Сергій Лещенко

Вибір українського журналіста: професія або ''blow job''

16 серпня 2012, 19:27

"Джинса" – це другий, після цензури, інструмент знищення демократії в Україні.

При чому, на відміну від цензури, у випадку з "джинсою" самі журналісти погоджуються бути рабами.

"Джинса" – це коли під виглядом новин журналіст подає аудиторії рекламний матеріал, написаний на замовлення, без відповідної позначки "реклама".

Кожен журналіст дуже добре розуміє, чи має ця подія або заява справжній інформаційний привід та суспільно значиму інформацію – чи його використовують як підставку для мікрофона.

Наприклад, це – народне віче у Вінницькій області з висунення тата Петра Порошенка кандидатом в депутати. Що там робить камера "5 каналу"? Яка суспільно значуща інформація привела їх на цей захід? Чи не зловживання це правами власника телекомпанії?А це – відвідування Наталією Королевською Сорочинського ярмарку. Чим важливий цей захід, якщо її там супроводжує камера каналу ICTV? Яка користь для суспільства дізнатися про поїздку в Сорочинці "королеви джинси"?На жаль, я не дивлюся телевізор, тому цілком допускаю, що зараз випуски новин більшості телеканалів переповнені таким "комбікормом" для мізків.

Аналогічно діють в інтернеті. Не встигло змінитися керівництво УНІАН, а сайт – підпорядкувати Олександру Ткаченку, як джинса повалила з усіх щілин.

Ось це – новина про ролик Кличка. Жодної вказівки, що це – реклама, немає. Вгорі написано, що це рубрика "окно". Що таке "окно", чому не "шпінгалет"?

І тільки в самому низу сайту дрібними буквами написано, що рубрика "окно" – це рекламні матеріали. Зрозуміло, що ніхто з читачів не буде вишукувати по сайту пояснень, що ж значить це слово "окно" перед публікацією.Якщо ви чесні перед читачем – так напишіть замість "окно" слово "реклама" або "імідж-інформація". Але тоді рекламодавець може не захотіти розміщати такий текст. Адже його задача – обдурити читача, надавши йому під виглядом журналістської публікації витвір штабної пропаганди.

Але – лише квіточки порівняно з тим, як УНІАН включився у передвиборчу кампанію Олександра Третьякова, що балотується за одним із округів у Києві.

Сайт регулярно оприлюднює порожні новини про Третьякова без жодної позначки "реклама" чи навіть "окно" – і абсолютно ідентичні тексти виходять на інших сайтах, які входять до медіа-холдінга Ігоря Коломойського.

Це – сьогоднішня паралельна публікація про Третьякова і його безцінні думки з нульовою інформаційною цінністю на сайтах УНІАН і ТСН. Двічі – протягом кількох годин.

Журналіст, який ставить це на сайт, не може не розуміти, що новини в цьому немає.

Аналогічно було декілька днів тому, коли однакові тексти про Третьякова вийшли на УНІАН і в "Комсомольській правді" – ще одному виданні Коломойського.

Але і це не все. Зараз медіа-холдинг Коломойського на повну включився у кампанію Ігоря Палиці – близького соратника Коломойського, який балотується за округом в Луцьку.

Палиця, який останні роки проживає в Швейцарії, тихою сапою приручав собі цей округ, домовився з "Ударом" і об'єднаною опозицією, що вони не будуть виставляти там сильних кандидатів.

Паралельно він "заохочував" і Партію регіонів, щоб вони також не зіпсували йому вибори конкурентом. Аж раптом в останні дні перед закінченням висунення пішли чутки, що за "округом Палиці" до парламенту піде губернатор Борис Климчук.

Після чого на сайтах Коломойського та в новинах ТСН почалася цілеспрямована кампанія в інтересах Палиці – і проти Климчука. Новини про непримітного в загальноукраїнському масштабі губернатора по декілька разів на день виходять у виданнях холдингу – ТСН та УНІАН.

Остання історія – про те, що губернатор побудував дачу в заповіднику та тягне до неї каналізацію за бюджетні кошти.

Смішно, але теленовини ТСН не помічали корупційну від "А" до "Я" історію з Межигір'ям, яка відбувалася значно ближче до Києва, ніж Шацькі озера. І, повірте, за бюджетні кошти туди провели не тільки каналізацію...

На жаль, ситуацію, що склалася в українській журналістиці сьогодні, добре ілюструється цією фотографією, яку я зробив минулого року в бельгійському Антверпені. Разом із друзями ми ходили до Café d'Anvers, яке розташовано прямо всередині кварталу червоних ліхтарів.

Зробив цей знімок про всяк випадок. Але зараз він правдиво показує, який вибір стоїть перед українськими журналістами:

powered by lun.ua
Коментарі — 87
Andrii Ianitskyi _ 16.08.2012 23:35
IP: 109.251.171.---
Сергей, а ты думаешь, что такие тексты ставят журналисты? ИМХО, их никто не спрашивает. Доступ к сайту технически может иметь кто угодно. Апеллировать надо к топ-менеджерам, которые такие правила ввели.
vitko _ 16.08.2012 23:31
IP: 95.135.118.---
Странная статья. Ни о Тимошенко Ю.В., ни об оппозиции ни слова. А ведь именно они придумали ДЖИНСУ. Сергей,а может это не Вы написали?
ooo9 _ 16.08.2012 23:28
IP: 76.254.54.---
Стёрли Лолу... Пашу...Пошла ти нах УП лживая газетёнка.
Viktor Novak _ 16.08.2012 23:02
IP: 86.93.183.---
Nathan Mahl:
Ссылку хоть читал? http://www.parafia.org.ua/biblioteka/knygy-broshury/pravyla-ukrajinskoji-transliteratsiji-suchasnoji-tserkovnoslovyanskoji-movy/#davnjoukr_mova
Viktor Novak _ 16.08.2012 23:01
IP: 86.93.183.---
antonyb-s:
Viktor Novak:
Nathan Mahl:
Innovative:
Вы не знаете, что творит Интер с пенсионерами, у которых нет интернета, а это половина электората...
Смотрят нормальные российские каналы.
Это в Латвии.
В свое время был в Латвии. Спросишь латыша по-русски, отворачивается... Теперь что, перевоспитались?))) К стати, к украинцам относились дружелюбно. Как к своим почти.
Так поэтому Nathan Mahl: пишущий с Латвии,где русский потерпел фиаско,ликует здесь на УП.
Viktor Novak _ 16.08.2012 22:56
IP: 86.93.183.---
Nathan Mahl:
Viktor Novak:
]Это в Латвии.
Мову никто не смотрит.
А что у Вас в Латвии руссккий мир на референдуме,потерпел крах?
Латвия – это латвийская земля, а Украина – это русская земля.
Земля Киевской Руси-но не Московской! Якою була давньоукраїнська мова http://www.parafia.org.ua/biblioteka/knygy-broshury/pravyla-ukrajinskoji-transliteratsiji-suchasnoji-tserkovnoslovyanskoji-movy/#davnjoukr_mova
petra _ 16.08.2012 22:50
IP: 92.249.121.---
Oddys:
"Комсомольская правда" – газета Ложкіна, а не Коломойського.
Если верить ш-ну Лещенко, то комсомолку держат Ложкин с Коломойским приблизительно в равных долях.
tomorrow _ 16.08.2012 22:50
IP: 212.92.228.---
Шановний Nathan Mahl, наскільки я розумію, журналіст і повинен піддавати сумніву версії, стосовно яких виникають запитання. А те, що автор не висунув власної версії, то вочевидь таке завдання не стояло. Щоб висунути свою версію, треба хоча б з'їздити на місце. А далеко не кожне видання, на жаль, може собі це дозволити – за браком часу, коштів і т. д.
Aglaya Fedorova _ 16.08.2012 22:50
IP: 93.75.130.---
Удивительная вещь: Лещенко обвиняет "ТСН" и "УНИАН", что они пишут только о Шацких озерах, но не пишут о Межгорье.
Но ведь сам Лещенко пишет только о Межгорье.
Так что в СМИ соблюдается паритет: каждый выполняет свою работу (не хочется называть это "заказом"). А читатель узнает об украинской элите – из разных источников информации
SirAlecs _ 16.08.2012 22:44
IP: 37.229.184.---
Nathan Mahl в Росії з'явився новий нормальний канал? Бо ще місяць назад всі російські канали були кремлівською пропагандою
Viktor Novak _ 16.08.2012 22:44
IP: 86.93.183.---
Nathan Mahl:
Viktor Novak:
Вы не знаете, что творит Интер с пенсионерами, у которых нет интернета, а это половина электората...
Смотрят нормальные российские каналы.
Это в Латвии.
Мову никто не смотрит.
А что у Вас в Латвии руссккий мир на референдуме,потерпел крах?
khmury _ 16.08.2012 22:42
IP: 76.110.96.---
Сергію, викривайте, не зважаючи ні на що. Вже майже нема кому це робити в журналістиці, а до жовтня буде ще менше. Робіть свою чесну справу, а критикани хай роблять Blow Jobs за тимчасову винагороду своїх хазяїв.
Viktor Novak _ 16.08.2012 22:38
IP: 86.93.183.---
Nathan Mahl:
Innovative:
Вы не знаете, что творит Интер с пенсионерами, у которых нет интернета, а это половина электората...
Смотрят нормальные российские каналы.
Это в Латвии.
tomorrow _ 16.08.2012 22:25
IP: 212.92.228.---
Проблема не в джинсі. Оскільки, якщо це талановита джиса – це теж творчий пошук, креатив. Проблема – в розмитості канонів, заниженні планки професійності. Справжній журналістський матеріал, написаний за всіма законами жанру – рідкість в українських мас-медіа. Найперша причина такої ситуації – інтернет-видання та надзвичайна легкість, коли можна зробити сайт і оголосити себе медійним ресурсом. Тисячі сайтів – а читати нічого, звичайно ж, за рідкими винятками, які підтверждують правило. І ось один свіжий приклад справжньої талановитої і професійної журналістики. Наберіть в пошуковику "Сверхзвуковые шишки в херсонских лесах". Автор – Михаил Багинский, редактор "Українських новин". Як тепер прийнято говорити, респект автору.
Svetlana Muzika _ 16.08.2012 22:19
IP: 37.55.209.---
Innovative:
Svetlana Muzika:
Хочу успокоить украинских журналистов. Избиратель ВСЁ ПРЕКРАСНО ПОНИМАЕТ – и положение украинских журналистов, и цену подобной информации. Может ли " джинсовая " информация повлиять на ВЫБОР? Думаю, нет. Эффект от подобной информации чаще всего прямопротивоположный – чем больше КТО – ТО себя рекламирует, тем больше РАЗДРАЖАЕТ. Джинсы станет меньше, когда "рекламодатель" ЭТО поймёт...
Вы не знаете, что творит Интер с пенсионерами, у которых нет интернета, а это половина электората...
Каждый день общаюсь с такими пенсионерами. Пришла к выводу – ПЕНСИОНЕР убеждений не меняет ВООБЩЕ. Чем старше, тем надёжнее. Так что, зря старается рекламодатель.
listkar _ 16.08.2012 22:16
IP: 95.134.25.---
Nathan Mahl:
Innovative:
Вы не знаете, что творит Интер с пенсионерами, у которых нет интернета, а это половина электората...
Смотрят нормальные российские каналы.
например
Северянин _ 16.08.2012 22:14
IP: 94.179.130.---
Автору – + 100!
САНДРО _ 16.08.2012 22:10
IP: 213.200.56.---
klmn:

Да нет, он к сожалению не в оппозиции, но два места по списку мажоритарников у ПР отберет как пить дать.
А потом будет слушать предложения.
Oddys _ 16.08.2012 22:08
IP: 86.111.78.---
"Аналогічно було декілька днів тому, коли однакові тексти про Третьякова вийшли на УНІАН і в "Комсомольській правді" – ще одному виданні Коломойського".

"Комсомольская правда" – газета Ложкіна, а не Коломойського.
Svetlana Muzika _ 16.08.2012 22:08
IP: 37.55.209.---
Хочу успокоить украинских журналистов. Избиратель ВСЁ ПРЕКРАСНО ПОНИМАЕТ – и положение украинских журналистов, и цену подобной информации. Может ли " джинсовая " информация повлиять на ВЫБОР? Думаю, нет. Эффект от подобной информации чаще всего прямопротивоположный – чем больше КТО – ТО себя рекламирует, тем больше РАЗДРАЖАЕТ. Джинсы станет меньше, когда "рекламодатель" ЭТО поймёт...
Diboshir III _ 16.08.2012 22:05
IP: 94.154.212.---
Лола, я розчарований.

Почитай статтю:http://tabloid.pravda.com.ua/news/502d00c2a5d87/

Майже всі українські артисти готові торгувати честю і гідністю
ради матеріальних благ.
listkar _ 16.08.2012 22:03
IP: 95.134.25.---
Антоний Опечаленный:
Лещенко, цензура это плохо, джинса это тоже очень плохо, но еще хуже когда
мировоззрение журналиста его личный характер, его искаженное понятие о Долге и Справедливости, о Добре и Зле заменяют и цензуру и джинсу...
Какая разница для информационного пространства, какими мотивами ты руководствуешься, когда 70% времени посвящаешь критике очень и очень плохой оппозиции (но другой ведь нет, и завтра не будет), и лишь деликатно не вдаваясь в детали, объясняешь что власть, мол, безнадежная и критиковать ее нет смысла.
"чесно" – от праффессора
САНДРО _ 16.08.2012 22:01
IP: 213.200.56.---
Я уж было разогнался пообщаться с Лещенко, но видно опоздал-у него пропал энтузиазм, и он сам решил устраниться от перечисления блогов УП в качестве ответов.
По Лещенко получается, что за два месяца до выборов и поговорить не о чем, как о надуманной, кем то названной1 т.н. "джинсе".
А мсожет лучше перечислить сюжеты на Першом, ИНтере и других неоппозиционных каналах, где яркой и неповторимой "телезвездой" выступает Николай Яновияч, интересно это кому-то или нет, никто не спрашивает.
Да, конечно, все законно, он же премьер, и совершенно случайно первый номер в соответствующем списке.
Так что все эти два месяца любоваться на этого лучшего из лучших, а Порошенко и остальные нехилые ребятап пуксть гуляют?
Нет уж спасибо, пусть показывают всех- а ху есть ху мы сами разберемся.
Odissej _ 16.08.2012 21:47
IP: 79.208.116.---
Nathan Mahl:
Odissej:
"...Одним надо прокормить семью, многие боятся потерять бизнес, третьи озабочены возможностью безнаказанно воровать. Это система!!! Те, кто сегодня открыто выступают против нее, зажаты в мощные тиски карательных органов. Быть честным стало просто опасно...".
Зато у нас есть право говорить на родной мове.
--Скоро будет – право молчать на родной мове
Odissej _ 16.08.2012 21:38
IP: 79.208.116.---
О бедном писаке замолвите слово... Если подумать хорошо, то вся страна поставлена в известную позу. Одним надо прокормить семью, многие боятся потерять бизнес, третьи озабочены возможностью безнаказанно воровать. Это система!!! Те, кто сегодня открыто выступают против нее, зажаты в мощные тиски карательных органов. Быть честным стало просто опасно, Вы ведь это видите. Претензии к ТСН правильные, но все ли готовы стать героями без работы, не говоря о худшем. Я думаю, что и Ваша подчеркнутая беспристрастность и сбалансированная критика тоже учитывают факторы риска. Иначе будет как в "Тысяче и одной ночи" – "И Шахразаду застало утро и она прекратила дозволенные речи...". Пока, по инерции еще можно увидеть в некоторых СМИ бабушку с кошкой, но это недолго.
Уряд реформ410 Корупція1365 Aтака Путіна1244 Україна та Європа1103 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter