Петро Кошуков Президент Української професійної асоціації залучення інвестицій "ProInvest"

Спостерігати Не Можна Залишити

02 лютого 2010, 20:09

Багато друзів і знайомих, які пам'ятають мене в 2004 році запитують, чому цього разу я не беру участі в жодних ініціативах спостереження за виборами. Навіть від пропозиції поїздити з міжнародними спостерігачами навколо Києва відмовився. Так, я перетворююся на лінивого бургера. Ні, я залишився осторонь в першу чергу через те, що не відчував реальної небезпеки. Полиште, масштабних маніпуляцій і масових порушень прав виборців не передбачається. Мені хотілося думати, що народжена пологами демократії 2004 року система стримань і противаг, досить ефективного контролю над політичними суперниками, принамні за відсутності прямого тиску з боку вищого керівництва країни, працює. Але чи працює насправді? Ось гарна й, як на мене, аргументована, ілюстрація того, що розслаблятися й залишати спостереження виборів на відкуп партій категорично не можна.

Мій давній приятель Сергій Васильченко, який вже багато років ретельно збирає та аналізує дані українських виборів у географічному вимірі, щойно розмістив на своєму сайті цікаві мапи, які візуалізують розташування так званих "проблемних" дільниць першого туру Виборів 2010.

Проблемними визначені ті дільниці, на яких зафіксовано незгода окремих членів комісій з результатами підрахунку, проводився повторний перерахунок, або ті, де вибори визнано недійсними. Темні й ще темніші плями проблемних зон сконцентровані, як і на минулих виборах, переважно, на "лінії фронту", вздовж умовного географічного кордону впливу основних претендентів на президентське крісло. Очевидно, саме там виборчі штаби кандидатів організували найретельніше спостереження, що й спровокувало зафіксовані Сергієм проблеми.Отже, з точки зору контролю за виборчим процесом, відносна ідилія "в тилу" кожного з претендентів – для ЮВТ на заході, в центрі й на півночі, для ВФЯ – на сході й півдні, є не стільки ознакою одностайності голосування, скільки рівнем "контролю виборчих дільниць" штабами кандидатів. Очевидно, саме в "безпроблемних", а іншими словами – недостатньо контрольованих суперником округах, і відбувалися в першому турі "не значні, не масштабні порушення" на користь фаворитів, констатовані міжнародними спостережницькими місіями.Шановні незалежні спостерігачі, шановні відповідальні за спостреження від штабів кандидатів! Для збільшення контролю над виборчим процесом Сергій Васильченко і я настирливо рекомендуємо відправитися "в тили" й дивитися дуже уважно. Можливо, у вас з'явиться шанс дізнатися, чому донецька влада нервує від появи спосерігачів, а також перевірити на незвичайні нервові реакції керманичів Франківська і Львова.

P.S. Приймаю повторні пропозиції долучитися до спостерігачів 7 лютого.

powered by lun.ua
Коментарі — 4
Петро Кошуков _ 03.02.2010 16:49
IP: 91.197.48.---
IssI:
рекомендую всім ознайомитися також із цією статтею Толі БОНДАРЕНКА: Математика явки: близько 400 тисяч голосів у першому турі було фальсифіковано? link
IssI _ 03.02.2010 10:56
IP: 77.90.194.---
Шикарно
Ласковий Мамай _ 03.02.2010 04:08
IP: 95.133.139.---
Звертаю увагу на очевидне.
На представлених картах зелений колір корелює з відносною більшістю сільського населення.

І навпаки – "проблемні" ТВО співпадають з крупними та середніми містами. В принципі, це співпадає з ареалом Тігіпко, візуально саме так і здається, але тому, що Тігіпко круто взяв у містах.
Це спостерігається і на Заході, і на Сході, і в Центрі.

Тільки Крим, але...:)

Дозволю собі зробити посилання, але не ображуся, якщо автор блогу його зітре (бо має право).
http://gisua.inf.ua/wp_2010_tigipko.htm

Якщо простіше, то ми знову бачимо всім знайому картину: в сільських округах все тихо, а у містах... Може це назвати "політичним життям"?

P.S.
Карти у Васильченка цікаві
tonis _ 02.02.2010 21:45
IP: 95.135.248.---
Дійсно, важлива інформація, для вибочих штабів особливо (не) ПРИЄМНА! Бо всі в ПР і в БЮТі тільки і надіються на фальсифікат, – так виховані, нажаль... Порядочні люди в ці партії не йдуть і їх не підтримують, а мерзотники згрупувались в стаї, так ім легше народ і Україну грабувати!
Україна та Європа1104 Aтака Путіна1245 Корупція1366 Уряд реформ410 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter