12 листопада 2009, 16:23

Змова мовчання навколо бомжацького конфузу Ющенка. Цензура повертається?

Трапилася показова історія.

Вчора до "Української правди" приїздив журналіст каналу СТБ Сергій Андрушко. Він запропонував записати інтерв'ю, оскільки готував сюжет щодо неполіткоректної заяви Ющенка про відсутність у Тимошенко будь-якого нерухомого майна.

Журналіста СТБ цікавила "Українська правда", оскільки напередодні ми опублікували статтю "З життя державної еліти: новий маєток родини Юлії Тимошенко", де описали тенденцію, як в родини прем'єр-міністра попри будь-яку кризу з'являється щороку по новій "хатинці".

Журналіст СТБ записав інтерв'ю, але сюжет в ефір... не вийшов.

Колеги на СТБ повідомили, що це знову було рішення головного редактора каналу Олексія Мустафіна.

При тому, що випусковий редактор дав сюжету зелене світло – інакше журналіст СТБ просто не приїхав би до нас.

Це – не перший сюжет, знятий Мустафіним з ефіру.

У жовтні він заборонив показ сюжету на тему можливого плагіату в Партії регіонів, коли з'ясувалося, що гімн Януковича "Лідер" дуже схожий на пісню Тото Кутуньо про кохання.

Не вперше в подібну ситуацію потрапляє й "Українська правда".

Тоді ж у жовтні до нас приїздив журналіст каналу "Інтер", який також записав інтерв'ю на тему передвиборчих конфузів українських політиків.

Але цей сюжет також не пішов у ефір – його... заборонили редактори "Інтера". Зрозумілих причин назвати не змогли, але натякнули – через висвітлення в негативному світлі Віктора Януковича.

Чиї штаби дають команди журналістам – не принципово. Принципово інше – що до рекомендацій штабів дослухаються.

Здається, дехто дуже швидко забув 2004 рік. Тільки потім щоб не довелося вибачатися в телеефірі.

P.S. Опитав колег у редакції "Української правди", які відслідковують телеефір – частина каналів не оприлюднили відео, де Ющенко називає Тимошенко "бомжем".

Окрім як цензурою, пояснити це складно. Можливо, телеканали вирішили врятувати репутацію "гаранта", але загалом-то це – не їх клопіт. Якщо політик такого рівня дозволив собі такі заяви – значить, це його відповідальність.

І уявити подібну змову мовчання в Європі, куди Ющенко з Тимошенко щосили "інтегрують" Україну, просто неможливо.

Якщо Берлусконі принижує своїх опонентів або президентів інших країн – це іде в ефір, хоча українські цензори напевно би заборонили це аргументацією, що таким чином завдається удар по репутації італійського прем'єр-міністра.

Але це – клопіт Берлусконі, а не журналістів. І вони повідомляють про це, щоб через суспільний осуд привчити політиків бути відповідальними – і зі своїми кишенями, і зі своїм язиком.

Манафорт, украинский след и победа Трампа. Новые подробности

14 августа исполняется три года с момента, когда история черной бухгалтерии Партии регионов переросла в проблемы Пола Манафорта. Жарким дней в разгар предвыборной кампании в США, 14 августа 2016 года в газете Нью-Йорк Таймс вышла сенсационная статья журналиста Эндрю Кремера: фамилия главы избирательной кампании Трампа Пола Манафорта значится в записях нелегальных платежей черной бухгалтерии Партии регионов...

Мой ответ Луценко

Генпрокурор Юрий Луценко собрал брифинг, где начал отнекиваться от того, что цепляется за власть. Он также начал рассказывать, что я очень обидел частного адвоката Трампа Рудольфа Джулиани (не понятно, чем)...

''Американские горки'' Луценко. Украину втянули в предвыборную войну. Документ

Новые подробности той игры, которую устроили генпрокурор Юрий Луценко и частный адвокат президента США Дональда Трампа Рудольф Джулиани. Они выстроили целую конспирологическую историю вокруг экс-вице-президента США Джозефа Байдена и экс-министра экологии Николая Злочевского, в результате чего кандидат от республиканцев должен был заполучить компромат на конкурента, а Луценко – получить рычаг для сохранения за собой должности...

Луценко кинув Україну під танки війни в Американській політиці

Усе своє життя, спочатку в журналістиці, а потім у політиці, я присвятив боротьбі з корупцією. Я за це отримував міжнародні нагороди та кримінальні справи, але не зраджував цим принципам...

''Кульгава качка'' Петро Порошенко: врятувати Медведчука та Ахметова

У Америці є спеціальний термін Lame Duck, тобто "кульгава качка". Це президент в ситуації, коли його наступник вже обраний на посаду, а сам він не має повної легітимності та добуває свої дні...

Бананова республіка Петра Порошенка

Днями у Вінниці відвідав ультрасучасний завод Kness. Він виготовляє панелі для сонячної енергетики. Понад 10 мільйонів доларів інвестицій. Півтори тисячі робочих місць...