Сергій Лещенко

Вибір українського журналіста: професія або ''blow job''

16 серпня 2012, 19:27

"Джинса" – це другий, після цензури, інструмент знищення демократії в Україні.

При чому, на відміну від цензури, у випадку з "джинсою" самі журналісти погоджуються бути рабами.

"Джинса" – це коли під виглядом новин журналіст подає аудиторії рекламний матеріал, написаний на замовлення, без відповідної позначки "реклама".

Кожен журналіст дуже добре розуміє, чи має ця подія або заява справжній інформаційний привід та суспільно значиму інформацію – чи його використовують як підставку для мікрофона.

Наприклад, це – народне віче у Вінницькій області з висунення тата Петра Порошенка кандидатом в депутати. Що там робить камера "5 каналу"? Яка суспільно значуща інформація привела їх на цей захід? Чи не зловживання це правами власника телекомпанії?А це – відвідування Наталією Королевською Сорочинського ярмарку. Чим важливий цей захід, якщо її там супроводжує камера каналу ICTV? Яка користь для суспільства дізнатися про поїздку в Сорочинці "королеви джинси"?На жаль, я не дивлюся телевізор, тому цілком допускаю, що зараз випуски новин більшості телеканалів переповнені таким "комбікормом" для мізків.

Аналогічно діють в інтернеті. Не встигло змінитися керівництво УНІАН, а сайт – підпорядкувати Олександру Ткаченку, як джинса повалила з усіх щілин.

Ось це – новина про ролик Кличка. Жодної вказівки, що це – реклама, немає. Вгорі написано, що це рубрика "окно". Що таке "окно", чому не "шпінгалет"?

І тільки в самому низу сайту дрібними буквами написано, що рубрика "окно" – це рекламні матеріали. Зрозуміло, що ніхто з читачів не буде вишукувати по сайту пояснень, що ж значить це слово "окно" перед публікацією.Якщо ви чесні перед читачем – так напишіть замість "окно" слово "реклама" або "імідж-інформація". Але тоді рекламодавець може не захотіти розміщати такий текст. Адже його задача – обдурити читача, надавши йому під виглядом журналістської публікації витвір штабної пропаганди.

Але – лише квіточки порівняно з тим, як УНІАН включився у передвиборчу кампанію Олександра Третьякова, що балотується за одним із округів у Києві.

Сайт регулярно оприлюднює порожні новини про Третьякова без жодної позначки "реклама" чи навіть "окно" – і абсолютно ідентичні тексти виходять на інших сайтах, які входять до медіа-холдінга Ігоря Коломойського.

Це – сьогоднішня паралельна публікація про Третьякова і його безцінні думки з нульовою інформаційною цінністю на сайтах УНІАН і ТСН. Двічі – протягом кількох годин.

Журналіст, який ставить це на сайт, не може не розуміти, що новини в цьому немає.

Аналогічно було декілька днів тому, коли однакові тексти про Третьякова вийшли на УНІАН і в "Комсомольській правді" – ще одному виданні Коломойського.

Але і це не все. Зараз медіа-холдинг Коломойського на повну включився у кампанію Ігоря Палиці – близького соратника Коломойського, який балотується за округом в Луцьку.

Палиця, який останні роки проживає в Швейцарії, тихою сапою приручав собі цей округ, домовився з "Ударом" і об'єднаною опозицією, що вони не будуть виставляти там сильних кандидатів.

Паралельно він "заохочував" і Партію регіонів, щоб вони також не зіпсували йому вибори конкурентом. Аж раптом в останні дні перед закінченням висунення пішли чутки, що за "округом Палиці" до парламенту піде губернатор Борис Климчук.

Після чого на сайтах Коломойського та в новинах ТСН почалася цілеспрямована кампанія в інтересах Палиці – і проти Климчука. Новини про непримітного в загальноукраїнському масштабі губернатора по декілька разів на день виходять у виданнях холдингу – ТСН та УНІАН.

Остання історія – про те, що губернатор побудував дачу в заповіднику та тягне до неї каналізацію за бюджетні кошти.

Смішно, але теленовини ТСН не помічали корупційну від "А" до "Я" історію з Межигір'ям, яка відбувалася значно ближче до Києва, ніж Шацькі озера. І, повірте, за бюджетні кошти туди провели не тільки каналізацію...

На жаль, ситуацію, що склалася в українській журналістиці сьогодні, добре ілюструється цією фотографією, яку я зробив минулого року в бельгійському Антверпені. Разом із друзями ми ходили до Café d'Anvers, яке розташовано прямо всередині кварталу червоних ліхтарів.

Зробив цей знімок про всяк випадок. Але зараз він правдиво показує, який вибір стоїть перед українськими журналістами:

powered by lun.ua
Коментарі — 87
vik735 _ 24.08.2012 20:15
IP: 46.175.68.---
Сергію, в Україні йде підготовка до видобутку сланцевих газів. Населеня, в більшості, не має уяви що це таке. Даю посилання на відео, стаття за Вами! "GasLand"- фильм о последствиях добычи сланцевого газа. http://www.youtube.com/watch?v=yRh2OlYzVec
З повагою Віктор.
Volodymyr Danyluk _ 18.08.2012 12:31
IP: 193.238.96.---
Мене в цій усій ситуації дивує... гендиректор "Плюсів" Олександр Ткаченко, з яким ми з 1984 р. вчилися на одному курсі факультету журналістики КДУ ім. Тараса Шевченка. Сказати, що цей випускник однієї з київських спецшкіл, який після важкої служби в армії почав торувати дорогу в журналістику через молодіжну студію "Гарт", не розуміє, що став лише знаряддям в чужих руках, я не можу. Саша Ткаченко справді дуже освічена та розумна людина. Значить, він свідомо відправляє знімати замовний сюжет на Волинь "спеціально навчену" журналістку з Києва, тоді як у Луцьку є власкор "1+1"? Щоправда, завдання вона виконала бездарно: я так і не зрозумів, що поганого в тому, що для сільських дітей у с. Мельники Шацького р-ну відкрито дитсадок? Онуки ж Бориса Клімчука відвідують дитсадки у Луцьку...
А Саша Ткаченко де допоміг відкрити дитсадок? Чи, може, памятник жертвам сталінізму за свої гроші збудував?
vsemvsemvsem _ 17.08.2012 19:11
IP: 91.229.78.---
Боксер (УДАР) – проект провладних олігархів. Це вже давно очевидно. Ліпший друг Кучми і спонсор у нього Фірташ. Хороша стаття по темі: http://www.pravda.com.ua/columns/2012/08/13/6970607/
androgen _ 17.08.2012 18:40
IP: 24.1.123.---
П. Лещенко!
До Вас особисто я ставлюся з великою повагою, і поділяю Вашу думку, висловлену в цьому блозі.
Але одне мене непокоїть, як кажуть москалі, "нє лутше б на сєбя, кума, оборотіться".
Вже кілька років підряд я регулярно знаходжу в рубриці "Життя" цього видання, в якому Ви наразі активно працюєте, замітки на винну тематику. Причому, кожного дня публікується лише одна замітка, і лише в робочі дні. Й інформація в них – ну аж виключно "актуальна". Про те, скажімо, що винайдено новий спосіб обробки бочок для вина. Навіть рубрику зробили "Їжа та вино".
Навіщо ця, вибачте, х...рня, українському громадянину, чому вона подається як важлива інформація, і чому виділяється на головну сторінку в заголовок – це Вам, звичайно, краще відомо, ніж мені.
Мене цікавить інше: якщо Ви вже такий сміливий та принциповий борець з "джинсою", то оголосіть, будь-ласка, ім"я того, хто це просовує, фінансує та використовує сайт цього поважного видання для просування свого власного бізнесу.
pepelkaasa _ 17.08.2012 16:54
IP: 193.238.96.---
Лещенко бывает молодец, особенно когда нужно кого либо попинать и этой статьей пинает правильно.Вспоминается журналистская эйфория 2005 года когда чуть ли не кричали с экранов "нет джинсе" журналисты целыми коллективами,искренне радовались возможности выбросить "темники",работать творчески и не взирая на лица.И куда все это делось?Этика,мораль,нравственность?Четвертая власть стала прислугой у первых трех,а в реалиях настоящего прислугой вообще одного межигорского "затворника".Врут,манипулируют,приукрашивают.
Reki _ 17.08.2012 15:48
IP: 217.24.165.---
Сережа молодец:3 Пожал бы Вам руку при встрече, но врядли случится)
volga _ 17.08.2012 14:01
IP: 81.23.16.---
Є "правда" від Гебельса N1 Партії регіонів, що російськомовних "ущемляют", є "правда" від Гебельса N2 БЮТ Медведева, що Юлька "чиста як сльоза, і не має ніякого майна", є "правда" від Гебельса N3 Чаленка від Партії регіонів, що українці то щось "ненормальне".
Появилась своя "правда" від Гебельса N4 "Сильної України" Костя Бондаренко?
Руки нинішніх Словоблудів від КПУ, ПР, БЮТ, "Сильної України", тощо по лікті в крові. Від передчасно померлих від стресів, недоїдання...
Хто ці Журналісти? Скоріше челядь (холуї) у партій. Не має Журналістів в Україні!
БопПовинен Кость Бондаренко репрезентувати себе не як "історик", а як Словоблуд "Сильної України", а вже по його писаннях буде визначено, чи Гебельс, чи Словоблуд.
ser_hi _ 17.08.2012 12:08
IP: 95.135.31.---
туалету под номером 911:
Ты за себя расписывайся, убогий. Даже на продажного журналиста ты не тянеш.
d2alex _ 17.08.2012 11:48
IP: 31.40.198.---
Baobabr:
Лещенко правильно говорит и критикует коллег, только в своем глазу-то бревна он так и не приметил. А дело в том, что на протяжении нескольких лет он целенаправленно мочит Викторфедыча и Николаяныча и совершенно не замечает, что его спонсор Юлявладимировна достойна не меньшей критики. Отчего так? Джинса, сер!
Пробачте, шановний – або Ви впеше читаєте Лещенка, або ви саме той тролль, що нищить інформаціний простір УП.

Сергій все пише правильно.

Джинса в журналістиці – це теж саме, що фанера в естраді, суцільне обдурення. Але на концерт Поплавського можна не піти, а от псевдо-новини, так чи інакше, наздоженуть споживача, як би він від них не тікав.

Має бути сформована потужна громадська думка, що засуждує це явище не взагалі, а в конкретних обличчях джинсових журналістів, власне як це робить Сергій Лещенко.
Сергій Лещенко _ 17.08.2012 11:31
IP: 213.160.138.---
Denis Pogockiy:
Яков Николаевич Осмоловский:
Denis Pogockiy:
опять Лещенко потер всю критику в свой адрес.
Моя – осталась. Читайте ниже – куда уж круче?!
А вы спросите у Лещенко про финансирование немецкими деньгами. Не джинса ли это? Вас сразу и потрут.
Какими немецкими деньгами?
hokana _ 17.08.2012 11:30
IP: 93.183.243.---
Голубые стали выяснять все про бабушку с котом. Видать хотели дело завести. А не получилось, Не в ихней юрисдикции она проживает. А то уже бы сидела.
Убогие люди,
Baobabr _ 17.08.2012 07:41
IP: 91.124.88.---
Лещенко правильно говорит и критикует коллег, только в своем глазу-то бревна он так и не приметил. А дело в том, что на протяжении нескольких лет он целенаправленно мочит Викторфедыча и Николаяныча и совершенно не замечает, что его спонсор Юлявладимировна достойна не меньшей критики. Отчего так? Джинса, сер!
Друкарня Вінниця _ 17.08.2012 04:57
IP: 178.93.14.---
Innovative:
Друкарня Вінниця:
для тех из читателей, кто не в курсе – BLOW JOBS (читается как "блоу джобс") = минеты, сосать – соббсно, что многие (большинство?) укр.журналюшек и делают.
Blow job – очень даже приятное дело, а его тут в негативном контексте употребляют:-)
ну говорят же, что журналистика – вторая древнейшая профессия)
Michael Mayevsky _ 17.08.2012 01:16
IP: 91.201.241.---
Залік з "джинси" Лещенку зараховано!
Кому, як не йому знати всі тонкощі цієї його улюбленої справи!
А от екзамен доведеться складати після 28-го жовтня, шановний голУсуй!:-)
sirius777 _ 17.08.2012 00:54
IP: 94.76.83.---
Яков Николаевич Осмоловский:
sirius777:
Сергію, що на УП робиться? Став критикувати Ю.Тимошенко – ваш аккаунт заблоковано!...
Не знаю, лично я Тимошенко критикую безнаказанно – когда начинают бютофилы ей лишние крылышки рисовать. И – никто не банит.
Может, "критика" была не критикой, а оплёвыванием бездоказательным?
Хотя тогда – банить надо и Чаленок.
- Так, мене теж допоки не банили... А ось, вся моя критика:

Сергій Лещенко, УП _ Вівторок, 10 листопада 2009, 18:01

"Попри кризу, Юлія Тимошенко та її родина продовжують обростати нерухомістю. У Дніпропетровську в них з'явилася ще одна триповерхова "хатинка".

http://www.pravda.com.ua/articles/2009/11/10/4303317/
D EFIN-ZIVA _ 17.08.2012 00:50
IP: 78.47.136.---
.
Глядя в рыгов тупые хари, одного лишь теперь хочу я:
не мечтаю уже о лете, не хочу ни в купцы, ни в князи -
я хочу одного на свете:
я хочу, чтоб вы сдохли, мрази.

Наступает он, зрим и четок, край, когда одного лишь надо:
ни зарплат, ни жратвы, ни шмоток – а того, чтоб вы сдохли, гады!
Не ослепли мы, не оглохли, сколь не бейтесь в пиар-угаре,
мы ответим вам:
чтоб вы сдохли! Чтоб вы все передохли, твари!


Не спасут вас ни псы в погонах, ни войска, ни суды, ни банды,
ваше место в звериных загонах, и не здесь, а в песках Уганды...
Мы проветрим страну от смрада, похотливой вони и спермы,
с Божьей помощью выйдем из ада.
Я нажму на гашетку первый!"


Автор невідомий.

.

KIT – KILL DEBILL

.

D EFIN-ZIVA _ 17.08.2012 00:50
IP: 77.247.181.---
.
Глядя в рыгов тупые хари, одного лишь теперь хочу я:
не мечтаю уже о лете, не хочу ни в купцы, ни в князи -
я хочу одного на свете:
я хочу, чтоб вы сдохли, мрази.

Наступает он, зрим и четок, край, когда одного лишь надо:
ни зарплат, ни жратвы, ни шмоток – а того, чтоб вы сдохли, гады!
Не ослепли мы, не оглохли, сколь не бейтесь в пиар-угаре,
мы ответим вам:
чтоб вы сдохли! Чтоб вы все передохли, твари!


Не спасут вас ни псы в погонах, ни войска, ни суды, ни банды,
ваше место в звериных загонах, и не здесь, а в песках Уганды...
Мы проветрим страну от смрада, похотливой вони и спермы,
с Божьей помощью выйдем из ада.
Я нажму на гашетку первый!"


Автор невідомий.

.

KIT – KILL DEBILL

.

Prada _ 17.08.2012 00:49
IP: 95.132.217.---
Не удержался...

Вот Серега Лещенко – ум, честь и совесть нашей эпохи (безо всякой иронии). Умные статьи, тонкие наблюдения: четкая гражданснкая позиция по каждому освещаемому вопросу. И каждый раз, когда читаю его, думаю: ну сот классно написал, все правильно, ЧТО ЖЕ ЭТИ ВСЯ БЛЯДИ СНОВА В КОММЕНТАХ ОБОЛЬЮТ ГРЯЗЬЮ.

Ан-нет, бляди тут как тут извращаются в своем рабском брызганье слюной.

Серега, не знаю как ты это все терпишь, как не послал и не свалил куда подальше. Не скажу держись, потому шо блядей тут большинство, поэтому лучше будем валить.
sirius777 _ 17.08.2012 00:31
IP: 94.76.83.---
sirius777:
Сергію, що на УП робиться? Став критикувати Ю.Тимошенко – ваш аккаунт заблоковано!...
IP: 94.23.117.--
svistok _ 17.08.2012 00:04
Чому видалені коментарі (штук 10) де була гідна відповідь прихильникам БЮТ? Ніяких образ цих прихильників там не було.Наприклад, була цитата з статті з УП про нерухомість Тимошенко. Це образа?
НІ ЦЕ ПРОИЗВОЛ. Це вже не демократія.

- Це коментар під новиною: "Сім'я Ющенка збідніла, але розжилася машиною", – мене за теж саме заблокували...
sirius777 _ 17.08.2012 00:13
IP: 94.76.83.---
Сергію, що на УП робиться? Став критикувати Ю.Тимошенко – ваш аккаунт заблоковано!...
__ll _ 17.08.2012 00:11
IP: 46.202.17.---
Сергій Лещенко, хочу вам вказати на бревно у власному оці. Ось статейка від 14.08.12 – нікому не відомий Анісімов пише, що пропозиції по реформі оподаткування – це погано. Опус Анісімова – повна дурість, від якої смердить заказухою. Дурниця повна. Але це "вибір редактора".
Прошу вас провести розслідування, як цей Анісімов попав на головну сторінку (хто взяв бабло за джінсу, хто зроби блоу джоб за серебряники).
Посилання: http://www.epravda.com.ua/publications/2012/08/14/332031/

Маємо медіа, які заслуговуємо.
Oleksandr89 _ 16.08.2012 23:59
IP: 178.54.27.---
Пане Сергію, браво! Тільки б я ще додав прізвища журналістів, котрі видають такий матеріал.
І заради об'єктивності все ж варто було б згадати про "джинсу" опозиції. Там теж "рильце в пушку"
Друкарня Вінниця _ 16.08.2012 23:41
IP: 178.93.42.---
т.к. в статье упомянул много каналов и партий, а про Первый канал и компартию не сказал...
Друкарня Вінниця _ 16.08.2012 23:40
IP: 178.93.42.---
для Лешенко к статье дополнение в тему.

Сергей явно не смотрит УТ-1 (Первый Национальный), иначе он бы увидел, что в КАЖДОМ новостном (!) выпуске, почти в каждой программе в качестве врезок-комментариев, а также иногда в виде отдельных получасовых фильмов, сделанных в виде документальных идут постоянно (!!!!!!) вставки с комментариями, интервью со всевозможными народными депутатами от Компартии Украины, в общем неприкрытая то ли джинса, то ли реклама коммунистов....
Друкарня Вінниця _ 16.08.2012 23:37
IP: 178.93.42.---
для тех из читателей, кто не в курсе – BLOW JOBS (читается как "блоу джобс") = минеты, сосать – соббсно, что многие (большинство?) укр.журналюшек и делают.
Зеленський69 Корупція1435 Aтака Путіна1284 Україна та Європа1126 Уряд реформ420
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter