Дмитро Добродомов Народний депутат, Секретар Комітету з питань запобігання і протидії корупції

На межі відчаю: у що виллються для людей нові тарифи?

18 травня 2016, 21:30

Щоб розрахуватися за газ та тепло за новими тарифами українців будуть змушувати продавати житло. Ні, це не заголовок "російських" ЗМІ. Це цілком прогнозована наша реальність. І вона вже втілюється у життя, щоправда, за шквалом корупційних скандалів і продовженням торгів за посади, влада її не помічає.

Про реальні наслідки минулого опалювального сезону (першого після підвищення тарифів) найкраще від усіх політиків розповість лист земляка Главі Держави та керівнику Уряду.

Вінницький пенсіонер, інвалід другої групи, ліквідатор аварії на ЧАЕС, офіційно звернувся до міської ради з проханням від'єднати його квартиру від газопостачання та централізованого опалення (!). Адже платити за новими тарифами чоловік не в змозі.

"Я отримую пенсію 2 846 грн. Як інвалід ІІ групи, ліквідатор аварії на ЧАЕС оформити субсидію не можу. Син навчається у Києві, стипендії не отримує, гуртожитком не забезпечений. Щомісячно надсилаю йому 2 тис. грн., мені ж залишається на прожиття і оплату комунальних послуг однокімнатної квартири 846 гривень. А ще ж треба купувати ліки та їжу. Тому, щоб я зміг допомагати сину з навчанням, прошу взяти мою заяву до уваги та від'єднати від газопостачання та централізованого опалення мою квартиру", – так аргументував своє рішення чоловік.

А на Волині через заборгованість за опалення (у сумі близько 1,5 тис. $) на аукціон виставили квартиру, яку держава оцінила у 400 тис. грн. Так, у цій історії є нюанси, такі як не оформлена субсидія, відсутність заяви від боржника до "Луцьктепло" про реструктуризацію заборгованості та інші. Та все ж цей випадок також показовий, адже змальовує майбутню перспективу для багатьох українців. І можна не сумніватися, що у період наступного опалювального сезону таких історій побільшає.

Свій "подарунок" уже колишній Уряд Яценюка – тариф 6 879 грн. за тисячу "кубів" – готував під прикриттям зобов'язань перед МВФ. Утім, до уваги взагалі не бралася платоспроможність українців, що знизилася у чотири рази. Це доводять розрахунки, проведені на основі показників Бюджету-2016. Чим керувався вже новопризначений Прем'єр, ухвалюючи рішення про чергове підвищення тарифів – питання риторичне.

Адже, як показує практика і звернення, які ми отримуємо від громадян на гарячу лінію "Народного контролю" – гучно розрекламовані "попередниками" субсидії не рятують ситуацію із тарифами. По-перше, оформили субсидії не всі, хто потребував допомоги. По-друге, навіть із субсидією після оплати компослуг на життя людям часто лишається лише 300-400 грн. – при нинішніх цінах це скромний продуктовий набір на тиждень. А ще, нагадаю, що з 1 травня входить у силу і норма, коли громадяни не зможуть одночасно отримувати і пільги, і субсидію – доведеться вибирати щось одне.

Що ми отримаємо у результаті такої тарифної політики? Величезні заборгованості населення за оплату компослуг, які виллються у відключення від теплопостачання та продаж квартир на аукціонах!

Відтак, щоб уникнути справжньої соціальної катастрофи восени, уже зараз влада має вдатися до застережних заходів і виправити власні ж помилки. Що пропонуємо ми з колегами з "Народного контролю"?

1. Ще торік робоча група у парламенті своїми розрахунками довела, що навіть попередні тарифи були необґрунтовано завищені у 2,5 рази. Зараз же світова ціна на блакитне паливо падає, відтак для подорожчання газу для населення нема підстав. Урешті, Уряд Яценюка так і не прозвітував ні перед парламентом, ні перед людьми про систему утворення тарифу. Відтак, одне із перших завдань для Кабміну – негайне формування чітких, прозорих і обґрунтованих правил формування тарифів. До процесу також потрібно долучити ініціативну групу депутатів, експертів у цій сфері.

2. Необхідно переглянути систему субсидій: гроші мають надходити не до підприємств постачальників послуг (підконтрольним олігархічним групам), а безпосередньо людям, які мають право самостійно розпоряджатися допомогою від держави.

3. Підвищення платоспроможності незахищених верств населення через ухвалення законопроектів, що дасть змогу людям отримувати "на руки" більше коштів. Один із них – про скасування оподаткування пенсій. У нинішніх умовах – це найменше, що влада може зробити для пенсіонерів. Дивно, що цей доопрацьований депутатами, але зареєстрований від Уряду законопроект вже другий тиждень не може розглянути Рада. Коаліція, яка сформувала цей уряд вочевидь переймається іншими питаннями.

4. Переглянути суми фактичних зарплат керівників газових компаній, які завдяки "щедрості" попереднього Кабміну сягнули астрономічних обсягів. І які сплачуються за з кишень простих українців. Для прикладу, посадовий оклад голови правління ПАТ "Укргазвидобування" Олега Прохоренка становить 398 тисяч гривень. Також за колективним договором йому нараховується щомісячна премія 75%, надбавка за інтенсивність праці – 50%, надбавка за роботу з секретними документами – 15%. Разом це 955 тисяч грн. на місяць!!! (більше про посадові оклади (без премій і надбавок) інших працівників центрального апарату "Укргазвидобування" тут ).

5. Ми продовжуємо наполягти на аудиті діяльності попереднього Уряду та роботі держпідприємств, зокрема і НАК "Нафтогаз". Люди мають нарешті почути відповіді, де давно обіцяний дешевий український газ для населення? Куди він іде, по якій ціні?

Секретар Комітету з питань запобігання і протидії корупції,

лідер партії "Народний контроль"

Дмитро Добродомов
powered by lun.ua
Коментарі — 59
Nadya Kozachenko _ 18.05.2016 22:29
IP: 46.133.14.---
Гройсмана совершенно ручной премьер. Что на Банковой прикажете, то и выполнит.
Марко Вовк _ 18.05.2016 22:25
IP: 93.73.28.---
Вот сейчас грызня начнется в БПП Грынив, Кононенко, Банкавая. Скандалы, склоки их погубят. Комиссия по оффшорам точно ничего не найдет, но все то знают, что президенту этот скандал не простят.
Сергей Иваненко _ 18.05.2016 22:20
IP: 146.148.127.---
Да я по моим наблюдениям, политический кризис не приостановился, даже наоборот – набирает новых, более мощных оборотов. Гройсма и Попошенко ничего не может толкового сделать для простых людей, да и зачем, он и близко не знает как сейчас живётся простому человеку.
sidor _ 18.05.2016 22:20
IP: 77.52.24.---
Vova Lutsenko:
а при януковиче курс был 8, дороги и мосты строили и без субсидий пенсий хватало на коммунальные

к власти в результате кровавого переворота пришли люди которые набивают свои карманы убивают украинцев
а при тимошенко курс біл 4,5 и мості строили и без субсидий пенсий хватало не только на комуналку да и пересичніе начали "жирком обрастать"... А потом пришел янукович и янукович 2.
Anatoliy Lomeyko _ 18.05.2016 22:14
IP: 134.249.22.---
Так пусть президент не оффшоры создает, а рабочие места для людей, беда не столько в тарифах, сколько в том, что люди мало зарабатывают. И за курс, кстати, тоже Порошенко и его Гонтаревой можно "спасибо" сказать. Доллар по 10 – уже смешно даже вспоминать.
Сергей Иваненко _ 18.05.2016 22:14
IP: 146.148.119.---
У меня вот только оди вопрос: зачем было менять власть, если для простых людей ничего не меняется, только хуже становится?!?!?! Выходит, что иного плана действий нет и не будет, Порошенко, Гройсман об этом знали. Просто нашему президенту нужен был свой человек в кресле.
Анна Борозденко _ 18.05.2016 22:09
IP: 93.73.28.---
Можно вопрос г-ну Ковальчуку задать напрямую? "Народный контроль" этож проект Банковой??? Или посоветуете напрямую у Гройсмана спрорсить??? Одна же шайка...
Vova Lutsenko _ 18.05.2016 22:02
IP: 192.158.30.---
а при януковиче курс был 8, дороги и мосты строили и без субсидий пенсий хватало на коммунальные

к власти в результате кровавого переворота пришли люди которые набивают свои карманы убивают украинцев
Alexander Vasilevsky _ 18.05.2016 21:54
IP: 93.74.232.---
Миклош: Популизм – самая большая угроза для реформ в Украине
Україна та Європа1065 Aтака Путіна1187 Корупція1288 Уряд реформ392 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter