Сергій Дацюк Філософ

ВИРОДЖЕННЯ РЕВОЛЮЦІЇ

26 листопада 2019, 14:31

Революція зазвичай протиставляється контрреволюції. При цьому контрреволюція як реакція дозволяє революції взяти паузу для того, аби знайти в собі сили започаткувати новий етап, відкрити так би мовити нове дихання.

Виродження революції є річ більш страшна для революції, бо вона припиняє саму можливість для революції продовжуватись. Виродження революції знищує самі умови виникнення наступного етапу революції. Виродження революції зазвичай пов'язане з інтелектофобськими, обивательскими, ресентиментальними, компрадорськими внутрішніми діями, які також можуть мати зовнішні стимули.

По моїх статтях ви можете побачити усі зміни ставлення до Революції Гідності 2013-2014 років. Перша річниця (2014) – "За лаштунками револції-2014", друга річниця (2015) – "Революцiя Гiдностi – два роки пiсля початку", третя річниця (2016) – "Рушiйнi сили iсторiї та революцiї", четверта річниця (2017) – "Статус революції". На п'яту річницю мені не було чого сказати про революцію, бо аналізуючи свої статті-блоги тих місяців, я бачу, що йшло активне виродження революції. Тогочасна стаття "Розлом" фіксує цей момент вибору. Поступово виродження революції сталося разом з виродженням самих революціонерів.

Шоста річниця Революції Гідності позначена Меморіальним мікро-Майданом Ресентименту, апофеозом якого стала промова Софії Федини, з класично ресентиментальним "Роз'ятріть цю рану". Якщо ран стало ще більше, то початкова рана не здається вже такою болючою, відтак її не має сенсу ятрити, а біль стає нормою життя. "Небесна сотня" Євромайдану була швидко девальвована тисячами жертв від агресії Росії на Донбасі.

Власне стаття "Статус революції" за 2017 рік, де був зроблений структурний аналіз революції, дає нам можливість зрозуміти і структуру виродження революції. Окрім того, до тієї структури ми мусимо додати приховані, раніше слабко видимі і слабко аналізовані структури – компрадорський переворот, неоколоніалізм, глибинна держава.

Виродження геополітичної революції у геополітичну кризу

Геополітична революція була пов'язана зі зміною геополітичної орієнтації з Росії на Європу. Геополітичні досягнення Революції Гідності за шість років звелися лише до безвізового режиму, бо ані членство в ЄС, ані членство в НАТО Україні не світить в найближчій перспективі.

Асоціація України з ЄС, безвізовий режим для України, підтримка України з боку США та ЄС у війні з Росією на тлі олігархізації, корупції, капітуляції перед Росією це все сумнівні досягнення на тлі втрати суверенітету над майбутнім. Без стратегування Україна матиме лише негативні наслідки від цього – посилення зовнішнього управління, шалену еміграцію, борги перед США та ЄС, які будуть конвертовані у позбавлення України її найдорожчих активів.

ЄС і США самі опинилися у вирі катастрофічних для них внутрішньо- та зовнішньополітичних проблем, і їм стало не до України. Відтак Україна почала сприйматися США та ЄС не як прозахідний протосуб'єкт, а як об'єкт здирництва та жорсткого зовнішнього управління.

Інтеграція у Європу, яка власне була установкою Євромайдану, поступово втрачає свою привабливість.

Це зумовлено такими обставинами:

1) Процеси дезінтеграції самої Європи (Брекзит та ряд антиукраїнських націоналістичних рухів, зокрема в Польщі та Угорщині);

2) Політична криза в США, яка спровокована зокрема і Україною, і яка погіршила відносини України з США;

3) Повсюдна криза олігархії та держави, електоральної демократії і ліберального ринку, які були підвалинами геополітичних уявлень;

4) Наближення нового витку світової кризи, руйнування традиційних уявлень світової політики, які могли бути основою для геополітичної революції, і неспроможність України здійснити теоретичні розробки постгеополітичних підходів.

Україна в принципі не може досягти геополітичних цілей своєї революції, бо ці цілі були примітивні, не спиралися на інтелектуальні зусилля, не містили інновацій.

Антиколоніальна революція виродилася у прозахідний неоколоніалізм

Антиколоніальна революція завжди має не меті становлення власного стратегічного мислення, появу та впровадження власних соціальних інновацій, появу самостійної економічної політики з довгостроковими проектами та програмами розвитку, продукування власного сучасного виробництва замкнутих циклів, появу власних культурних досягнень світового рівня, вибух соціальної енергетики від вивільненої постколоніальної свободи.

Євромайдан 2013-2014 виявився не знищенням колоніальної орієнтації, а зміною вектора залежності. Незалежність від Росії успішно трансформується у залежність від Заходу.

Власне сталося те, про що попереджали я і цілий ряд експертів: західний колоніалізм нічим не ліпший за російський колоніалізм. За західні санкції щодо Росії у війні з Україною у нас обов'язково будуть вимагати відшкодування – банкопадами, відсотками ВВП, землею, стратегічними підприємствами, газотранспортною системою, робочою силою, повною здачею держави у зовнішнє управління, приналежністю душ і сердець ліберальному ринку.

Виродження антиолігархічної та антикорупційної революції у Глибинну Державу

Олігополія в Україні в результаті Революції Гідності досягла небувалого рівня. В Україні було створено справжню Глибинну чи Тіньову Державу, яка замістила собою Публічну Державу, яка до цього хоча б позірно була орієнтована на загальне благо.

Глибинна держава знищила саме явище корупції, бо коли мова йде вже не про руйнацію Публічної Держави, а про творення Тіньової Держави, яка витіснила Публічну Державу, то всякі антикорупційні органи взагалі не мають сенсу

Ми не просто нічого не змогли зробити з олігархами у Глибинній Державі. Це олігархи зробили з нами все, що захотіли. Олігархи під час війни продовжували здирництво і мародерство, торгівлю частинами економічного суверенітету, пропаганду олігархічної політики та олігархічного порядку денного.

Це власне олігархи нав'язали нам Мінські домовленості і капітуляцію щодо Росії. Це олігархи довели суспільну думку до такого стану маніпуляції, де стратегічна комунікація стала вже в принципі неможливою.

Це не ми забрали активи олігархів у офшорах. Це західні країни та компанії забирають активи наших олігархів. Українські олігархи під тиском цих західних структур управління та судочинства загнивають і не мають жодних перспектив на розвиток всередині України чи за її межами.

Вибір між олігархічними націонал-патріотами і прозахідними компрадорами це нікчемний вибір, якого робити немає сенсу. Тобто вибір є, а робити його не треба. Потрібно руйнувати саму ситуацію вибору – руйнувати Глибинну Державу.

Але навіть цього ми зробити не можемо, бо Публічної Держави у нас фактично не лишилося завдяки діям компрадорів, які передають Глибинну Державу у зовнішнє управління.

Оглядаючись на ці шість років, потрібно сказати, що Євромайдан був олігархічною революцією, де було сподівання на силу та розум громад в структурах інтелектуальної стратегічної організації. Але цим сподіванням не судилося справдитися.

Соціально-економічна революція в принципі не відбулася

Соціально-економічна революція відбувається шляхом розробки стратегій, програм, проектів, продукування та впровадження власних соціально-економічних інновацій або хоча б реформ, якщо світ при цьому знаходиться в процесі сталого розвитку, а не перебуває сам в стані кризи, яка обезсмислює будь-які реформи за наявними зразками.

Мова іде про те, що масштаби корупційного розкрадання, олігархічного привласнення та здирництва, роздачі за борги, виведення в офшори, втрат через окупацію територій багатства України є рідкісними навіть для всієї світової історії.

Соціально-економічна некомпетентність України сягає такого рівня, що, якщо не бути патріотом, можна було б просити друзів та ворогів спасти нас від самих себе.

Виродження національної революції в компрадорський переворот

Націоналістична революція можливо єдина, яка була проведена найглибше, оскільки в ній були перетворення формального характеру: декомунізація, українізація, автокефалія.

Найбільшого успіху досягла декомунізація.

Меншого успіху досягла автокефалія церкви.

Надзвичайно суперечливою є спроба радикальної мовної українізації.

Спроба реструктурувати колективну пам'ять за національними установками наразилася на несприйняття різних верств українців.

Оскільки важливі для сучасної громади завдання націоналістів були виконані, вони поступилися підтримкою націонал-патріотам, які зайняли в політиці нішу нової проактивної меншості.

У національній орієнтації проявилися дві основні установки: на націонал-патріотичну гіперідентичність і на прозахідну гіпоідентичність.

Націонал-патріотична гіперідентичність заснована на таких установках: "радикальна українізація", "капітуляції – ні, але і воювати ми не будемо", "ми будемо зволікати і подовжувати мляву війну, вона якось сама розсмокчеться, і тим самим ми перехитримо і Росію, і Захід", "ми велика нація, нам потрібно позбавитися власної національної меншовартості", "нам потрібно встати з колін, але ми це так не називаємо, бо це в Росії так називають", "армія, мова, віра – це наші скрепи, але ми їх так не називаємо, бо це в Росії їх так називають", "ми ні в чому не винуваті, в усьому Путін винуватий і його агенти всередині України", "воювати треба не з "Русским миром" назовні, а всередині України – з "щупальцями русского мира"", "краще олігарх і корупціонер, але за українську націю, ніж небагатий професіонал, але ненаціоналіст", "думки громади нам нецікаві, бо громада некомпетентна в питаннях українізації, історії, державності і т.д.".

Прозахідна гіпоідентичність заснована на таких установках: "радикальна лібералізація", "миротворчість шляхом капітуляції, але ми її так не називаємо, це наші опоненти її так називають", "війну потрібно закінчити за будь-яку ціну, і нам уже на Заході сказали цю ціну, але ми будемо про це мовчати, маючи у тому числі і особисту зацікавленість", "ми не вміємо ефективно господарювати, тому потрібно продати в умовах війни в нижній точці падіння останні наші активи західним компаніям", "Росія не зможе забрати те, що ми віддамо Заходу", "нам потрібно працювати в турборежимі, так ми здійснимо зміни, які вже неможливо буде повернути назад", "пацифікація дає нам право на примус до геополітичного плюралізму в ЗМІ", "думки громади нам нецікаві, бо громада некомпетентна в питаннях економіки та зовнішньої політики".

Фактично національна складова революції Гідності перетворилася на компрадоризацію внутрішньої політики. Тобто прямим наслідком Євромайдану стали компрадори, навчені на західні гроші західним технологіям, з промитими на Заході мізками "ринок вирішує все", які готові віддати всі найбільші активи України західним компаніям, а саму Україну у пряме і безпосереднє зовнішнє управління, можливо вже навіть без самих компрадорів, бо навіть посередники в цьому разі не дуже ефективні.

Віддамо Заходу всі наші активи, нехай вирішить усі наші проблеми – ось суть компрадорського перевороту, який відбувся у нас на очах.

Виродження громадянської революції в політику і маргінальні мікрогрупи

Громадянська активність не змогла протистояти олігархічній політиці, глибинній державі та компрадорському перевороту.

Інтелектофобія націонал-патріотів та установки компрадорів на чужі знання та реформи знищили саму можливість програмно-проектної роботи громад.

Олігархічна комунікація з викривленим порядком денним розколола українську громаду.

Громадські лідери, які пішли у політику, зазнали політичного та персонального краху.

Маргінальні мікрогрупи спричинилися до розробки Суспільного Договору та інаваційної Конституції, які не мають підтримки громади та політиків.

Водночас все це вже не змогло зупинити процес руйнування громадянського суспільства.

Перспективи революції, що не відбулася

У українців не було вибору робити чи не робити Євромайдан. Якби ми не зробили Євромайдан, України вже б не було давно.

А от наскільки послідовно і тривало варто було робити Революцію Гідності – цей вибір є завжди, і він нікуди не дівся.

Головними установками Революції Гідності були єдність, суверенітет і загальне благо для України. Жодна з цих установок поки що не була реалізована стратегічним чином.

Гідність була чинником початку Революції, але українці не змогли лишитися гідними у процесах війни, реформ, антиолігархічної та антикорупційної боротьби. Гідність стала маргінальною. Негідниками стали більшість людей, що приймають рішення.

Основні наслідки Революції Гідності.

1. Стратегічна суверенна еліта самоорганізувалася лише на рівні маргінальних мікрогруп, які не отримали не те що доступу, але навіть мінімального впливу на владу.

2. На рівні влади – тотальне спрощення (симпліфікація) цілей, завдань, методів; вибір реформ, а не інновацій; вибір зовнішнього управління, а не стратегування; вибір втечі від війни, а не відвоювання. У цьому спрощенні можна побачити єдність прозахідних компрадорів, проросійських компрадорів, націоналістів та націонал-патріотів.

3. Фактично прозахідні компрадори сьогодні закривають проект національної держави Україна. В цьому сенсі Україна може відтворитися уже в якомусь іншому вигляді, якщо це звичайно комусь буде потрібне.

Ніхто не винуватий. Ми просто виявилися морально слабкими, інтелектуально безсилими та організаційно безпорадними. Можливо власна держава в сучасному складному світі – це не для нас. Велика Україна виявилася нікому непотрібною, окрім маргіналів.

Особисто я та мої колеги головним результатом цієї революції вважаємо власнодум розроблену інаваційну Конституцію. Навіть якщо Україна буде зруйнована вщент, то і тоді цей результат буде значимим і потрібним. Все решта – мотлох історії.

Водночас навіть вироджена революція не є мертвою. Інаваційні ідеї переживають людей і втілюються іноді дуже несподіваним чином.

powered by lun.ua
Коментарі — 60
el Cid _ 22.12.2019 23:31
IP: 35.235.227.---
Ліпше і не опишеш...+100.
iip _ 29.11.2019 12:20
IP: 35.235.227.---
Кирилл Шувалов:
Явился пан Дацюк и произвел очередной свой пук.
Вспугнул пару тройку дремлющих пенсионеров на УП, и всё.
А потом явился пан Шувалов и вынюхал этот пук по полной:)
Как в анекдоте про Вовочку, которого выгнали из класса, в котором Вовочка пукнул, а все остались в классе – где разум, где логика!?
Mike Olexandriv _ 28.11.2019 15:35
IP: 35.235.226.---
"Ми просто виявилися морально слабкими, інтелектуально безсилими та організаційно безпорадними."
Якби це було так, Путін без проблем переміг би у більшості областей. Але чомусь цього не сталося. Мабуть, пану Дацюку потрібно починати свій аналіз не з того боку. Головне питання: чому, коли постає вибір між власною вигодою та інтересами країни, більшість людей у більшості випадків вибирають перше? І чи можна це змінити?
Михаил Багдашкин _ 28.11.2019 10:03
IP: 35.235.226.---
В середе политологов, самым авторитетным специалистом по революциям считают Голдстоуна. Согласно его теории, революция в Украине идет. Вот только революции не всегда приводят к улучшению экономических и политических институтов. Революция это ВРАЩЕНИЕ, а вращение может иметь два направления – по часовой стрелке и против. Революция 2014 года стала началом движения против часовой стрелки – возвращением Украины в Ордынское Иго (иго с китайского переводится, как единое государство). Теперь нужны колоссальные усилия, чтобы остановить этот процесс, о движении по часовой стрелке речь пока не идет, практически весь мир сегодня против Украины.
Mike_Kharkov _ 28.11.2019 09:33
IP: 35.235.226.---
Anatol Zubenko:
Mike_Kharkov:
Мы платим не за национализм, а за интернационализм. Когда олигархи выкачивают средства из страны в офшоры...И как бы мы не работали, жители страны будут жить так, как позволят олигархи... и где здесь национализм, кто в ваших карманах шарит?.
Поясняю где – укр. национализм (введение госидеологии) расколол страну, а значит ослабил сопротивление олигархии. Все силы были брошены на противостояние востока и запада, аж до гражданской войны. Что и требовалось олигархии после 2014-го, когда трон зашатался. Олигархии действительно до лампочки коммунизмом или национализмом держать народ в стойле, главное чтоб был идол, именем которого можно чистить карманы.
Я не верю, что не будь 2-й, националистической фазы майдана, народ бы объединился и сверг олигархию, но даже слабые попытки объединения были задавлены олигархопатриотизмом=укр. национализмом.
Anatol Zubenko _ 28.11.2019 01:10
IP: 35.235.226.---
Mike_Kharkov:
Мы платим не за национализм, а за интернационализм. Когда олигархи выкачивают средства из страны в офшоры...И как бы мы не работали, жители страны будут жить так, как позволят олигархи... и где здесь национализм, кто в ваших карманах шарит?Я не против олигархов, это обьективная реальность...А вот заставить их платить налоги в своей стране- это и будет национализм. Это то,что сделал Гитлер в тридцать третьем. Но это вам не понравится...
Mike_Kharkov _ 27.11.2019 23:35
IP: 35.235.226.---
И еще реплика. Нации и национальные госудаства за последние несколько столетий создала именно национальная буржуазия. Именно на создавала "национальные идентичности" для ускорения товарооборота, т.е., повышения прибыли. Но в 21-м веке, при сформировавшихся транснациональных компаниях и всеобщей коммуникации, так прибыль скорее сократишь, поэтому и застыли страны 3-го мира. Не успели.
Так что, если ныне кто-то предлагает посадить на трон "национальную идентичность", то следите за своими карманами.
Mike_Kharkov _ 27.11.2019 23:18
IP: 35.235.226.---
Anatol Zubenko:
...Нация и олигархи вещь несовместимая в принципе! Олигархи никогда не будут работать на нацию, хоть у нас, хоть в России, хоть где! Для них главное бабло, они...
Не хотите занимать самообразованием, уже всё знаете? охотно помогу:)
"народ и партия" прекрасно совмещались аж 70 лет. Вас это хоть чему-нибудь научило? Вижу, что нет.
Тогда имейте ввиду, что сейчас в Украине совместились нация с олигархами, т.е., олигархи возглавили нацию. Затем же, что и партия возглавляла народ 70 лет. Главное тут надолго ли:).
За прострацию "нация-строитель национализма" придется заплатить так же, как за "народ-строитель коммунизма". И мы уже платим все. Но я не хочу платить за вас, голубчик.
Mike_Kharkov _ 27.11.2019 23:02
IP: 35.235.226.---
Влад Дорошенко:
Mike_Kharkov:
кто предал (продал) больше, укр. националисты или олигархия уйдет на второй план.

Перший план називається "Слава Україні"?
Да, его запустили со 2-й фазы майдана, оттеснив еврооптимистов 1-й фазы.
Люботытно то, что в Украине укр. националистов-то практически нет, а укр. национализм есть и даже стал госидеологией:) То есть, ни теории, ни практики (с 1905-го года начиная) все эти смолоскипнобалаклавные не знают, членов нац. партий кот наплакал, а идеология стала государственной. Значит, не они направили, а их направили. А кто это мог сделать? только тот, у кого реально в руках ресурсы страны. И для чего? Радикализировать страну ради индульгенции от Запада, занятого Россией. Вот тут и смычка "смолоскипных" титушек с олигархией. Технологии давно отлажены, еще со времен "белого братства". Мозгов нет, не обучены – проверено.
iip _ 27.11.2019 16:47
IP: 35.235.226.---
Volodymyr Khomenko:
iip:
Човен розгойдують ті, хто хотів і хоче повернутися до бюджетного корита, а народ не дозволив їм це зробити.
А гоп-компанія "слуг Коломойського" біля корита Вас влаштовує?
_ABM_ _ 27.11.2019 16:42
IP: 35.235.227.---
Anatol Zubenko:
Mike_Kharkov:
- Ты дебил?...
Иногда он мне напоминает воронежского потомственного олигофрена Семижопова. Разница между ними есть – у одного высшее образование, а у другого 8 классов, но мышление в одной плоскости...
Anatol Zubenko _ 27.11.2019 16:17
IP: 35.235.226.---
Mike_Kharkov:
Anatol Zubenko:
Ніякої революції не відбулось! Було народне повстання...Одна група олігархів змінила іншу...Повстання без ідеології і не могло завершитись успіхом...Тому національна революція ще попереду...
Вы всё прозевали:)
В стране уже 4-й год идет период "национальной диктатуры" по классификации п. Бандери, в стране уже официально введена госидеология. И это сделала именно наша олигархия (зачем я уже много раз писал).
А настоящая проблема в том, что вся теория укр. национализма на этом этапе заканчивается, дальше провал (как и в коммунизме). Олигархия дала вам "відродження" как бусы папуасам, и что? унижение прав гражданина именем "нации"? так сколько ж можно напоминать, что "нация" в современной Украине = олигархия.
Ты дебил? Нация и олигархи вещь несовместимая в принципе! Олигархи никогда не будут работать на нацию, хоть у нас, хоть в России, хоть где! Для них главное бабло, они интернационалисты! Так что заткнись!
_ABM_ _ 27.11.2019 15:52
IP: 35.235.226.---
Mike_Kharkov:
-...Олигархия дала вам "відродження" как бусы папуасам, и что?...
"А кaцaпы что тебе дали? Что кaцaпы тебе дали? Водку кaцaпы тебе дали, матерщины полный рот, бешеный рот, как у собаки" И. Бабель "Закат"
Volodymyr Khomenko _ 27.11.2019 15:38
IP: 35.235.226.---
iip:
Човен розгойдують ті, хто хотів і хоче повернутися до бюджетного корита, а народ не дозволив їм це зробити.
Влад Дорошенко _ 27.11.2019 14:55
IP: 35.235.226.---
Mike_Kharkov:
кто предал (продал) больше, укр. националисты или олигархия уйдет на второй план.
Перший план називається "Слава Україні"?
Mike_Kharkov _ 27.11.2019 14:29
IP: 35.235.226.---
Anatol Zubenko:
Ніякої революції не відбулось! Було народне повстання...Одна група олігархів змінила іншу...Повстання без ідеології і не могло завершитись успіхом...Тому національна революція ще попереду...
Вы всё прозевали:)
В стране уже 4-й год идет период "национальной диктатуры" по классификации п. Бандери, в стране уже официально введена госидеология. И это сделала именно наша олигархия (зачем я уже много раз писал).
А настоящая проблема в том, что вся теория укр. национализма на этом этапе заканчивается, дальше провал (как и в коммунизме). Олигархия дала вам "відродження" как бусы папуасам, и что? унижение прав гражданина именем "нации"? так сколько ж можно напоминать, что "нация" в современной Украине = олигархия.
Mike_Kharkov _ 27.11.2019 14:09
IP: 35.235.226.---
Масштабно, но не бесспорно.
"Фактично прозахідні компрадори сьогодні закривають проект національної держави Україна" – это неверно, на мой взгляд.
"Ми просто виявилися морально слабкими, інтелектуально безсилими та організаційно безпорадними" – а вот это верно.
Проект Украина объективно нужен гражданам (а не этносу), потому что более крупная держава имеет больше резервов и шансов. А погибает он потому, что феодальным мозгам демократия есть яд. Нам дали в 91-м яду, который ускорил гибель путем всенародного избрания во власть олигархии. Яснее это видно стало сейчас – "Оглядаючись на ці шість років, потрібно сказати, що Євромайдан був олігархічною революцією".
Нами 25 лет серьезно не занимались, а сейчас понадобились и наши ресурсы в международную топку.
Нас может спасти лишь личность масштаба Ли (сначала перековать менталитет), а уж кто предал (продал) больше, укр. националисты или олигархия уйдет на второй план.
Влад Дорошенко _ 27.11.2019 13:58
IP: 35.235.226.---
Вірогідно, не ВИРОДЖЕННЯ РЕВОЛЮЦІЇ=заголовок, а Революція, що не відбулася (читаючи коментарі)?
Дацюк пише: Фактично прозахідні компрадори сьогодні закривають проект національної держави.
Можливо, проект так і не відкрився, просто, відпав осколок Союзу і його поступово розграбовували, дерибанили по офшорам тощо? Яка укр влада не вважає себе слугами народу? Порошенко, Ахметов, Коломойський... – хіба не слуги народу? Скільки народу на них працює, слуги платять їм зарплату, іноді привозять в Київ помітингувати. Укрмова стала державною? А що суттєво нового нею написано? Креслення укрсмартфону, заводу з випуску укр боєприпасів чи Дацюкова недавня конституція? Так її читало не більше кілька сотень чол., це зупиняє розпад? Креслення 1 харківського танку укрмовні? Враження, що закон про мову Петя підписав для прикриття своїх офшорних рахунків і свого мільярда статків. Ось і досі Кіпр не внесено до списку офшорів-везіть слуги через нього майже без податків, які ви отримаєте з населення.
iip _ 27.11.2019 10:54
IP: 35.235.226.---
Денисов Василь:
...защищая СССР и в нем нашу страну от немцев, а восхваляем тех...
Васильок – ты должен знать, шо соловьиный помёт в больших дозах отрава смертельная.

Васильок – у мокшанцев только и осталось, шо деды ваевали.
Деды то ваевали, та внуки всё проср*ли. И теперь в Мокше налепливают "на Берлин" на БМВ из Германии, а мокшанские пенсы убивают друг друга в очереди за немецкой тысчей марок.
Та то тебе не понять – ты ж на парадах чествуеш ветеранов ВОВ, которым в сорок пятом было два годика.

"Все желание майдановцев были устремлены на Запад" потому что там люди живут, как люди, а не как мокшанские сортироцефалы.

Ты лучше за другое скажи.

Невже в Мокше богатыри перевелись совсем.
Пишут, шо хотят мокшанцев со всех спортивных соревнований погнать драной метлой.
Бо у мокшанцев теперь нет медальки без пилюльки:)
Grenader45 _ 27.11.2019 10:05
IP: 35.235.226.---
"Ніхто не винуватий. Ми просто виявилися морально слабкими, інтелектуально безсилими та організаційно безпорадними. Можливо власна держава в сучасному складному світі – це не для нас. Велика Україна виявилася нікому непотрібною, окрім маргіналів."
...потрібно мати неабияку мужність, щоб прямо виказати те, що на підсвідомому рівні відчуває, але не бажає визнати постфактум, адекватна людина. І навпаки, зловтішається та юродствує, недалекий, ображений представник "хомосапієнс".
Можливо, до таких наслідків привело те, що держава дісталась нам як подарунок, задарма і, відповідно, не цінується так, як щось таке, що здобуте, завойоване, заслужене...
iip _ 27.11.2019 10:01
IP: 35.235.226.---
Volodymyr Khomenko:
ДумайТе і остерігайтеся тих, хто знову розгойдує човен громадянського суспільства
А хто, по-вашому, зараз розгойдує човен громадянського суспільства?
Можна дещо конкретніше?
Volodymyr Khomenko _ 27.11.2019 09:56
IP: 35.235.226.---
Дуже правдивий і концентрований аналіз розвитку ситуації в Україні після Революції Гідності. Тіснота думок потребує уважного прочитання і глибокого осмислення, щоби не наробити нових помилок. ДумайТе і остерігайтеся тих, хто знову розгойдує човен громадянського суспільства. У них чартери – під парами, хатинки – в марбельях, гроші – в офшорах, діти – в лондонах. А у нас – Україна у серці. Збережемо Державу!Написати коментар...
iip _ 27.11.2019 09:50
IP: 35.235.226.---
Денисов Василь:

Василька – хватит тут бубнить фсб-шную методичку.
Ты думаеш шо твоя мокшанская бредятина тут для кого-то новость.
То ж только в Мокше теперь считают если на Пу хто косо глянет – так он пиндосовский агент и никак иначе. А правоверный сортироцефал должен лоб бить на Пу по три раза в день.

Ты другое скажи – невже ботокс так до конца мозги выедает, шо можно ляпнуть такое на весьмир: "Мы подождем, пока американцы истратят деньги на технологии, а потом – цап-царап"

Это ж позорище адское...
iip _ 27.11.2019 09:32
IP: 35.235.226.---
Денисов Василь:

Васюнька, приветик, мокшанский зомбячок!

Ты про наш Майдан не пыли – то в твоём бандитском мокшанском улусе, которым правит сортироцефал Пу, вакханалии нет – пока... Ты ещё погодь – в Мокше такая вакханалия подымется, шо мама не горюй – история то подтверждает и не раз.

Ты от другое скажи – вот Депардье, такой французский актёр, ломанулся было в Мокшу, та потом его от вас как ветром сдуло.

И шо заявил, прикинь: "Если я когда-нибудь соскучусь по такой жизни, я могу пару дней пожить в своем сарае".

А чего Пу его новачком не угостил за такое посрамление Мокши? Как думаеш?
Елена Величко _ 27.11.2019 09:23
IP: 35.235.226.---
Як НАЗВАТИ – неважливо, ВАЖЛИВО – що ТОДІ знайшлись сили ПОЧАТИ ЗМІНИ.
Й ТЕПЕР зрозуміти, що в нас СВОЯ повинна бути організація ДЛЯ НАС та прийдешніх.
Уряд реформ410 Корупція1365 Aтака Путіна1244 Україна та Європа1103 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter