Дмитро Добродомов Народний депутат, Секретар Комітету з питань запобігання і протидії корупції

На межі відчаю: у що виллються для людей нові тарифи?

18 травня 2016, 21:30

Щоб розрахуватися за газ та тепло за новими тарифами українців будуть змушувати продавати житло. Ні, це не заголовок "російських" ЗМІ. Це цілком прогнозована наша реальність. І вона вже втілюється у життя, щоправда, за шквалом корупційних скандалів і продовженням торгів за посади, влада її не помічає.

Про реальні наслідки минулого опалювального сезону (першого після підвищення тарифів) найкраще від усіх політиків розповість лист земляка Главі Держави та керівнику Уряду.

Вінницький пенсіонер, інвалід другої групи, ліквідатор аварії на ЧАЕС, офіційно звернувся до міської ради з проханням від'єднати його квартиру від газопостачання та централізованого опалення (!). Адже платити за новими тарифами чоловік не в змозі.

"Я отримую пенсію 2 846 грн. Як інвалід ІІ групи, ліквідатор аварії на ЧАЕС оформити субсидію не можу. Син навчається у Києві, стипендії не отримує, гуртожитком не забезпечений. Щомісячно надсилаю йому 2 тис. грн., мені ж залишається на прожиття і оплату комунальних послуг однокімнатної квартири 846 гривень. А ще ж треба купувати ліки та їжу. Тому, щоб я зміг допомагати сину з навчанням, прошу взяти мою заяву до уваги та від'єднати від газопостачання та централізованого опалення мою квартиру", – так аргументував своє рішення чоловік.

А на Волині через заборгованість за опалення (у сумі близько 1,5 тис. $) на аукціон виставили квартиру, яку держава оцінила у 400 тис. грн. Так, у цій історії є нюанси, такі як не оформлена субсидія, відсутність заяви від боржника до "Луцьктепло" про реструктуризацію заборгованості та інші. Та все ж цей випадок також показовий, адже змальовує майбутню перспективу для багатьох українців. І можна не сумніватися, що у період наступного опалювального сезону таких історій побільшає.

Свій "подарунок" уже колишній Уряд Яценюка – тариф 6 879 грн. за тисячу "кубів" – готував під прикриттям зобов'язань перед МВФ. Утім, до уваги взагалі не бралася платоспроможність українців, що знизилася у чотири рази. Це доводять розрахунки, проведені на основі показників Бюджету-2016. Чим керувався вже новопризначений Прем'єр, ухвалюючи рішення про чергове підвищення тарифів – питання риторичне.

Адже, як показує практика і звернення, які ми отримуємо від громадян на гарячу лінію "Народного контролю" – гучно розрекламовані "попередниками" субсидії не рятують ситуацію із тарифами. По-перше, оформили субсидії не всі, хто потребував допомоги. По-друге, навіть із субсидією після оплати компослуг на життя людям часто лишається лише 300-400 грн. – при нинішніх цінах це скромний продуктовий набір на тиждень. А ще, нагадаю, що з 1 травня входить у силу і норма, коли громадяни не зможуть одночасно отримувати і пільги, і субсидію – доведеться вибирати щось одне.

Що ми отримаємо у результаті такої тарифної політики? Величезні заборгованості населення за оплату компослуг, які виллються у відключення від теплопостачання та продаж квартир на аукціонах!

Відтак, щоб уникнути справжньої соціальної катастрофи восени, уже зараз влада має вдатися до застережних заходів і виправити власні ж помилки. Що пропонуємо ми з колегами з "Народного контролю"?

1. Ще торік робоча група у парламенті своїми розрахунками довела, що навіть попередні тарифи були необґрунтовано завищені у 2,5 рази. Зараз же світова ціна на блакитне паливо падає, відтак для подорожчання газу для населення нема підстав. Урешті, Уряд Яценюка так і не прозвітував ні перед парламентом, ні перед людьми про систему утворення тарифу. Відтак, одне із перших завдань для Кабміну – негайне формування чітких, прозорих і обґрунтованих правил формування тарифів. До процесу також потрібно долучити ініціативну групу депутатів, експертів у цій сфері.

2. Необхідно переглянути систему субсидій: гроші мають надходити не до підприємств постачальників послуг (підконтрольним олігархічним групам), а безпосередньо людям, які мають право самостійно розпоряджатися допомогою від держави.

3. Підвищення платоспроможності незахищених верств населення через ухвалення законопроектів, що дасть змогу людям отримувати "на руки" більше коштів. Один із них – про скасування оподаткування пенсій. У нинішніх умовах – це найменше, що влада може зробити для пенсіонерів. Дивно, що цей доопрацьований депутатами, але зареєстрований від Уряду законопроект вже другий тиждень не може розглянути Рада. Коаліція, яка сформувала цей уряд вочевидь переймається іншими питаннями.

4. Переглянути суми фактичних зарплат керівників газових компаній, які завдяки "щедрості" попереднього Кабміну сягнули астрономічних обсягів. І які сплачуються за з кишень простих українців. Для прикладу, посадовий оклад голови правління ПАТ "Укргазвидобування" Олега Прохоренка становить 398 тисяч гривень. Також за колективним договором йому нараховується щомісячна премія 75%, надбавка за інтенсивність праці – 50%, надбавка за роботу з секретними документами – 15%. Разом це 955 тисяч грн. на місяць!!! (більше про посадові оклади (без премій і надбавок) інших працівників центрального апарату "Укргазвидобування" тут ).

5. Ми продовжуємо наполягти на аудиті діяльності попереднього Уряду та роботі держпідприємств, зокрема і НАК "Нафтогаз". Люди мають нарешті почути відповіді, де давно обіцяний дешевий український газ для населення? Куди він іде, по якій ціні?

Секретар Комітету з питань запобігання і протидії корупції,

лідер партії "Народний контроль"

Дмитро Добродомов
powered by lun.ua
Коментарі — 59
Spirito _ 23.05.2016 00:37
IP: 93.72.102.---
3. – Карнавал клоунів. Що поганого в плані "Анаконда" – стаття
Суть якого в тому,що захід обов'язково збудує в Україні проект "вітрина",
щоб звідси загрожувати "варварам",переконуючи їх в могутності демократії,
яка подарувала світові айфон і колайдер... -
Spirito _ 23.05.2016 00:29
IP: 93.72.102.---
2. – Страна без собственной национальной банковской стратегии обречена быть жертвой чужой тактики, – эксперт
...что нашей стране отдельные советники из развитых государств предлагают за
незначительные займы минимизировать роль государства,поднять внутренние цены,
экспортировать сырье (!),сократить расходы бюджета, все остальное сделают рыночные
силы и будет все хорошо.,
...По словам эксперта,некоторые ученые такой путь определили как
благотворительный колониализм... -
-..."Эти две дамы были самыми лучшими реформаторами"...
министр финансов и (!) гувернерша (руководитель) центрального банка", – сказал Миклош. -
(- Гувернер (управитель) – воспитатель детей в дворянских семьях,обычно иностранец.,
Первые гувернеры появились в России в эпоху Петра І в связи с приобщением российской элиты
к европейской культуре. -)
Spirito _ 23.05.2016 00:10
IP: 93.72.102.---
- Володимир Бондаренко: Субсидії прямо з бюджету йдуть до постачальників
газу.А хто це?... – інтерв'ю
...У всіх мережах,які ведуть до Києва,раніше був газ нормальної енергетичної якості.
А сьогодні деякі знавці цієї системи прямо кажуть,що були в країну завезені
вісім спеціальних установок для фальсифікації газу – відбувається підмішування атмосферного азоту
та інертних газів. Це дає не зовсім якісний газ.Багато ж хто вже помітив: газ горить,а не гріє.,
...Вони на цьому газі заробляють шалені гроші,експортуючи його за кордон, а ми
звідти купуємо. -
impossible9 _ 20.05.2016 17:24
IP: 93.76.30.---
Почитаешь коменты всяких мормонов,юркивов и прочих пидеров блудов и думаешь себе- сколько ж идиотов живет в этой несчастной стране! Их, ну, может не лично, но их родственников, друзей, знакомых обдирают как липку. а они веселятся... Во истину страна дураков...Смотрите, чтобы через полгода, год вам голодомор 33 раем не показался. Дмитрий Добродомов- поднимайте вопросы завышенных (для многих -неподъемных) тарифов в ВР, на телевидении, радио, в газетах, с целью добиться справедливых тарифов для населения Украины. Конечно такие как мормоны, юркивы и прочие блуды пусть платят по этим тарифам, (можно для них и еще раза в 3 поднять). Однако остальная часть здравомыслящих людей, которые понимают, что при нынешнем уровне большинства пенсий и зарплат оплачивать коммунальные услуги мягко говоря тяжело- думается мне не в восторге от нынешних тарифов, зная при этом, что т.н. менеджеры газовых и газодобывающих компаний получают миллионные зарплаты.
Pixel _ 19.05.2016 14:59
IP: 37.55.15.---
Tochka _ 19.05.2016 11:58 IP: 46.118.249.--
Оскільки місто Львів вочевидь названо на честь більшовика N2 – ЛЬВА Давидовича Троцького – пропоную негайно...
- – - – - – -
ФОРУМЧАНИН Tochka! ВАС ПОПЕРЕДЖЕНО З ПРИВОДУ СВІДОМОЇ БРЕХНІ НА ФОРУМІ УП!

Tochka _ 19.05.2016 12:31 IP: 46.118.249.--
До появи на світовій арені незабвенного ЛЬВА ДАВИДОВИЧА ТРОЦЬКОГО – до 1918 р, місто, про яке йде мова мало назву "ЛЕМБЕРГ", яка не має жодного відношення до сина Данила Галицького...
- – - – - – - –
УКРАЇНОМОВНИЙ МОСКАЛЬСКИЙ ТРОЛЬ Tochka! ЗА ПОВТОРНУ СВІДОМУ БРЕХНЮ НА ФОРУМІ УП ВИ – В ІГНОРІ НА ВСІХ ГІЛКАХ ФОРУМУ УП
Pixel _ 19.05.2016 14:58
IP: 37.55.15.---
Тарас Чирка_ 19.05.2016 13:10 IP: 5.1.22.-:

Из жизни галицких баранов... освободили галицких баранов от нищеты и голода
- – - – - – - – -
ФОРУМЧАНИН Тарас Чирка!
ВАС ПОПЕРЕДЖЕНО ЗА ПУБЛІЧНЕ (В МЕДІА) НАНЕСЕННЯ НА ФОРУМІ УП ОБРАЗИ ГРОМАДЯНАМ УКРАЇНИ ЗА ТЕРИТОРІАЛЬНОЮ ОЗНАКОЮ.
НАСТУПНОГО РАЗУ ВИ ПОТРАПИТЕ В ПОВНИЙ ІГНОР НА ФОРУМІ УП.

Тарас Чирка _ 19.05.2016 13:24IP: 5.1.22.-
...С каких это пор галицкие бараны стали ГРОМАДЯНАМИ УКРАЇНИ???
- – - – -
Дуркувати будете тепер вже в іншому місці. Як і виявляти "тонку іронію"

ФОРУМЧАНИН Тарас Чирка!
ЗА ПУБЛІЧНЕ (В МЕДІА) НЕОДНОРАЗОВЕ НАНЕСЕННЯ НА ФОРУМІ УП ОБРАЗИ ГРОМАДЯНАМ УКРАЇНИ ЗА ТЕРИТОРІАЛЬНОЮ ОЗНАКОЮ, ВИ – В ТОТАЛЬНОМУ ІГНОРІ НА ФОРУМІ УП!
Елена Величко _ 19.05.2016 14:13
IP: 95.133.235.---
P712:
Сутність усіх економічних питань пов"язана з одним – НЕВРЕГУЛЬОВАНЕ економічне поле для населення. От Ви пишете, що депутати ніби то не мають відношення, однак депутат відповідальний перед виборцями, тому САМЕ ЧАс пане Добродомов подавати до суду на дії Уряду, бо
ВИТРАТИ на ЖКГ – є НЕОБХІДНИМИ, тому входять в ПРОЖИТКОВИЙ МІНІМУМ, тобто АВТОМАТИЧНО людина повинна мати ПРОЖИТКОВИЙ МІНУМУМ та суму на ЖКГ,тим паче усі данні є, але в нас ввели систему жебрацтва, коли НЕМА ПРОЖИТКОВОГО МІНІМУМА У населення, тобто ПОДАЮТЬ на все,
НЕ РЕАЛІЗУЮТЬ ПРАВА, тому що ГРОМАДЯНИН МАЄ ПРАВО, хоча б на мінімальний рівень, а ПОДАЮТЬ громадянину, ще й коли дадуть – ТОБТО ПРАВО НА ЖИТТЯ – НЕ РЕАЛІЗОВАНО
Подавайте пане Добродомов до суду.
Ігнатович Семен _ 19.05.2016 11:56
IP: 192.158.30.---
У статті Пенсіонер пише: "Я отримую пенсію 2 846 грн", відповідно, візьмемо 15% (це максимум з доходів, що може платити субсидована особа) – ци приблизно 400грн.
2800грн – 400грн = 2400грн залишається на прожиття шановному пану пенсіонеру. Досить нормальні кошти. А якщо він віддає решта грошей комусь, якщо він хоче відмовитися від газу, води чи ще чогось – тоді це вже виходить його особиста справа.

Для порівняння: матір отримує пенсію 1460грн, хоча 41 рік пропрацювала на швейній фабриці і 20-ть років тому пішла не пенсію. То їй що – теж почати скиглити? Чи може мені постаратися їй допомогти?
Син коли вчився в 90-х в університеті – які йому гроші давав кожен місяць? Він і вчився, і працював.

Тобто, треба ж теж раціонально думати; наприклад, зараз внучку відправити за кордон вчитися, а потім плакатися, що немає грошей на прожиття, бо всі гроші родиною пересилаємо їй! Ну то ж треба якось раціонально мислити та планувати.
Успіху та розуму всім.
Ігнатович Семен _ 19.05.2016 11:43
IP: 146.148.116.---
Шановний пан Добродомов пише так, наче у нього знову "все пропало".
Для бідних верст населення або для тих, які не спроможні самі себе забезпечити – є субсидії.
Бо середньозабезпечіні та багаті – зможуть самі за себе заплатити.
Ну і не треба тут видумувати, що "субсидії не працюють", "їх не дають" і т.д.
Бачу і знаю багато людей, які отримують субсидії і не відчувають взагалі підняття тарифів.
А для тих, хто "не оформив", "забув", "не захотів" субсидії – то можна порадити тільки одне: оформляйте!

А ціна на газ, електроенергію має бути одна для всіх в країні – бо інакше корупція, розкрадання та збагачення на цьому кількох олігархів на кшталт Ахметова, Фірмаша і т.д... Це вже розуміють всі.
P712 _ 19.05.2016 09:26
IP: 92.113.43.---
hrim:
Дмитро Добродомов;
"2. Необхідно переглянути систему субсидій: гроші мають надходити не до підприємств постачальників послуг (підконтрольним олігархічним групам), а безпосередньо людям, які мають право самостійно розпоряджатися допомогою від держави."
...

Це ГОЛОВНЕ ПИТАННЯ!

Напдепи!
Розробляйте нові Правила, втілюйте їх у проекти Закону, Постанови, ... Виносьте на ОБГОВОРЕННЯ.
Підтримка буде!
Виконуйте свій обов'язок!
Робіть конкретну справу парламентаря.
надання субсидій це не повноваження ВР, це суто урядове питанння (розподіл бюджетних коштів). До речі вам, і тим, хто гучно репетує – паапулісти, раджу почитати новий порядок надання субсидій від вовочки гройсмана – звиздіння про полулістів припиниться (Постанова від 27.04.16 N319) І стосовно обговорення особи Дмитра Добродомова, розумію, файний чоловік, але ж замість переводити стрілки у дискусії на пана Дмитра, по суті, панове, викладеного, бо з аругментами у вас – швах, тільки блаблабла
klesch _ 19.05.2016 09:15
IP: 95.169.27.---
"Величезні заборгованості населення за оплату компослуг, які виллються у відключення від теплопостачання" – вы, Дмитрий, брехун. Тепловые олигархи продавили Законы, согласно которым обрезаться от гнилого и неэффективного ЦО практически нереально. Так что в части отключения от теплопостачання вы сознательно соврали. Тепловые олли будут отбирать жильё за долги? – по любому. Но отключать квартиры от ЦО – это рубить жирный сук на котором они же (олли) и сидят.

З.Ы. после качественного утепления квартиры, вполне можно обходится без нынешнего ЦО. Отвечаю.
Олекс Клін _ 19.05.2016 09:06
IP: 146.148.119.---
Чекаємо листопада...Чекаємо листопада!
Владимир Беспалов _ 19.05.2016 02:41
IP: 176.36.100.---
Вы думали это уже писец?
Все только начинается.

"Миссия МВФ достигла соглашения с властями Украины
Четверг, 19 мая 2016, 00:33"

Вот теперь точно писец для населения будет.
sidor _ 19.05.2016 01:11
IP: 77.52.24.---
Peter Blood:
руслан49:
Питання – чому він не може оформити субсидію?
===
А цей клієнт ЖКГ, певна річ, має або пільги або субсидію на комунпослуги, бо інвалід-чорнобилець. Інша річ, що виплативши 2 тис. грн. на сина-студіка, а також сплативши належну обов"язкову суму для сплати комунпослуг, у нього дійсно залишається мізер коштів на прожиття. Але це окремий випадок і вини держави і суспільства тут жодної. Нехай або переводить свого синка зі столиці на навчання до рідного міста Вінниці або змінює свою квартиру на іншу, меншої площі (будуть додаткові кошти) або і синок має добре вчитися) отримуватиме стипуху) або десь підробляти, щоб лопомогти батькові.
правильна. Квартиру продать и купить домик – халупу а сыну треба в ПТУ перевести учица раз денег нет. Ишь ты, живут непосредствам та ще и пытаюца у люди выбица путем обучения в приличном учебном заведении.
Andrey Kononenko _ 19.05.2016 00:39
IP: 188.163.73.---
Anatoliy Lomeyko:
вам не надоели эксперименты народе и стране?
Более чем надоели. И, откровенно говоря, стране уже пришёл пздц.
Но реалистичных радикальных мер вы тоже особо не предлагаете, поэтому ведём дискуссии о перестановках мебели в борделе.
Виталий Косенко _ 19.05.2016 00:26
IP: 146.148.127.---
И мне нравится как наши народные избранники открещиваются от всего. Вас в парламенте 450 человек и зп вам платят исправно, а толку только на статьи да разговоры хватает.
Anatoliy Lomeyko _ 19.05.2016 00:26
IP: 134.249.22.---
Alekseenko Pavel:
У нас многие из тех, кто сейчас стали из журналистов депутатами – и ДОбродомов, и тот же Лещенко – забываются. и вместо того. что бы в раде работать – продолжают сенсации создавать и раздувать скандалы.
И у них виноваты все и вся, а с себя они ответственность за происходящее априори сняли.
За что им платят – то они и выдают нам за правду.
А ответственность за происходящее на себя никто сейчас брать не хочет – Порох точно так же во всем происходящем кого угодно винит, а сам будто и ни при чем совершенно.
Горбатюк Миша _ 19.05.2016 00:23
IP: 146.148.127.---
Peter Blood:
Повна брехня і дурня, ДоброПентхаусов, ти не в тємі! Реальна ситуація на Львівщині дуже часто така, що минулої зими приватні будинки площею 100-150 м.кв. прекрасно опалювалися на субсидії (і на все всім коштів залишалося), бо їх мешканці, часто ніде офіційно не працюючи, писали у заявах "смішні мізерні зарпалати", які ніхто взагалі не перевіряв!
не он один такую чушь пишет. намеренно инфокампанию против субсидий в прошлом году разгоняли типы вроде Каплина, но потом быстро выкупили, что у них фактаж не клеится, успокоились.
Anatoliy Lomeyko _ 19.05.2016 00:23
IP: 134.249.22.---
И почему автор, так умильно оплакивая снизившуюся платежеспособность народа, умалчивает о причинах этого. Не состыковываются с "хорошим" президентом и его марионетками в правительстве?)
Виталий Косенко _ 19.05.2016 00:23
IP: 146.148.116.---
Так что вам мешает задать вопросы Гройсману. Он в своей речи обещал пересмотреть тарифы и пересмотрел уже с 1 мая ощутили.
Горбатюк Миша _ 19.05.2016 00:20
IP: 146.148.121.---
Anna Cherniavsky:
Господи, как мне надоел манипулятор-популист Добродомов, этот постоянный морализатор из шоу Шустера! У него одна задача – дискредитировать нынешнюю власть – и он не понимает (вернее, делает вид, что не понимает), что как депутат ВР (уже не журналист, а депутат ВР!) – он тоже нынешняя власть! Получив жалобу – проверить, принять меры, помочь, если нужно, а не очередную писульку отправлять на УП (в данном случае). Но ведь это муторно – и вся Украина не услышит глас праведника Добродомова;)
а у нас большинство депутатов не понимают, что они принадлежат к власти. "злочинна влада", выдает Ляшко в зале единственного законодательного органа страны.
Alekseenko Pavel _ 19.05.2016 00:19
IP: 134.249.22.---
Anna Cherniavsky:
У нас многие из тех, кто сейчас стали из журналистов депутатами – и ДОбродомов, и тот же Лещенко – забываются. и вместо того. что бы в раде работать – продолжают сенсации создавать и раздувать скандалы.
И у них виноваты все и вся, а с себя они ответственность за происходящее априори сняли.
Alekseenko Pavel _ 19.05.2016 00:15
IP: 134.249.22.---
Как-то лицемерно сокрушаться и покрывать Гройсмана, он рвался к власти, вернее его туда пропихивали, знал на что идет – и разбираться с происходящим – ему.
Anatoliy Lomeyko _ 19.05.2016 00:13
IP: 134.249.22.---
Andrey Kononenko:
Andrey Kononenko:
К Гройсману-премьеру вопросов нет, потому что он только что пришёл. Надо немного подождать. А придёт время, отправится на свалку истории и гарант.
К Гройсману может и нет вопросов, зато к его кукловоду-Порошенко – масса вопросов. А ждать нам уже некогда, мы ждали снавала двадцать с лишним лет, потом еще два года – вам не надоели эксперименты народе и стране?
Елена Величко _ 18.05.2016 23:56
IP: 95.133.235.---
Peter Blood:
"Смішні ЗП", дійсно, але щось не всім смішно, от 1 мільйон у місяць, то 100 ЗП по 10 тис., – отут
й один з коренів зла, собі усе – людям – смішне щось та ціни космічні, чи далеко заїдемо?
Пане Добродомов, зрозумійте, що у даній економічній ситуації неможливий ніякий зріст, тільки падіння, бо Ви, депутати не хочете брати участь у економічному перетворенні, а необхідні дії, що осмислені, як почати розвиток, не ділити вже те, що неможливо поділити, а кардинальні зміни в економіці, чи знову переживемо якось зиму, а далі? Економічна діюча система неспроможна кормити українців, бізнесмени не можуть відкрити необхідну кількість робочих місць.
Aтака Путіна1186 Уряд реформ391 Корупція1287 Україна та Європа1064 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter