Дмитро Добродомов Народний депутат, Секретар Комітету з питань запобігання і протидії корупції

На межі відчаю: у що виллються для людей нові тарифи?

18 травня 2016, 21:30

Щоб розрахуватися за газ та тепло за новими тарифами українців будуть змушувати продавати житло. Ні, це не заголовок "російських" ЗМІ. Це цілком прогнозована наша реальність. І вона вже втілюється у життя, щоправда, за шквалом корупційних скандалів і продовженням торгів за посади, влада її не помічає.

Про реальні наслідки минулого опалювального сезону (першого після підвищення тарифів) найкраще від усіх політиків розповість лист земляка Главі Держави та керівнику Уряду.

Вінницький пенсіонер, інвалід другої групи, ліквідатор аварії на ЧАЕС, офіційно звернувся до міської ради з проханням від'єднати його квартиру від газопостачання та централізованого опалення (!). Адже платити за новими тарифами чоловік не в змозі.

"Я отримую пенсію 2 846 грн. Як інвалід ІІ групи, ліквідатор аварії на ЧАЕС оформити субсидію не можу. Син навчається у Києві, стипендії не отримує, гуртожитком не забезпечений. Щомісячно надсилаю йому 2 тис. грн., мені ж залишається на прожиття і оплату комунальних послуг однокімнатної квартири 846 гривень. А ще ж треба купувати ліки та їжу. Тому, щоб я зміг допомагати сину з навчанням, прошу взяти мою заяву до уваги та від'єднати від газопостачання та централізованого опалення мою квартиру", – так аргументував своє рішення чоловік.

А на Волині через заборгованість за опалення (у сумі близько 1,5 тис. $) на аукціон виставили квартиру, яку держава оцінила у 400 тис. грн. Так, у цій історії є нюанси, такі як не оформлена субсидія, відсутність заяви від боржника до "Луцьктепло" про реструктуризацію заборгованості та інші. Та все ж цей випадок також показовий, адже змальовує майбутню перспективу для багатьох українців. І можна не сумніватися, що у період наступного опалювального сезону таких історій побільшає.

Свій "подарунок" уже колишній Уряд Яценюка – тариф 6 879 грн. за тисячу "кубів" – готував під прикриттям зобов'язань перед МВФ. Утім, до уваги взагалі не бралася платоспроможність українців, що знизилася у чотири рази. Це доводять розрахунки, проведені на основі показників Бюджету-2016. Чим керувався вже новопризначений Прем'єр, ухвалюючи рішення про чергове підвищення тарифів – питання риторичне.

Адже, як показує практика і звернення, які ми отримуємо від громадян на гарячу лінію "Народного контролю" – гучно розрекламовані "попередниками" субсидії не рятують ситуацію із тарифами. По-перше, оформили субсидії не всі, хто потребував допомоги. По-друге, навіть із субсидією після оплати компослуг на життя людям часто лишається лише 300-400 грн. – при нинішніх цінах це скромний продуктовий набір на тиждень. А ще, нагадаю, що з 1 травня входить у силу і норма, коли громадяни не зможуть одночасно отримувати і пільги, і субсидію – доведеться вибирати щось одне.

Що ми отримаємо у результаті такої тарифної політики? Величезні заборгованості населення за оплату компослуг, які виллються у відключення від теплопостачання та продаж квартир на аукціонах!

Відтак, щоб уникнути справжньої соціальної катастрофи восени, уже зараз влада має вдатися до застережних заходів і виправити власні ж помилки. Що пропонуємо ми з колегами з "Народного контролю"?

1. Ще торік робоча група у парламенті своїми розрахунками довела, що навіть попередні тарифи були необґрунтовано завищені у 2,5 рази. Зараз же світова ціна на блакитне паливо падає, відтак для подорожчання газу для населення нема підстав. Урешті, Уряд Яценюка так і не прозвітував ні перед парламентом, ні перед людьми про систему утворення тарифу. Відтак, одне із перших завдань для Кабміну – негайне формування чітких, прозорих і обґрунтованих правил формування тарифів. До процесу також потрібно долучити ініціативну групу депутатів, експертів у цій сфері.

2. Необхідно переглянути систему субсидій: гроші мають надходити не до підприємств постачальників послуг (підконтрольним олігархічним групам), а безпосередньо людям, які мають право самостійно розпоряджатися допомогою від держави.

3. Підвищення платоспроможності незахищених верств населення через ухвалення законопроектів, що дасть змогу людям отримувати "на руки" більше коштів. Один із них – про скасування оподаткування пенсій. У нинішніх умовах – це найменше, що влада може зробити для пенсіонерів. Дивно, що цей доопрацьований депутатами, але зареєстрований від Уряду законопроект вже другий тиждень не може розглянути Рада. Коаліція, яка сформувала цей уряд вочевидь переймається іншими питаннями.

4. Переглянути суми фактичних зарплат керівників газових компаній, які завдяки "щедрості" попереднього Кабміну сягнули астрономічних обсягів. І які сплачуються за з кишень простих українців. Для прикладу, посадовий оклад голови правління ПАТ "Укргазвидобування" Олега Прохоренка становить 398 тисяч гривень. Також за колективним договором йому нараховується щомісячна премія 75%, надбавка за інтенсивність праці – 50%, надбавка за роботу з секретними документами – 15%. Разом це 955 тисяч грн. на місяць!!! (більше про посадові оклади (без премій і надбавок) інших працівників центрального апарату "Укргазвидобування" тут ).

5. Ми продовжуємо наполягти на аудиті діяльності попереднього Уряду та роботі держпідприємств, зокрема і НАК "Нафтогаз". Люди мають нарешті почути відповіді, де давно обіцяний дешевий український газ для населення? Куди він іде, по якій ціні?

Секретар Комітету з питань запобігання і протидії корупції,

лідер партії "Народний контроль"

Дмитро Добродомов
powered by lun.ua
Коментарі — 59
Anna Cherniavsky _ 18.05.2016 23:47
IP: 192.158.30.---
Господи, как мне надоел манипулятор-популист Добродомов, этот постоянный морализатор из шоу Шустера! У него одна задача – дискредитировать нынешнюю власть – и он не понимает (вернее, делает вид, что не понимает), что как депутат ВР (уже не журналист, а депутат ВР!) – он тоже нынешняя власть! Получив жалобу – проверить, принять меры, помочь, если нужно, а не очередную писульку отправлять на УП (в данном случае). Но ведь это муторно – и вся Украина не услышит глас праведника Добродомова;)
Сергей Иваненко _ 18.05.2016 23:37
IP: 146.148.127.---
Светлана Марчук:
Ага, а ещё рассказываться кто с ней должен ходить на эфиры. Недавно слышали историю с Лещенко, когда его позвали, но потом оказалось, что прийдет Юля, при условии, что Леща не будет. Вот его и поперли)
Горбатюк Миша _ 18.05.2016 23:35
IP: 146.148.20.---
Peter Blood:
Аболютно нездійснимо, якщо ця квартира знаходиться у багатоповерхівці, де система опалення немає поквартирних лічильників і нема у наявності у квартирі газового лічильника. Цей чоловік може хіба слізно просити відповідні місцеві органи, щоб йому встановили безплатно, як чорнобильцю, квартирний газовий лічильник (буде сплачувати тільки за той газ, який власне сам і споживає)
что является вполне адекватным методом для цивилизованной страны в 21 веке, в конце концов.
Горбатюк Миша _ 18.05.2016 23:34
IP: 146.148.114.---
Vova Lutsenko:
да ещё именно в форме инвестиции – оплата самому себе своих акций))) это чтобы ничего н
ну так знающий же человек. умеет, практикует. он так и остался бизнесменом из 90-х, с винницкого рынка, до мозга костей.
Andrey Kononenko _ 18.05.2016 23:30
IP: 188.163.73.---
Светлана Марчук:
Ну ладно, признайтесь, на какую политическую силу вы и Сергей Иваненко работаете:) Можете мне в приват написать – я никому не скажу:)
Елена Величко _ 18.05.2016 23:25
IP: 95.133.235.---
Пане Добродомов, а хто у Вас там економічний блок? Чому вже більше року одні тільки воплі, бо то люди можуть вопіїти,а Ви повинні робити. Нормовані витрати на послуги ЖКГ повинні входити в прожитковий мінімум (по закону), далі – індексація – теж по закону, далі – забезпечення людини прожитковим мінімумом – по Консттитуції, ЧОМУ НЕ РОБИТЕ та не витребуєте, щоб закони були виконані.
Тим паче Міклош чудово знає, що в ЄС є норми по мінімальному забезпеченню.Невже не зрозуміло, що НІЧОГО в економіці не робиться, ну продадуть усе – що це зміне? Ви що не розумієте, що суцільний економічний колапс,коли треба адекватні та швидкі дії, об"єднуйтесь с Тимошенко, Ляшко та з іншими, набирайте інших людей в економічний та соціальний комітети, чи треба ідти під ВР та з протягнутою рукою людям сидіти, щоб усі побачили вашу роботу?
Светлана Марчук _ 18.05.2016 23:22
IP: 146.148.118.---
Сергей Иваненко:
Andrey Kononenko:
Придёт время, сколько ж этого времени нужно? Пускай сейчас или предоставляет людям достойный уровень жизни, а это работа или снижение тарифов. Нет – вон прямо сейчас на свалку.
мы только то и ждем, что кто-то придет и сделает нам хорошо и все как в сказке! но и вправду сказать, в чудеса мы уже давно не верим, но все таки так нагло обворовывать, как это делает нынешний президент, ну никто себе не позволял
Светлана Марчук _ 18.05.2016 23:20
IP: 146.148.116.---
Сергей Иваненко:
Горбатюк Миша:
Вы посмотрите кто туда ходит... Юля, Саакашвили, Лещенко и часть Оппоблока. Все. Прям политическая элита) Интересно, сколько они Шустеру платят за участие?!)
для этих ребят это пиар, шоу на котором можно говорить! а Юля так готова на все лишь бы дорваться к микрофону и рассказывать, как при ней было хорошо
Andrey Kononenko _ 18.05.2016 23:11
IP: 188.163.73.---
Сергей Иваненко:
Горбатюк Миша:
Вы посмотрите кто туда ходит... Юля, Саакашвили, Лещенко и часть Оппоблока. Все. Прям политическая элита) Интересно, сколько они Шустеру платят за участие?!)
Туда ходит Геращенко (нардеп Яценюка).
hrim _ 18.05.2016 23:11
IP: 146.148.121.---
Микола Биков:
Краще було б направити гроші з бюджету на підвищення пенсій і зарплат, а не на субсидії.
Це була б гарантія того, що їх в мутній процедурі виплат ніхто не вкрав би. Крім того, всі б платили за комунальні послуги по платіжках, і це б заставило економити газ, тепло, електрику і воду. А так – зимою опалювали повітря, це можна було бачити по хмарах пару над будинками, що підіймалися з вентиляційних шахт...
......

Жодна ВР, жоден уряд, жоден Президент України навіть не зробили спроби впроваджувати адекватну ІНДЕКСАЦІЮ зарплат, пенсій. стипендій. Адже, на періодичне підвищення цін в Україні приречені.

П.С. У НДР випускали якісну жіночу білизну, яку скуповували туристи СРСР та інших республік. Для німкень цей товар став дефіцитом. Уряд проіндексував зарлати та пенсії й наступного місяця підняв ціни на білизну. Й це за часів совка.
Сергей Иваненко _ 18.05.2016 23:08
IP: 146.148.118.---
Горбатюк Миша:
Вы посмотрите кто туда ходит... Юля, Саакашвили, Лещенко и часть Оппоблока. Все. Прям политическая элита) Интересно, сколько они Шустеру платят за участие?!)
Vova Lutsenko _ 18.05.2016 23:04
IP: 192.158.30.---
чтобы ничего не ввозить) просто перевел деньги сам себе
Светлана Марчук _ 18.05.2016 23:04
IP: 146.148.119.---
Andrey Kononenko:
Сергей Иваненко:
Andrey Kononenko:
А Порошенко и Гройсман, вмест со своими ГПУ и НАБУ, которые только проседают бюджетные деньги, уже прям победили коррупцию. Не смешно, не?!)))
К Гройсману-премьеру вопросов нет, потому что он только что пришёл. Надо немного подождать. А придёт время, отправится на свалку истории и гарант.
да вы шутите? не успел Гройсман прийти уже депутатам зарплаты поднял, а людям тарифы и вы считаете это справедливо и благорозумно?
Сергей Иваненко _ 18.05.2016 23:03
IP: 146.148.116.---
Andrey Kononenko:
Придёт время, сколько ж этого времени нужно? Пускай сейчас или предоставляет людям достойный уровень жизни, а это работа или снижение тарифов. Нет – вон прямо сейчас на свалку.
Vova Lutsenko _ 18.05.2016 23:00
IP: 130.211.70.---
Горбатюк Миша:
Vova Lutsenko:
причем именно на оффшор
да какая разница. здесь вопрос в законодательном запрете вывода инвалюты.
===========
да ещё именно в форме инвестиции – оплата самому себе своих акций))) это чтобы ничего н
Горбатюк Миша _ 18.05.2016 22:59
IP: 146.148.20.---
_yurkiv_:
А також Шустрік та його клієнти:)
так Шустрый и есть проводником политического популизма в Украине, вне всяких сомнений.
Горбатюк Миша _ 18.05.2016 22:58
IP: 146.148.116.---
Vova Lutsenko:
причем именно на оффшор
да какая разница. здесь вопрос в законодательном запрете вывода инвалюты.
Andrey Kononenko _ 18.05.2016 22:58
IP: 188.163.73.---
Сергей Иваненко:
Andrey Kononenko:
А Порошенко и Гройсман, вмест со своими ГПУ и НАБУ, которые только проседают бюджетные деньги, уже прям победили коррупцию. Не смешно, не?!)))
К Гройсману-премьеру вопросов нет, потому что он только что пришёл. Надо немного подождать. А придёт время, отправится на свалку истории и гарант.
Микола Биков _ 18.05.2016 22:58
IP: 141.138.110.---
Краще було б направити гроші з бюджету на підвищення пенсій і зарплат, а не на субсидії.
Це була б гарантія того, що їх в мутній процедурі виплат ніхто не вкрав би. Крім того, всі б платили за комунальні послуги по платіжках, і це б заставило економити газ, тепло, електрику і воду. А так – зимою опалювали повітря, це можна було бачити по хмарах пару над будинками, що підіймалися з вентиляційних шахт. Навіть якщо в будинку є теплолічильник, то ніхто не прикручує вентиль тепла, тому що більшість мешканців отримує субсидію і їм наплювати на економію, бо опалення повітря з своєї кишені оплачують тільки ті, хто субсидій не отримує.
Vova Lutsenko _ 18.05.2016 22:56
IP: 146.148.116.---
Марко Вовк:
Кстати, а вы в курсе, что Фонд Порошенко вывел за границу 4 миллиона евро, несмотря на запрет НБУ?!
==
причем именно на оффшор
Сергей Иваненко _ 18.05.2016 22:54
IP: 146.148.121.---
Andrey Kononenko:
А Порошенко и Гройсман, вмест со своими ГПУ и НАБУ, которые только проседают бюджетные деньги, уже прям победили коррупцию. Не смешно, не?!)))
Марко Вовк _ 18.05.2016 22:51
IP: 93.73.28.---
Кстати, а вы в курсе, что Фонд Порошенко вывел за границу 4 миллиона евро, несмотря на запрет НБУ?!
hrim _ 18.05.2016 22:44
IP: 104.155.8.---
Дмитро Добродомов;
"2. Необхідно переглянути систему субсидій: гроші мають надходити не до підприємств постачальників послуг (підконтрольним олігархічним групам), а безпосередньо людям, які мають право самостійно розпоряджатися допомогою від держави."
...

Це ГОЛОВНЕ ПИТАННЯ!

Напдепи!
Розробляйте нові Правила, втілюйте їх у проекти Закону, Постанови, ... Виносьте на ОБГОВОРЕННЯ.
Підтримка буде!
Виконуйте свій обов'язок!
Робіть конкретну справу парламентаря.
Andrey Kononenko _ 18.05.2016 22:42
IP: 188.163.73.---
Сергей Иваненко:
У меня вот только оди вопрос: зачем было менять власть, если для простых людей ничего не меняется, только хуже становится?!?!?!.
Ну ни хрена себе вопросики! Правительство Яценюка приняло страну с ВВП 3000 долларов на человека, а оставило с 2000 долларов на человека, при этом не проводило политику экономического роста и не собиралось пресекать коррупцию.
руслан49 _ 18.05.2016 22:41
IP: 37.53.229.---
Питання – чому він не може оформити субсидію?
Україна та Європа1065 Aтака Путіна1187 Корупція1288 Уряд реформ392 тітушки18
ОСТАННІ ЗАПИСИ
Віктор Уколов

Стартувала PR-кампанія за зняття санкцій з Росії?

Олексій Гарань

Скільки посад голів комітетів віддала опозиції правляча компартія у 1990 р.?

14
Ірина Федорів

До уваги голови КОДА: Даніш в суді завалює експертизу по каналізації на Бакала

3
Айдер Муждабаєв

Россияне устали от Путина. Это правда. Им нужен Сталин

8
Дмитро Яблоновський

Державні монстри – вбити чи розчаклувати?

3
Сергій Лямець

Авакова и Супрун оставить в правительстве? Зеленский и команда – вы серьезно???

17
Ірина Федорів

Вода з фекаліями: що дала нарада в голови ОДА

12
Артем Петренко

Шанс вырваться из ловушки бедности. Или почему важно, чтобы у Зеленского получилось

24
Сергій Лямець

Коболев получает $1 млн в месяц. Укрзализныця закупает дизель у олигархов. Так зачем нам независимые набсоветы???

7
Сергій Лямець

Зачем Зеленскому стукачи. Что говорит здравый смысл об инициативе платить 10% за доносы

13
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter