Сергій Дацюк Філософ

ПЕРЕД ВИКЛИКОМ ДЕМОКРАТИЧНОЇ РЕВОЛЮЦІЇ

06 грудня 2017, 10:10

Україна проходить тестове випробування на здатність до здійснення революції в складних умовах:

1. Ця революція є не національно-демократичною, а ліберально-демократичною, тобто коли на перший план виходять ліберально-демократичні цілі, які не тільки не всі націоналісти підтримують, але які навіть не всі громадяни підтримують.

2. Ця революція відбувається в ситуації війни, на тлі розчарування новою післяреволюційною владою та на тлі соціальної депресії.

3. Ця революція відбувається в ситуації шаленої маніпуляції суспільною свідомістю з боку олігархічних ЗМІ та безпрецедентної брехні в політичній сфері, у якій влада намагається втопити самих революціонерів.

4. Ця революція відбувається на тлі неглибокого усвідомлення масштабних стратегічних цілей самими революціонерами, на тлі їх ілюзій, що можна вирішити щось через прийняття якихось законів чи якісь інституційні зміни.

Бруд революцій

Є чотири головні змісти революції, про які здебільшого говорять: 1) як в своїх досягненнях революція втілює нові смисли та перспективи; 2) скільки крові пролито і кого покарано; 3) хто це все профінансував; 4) хто за цим стояв, які примітивні, індивідуальні чи корпоративні цілі переслідував і чи зміг прийти до влади на тлі революції. Отже це чотири аспекти революції – смисли, помста, гроші та вигода небагатьох.

Якщо крові пролито дуже багато, чи якщо кров нетривалої революції спричинила кров тривалої війни, то питання фінансування революції ніби затінюються і відходять на другий план.

Українську громаду мало цікавили питання, хто фінансував Майдан-2013-2014 років, оскільки питання про загиблих на майдані, а потім вже у війні, завжди були більш важливими. Але з моменту контрреволюції це дуже зацікавило українську громаду.

Якщо післяреволюційна влада ефективно втілює нові смисли та досягає нових перспектив, то питання, хто і як рвався до влади і на які жертви (свої чи чужі) йшов, відходить на другий план.

Українську громаду мало цікавили питання, як представники нинішньої влади домовлялися з українськими олігархами чи співробітничали з Росією, допоки ці представники намагалися переслідувати цілі революції. З моменту контрреволюції та за відсутності перемог у війні ці питання актуалізувалися.

Революція завжди має свій бруд – кров, гроші, маніпулятивну вигоду. І цей бруд завжди згадують і виносять на перший план всі контрреволюціонери та недалекі критики революцій.

Але бруд – це побічний продукт революцій. Головний продукт революцій це її нові смисли та перспективи.

Саме тому під час революції таким важливим є інтелектуальне розуміння смислів та перспектив. Саме тому революція це не бунт і не стояння на Майдані, а це масштабні стратегічні програми революціонерів, які втілюються.

Якщо контрреволюційна влада переходить до радикальної реакції, вона неодмінно користається брудом революції, замовчуючи питання про смисли та перспективи.

З точки зору влади, революціонери завжди діють на боці ворога. Влада завжди боїться помсти під час революції. Влада завжди боїться викриття своїх маніпуляцій.

Тому під час революції не можна вірити жодному слову нелегітимної влади і не можна сподіватися на жодну владну інституцію.

Стагнація

Україна ввійшла в процес стагнації.

Україна як держава нездатна завершити війну.

Президент та Уряд імітують реформи, гальмують боротьбу з корупцією.

Правлячий клас подолати політичну кризу неспроможний.

Нелегітимний Президент в принципі не може виконувати ані конституційних, ані просто лідерських функцій.

Нелегітимний Парламент зосереджується на другорядному і не здатен приймати які-небудь позитивні та перспективні рішення.

Нелегітимна влада не здатна здійснювати правосуддя.

Україна постійно втрачає нормальні відносини з сусідніми країнами, проти українського правлячого класу налаштовані всі його колишні союзники.

Українська громада стає заручником втрати міжнародної підтримки на тлі війни, що продовжується.

Немає жодної політичної сили, яка здатна вивести країну з цього процесу.

Парламентської коаліції немає вже більше, ніж півтора року.

Значної кількості міністрів просто немає, є В.О.

Голова НБУ недієвий.

Генпрокурор не має ані легітимності, ані найменшої довіри.

Між різними правовими відомствами йде протистояння.

Україна на межі хаосу.

Громада стомилася від революцій.

Водночас консолідація суспільства поза політизацією неможлива.

Дострокові президентські та парламентські перевибори лишаються єдиним виходом.

Дефіцит нових лідерів

Наявні політичні та громадські лідери з ситуацією не справляються.

Водночас фейковий порядок денний у ЗМІ, відсторонення від телебачення змістовних активістів та цензура не дозволяють появі дійсного порядку денного, в якому тільки і могла б проявитися комунікація нових лідерів.

Соціальні мережі самі по собі не здатні компенсувати відсутність телевізійного формату комунікації для громадських активістів.

Поява нових лідерів можлива в трьох різних процесах:

1) побудова опозиційними політичними силами відносин з новими громадськими організаціями, що спрямовані на стратегічні та дієві зусилля в руслі дій опозиції;

2) відступництво від владних політичних сил окремих груп, що створюють нові політичні сили для опозиційної діяльності (зрада зраднику не є зрадою);

3) незалежна громадська ініціатива в процесах війни та революції, яка творить нових змістовних лідерів зі стратегічною компетенцією, що призводить до утворення незалежних громадсько-політичних сил для приходу в Парламент.

Нові громадсько-політичні сили потрібні для конкуренції з наявними політичними силами в Парламенті.

Нові громадсько-політичні сили потрібні для пришвидшення процесу революції, коли стагнація стане вкрай небезпечною.

Якщо правлячий клас не погодиться на дострокові перевибори, тоді революція це єдиний шанс виходу з ситуації стагнації.

Якщо ж спробувати обійтись без перевиборів і без революції, тоді потрібно готуватися жити в ситуації стагнації і широкомасштабної еміграції.

Бо історія не знає випадків, коли б нелегітимна влада ставала раптом легітимною.

Коментарі — 145
Spirito _ 06.12.2017 12:12
IP: 93.74.43.---
"втрати міжнародної підтримки на тлі війни"
Мінські домовленості – це примушування Києва до капітуляції
на користь Москви. Якщо політики відважаться це публічно сказати – тоді
почнеться зміцнення України/вихід з прірви хаосу.
-...Україна продовжує розглядати Будапештський меморандум як важливий
політико-правовий інструмент забезпечення безпеки України з боку США,
Великої Британії,а також Франції та КНР і вимагає від Росії повною мірою дотримуватись
зобов'язань", - йдеться в заяві.- (МЗС)
-Зовнішня політика України і філософія нескінченних поступок- стаття
-Женевський формат переговорів дав би Донбасу шанс на мир, -Ващиковський
Але американці цим не зацікавлені.Натомість,Німеччина і Франція заманюють Київ запевненнями,
що Мінський формат принесе результат", -
(але кому?)
-Ситуация в отношениях Москвы и Вашингтона сейчас "крайне сложная и тяжелая", -МИД РФ
-МЗС РФ:За Трампа Вашингтон перестав бути глобальною політичною силою
(ці всі партнери зацікавлені в сильній Україні?)
Елена Величко _ 06.12.2017 12:12
IP: 178.95.98.---
Vlad Doroshenko:
Василь Бровар:
Досить вдало Ви, Влад, зрозуміли, що пан Дацюк саме питає:" А який саме зміст у всьому- просто змінити на новенького?"От у пана Василя у першій частині є відповідь, що є ОСНОВНОЮ, на мою думку, та те, що ніхто та ніколи не робе – ЦЕ ЕКОНОМІКА. Придумують усе, що завгодне, але не про економіку, бо саме у цій царині, -рабство. омана, та гірше, але мантрують – є ніби то якийсь бізнес, що коли нічого не буде платити, таки виведу країну- КУДИ? -питання. Нащо такий бізнес, що створив рабство, майже не плате. а головне, НЕ МОЖЕ платити та щось змінити? Зміни в економіці, З ПЛАНОМ – оце перше, що повинні нам дати рев-
Nord Ost _ 06.12.2017 12:11
IP: 95.133.223.---
какие-то странные рассуждения вроде бы не глупых людей. Ни в ЕС ни в США не потерпят диктатуры вУкраине, от того появился Саакашвили как противовес диктаторским устремлениям Пороха.
А до демократической революции:)) – население с психологией "взять всё и поделить" – ещё не доросло. С 1917 в головах у людей ничего не изменилось – поменьше работать и побольше жрать.
Orest Jj _ 06.12.2017 12:07
IP: 35.187.20.---
Арсен Ратушко:
Дацюк! Забудь про революцію. Нам не потрібні революції! Ми мирним демократичним шляхом усунемо від влади корумпований олігарзічний режим Порошенка і станемо на шлях справжніх реформ.
НЕТ!!!
НАМ НУЖНА РЕВОЛЮЦИЯ!!!!
США, ДАЙТЕ ЕЩЁ ДЕНЕГ НА РЕВОЛЮЦИЮ!!!
НАМ МАЛО!!!
Olena Petrovych _ 06.12.2017 12:05
IP: 95.215.156.---
До лібералізму треба довго й нудно йти за допомогою низки революцій і еволюції, з нашою географією на лібералізм взагалі покладатись не можна.

Єдина мобілізуюча сила в Україні – націоналізм, який пан Дацюк так критикує.
Vlad Doroshenko _ 06.12.2017 11:57
IP: 93.72.70.---
Головний продукт революцій це її нові смисли та перспективи?
Є така стаття у Дацюка, в якій він договорив до кінця "смислів і перспектив"? У всіх статтях він каже, що хтось повинен знайти і пояснити народу ті смисли. Ми хочемо цього від філософа, він хоче-від нас.
Нові громадсько-політичні сили потрібні для конкуренції з наявними політичними силами? Старі стоять за ба рижно-олгархічно-нацархаїчну ідею, а нові за що?
Vojage DP _ 06.12.2017 11:55
IP: 35.205.37.---
Неплохая статья, хотя местами слишком пространно. Напомнило слова из песни Шевчука: "Революция без жертв – ничтожная ложь, слышишь, блеют сердца у тех, кто вождь". Законами и институциями систему не поломать – типичная ошибка либералов. Коррупцию п***ь надо прикладом по лицу.
Orest Jj _ 06.12.2017 11:35
IP: 77.52.5.---
Арсен Ратушко:
Дацюк! Забудь про революцію. Нам не потрібні революції! Ми мирним демократичним шляхом усунемо від влади корумпований олігарзічний режим Порошенка і станемо на шлях справжніх реформ.
Да... Трудно ползти с гордо поднятой головой...
© Михаил Жванецкий
Арсен Ратушко _ 06.12.2017 11:27
IP: 104.155.61.---
Дацюк! Забудь про революцію. Нам не потрібні революції! Ми мирним демократичним шляхом усунемо від влади корумпований олігарзічний режим Порошенка і станемо на шлях справжніх реформ.
Orest Jj _ 06.12.2017 11:26
IP: 35.187.20.---
mihaylenco:
Нелигітимний президент. Нелегітимний парламент. Нелегітимний генпрокурор... А може в нас щось не те з розумінням легітимності? Законно обраний, і легітимний, це одне й те ж саме? Може треба внести в Конституцію вимогу на середині терміну перебування при посадах проводити проміжний референдум оцінки влади? 50% не треба, досить 30%. Але 0,1% підтримуи при 90% непідтримки де факто робить владу нелегітимною. Які цифри соцопитувань не намалюй. Якщо люди не довіряють, то вже не вірять жодному слову. Не повірять, коли навіть влада й казатиме очевидну правду.

Нинішня влада однозначно нелегітимна. Наперсточники вже давно відкрили свої ковпаки, і люди побачили, що під ними пусто. Люди неодноразово хапали за руки цих шахраїв, котрі виявилися ще й щипачами, котрі нишпорять по кишеням злиденного населення.

Що не говори, шоколадники мають фахівців широкого профілю!
– нелегитимный народ "украинцы", нет такой нации в природе, всё искусственно.
mihaylenco _ 06.12.2017 11:24
IP: 93.171.70.---
Нелигітимний президент. Нелегітимний парламент. Нелегітимний генпрокурор... А може в нас щось не те з розумінням легітимності? Законно обраний, і легітимний, це одне й те ж саме? Може треба внести в Конституцію вимогу на середині терміну перебування при посадах проводити проміжний референдум оцінки влади? 50% не треба, досить 30%. Але 0,1% підтримуи при 90% непідтримки де факто робить владу нелегітимною. Які цифри соцопитувань не намалюй. Якщо люди не довіряють, то вже не вірять жодному слову. Не повірять, коли навіть влада й казатиме очевидну правду.

Нинішня влада однозначно нелегітимна. Наперсточники вже давно відкрили свої ковпаки, і люди побачили, що під ними пусто. Люди неодноразово хапали за руки цих шахраїв, котрі виявилися ще й щипачами, котрі нишпорять по кишеням злиденного населення.

Що не говори, шоколадники мають фахівців широкого профілю!
Orest Jj _ 06.12.2017 11:23
IP: 104.155.29.---
Порошенко президент Путина: Госдеп США располагает документами

Госдепартамент США, Федеральное Бюро Расследований США совместно с НАБУ располагают документами которые подтверждают вмешательство Российской Федерации в выборы Президента Украины, которые закончились победой Порошенко.
Андраш Пан _ 06.12.2017 11:20
IP: 31.172.136.---
Пан Дацюк не може, щоб до націоналістів своє негативне ставлення не висловити.: (
Якраз в Україні зараз НАЦІОНАЛ- демократична революція. І саме недостатість національного і викликає все те, що автор називає стагнацією.

"Україна як держава нездатна завершити війну.

Президент та Уряд імітують реформи, гальмують боротьбу з корупцією.

Правлячий клас подолати політичну кризу неспроможний"

Називайте речі своїми іменами. Це ліберали і олігархі не здатні.

А націоналісти – зможуть.
Orest Jj _ 06.12.2017 11:15
IP: 35.187.20.---
руслан49:
Orest Jj:
Чи опять революция?
Теперь то за чьи деньги?
Хто дає, у того і бере сакашвілі. Не гребує нічим.
Если у американцев, то точно они ничем не гребуют, где только они не устраивали перевороты и революции, самое смешное это в Ираке было, обвинили в Хусейна в владении химическим оружием, а потом сказали, что это шутка!
Так же и у нас в Украине, устроили нам революцию, а потом перестали нас деньгами снабжать.
руслан49 _ 06.12.2017 11:09
IP: 37.52.20.---
Orest Jj:
Чи опять революция?
Теперь то за чьи деньги?
Хто дає, у того і бере сакашвілі. Не гребує нічим.
Борис Троян _ 06.12.2017 11:04
IP: 185.23.164.---
Orest Jj:Как и всегда, в конечном счёте за наши.Значит надо хорошо думать, кому платить САМИМ.
Василь Бровар _ 06.12.2017 10:54
IP: 93.72.21.---
5+! Ця революція ліберально-демократична, тобто на першому місці – економка країни. Потім – доступ до вибору влади. За класиком: "...революції відбуваються з двох причин: 1. Незахищеність приватної власності (в нашому випадку, монополізація економічної вигоди олігархами та обмеження економічного розвитку). 2. Обмеження у виборах влади (через примітивний обман, афери та підкуп виборців) ". А, з огляду на якість громадянського суспільства та виборців, все йде до "широкомасштабної еміграції". Що, в свою чергу, призводить до ще більшого погіршення якості суспільства... Висновок: в найближчі 200-250 років ця "територія дебілів, що не здатні обрати адекватну ситуації і ефективну владу", не має ніяких шансів...
Роман Богуцкий _ 06.12.2017 10:32
IP: 35.195.152.---
Спасибо жидовской срани. Зато жид наворовался для своих вылупков, обворовал страну в войну и теперь потирает свои гнойные ручонки.
anno_domini _ 06.12.2017 10:31
IP: 35.195.250.---
"Мудра людина розуміє справедливість; маленька людина розуміє тільки прибуток."
Orest Jj _ 06.12.2017 10:27
IP: 35.187.76.---
Чи опять революция?
Теперь то за чьи деньги?
Уряд реформ316 Aтака Путіна1114 Україна та Європа931 Корупція1116 Свобода слова545
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter