соціальної політики – як мінімум, а взагалі то... Тому з такими нічого не буде, бо нічого не робили, а усе здобули та зруйнували. Я вже не кажу, що прогрес повинен слугувати життю, а не рабській праці: не тільки у праці життя, та й роботи будуть – то будуть казати, щоб як роботи працювали – удень та у ніч та нічого не вимагали – що в нас і є. Свій народ треба любити та давати жити, адже ми усі – Народ.
anno_domini _ 06.12.2017 13:33
IP: 188.239.8.---
Вибачте, щось вже почав комп'ютер жирним курсивом видавати. Мабуть, наболіло:)
anno_domini _ 06.12.2017 13:31
IP: 188.239.8.---
Nord Os Собственники только наличку любят считать. А люди, которые работали, так и работают, только вот беда! – все изнашивается, и людской капиталл, и производственный. И пользуются собственники тем, что некуда больше идти работать, потому и выплачивают, а где и не выплачивают, тех крох. А работу требуют без выходных. Никакого страхового агенства и социального контроля нет. У нас государство одних бумаг, мастаки только на бумаге все выписывать, а до дела рук и желания нет. Можна было бы уже создать независимые хорошие агенства за контролем порядка рабочей недели, выдачей достойной зарплаты, с проверкой договоров на работу, отдыхом людей. Но слова, слова, как и мы – высказали, легче стало. Но без дела, как вы сказали, ничего само собой не произойдет. Молодежь не хочет втягиваться в рухлядь системы, уезжает. Тем и пользуются безсовестные и безсердечные хапуги.
Orest Jj _ 06.12.2017 13:27
IP: 35.205.37.---
Orest Jj:
шо та агентов Кремля на ветке маловато будет...
Непорядок.

...Вот жизнь наступила. Похвастаться уже некому. Пожаловаться ― ещё есть.
Для рассказа об успехах нужен слушатель редкой силы и самообладания.
© Михаил Жванецкий
Пы.Сы. Извините, цитирую только москалей и жидов, а украинцев нет смысла, она чернуха и дешёвка.
Orest Jj _ 06.12.2017 13:22
IP: 77.52.5.---
шо та агентов Кремля на ветке маловато будет...
Непорядок.

...Вот жизнь наступила. Похвастаться уже некому. Пожаловаться ― ещё есть.
Для рассказа об успехах нужен слушатель редкой силы и самообладания.
© Михаил Жванецкий
Егор Быстров _ 06.12.2017 13:21
IP: 93.76.225.---
есть совершенно четкое ощущение, что "ситуация стагнации" (вместе с правлением представителей совершенно обанкротившегося режима) очень скоро закончится. А вот с тем, куда затем "вынесет кривая" – полнейшая непонятка.
Традиционное спасибо автору за помещение в фокус самых актуальных вопросов укрдействительности. Если философы в принципе способны (согласно Платону) управлять государством, предпочел бы наблюдать в данном качестве именно его)
Orest Jj _ 06.12.2017 13:18
IP: 104.155.18.---
Олександр Перший:
Як що у двох реченнях передати сенс статті, то це буде так: Все пропало. Потрібні дострокові вибори, які всі проблеми вирішать. І перше і друге ствердження – це абсолютна маячня.
По-перше, нічого не пропало. Влада, в тому числі президент – абсолютно легітимні. Реформи йдуть: реформована патрульна поліція, ліквідована корупція в газової сфері, підвищені пенсії, мінімальна з/п в рази, вдвічі зменшено ЄСП, прийнята реформа освіти і медична реформа, новий кримінальний кодекс, створени НАБУ, АП, є певний ріст ВВП (під час війни!), є договір об асоціації з ЄС і безвіз, повернені 1,5 млрд. доларів, які вкрав Янукович і К...
По-друге, дострокові вибори лише погіршать ситуацію: парламент зовсім втратить рештки дієздатності, кількість представників ПР та іншої корупціонерів лише збільшиться. Що тоді нам буде писати філософ?
Только народу всё хуже и хуже, всё хуже и хуже!
Только выехало из страны за последние годы при Порошенко, 10 миллионов.
Олександр Перший _ 06.12.2017 13:15
IP: 188.163.12.---
Як що у двох реченнях передати сенс статті, то це буде так: Все пропало. Потрібні дострокові вибори, які всі проблеми вирішать. І перше і друге ствердження – це абсолютна маячня.
По-перше, нічого не пропало. Влада, в тому числі президент – абсолютно легітимні. Реформи йдуть: реформована патрульна поліція, ліквідована корупція в газової сфері, підвищені пенсії, мінімальна з/п в рази, вдвічі зменшено ЄСП, прийнята реформа освіти і медична реформа, новий кримінальний кодекс, створени НАБУ, АП, є певний ріст ВВП (під час війни!), є договір об асоціації з ЄС і безвіз, повернені 1,5 млрд. доларів, які вкрав Янукович і К...
По-друге, дострокові вибори лише погіршать ситуацію: парламент зовсім втратить рештки дієздатності, кількість представників ПР та іншої корупціонерів лише збільшиться. Що тоді нам буде писати філософ?
Володимир Скачко _ 06.12.2017 12:48
IP: 35.195.76.---
Олександр Палій:
Весь цей флуд написаний виключно заради заголовку, вочевидь, теж за гроші Росії.
Ото дивлюся на Палія і вочевидь бачу, як із його замурзаної морди течуть чоколядові потоки. Правда, то він так думає. Сторонні бачать, що насправді – це залишки після облизування порохового заду. Як ще його досі студенти Могилянки терплять. Давно пора обструкцію влаштувати
Александр Гальченко _ 06.12.2017 12:47
IP: 35.195.250.---
Непоганий аналіз від Дацюка.
Nord Ost _ 06.12.2017 12:47
IP: 95.133.223.---
anno_domini:
на самом деле, производительность труда у нас очень низкая. Технологии примитивные. Собственники не удосужились за 25 лет позаботиться о модернизации производств. А люди? Миллионы получили свои сертификаты на землю – какой процент населения сегодня обрабатывает свои наделы? – мизер. Все сбились в советские резервации города и села, о хуторах никто ничего слышать не хочет, земли сдали в аренду и только вой кругом – мало, хотим ищчо! А не будет ищчо – несчего.
anno_domini _ 06.12.2017 12:39
IP: 188.239.8.---
С 1917 в головах у людей ничего не изменилось – поменьше работать и побольше жрать.Nord Ost:
Що Ви пишете? Доколі у нас почнуть любити та розуміти правильно народ?! ХТО ВСЕ ПОДІЛИВ?! Хіба не ті, хто розграбував та продовжує грабувати те, що народ своїми руками побудував. За копійкові гроші тримають тих, хто ще не виїхав, хоча роботи беруть на мільйон доходу. Можна припустити, що різницю, яка повинна бути у тих, хто працює, віддають на відкати тим, хто дає доступ до таких робіт. Але ж ніхто цим не цікавиться, закривають очі всі. То де справедливість?!
Вадим Криничний _ 06.12.2017 12:33
IP: 89.252.61.---
Олександр Палій:
Олександр Палій:
Весь цей флуд написаний виключно заради заголовку, вочевидь, теж за гроші Росії.
Це щось у Вас маніакальне, і Ви всіх, хто не входить в угрупування "злодійського кагалу", відносите до агентів Кремля. Ви навіть Саакашвілі зарахували в агенти, хоча всім відомо, що він ворог N1 для Путіна.
Чи це він так маскується?
Max Verentsov _ 06.12.2017 12:30
IP: 217.65.254.---
Олександр Палій:
Весь цей флуд написаний виключно заради заголовку, вочевидь, теж за гроші Росії.
Саме ви тут пишете за російські гроші які зароблені Головнокомандувачем в Росії на продажі цукерок в той час як солдати гинули на фронті.
Сергей Левин _ 06.12.2017 12:29
IP: 35.205.37.---
Человек хоть комменты не закрывает как шушара от БПП...
Ua Gall _ 06.12.2017 12:26
IP: 91.200.113.---
Олександр Палій:
Весь цей флуд написаний виключно заради заголовку, вочевидь, теж за гроші Росії.
Таки так!

Информация к размышлению
"Мы выступили с законопроектом,в котором мы предлагаем сделать то же,что сделали в Румынии;там ТЕ,кто открыто заявляет о ликвидации румынского государства,считается ВНЕ ЗАКОНА.Мы должны сделать то же самое."
Игорь Додон,Молдова,04.09 2017

А КОГДА МЫ?

ЄДНАЙМОСЯ!!!
Ua Gall _ 06.12.2017 12:17
IP: 91.200.113.---
Vojage DP:
Неплохая статья, хотя местами слишком пространно. Напомнило слова из песни Шевчука: "Революция без жертв – ничтожная ложь, слышишь, блеют сердца у тех, кто вождь". Законами и институциями систему не поломать – типичная ошибка либералов. Коррупцию п***ь надо прикладом по лицу.
УКРАИНЕ -УКРАИНСКУЮ ВЛАСТЬ!

Армия,страх и автозак-и всё будет ништяк.Олигархов к ногтю;платишь налоги-есть собственность,не платишь -нет собственности.
Чтоб заработал закон-
Конституция ни при чём.
Хватит с нас манифестов!
Десять нужно патронов
И тысяча арестов!

ЄДНАЙМОСЯ!!!
Олександр Палій _ 06.12.2017 12:17
IP: 93.74.31.---
Весь цей флуд написаний виключно заради заголовку, вочевидь, теж за гроші Росії.
Олександр Палій _ 06.12.2017 12:15
IP: 93.74.31.---
Ви про "русофобію" в Україні ього разу забули написати.
Уряд реформ316 Aтака Путіна1114 Україна та Європа931 Корупція1116 Свобода слова545
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter