Сергій Лещенко

Тимошенко на шпагаті

08 лютого 2008, 21:15

Щоб зняти питання у деяких читачів, чому я про одних пишу в блозі більше, а про інших – менше, скажу відразу, що мені подобається писати про Юлію Володимирівну. А якщо когось це не влаштовує – він може забиратися геть з цього блогу.

Отже, минулого літа на моєму блозі гарячу дискусії спричинив запис про ідеологічні уподобання Юлії Тимошенко, яка спочатку інтегрувалася до Соцінтерну, а потім передумала і взяла курс на їх конкурентів з Європейської народної партії.

Під час поїздки до Брюсселю Юлія Володимирівна отримала статус спостерігача для "Батьківщини" в Європейській народній партії, яка, як відомо, об'єднує консервативні та християнські партії континенту.

І ось ми маємо продовження.

Сьогодні, в п'ятницю, у штаб-квартирі Соцінтерну побував її заступник по БЮТ Євген Корнійчук, лідер Української соціал-демократичної партії.

Прес-служба УСДП підготувала оперативний прес-реліз з цього приводу.

"Зустріч, ініційована Євгеном Корнійчуком, була присвячена обговоренню перспектив вступу УСДП до Соцінтерну. За результатами візиту Євген Корнійчук повідомив, що заявка УСДП на вступ до Соцінтерну буде розглянута Комісією з питань етики в березні цього року, а питання щодо можливості вступу до організації буде вирішуватись на Конгресі наприкінці літа".

Отже, політичний абсурд набирає обертів.

Як відомо, Юлія Тимошенко оголосила про намір створити єдину партію на базі свого блоку. І тепер під вивіскою одного політичного об'єднання будуть члени двох протилежних ідеологічних союзів.

Сидіти на такому ідеологічному шпагаті є неможливим для здорового політичного утворення, яке має всередині якийсь ідеологічний стрижень, а не лише яскраву харизму свого лідера.

Бо неможливо одночасно грати за Динамо і Шахтар, або, в ідеологічному європейському вимірі, захищати інтереси найманого працівника чи великого капіталу, суворі християнські постулати чи вільне ставлення до релігійних обмежень.

З таким самим успіхом правобережна Україна могла би інтегруватися до НАТО, а лівобережна – до Ташкентського договору.

Тому або блок Тимошенко раз і назавжди має розпастися на окремі партії, а експеримент з їх об'єднання визнати невдалим, або Євген Корнійчук має отримати догану за відхилення від ідеологічної лінії Тимошенко.

powered by lun.ua
Коментарі — 75
Unique _ 12.02.2008 09:50
IP: 91.124.15.---
09.02.2008 17:34___ Ф-Всеволод
Скільки б не викинуло населення на ринок товарів готівки, він (ринок) буде реагувати різким збільшенням пропозиції: можливість прибутку не може бути вакантною довго, найоперативніше, за звичай, реагує контрабанда, яка й вказує розумній державі ще одну – легалізовану – можливість поповнення бюджету, створення сприятливих умов для розвитку того чи іншого виробництва, вільну нішу для якого отой самий попит і виявив.
Мобілки для глухуватих і сліпуватих пенсіонерів, наприклад, хто випускає?
Unique _ 12.02.2008 09:37
IP: 91.124.15.---
09.02.2008 17:06___ west2008
Не думаю, що він може бути суттєвим: в більшості, піде та тисяча на молоко, кілограм свинини, по 50 грн. внукам, – решту на похорон...
Попит на нерухомість, на діаманти, дорогі мобілки та автівки не зміниться...
nepatriot _ 10.02.2008 21:33
IP: 194.105.136.---
10.02.2008 09:37___ Reader_
Заметил в своих коментах одну ошибку, если рассматривать БЮТ как партию, то всё верно. Но ведь БЮТэто коалиционный блок, где каждая партия имеет право на самостоятельную политику в рамках коалиционного соглашения, у блока и идеологии быть не должно, по определению. Но для блока это действительно "шпагат", но тут всё зависит от управленческих талантов главы блока, поскольку единственная угроза – расслаивание и распад блока.

Блискуче! Це те, що я зразу хотів сказати після прочитання цього блогу: БЮТ поки що не ПАРТІЯ – це блок, і кожен суб"єкт боку має право на самовизначенняЯкщо це буде ПАРТІЯ, тоді поговоримо, і то з багатьма застереженнями. Це просто і є ПОЛІТИКА, американчька чи європейська. А Лещенко намагається нам нав"язати тупий термін, як і він сам, про те, що, мовляв у Європі, в цивілізованих країнах... Усі політики в усіх країнах роблять ТАК! Це вважається УСПІШНОЮ кампанією.
Reader_ _ 10.02.2008 17:07
IP: 80.91.186.---
P.S. Многие абсурдные определения терминов и понятий к нам пришли через широко известный, в узких кругах, учебник г-на Ермолаева и других неизвестных героев, распространяющих свои опусы через книжные лотки.
Reader_ _ 10.02.2008 11:22
IP: 80.91.186.---
Патернализм – это навязывание не взглядов и морали, а государственно йопеки, запрет существовать без нее.
Разберём по членам. А что тогда семейный патернализм? Тоже навязывание государственной опёки? Опёка: в жаргоне некоторых спецслужб – слежка, контроль, фигуральное выражение. Буквальное зачение слова опёка это защита от нежелательных последствий, обеспечение необходимого социального уровня. Как через фигуральное выражение можно определять термин, а уж тем более через жаргон спецслужб?
Reader_ _ 10.02.2008 09:50
IP: 80.91.186.---
09.02.2008 15:01___ Vlad_iz_Kharkova
Вкладами люди могли всегда свободно распоряжаться.
Когда, могли? Отвечу – никогда. Поскольку в СССР вклады в Сбербанке всегда рассматривались как средство перекачивания доходов граждан в госбюджет и не более. Всегда существовала масса негласных барьеров для выдачи, от отсутствия таких денег в кассе, до наездов ОБХСС по поводу источника доходов. Могу вас обрадовать, выдача сумм со счетов Сбербанка СССР наличными выше 1000 рублей была категорически запрещена, но граждан об этом не информировали, до мин.фина СССР Павлова, который ввёл ГЛАСНЫЙ запрет на выдачу выше 500 руб. при галопирующей инфляции, которая в отдельные декады зашкаливала за 600%. А после этого о вкладах можнл было забыть. Так когда же пеницитарная финполитика в отношение вкладов в Сбербанк СССР не действовала?
Reader_ _ 10.02.2008 09:37
IP: 80.91.186.---
Заметил в своих коментах одну ошибку, если рассматривать БЮТ как партию, то всё верно. Но ведь БЮТэто коалиционный блок, где каждая партия имеет право на самостоятельную политику в рамках коалиционного соглашения, у блока и идеологии быть не должно, по определению. Но для блока это действительно "шпагат", но тут всё зависит от управленческих талантов главы блока, поскольку единственная угроза – расслаивание и распад блока.
Reader_ _ 10.02.2008 09:28
IP: 80.91.186.---
09.02.2008 15:01___ Vlad_iz_Kharkova
08.02.2008 23:30_ Reader_ У Вас странные взгляды на либерализм и патернализм.
Вкладами люди могли всегда свободно распоряжаться. Речь идет о выплате компенсации на потерю стоимости этих вкладов в р-те гиперинфляции. Это ни с какой стороны не либерализм.
Патернализм – это навязывание не взглядов и морали, а государственно йопеки, запрет существовать без нее. Вы не можете заработать сами, Вы можете это делать только так, как Вам чиновник велит. В этом смысле, и Янук, и ЮВТ – в одинаковой степени патерналисты.
Видите ли, я приверженец классических определений, а не от господина Ермолаева. Дело в том, что ваше определение патернализма – откровенная чушь, поскольку патернализм и опёка суть разные вещи. Опёка может сочетаться с патернализмом, а может и не сочетаться. Но наличие патернализма со стороны опекуна всегда было основанием для лишения права опекунства. А то что вы описываете, это не патернализм а пеницитаризм. который бывает жёским, умеренным и мягким. Пеницитаризм это антоним либерализма. А для того чтобы назвать выплату компенсационных репараций, как это правильно называется, патернализмом, нужно быть крупным идиотом в области финансовой политики.
грустно_ _ 09.02.2008 23:52
IP: 77.52.248.---
Україномовний_космополит: +1
Такова из проФФессия, се ля ви... Хуже, что это используют из-за бугра, а раздувают здесь особо "просвещенные", которых уже, по-моему, около 70% от населения.
USU _ 09.02.2008 21:38
IP: 194.146.140.---
16:05___ Игрек-минус
Извините за опоздание с ответом.
Да, я видел Ваш давешний пост у Ковалевского и мне даже приятно, что я ошибался. Приятно, потому, что достойных подполковников в Харькове вдруг стало в 2 раза больше:)
Пожалуй, здесь не по теме предстоящая газовая разборка, то с Вашего позволения я отвечу Вам в каментах к Диденко (pravda.../71263.htm). См. минут через 10.
Писать пургу про неолиберальный лево-националистический тоталитарный матернализм обломался. Извините.
Всегда Ваш.
FUTURIST _ 09.02.2008 20:24
IP: 92.113.100.---
ПОЛІТОЛОГІЧНІ ПРИМАРИ ТА МАРЕННЯ СЕРГЕЯ ЛЕЩЕНКО
ЧИ ЖАГА СЕНСАЦІЙНИЙ БУЛЬБАШКИ.

Шановний Сергию как то даже неловко, мне простому читателю, втолковывать Вам знаному журналісту, прописные истины тем не менее (возможно и не стоило бы писать если бы это было характерно только для Вашого "блога"):
"Бо неможливо одночасно грати за Динамо і Шахтар, або, в ідеологічному європейському вимірі, захищати інтереси найманого працівника чи великого капіталу, суворі християнські постулати чи вільне ставлення до релігійних обмежень".
Когда игроки Динамо и Шахтера собираются вместе – играет национальная сборная Украины по футболу. Партии, которые "захищали інтереси найманого працівника" или другие, отдельно взятые, социально – экономические страты были характерны для девятнадцатого века к первой половине двадцатого, благополучно почили в бозе. Современные массовые партии опираются на поддержку широкого социально экономического спектра граждан Классический пример британские лейбористы, ведущие свою родословную от тред-юнионов.
Что касается "релігійних обмежень" – веротерпимость, экуменизм et cetera.
Тем не мене dear Сергей вот Вашему представлению для Вас несколько политпартий которые видимо соответствуют Вашему представлению ВО "Свобода"; Партия ШАC- (партия сефардских религиозных евреев); "Бригады мучеников альАксы"
amalik _ 09.02.2008 19:29
IP: 92.49.198.---
В ту же пятницу на сайте ЮВТ появилось и такое сообщение: "У четвер, 7 лютого, Політичне бюро Європейської народної партії, членами якої є 71 правоцентристська партія Європи, одноголосно схвалило рішення про прийняття до свого складу 'Батьківщини' у якості партії-спостерігача, повідомляє прес-служба ЄНП."
Полагаю, что процесс объединения партий блока БЮТ уступил место более актуальному процессу. УСДП сейчас в Социнтерне займет нишу освободившуюся от несостоявшихся попыток вступления туда партий Медведчука, а позже – обанкротившегося Мороза. Поэтому, застолбить там эту нишу за "своей" партией – куда более важно, чем определяться в идеологически чистую или левую или правую партию. Ведь перспективнее иметь и ту и другую, чтобы занять освободившееся место СП Мороза на Востоке и Юге.
Поэтому думаю, что это не шпагат, а циничная мудрость подобная Тайлерану.
Ф-Всеволод _ 09.02.2008 17:34
IP: 91.192.136.---
Если при так называемом расчете инфляции (кем, интересно, делался хотелось бы знать?), который пророчит ее в гиперразмерах, учтены деньги заробитчан, то интересно и еще одно, а учтены ли там еще и те деньги, которые идут на зарплаты в теневом секторе экономики, скромно именуемые "в конвертах"?
Так вот, вопрос в том, сколько, т.е. какую сумму, население из этих заробитчанских и "в конвертах" понесет на потребительский рынок и какую величину составят компенсации по сравнению с первыми двумя? Кто-нибудь это считал? Я продолжаю утверждать, что меньше минимум на порядок.
И не надо говорить, что деньги заробитчан тратятся главным образом на автомобили, дома и т.п... Так говорит только тот, кто не знает ситуации по жизни. На деньги заробитчан здесь живут главным образом их семьи, которым не до новых домов и автомобилей. Они за эти деньги элементарно покупают еду и одежду в первую очередь. Если бы не знал такие семьи в Черкасской обл. и Закарпатье, то, может, тоже думал бы по другому.
neznajka2 _ 09.02.2008 17:26
IP: 92.113.156.---
Игрек-минус: "... вроде бы, тоже люди..."

Ні вони москалі, чого їх жалкувати.
west2008 _ 09.02.2008 17:06
IP: 193.109.9.---
Unique
Давайте без ярликів "совок-несовок". Ми ж не обзиватися сюди зайшли.
Я не заперечую ролі попиту:) Але не про це мова. Йшлося про 6 мільрдів бюджетних коштів як інфляційний чинник.
Unique _ 09.02.2008 16:53
IP: 91.124.84.---
09.02.2008 16:41___ west2008
...і саме попит провокує пропозицію, що тягне за собою створення робочих місць, збільшення податкових надходжень і т.д.
І взагалі, бізнес – на відміну від "лохотрону" – з покупної спроможності населення починається. Для "совка" такі одкровення – "уму непостижимы": потрібен досвід чесно заробленої хоч однієї гривні. Вони всі ходили на роботу. А я маю вірити, що вони працювали. Запевняю Вас – це дуже дві великі різниці...
Unique _ 09.02.2008 16:47
IP: 91.124.84.---
"Время наше будет знаменито тем, что сотворило страха ради новый вариант гермафродита: плотью – мужики, а духом – бляди".
Лише одному Ющенку віртуозно- очевидно вдається поєднувати відвертий захист тіньового сектору економіки з одночасним тупим запереченням такого захисту.
Лєщенко, звичайно, теж старається щось подібне кучерявити, але дуже вже блідо якось виходить...
west2008 _ 09.02.2008 16:41
IP: 193.109.9.---
Щодо дискусії про інфляцію.
І прихід інвестиції у вигляді грошей заробітчан, і видатки з Державного бюджету України – фактори інфляції. Але: 1) при прогнозі інфляції кошти заробітчан вже враховані (у тих нібито 10% вони вже "зашиті"); 2) є різне використання цих коштів. Гроші заробітчан на 80% – це вкладення у великі покупки – нерухомість, автомобілі, заощадження. Очевидно, що це розганяє ціни лише у дуже вузьких сферах. А кошти від вкладів дуже малі – вони викидаються на споживчий ринок.
Игрек-минус _ 09.02.2008 16:35
IP: 85.90.193.---
Ф-Всеволод (09.02.2008 15:42)

Ф-Всеволод, ну Вы и суровы с этой публикой!
USU _ 09.02.2008 16:34
IP: 194.146.140.---
16:05___ Игрек-минус
OK! М/б освобожусь с 18-ти и ч-нить напишу про столь ужасный "матерналисьм".
Игрек-минус _ 09.02.2008 16:05
IP: 85.90.193.---
USU (09.02.2008 13:55) "Y-", привет и наилучшие!"

USU, привет взаимно! Уезжал по делам, а вернулся, смотрю – Ваш комментарий.
Ну Вы же и неуловимый.
Я Вам отвечал под статьёй Ковалевского – видели?

Что думаете о ситуации с газовым ультиматумом Путинстана – сломает Юля схемы "дешёвого" газа, устоит?

Мне кажется, что Тимошенко по газовой проблеме собрала силы и момент выбрала удачный – готова идти ва-банк.
west2008 _ 09.02.2008 16:01
IP: 193.109.9.---
Пане Сергію! Звертаю Вашу увагу на ще один момент, який Ви не розглянули в контексті "ідеологічного плюралізму" БЮТ. Йдеться про входження членів фракції БЮТ до фракцій (політичних груп) ПАРЄ. Сьогодні всі депутати від БЮТ входять в ЄНП. А у скликанні 2006 року – депутати від БЮТ входили, хто куди.
Ф-Всеволод _ 09.02.2008 15:27
IP: 91.192.136.---
09.02.2008 10:43___ krabat
Закінчиться все відходом у монастир і всеукраїнським плачем: "Ма-мо! До-пре- сто-лу!"

Сміється не завжди той, хто останній. Бо останній може засміятись і на кутні.
Якщо не розумієш, що таке "сміятись на кутні", спитай у бабусі, яка тебе мало лупцювала лозиною в дитинстві.

Звичайно, буде Тимошенко президентом, чи ні, – ще невідомо. Як кажуть, бабка надвоє ворожила. А от що хоружівський паскудник ушиється або на пасіку, або до тещі в Чикаго, то це з вірогідністю 100%. Так що, скільки б тут дрібні паскудники крабати не розпинались, а "последние деньки фраер проводит на престоле", одержаному за рахунок обдурених людей.
Vlad_iz_Kharkova _ 09.02.2008 15:01
IP: 195.26.93.---
08.02.2008 23:30_ Reader_ У Вас странные взгляды на либерализм и патернализм.
Вкладами люди могли всегда свободно распоряжаться. Речь идет о выплате компенсации на потерю стоимости этих вкладов в р-те гиперинфляции. Это ни с какой стороны не либерализм.
Патернализм – это навязывание не взглядов и морали, а государственно йопеки, запрет существовать без нее. Вы не можете заработать сами, Вы можете это делать только так, как Вам чиновник велит. В этом смысле, и Янук, и ЮВТ – в одинаковой степени патерналисты.
Україномовний_космополіт _ 09.02.2008 14:11
IP: 77.122.21.---
Політика УП шита білими нитками. Коли лідером нації був Ющенко УП "с остервенением", ринулася гавкати на нього і таки знищила його репутацію, причому на рівному місці, не маючи реального приводу, просто через іграшку сина, яка ні в яке поріняння не йде з "іграшками" зятя Кучми, наприклад. Тепер лідером нації поступово стає Тимошенко, і УП з таким самим "остєрвєнєнієм" почитає травити її. То ж чию команду фас ви постійно виконуєте, "гАспада работнікі УП"???
Aтака Путіна1245 Корупція1366 Уряд реформ410 Україна та Європа1103 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter