Ірина Фаріон Депутат Верховної Ради України VII скликання, член Політради ВО "Свобода"

ПРО ТРИ МІФИ МОВНОГО ЗАКОНОПРОЄКТУ N5670

27 березня 2017, 16:02

Коли про щось голосно кричать, то значить – треба мало слухати. Це стосується мовного закону начебто від "громадськости" N5670, що стоїть на трьох міфах (себто облудах), поданих за мовну панацею.

Міф 1. Начебто його створили громадські організації.

Громадські організації не пишуть законів, але можуть подавати до них свої пропозиції чи пропонувати свою концепцію. Ідеологію закону, себто ДУХ, творить політик, а правник надає йому належної форми та узгодження з Конституцією. Натомість у нас від часів Майдану, щоб чинити розбрат у суспільстві, запущено тодішньою владою технологію протиставлення політиків громадськості, хоч саме ця громадськість і коронує політиків на їхню діяльність. Коли ж все-таки ця загадкова "громадськість" створила плагіят 5670 (основні положення здерто із законопроєкту 5669, що зареєстрований у ВР опозиційними фракціями ще 10 січня 2013 року і перереєстровано 19 січня 2017 року), то прошу назвати прізвища тих ГРОМАДСЬКИХ ДІЯЧІВ, що цілеспрямовано заводять у дошкільні та шкільні навчальні заклади мови нацменшин (ст. 17), а також відверто і красномовно виписують медведчуківську ідеологію закону, скопійовану зі ст. 6 закону Ківалова-Колесніченка: "Статус української мови як єдиної державної не може бути підставою для заперечення мовних прав і потреб осіб, що належать до національних меншин" (Ст. 1, п. 2). ТО ХТО ЗНАЄ ПРІЗВИЩА ТИХ ГРОМАДСЬКИХ ДІЯЧІВ, що таке понаписували?

Коли порівняти мовну статтю 7 у Законі "Про освіту", що вже сформований із правками до другого читання, то прізвища віднайти дуже просто! І, звісно, не громадських діячів, а таки політиків. Отже, до першого пункту статті про мову освітнього процесу у першому читанні як державну, наші особливо національно свідомі депутати (НЕ ГРОМАДСЬКІ ДІЯЧІ) вносять правку про право на навчання і право на вивчення мов нацменшин. Ось вони ці сердешні захисники нацменшин у країні, титульна нація якої стікає кров'ю та мовно зневажена на кожному кроці і в кожній царині: Парубій А.В., Юринець О.В., Кириленко І.Г. Співаковський О.В. Геращенко І.В., Сироїд О.І., Подоляк І.І., Березюк О.Р. Скрипник О. О., Єленський В.Є., Кіраль С.І., Пастух Т.Т., Войцеховська С.М., Фріз І.В., Бригинець О.М., Гопко Г., Соболєв С., Кремінь Т. (див. порівняльну таблицю N3491 у комітеті з питань освіти і науки ВР). Прекрасний і логічний симбіоз БПП, НФ та Самопомочі – вершин політичного лицемірства, фарисейства та корисливости під легенькою европейською пудрою розмивання національного складника в українській освіті. Серед цих "борців" за державний статус української мови "щирі" моволюби зі Львова: А. Парубій, І. Подоляк, О. Юринець, О. Сироїд, О. Скрипник, О. Березюк. Хіба не запахущі паки львівського сміття, що конвертоване в депутатських персонах! Дякуємо за Вашу відвертість. Нарешті наша "громадськість" (тобто політична партизанка) на вашому тлі стала "біла і пухнаста".

Міф 2. Начебто законопроєкт N5670 – це Закон Про державну мову.

У цьому законопроєкті серед 59 статей я виявила понад ДВАДЦЯТЬ статей, у яких ідеться про можливість застосовувати поряд із державною мовою інші мови (зрозуміло, що тепер за займенником "інші", на противагу до терміна "регіональна мова", сховано мову окупанта – російську): ст.6, п.1; ст. 9, п. 2; ст. 10, п. 6; ст. 11, п. 2; ст. 13, п. 2; ст. 14, п. 2; ст. 16, п. 2; ст. 17, п. 3, 4, 6; ст. 18, п. 2, 3, 4; ст. 19, п. 2, 5, 6, 7; ст. 20, п. 3, 6, ст. 21, п. 2; ст. 22, п. 2, 5; ст. 23, п. 3, 6; ст. 24, п. 1; ст. 26, п. 2, 6; ст. 29, п. 2; ст. 30, п. 1, 2, 3; ст. 32, п. 3, 4; ст. 34, п. 2... Про право використовувати мови національних меншин ідеться щонайменше у ШІСТЬОХ статтях: ст.1, п. 2; ст. 10, п. 8; ст. 17, п. 3, 4; ст. 19, п. 2; ст. 20, п. 6, ст. 22, п. 3, ст. 36, п. 2... То це закон про державну мову чи також і про порядок застосування інших мов? Можна собі тільки уявити, який прекрасний окремий законопроєкт, як вони про це з ентузіязмом повідомляють, напише ця "громадськість" про мови нацменшин!

Міф 3. Начебто законопроєкт N5670 у частинах особливо запопадливого ставлення до мов нацменшин спирається на чинне законодавство. Справді, у 10 статті Конституції України йдеться про "вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України", проте аж ніяк не вказано, що це слід здійснювати коштом утвердження державної мови моноетнічної нації (українців за переписом населення 2001 року 77.8%). Вже геть безпомічною в особливому виокремленні прав нацменшин є стаття 53 Конституції, де промовисто зауважено на праві "навчання рідною мовою чи на вивчення рідної мови у державних і комунальних навчальних закладах або через культурні товариства", а не на обов'язковості навчатися мовою нацменшини. Саме наступила пора для нацменшин студіювати свою рідну мову в їхніх культурних товариствах, як це є в Чехії, Угорщині, Росії, Франції, Німеччині та ін. Власне, саме про це і мовить ще один Закон України "Про ратифікацію Рамкової конвенції Ради Європи про захист національних меншин", де зауважено у ст. 14 на праві "вивчати мову своєї меншини" або навчатися цією мовою, але "без шкоди для вивчення офіційної мови або викладання цією мовою", натомість творці законопроекту N5670 у статті 1, п. 2 пишуть зовсім навпаки "Статус української мови як єдиної державної не може бути підставою для заперечення мовних прав і потреб осіб, що належать до національних меншин"... Себто за їхньою гібридною логікою державна мова не має обмежувати мовних прав нацменшин! Чом не втілення політики медведчука у царині нацвідносин.

Отже, то хто і для чого написав цей закон? Перша серед суб'єктів подання депутат від Самопомочі І. Подоляк, колишня начальниця управління культури Львівської міської ради, авторка ідеї "Львоф ґаваріт па рускі" 26 лютого 2014 року, людина, яка хизувалася своїм бажанням говорити в побуті мовою окупанта під час війни на знак протесту проти скасування ВР мовного закону Ківалова-Колесніченка 23 лютого 2014 року.

ВСТАВКА ВИСЛОВУ ПОДОЛЯК!!!!Сподіваюся, що, як слушно зауважив голова комітету з питань духовности та культури у ВР М. Княжицький, у комітеті напрацюють ЄДИНИЙ мовний законопроєкт, а не видаватимуть медведчуківське лайно за мовний порятунок нації.

powered by lun.ua
Коментарі — 75
sidor _ 29.03.2017 13:56
IP: 77.52.109.---
Yaroslav Yurkiv:
Билецкий...
Официально – самовыдвиженец. Де-факто в ходе избирательной кампании поддержку оказывал "Народный фронт".
Ранее работал в рамках политтехнологических кампаний, и был, насколько представляется возможным утверждать, связан с одиозным мэром Харькова Г.Кернесом. Незадолго до выборов неоднократно утверждал, что взгляды не менял.
В середине 2000-х гг. состоял в Украинской консервативной партией (УКП, "партия МАУП")
Тогда же МАУП была тесно связана с МОСКОВСКИМ ПАТРИАРХАТОМ.!!!!!!!!!
8 октября 2008 г. (при самом "националистическом" президенте!!!!!) СНА под руководством Андрея Билецкого, совместно с "Братством" Дмитрия Корчинского и некоторыми другими группами, попытавшись прорвать кордон милиции, устроила массовые беспорядки возле здания СБУ. Многие активисты, в том числе националистические, утверждали, что это была целенаправленная провокация.

Бачите, які "консерви" почав відкривати Мордор!
sidor _ 29.03.2017 12:48
IP: 77.52.109.---
Yaroslav Yurkiv:
...20.07.05 16:09 КОРЧИНСКИЙ НАУЧИЛ РОССИЙСКИХ "НАШИХ" БОРОТЬСЯ С РЕВОЛЮЦИЕЙ.

Как сообщил пресс-центр "Наших", лидер украинской радикальной партии "УНА-УНСО" Дмитро Корчинский посетил лагерь "Наших" во вторник, 19 июля. Известный радикал-националист, возглавляет сейчас партию "Братство", провел для комиссаров движения мастер-класс, поведав им о "противодействии массовым беспорядкам".
Не исключено, что приглашение Корчинского было инициировано негласным куратором движения "Наши" заместителем главы кремлевской администрации Владиславом Сурковым. Сурков встречался с Корчинским на форуме "Европа: итоги года перемен", который прошел в Москве в конце июня.
"Гениальность американцев состоит в том, что они поняли: если хочешь политического результата, надо дать волю сумасшедшим, – сообщил тогда Корчинский кремлевскому руководителю, – Именно маргиналы, неадекваты, блаженные и есть те, кто двигает политический процесс"...

Ну як вам? Шо скажете?
Yaroslav Yurkiv _ 29.03.2017 12:32
IP: 104.155.13.---
sidor:
Yaroslav Yurkiv:
sidor:
Yaroslav Yurkiv:
...Розшифруйте?...

шо именно?
Хто куди їздив, і що це за марки машингверів?
Корчинский, Билецкий...На Солигере базовий лагерь "Наши" (общероссийское молодёжное движение, созданное администрацией Президента РФ. Куратором "Наших" являлся глава федерального агентства по делам молодёжи, федеральный комиссар движения "НАШИ" Василий Якеменко и заместитель главы администрации Президента РФ Владислав Сурков).

место ноля выбило тройку. Нужно читать П08 "Парабеллум", т.н "Шмайсер" МП38 и пулемет (машингевер) МГ34
Ага, я таки здогадався з чим вони туди могли би поїхати?:)
Але то неправда, бо і Корчинського, і Білецького відразу б заарештували на цьому Солігєрі, как атъявлєнних націоналістаф.
sidor _ 29.03.2017 12:16
IP: 77.52.109.---
Yaroslav Yurkiv:
цитата. "националиста" Д.Яроша: "Правый сектор" не выступал и не выступает за вхождение Украины в Евросоюз. Мы считаем, что Украина должна быть субъектом, а не объектом геополитики. Мы выступаем за внеблоковый статус нашей страны. Как и шахтеры Донбасса, мы выступаем против того, чтобы у нас были расположены базы НАТО, и чтобы Украина была членом НАТО".

Вы же понимаете, что "внеблоковый статус" для Украины – это полный бред. Об этом можно было говорить, если граница Украины не граничила с Мордором. А, как вы знаете, у Мордора друзей нет – или холопы или враги. То бишь, Ярош предлагает украинцам стать "чуть чуть холопами на пол шишки ", ибо если быть врагами то без посторонней помощи на первоначальном этапе не обойтись. А такую помощь может оказать только ЕС и НАТО. Просто так нам давать никто ничего не будет.
В Украине два выбора (без вариантов) – или сотрудничество с НАТО или "губернаторство" Мордора.
Вот такой у нас гибридный "националист" Ярош.
sidor _ 29.03.2017 11:43
IP: 77.52.109.---
Yaroslav Yurkiv:
sidor:
Yaroslav Yurkiv:
...Розшифруйте?...

шо именно?
Хто куди їздив, і що це за марки машингверів?
Корчинский, Билецкий...На Солигере базовий лагерь "Наши" (общероссийское молодёжное движение, созданное администрацией Президента РФ. Куратором "Наших" являлся глава федерального агентства по делам молодёжи, федеральный комиссар движения "НАШИ" Василий Якеменко и заместитель главы администрации Президента РФ Владислав Сурков).

место ноля выбило тройку. Нужно читать П08 "Парабеллум", т.н "Шмайсер" МП38 и пулемет (машингевер) МГ34
Yaroslav Yurkiv _ 29.03.2017 11:15
IP: 35.187.99.---
sidor:
Yaroslav Yurkiv:
...Розшифруйте?...

шо именно?
Хто куди їздив, і що це за марки машингверів?
sidor _ 29.03.2017 10:59
IP: 77.52.109.---
Yaroslav Yurkiv:
....Розшифруйте?...

шо именно?
Yaroslav Yurkiv _ 29.03.2017 10:55
IP: 104.155.21.---
sidor:
Yaroslav Yurkiv:
sidor:
Yaroslav Yurkiv:
...Яка війна, такі і націоналісти!:)...

та я що й кажу.
Ні один "редут" блокування "тесних єкономических связей" луга/н/дону з країною нє був укомплєктований "ньюнаціоналістами". "Братські відношення нє дозволяють" чи нє було відмашки від провластних кураторів?
Бо як тількі Аваков дав "натхнення" – зразу побігли "блокувати" "Сбербанк" коли треба блокувати на початку "двіж" товарообороту з Мордора, як це зробив Мордор з Україною.
Якесь у Вас раздвоєніє лічнасті
Мордор каже, що націоналісти найбільший кацапів ворог.
Ви кажете, що кацапи найтяжчий Ваш ворог.
Виглядає так, що ворог вашого ворога ваш ворог?
То, хто ж Ваш друг?
Хіба що, я?
ну, Мордор каже що "націоналісти" найбільший ворог кацапів, алє "націоналісти" їздили "без проблем" на Солігер, який під кураторствоим Суркова.
"Нє так страшні москальскі воши як українські гніди"
П38, МП38, МГ34...
Розшифруйте?
Yaroslav Yurkiv _ 29.03.2017 10:52
IP: 130.211.62.---
sidor:
Yaroslav Yurkiv:
...Хіба що, я?...

"Сократ мне друг, но истина дороже"
Платон вам друг...
sidor _ 29.03.2017 10:13
IP: 77.52.109.---
Yaroslav Yurkiv:
....Хіба що, я?...

"Сократ мне друг, но истина дороже"
sidor _ 29.03.2017 10:10
IP: 77.52.109.---
Yaroslav Yurkiv:
sidor:
Yaroslav Yurkiv:
...Яка війна, такі і націоналісти!:)...

та я що й кажу.
Ні один "редут" блокування "тесних єкономических связей" луга/н/дону з країною нє був укомплєктований "ньюнаціоналістами". "Братські відношення нє дозволяють" чи нє було відмашки від провластних кураторів?
Бо як тількі Аваков дав "натхнення" – зразу побігли "блокувати" "Сбербанк" коли треба блокувати на початку "двіж" товарообороту з Мордора, як це зробив Мордор з Україною.
Якесь у Вас раздвоєніє лічнасті
Мордор каже, що націоналісти найбільший кацапів ворог.
Ви кажете, що кацапи найтяжчий Ваш ворог.
Виглядає так, що ворог вашого ворога ваш ворог?
То, хто ж Ваш друг?
Хіба що, я?
ну, Мордор каже що "націоналісти" найбільший ворог кацапів, алє "націоналісти" їздили "без проблем" на Солігер, який під кураторствоим Суркова.
"Нє так страшні москальскі воши як українські гніди"
П38, МП38, МГ34...
Yaroslav Yurkiv _ 29.03.2017 09:40
IP: 130.211.62.---
:
sidor:
Yaroslav Yurkiv:
... Какая война, такие и националисты!:)...

и я что и говорю.
Ни один "редут" блокировки "тесно економических связей" щелочи / н / Дону со страной нэ был укомплектований "ньюнационалистамы". "Братские отношения нэ позволяют" или нэ было отмашки от провластних кураторов?
Потому что как только Аваков дал "вдохновение" – сразу побежали "блокировать" "Сбербанк" когда надо блокировать в начале "движ" товарооборота с Мордора, как это сделал Мордор с Украиной.
Не Россия унизили хохлов, а Европа, приказала хохлам разорвать все связи с Россией, а сама только мёд у вас берёт и то пару фляг.
Ніхто нас нє унізіл!
Ми з усіма у хороших стосунках: Еуропі продаємо мед, кацапам – лайно, і суцільний satisfaction.
Yaroslav Yurkiv _ 29.03.2017 09:33
IP: 130.211.62.---
sidor:
Yaroslav Yurkiv:
...Яка війна, такі і націоналісти!:)...

та я що й кажу.
Ні один "редут" блокування "тесних єкономических связей" луга/н/дону з країною нє був укомплєктований "ньюнаціоналістами". "Братські відношення нє дозволяють" чи нє було відмашки від провластних кураторів?
Бо як тількі Аваков дав "натхнення" – зразу побігли "блокувати" "Сбербанк" коли треба блокувати на початку "двіж" товарообороту з Мордора, як це зробив Мордор з Україною.
Якесь у Вас раздвоєніє лічнасті
Мордор каже, що націоналісти найбільший кацапів ворог.
Ви кажете, що кацапи найтяжчий Ваш ворог.
Виглядає так, що ворог вашого ворога ваш ворог?
То, хто ж Ваш друг?
Хіба що, я?
Yaroslav Yurkiv _ 29.03.2017 09:28
IP: 35.187.99.---
sidor:
Yaroslav Yurkiv:
...Яка війна, такі і націоналісти!:)...

та я що й кажу.
Ні один "редут" блокування "тесних єкономических связей" луга/н/дону з країною нє був укомплєктований "ньюнаціоналістами". "Братські відношення нє дозволяють" чи нє було відмашки від провластних кураторів?
Бо як тількі Аваков дав "натхнення" – зразу побігли "блокувати" "Сбербанк" коли треба блокувати на початку "двіж" товарообороту з Мордора, як це зробив Мордор з Україною.
sidor _ 29.03.2017 00:14
IP: 77.52.5.---
Yaroslav Yurkiv:
......Яка війна, такі і націоналісти!:)......

та я що й кажу.
Ні один "редут" блокування "тесних єкономических связей" луга/н/дону з країною нє був укомплєктований "ньюнаціоналістами". "Братські відношення нє дозволяють" чи нє було відмашки від провластних кураторів?
Бо як тількі Аваков дав "натхнення" – зразу побігли "блокувати" "Сбербанк" коли треба блокувати на початку "двіж" товарообороту з Мордора, як це зробив Мордор з Україною.
Yaroslav Yurkiv _ 28.03.2017 23:30
IP: 104.199.6.---
:
Yaroslav Yurkiv:
:
Дурілка, МОВУ я проковтою, як сметану, і міравую літєратуру теж, бєс всякава рускава:)
А где ты в Москве читаешь мировую литература на мове!?
- в сортире!?
хи-хи-хи
В лєнінкє.
Yaroslav Yurkiv _ 28.03.2017 23:27
IP: 104.155.13.---
sidor:
Yaroslav Yurkiv:
...Щось я Вас нє пайму?
Ви, олднаціоналіст, за СВОБОДУ галасували, а не здатні збагнути, що цєй "ньюнаціоналіст" відноситься до справжніх!...

зрозуміло.У принципі й так гадав шо буде така відповідь. Бувших міліціянтів, комуністів тощо, нє буває. Цє аксіома. Тому й нинішні "ньюнаціоналісти" нємають шансів бути нє тільки локомотивом країни, алє й навіть останнім вагоном.
Гибридну сущність їх люди бачуть вжє на протязі 25 років. Нажаль гібридозувалось й молода поросль.
Тому й об*еднання врядчи дозволить навіть подолати 10% "бар*єр" підтримки.
Отож й далі будуть бовтатися як...у ополонці.
Яка війна, такі і націоналісти!:)
sidor _ 28.03.2017 22:15
IP: 77.52.5.---
Yaroslav Yurkiv:
......Щось я Вас нє пайму?
Ви, олднаціоналіст, за СВОБОДУ галасували, а не здатні збагнути, що цєй "ньюнаціоналіст" відноситься до справжніх!......

зрозуміло.У принципі й так гадав шо буде така відповідь. Бувших міліціянтів, комуністів тощо, нє буває. Цє аксіома. Тому й нинішні "ньюнаціоналісти" нємають шансів бути нє тільки локомотивом країни, алє й навіть останнім вагоном.
Гибридну сущність їх люди бачуть вжє на протязі 25 років. Нажаль гібридозувалось й молода поросль.
Тому й об*еднання врядчи дозволить навіть подолати 10% "бар*єр" підтримки.
Отож й далі будуть бовтатися як...у ополонці.
Yaroslav Yurkiv _ 28.03.2017 19:29
IP: 35.187.34.---
:
Дурілка, МОВУ я проковтою, як сметану, і міравую літєратуру теж, бєс всякава рускава:)
Yaroslav Yurkiv _ 28.03.2017 19:18
IP: 104.155.24.---
:
Yaroslav Yurkiv:
Кирюха Корженко:
украинская интеллигенция пользуется мовой, как прикрытием своей великорусской сущности. Заговоры Фарион по русски, её НЕ отличишь от Жириновского. Школа то одна, душок одна и та же.
Нафига вы людям головы морочите, клоуны?
Думаю, уже никогда не заговорит, по себе знаю.
Побудешь в Украине три месяца, и язык колом становится поперек горла, до рвоту, затем понемногу втягивается:)
Не сомневаюсь, что и тебе речь поперек горла становится, а потому считаю, что каждый стоит того, чтобы жить и работать в родном языковом среде.
Чемадан (чемодан) – вакзал (стация) – Рассеи (Украина)!
– Сам то ты, что в Москве живёшь, видно мовя тебе поперёк горла.
Придурок, читати вмієш?
Я ж написав, як цей процес відбувається:)
Yaroslav Yurkiv _ 28.03.2017 19:17
IP: 104.155.92.---
sidor:
Yaroslav Yurkiv:
от бачите, а ви казали чому я "нєдолюбліваю" "ньюнаціоналістів"

...dela test _ 27.03.2017 21:13IP: 79.110.129.-
Адміне, а банити Карл Шоколадов: не потрібно? Це ж не свобода слова, це антидержавні виступи шісток ФСБ...

Оцей полупокер так зреагувало що сказав треба з такими представниками "русського миру" більш жорсткіше діяти, а воно пускаючи бульби з носу побіжало плакатись адміну що я виголошую "антідержавніцькі" промови.
Тобто, воно "поощряет" такі дії "русськомировцев", балакае "на ура" с воронежськім гастарбайтером і ще когось називае "шістками ФСБ".
Тобто, підтвєрждуеться моя тєза що нинішні "ньюнаціоналісти" – гибридні.

Пи.Си. Мєнє банили лишє ватники та порохоовощі. Як ви думаетє, к якому подвиду цєй "ньюнаціоналіст" відноситься?
Щось я Вас нє пайму?
Ви, олднаціоналіст, за СВОБОДУ галасували, а не здатні збагнути, що цєй "ньюнаціоналіст" відноситься до справжніх!
sidor _ 28.03.2017 16:08
IP: 77.52.5.---
Yaroslav Yurkiv:
от бачите, а ви казали чому я "нєдолюбліваю" "ньюнаціоналістів"

...dela test _ 27.03.2017 21:13IP: 79.110.129.--
Адміне, а банити Карл Шоколадов: не потрібно? Це ж не свобода слова, це антидержавні виступи шісток ФСБ...

Оцей полупокер так зреагувало що сказав треба з такими представниками "русського миру" більш жорсткіше діяти, а воно пускаючи бульби з носу побіжало плакатись адміну що я виголошую "антідержавніцькі" промови.
Тобто, воно "поощряет" такі дії "русськомировцев", балакае "на ура" с воронежськім гастарбайтером і ще когось називае "шістками ФСБ".
Тобто, підтвєрждуеться моя тєза що нинішні "ньюнаціоналісти" – гибридні.

Пи.Си. Мєнє банили лишє ватники та порохоовощі. Як ви думаетє, к якому подвиду цєй "ньюнаціоналіст" відноситься?
Yaroslav Yurkiv _ 28.03.2017 13:41
IP: 104.199.59.---
Кирюха Корженко:
украинская интеллигенция пользуется мовой, как прикрытием своей великорусской сущности. Заговори Фарион по русски, её не отличишь от Жириновского. Школа то одна, душока одна и та же.
Нафига вы людям головы морочите, клоуны?
Думаю, вже ніколи не заговорить, по собі знаю.
Побудеш в Україні зо три місяці, і язик кілком стає поперек горла, аж до блювотиння, потім потрохи втягується:)
Не сумніваюся, що і тобі мова поперек горла стає, а тому вважаю, що кожний вартий того, щоби жити і працювати у рідному мовному середовищі.
Чємадан (валіза) – вакзал (стація) – Рассєя (Україна)!
grom2468 _ 28.03.2017 10:26
IP: 104.155.92.---
Моль сожрет всё, если её не шлёпнуть.
Ua Gall _ 28.03.2017 09:59
IP: 176.104.184.---
продолжение;

Не все ли русским языком
Владея слабо и с трудом,
Его так мило искажали,
И в их устах язык чужой,
Не обратился ли в родной.
А.Пушкин
У цьому вірші Пушкин прямим текстом,без усіляких там натяків,відверто пише,що руська мова для московитів є чужою.
Уряд реформ406 Корупція1348 Зеленський30 Україна та Європа1094 Aтака Путіна1232
ОСТАННІ ЗАПИСИ
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter