Сергій Лещенко

Дарка Чепак. Два роки покращення

17 березня 2013, 16:44

Два роки тому Дарка Чепак стала прес-секретарем президента Януковича. Указ, який дезорієнтував багатьох журналістів, було оприлюднено 17 березня 2011 року.

"Я робитиму все від мене можливе, аби налагодити діалог між Президентом України та медіа. Ви завжди можете на мене розраховувати. Я не змінилася", – заспокоювала Дарія скаламучене середовище колег.


Два роки – це достатній термін, щоб переконатися, чи справдилися її очікування.

Уже для будь-кого очевидно, що в сучасній Україні триває інтенсивний діалог між президентом та медіа.

Так, прес-конференції глави держави відбуваються регулярно та оперативно, відповідно до викликів часу – раз на 15 місяців. Також увазі телеглядачів пропонуються яскраві шоу спілкування із народом, до яких залучаються найкращі носії акторські майстерності з Кіровограда та інших міст Батьківщини.

За два роки в Україні зникла цензура, а придбання каналу "Інтер" главою адміністрації президента стало наочним прикладом того, як слід уникати конфлікту інтересів.

Громадське телебачення, створене відповідно до президентської ініціативи, готується започаткувати курси для журналістів Бі-Бі-Сі, де вони можуть підвищити свої професійні навички.

Чиновників, які застосовують силу до журналістів, регулярно карають підвищенням на нові більш складні посади. Репліку "говнометчики" від підлеглих президента офіційно визнано зразком мови ділового спілкування з медіа.

Якщо спецслужби і прослуховувають журналістів, то виключно з метою більш оперативного реагування на їх критичні публікації.Невелика купка невдоволених журналістів вважає, що створена під керівництвом Чепак Міжвідомча робоча група з питань свободи слова є лише ширмою. Звичайно, ці критикани не здатні побачити покращення, адже мають викривлене уявлення про демократію, сформоване під впливом ворожих ідеологій.

Насправді, українські журналісти давно просили обмежити їх в правах у Кабінеті міністрів. Вони благали ізолювати їх у спеціальному приміщенні, щоб не виникало навіть спокуси швендатися коридорами будівлі уряду. І покращення відбулося – останнім часом пресу заганяють у накопичувач як худобу в стійло, за що вона дуже вдячна.

Дарія Чепак – це людина, яка відповідає за комунікації президента зі світом. Про зростання поінформованості міжнародної громадськості щодо реформаторських кроків Віктора Януковича свідчить напружений графік міжнародних контактів глави держави. Уго Чавес, Олександр Лукашенко, Володимир Путін та інші лідери регулярно стають його співрозмовниками на міжнародних майданчиках.

До мене особисто також долітають уламки комети "Покращення". Готуючи останній матеріал про господарські таланти при розбудові "Межигір"я", я звернувся до Дарки Чепак із простим запитанням – прокоментувати, чи користується Віктор Янукович інфраструктурою персонального раю – гольф-полем, яхт-клубом, кінним клубом, і якщо так – то на яких умовах.

Адже офіційно це зареєстровано на фірму-фантом "Танталіт". Тобто чи отримав Янукович від "Танталіту" клубну картку "Межигір"я"? Чи клуб створено для одного члена? Чи взагалі клуб був, не дай Боже, просто вигадкою, аби легалізувати цей диво-об"єкт у стилі донецького барокко?

Як поступив би недолугий прес-секретар якоїсь псевдодемократичної країни Заходу на кшталт Франції або Німеччини? Почав би виправдовуватися, турбуватися про імідж керівника, готувати стейтменти для преси. В Україні винайдено більш прогресивні засоби реагування на журналістські звернення – шляхом їх утилізації.

Замість відповіді я отримав повідомлення Дарки Чепак про те, що коментувати подібні запитання... не належить до її компетенції. При тому, що вона – єдина (!) уповноважена особа в цій державі, що має право оприлюднювати позицію Віктора Януковича. Інших людей для цього просто не існує.

Натомість прес-секретар переадресувала мене до управління доступу до публічної інформації адміністрації президента. Яке, в свою чергу, відповіло, що запитувана мною інформація до його компетенції... також не належить.

"Чесність, відкритість і професійність були і залишаються моїми принципами. Мені легше залишити будь-яку посаду, ніж зрадити себе. Ви це теж добре знаєте", – писала Чепак два роки тому.


Очевидно, що Дарка Чепак міцно тримає в руках штурвал інформаційної сфери адміністрації президента. Тому, безперечно, ми не маємо права апелювати до її обіцянок "залишити посаду". Вона заслуговує і далі виконувати відповідальну місію рупора "покращення".

powered by lun.ua
Коментарі — 207
GEIGER _ 18.03.2013 13:34
IP: 194.55.63.---
InUkraine:
GEIGER:
Ось ви пишете, що вас розчулюють журналісти, що працюють "за гроші". А ви самі працюєте безплатно? Просто за гроші можна лизати зад хаму та його братві, тобто т.з. владі, як пані Чепак, або писати про них правду, чим і займається пан Лещенко. Доречі, ваш нік, це від захоплення однойменною історичною особистістю (див. ролік на ю-тьюбі)
Всі ці Лещенки – грантоїди, і своїми "какашками" відпрацьовують з'їдений хліб. На мочилово влади було виділено 14 МІЛЬЙОНІВ ЄВРО. Пан Лещенко, скільки отримали особисто Ви? Ікра на Вашому хлібі чорна чи червона?
Якщо Лещенко, що несе правду людям про крадія-януковича із сім'єю, про закордонне майно азарова, про крімінальні оборудки інших членів донецької братви, що хам працевлаштував зараз у владних структурах країни, то нехай йому платить за це будь-хто, мені це байдуже. А даркачепак за пропаганду хама отримає гроші сплатників податків, тобто наші із вами, і це – біда.
MammaMia _ 18.03.2013 13:23
IP: 178.92.83.---
К Дарке можно относиться по-разному, но она чуть ли не единственный пресс-секретарь, который не выпячивает себя (!). Она тот пресс-секретарь, который работает не на собственное имя, а на имя своего работодателя. Что сейчас, к сожалению, редкость. Ко всему именно Дарка возглавила группу по защите прав журналистов. У украинских журналистов впервые появилась возможность защитить свои права на государственном уровне.
Amadey _ 18.03.2013 13:19
IP: 95.135.69.---
Уважаемый автор статьи, прежде чем обвинять Чепак, будьте, прежде всего, честны перед собой. Вы как журналист, требующий свободы слова, справедливости и т. д. в этой статье просто лукавите и обманываете народ. Ваша статья, это типичный пример обрабатывания денег, которые вам платит оппозиция, западные ее сторонники. Если у нас в стране цензура, то, как подобная статья могла появиться в печати. Вы должны признаться, что у вас и вам подобным писакам, просто заплатили, за то, чтобы очернить пресс-секретаря президента. Чепак в отличие от вас, думает об имидже страны, о ее престиже, и таким как вы, она по – видимому, как кость в горле и вам не по зубам. И то, что она не дала таким как вы испортить пресс- конференцию Януковича, говорит о нее профессионализме, и наоборот, о вашем неуважении не только к Президенту, но и стране и к простым гражданам нашей страны.
asya _ 18.03.2013 13:04
IP: 194.146.197.---
Vladislav Namram:
И далась ему эта профура. Ясен пень, что знала, на что идёт. Нутро гнилое. А других туда и не берут. Посмотрите на ВСЕХ женщин из ПР – Богословская, Герман, Бондаренко, Герега. Это же полный пипец. Однозначно, на гиляку.
Зря вы так реагируетет на неоправданные оппозиционные выпады. сегда нужно иметь собственную точку зрения. А у нас как – прочитал статью – президент плохой (и команда), прочитал другую – хороший. Вы по действиям судите. В ПР самые сильные и образованные женщины, в других партиях таких не сыскать. Против Чепак сейчас все оппозиционнные журналисты. Нормально ли мужчинам нападать на женщину?? Благородная оппозиция, не дай бог ее к власти допустить.
Nikita21 _ 18.03.2013 12:45
IP: 37.114.138.---
Оппозиция опять себя показала не с лучшей стороны, но другого от них уже ждать не приходится. Мне кажется они все свои ресурсы уже давно исчерпали и будут всячески совать палки в колеса. Не думаю, что от этого им будет плюс
SunnyBoy _ 18.03.2013 12:34
IP: 91.222.251.---
Увага! Увага! Є конструктивна пропозиція! Пропоную створити клуб грантоїдів! Першим пунктом його роботи стане складання плану "мочилова" влади. Потім з цим планом підемо до зацікавлених осіб та отримаємо зелененьки. Головою клубу пропоную обрати Сергія Лещенка. На мою думку він достатньо досвідчений в цій справі, кращої кандидатури годі й шукати. Хто за?
SunnyBoy _ 18.03.2013 12:33
IP: 91.222.251.---
Увага! Увага! Є конструктивна пропозиція! Пропоную створити клуб грантоїдів! Першим пунктом його роботи стане складання плану "мочилова" влади. Потім з цим планом підемо до зацікавлених осіб та отримаємо зелененьки. Головою клубу пропоную обрати Сергія Лещенка. На мою думку він достатньо досвідчений в цій справі, кращої кандидатури годі й шукати. Хто за?
InUkraine _ 18.03.2013 12:29
IP: 82.117.234.---
GEIGER:
Ось ви пишете, що вас розчулюють журналісти, що працюють "за гроші". А ви самі працюєте безплатно? Просто за гроші можна лизати зад хаму та його братві, тобто т.з. владі, як пані Чепак, або писати про них правду, чим і займається пан Лещенко. Доречі, ваш нік, це від захоплення однойменною історичною особистістю (див. ролік на ю-тьюбі)
Всі ці Лещенки – грантоїди, і своїми "какашками" відпрацьовують з'їдений хліб. На мочилово влади було виділено 14 МІЛЬЙОНІВ ЄВРО. Пан Лещенко, скільки отримали особисто Ви? Ікра на Вашому хлібі чорна чи червона?
Денис Макаров _ 18.03.2013 12:25
IP: 178.151.14.---
Чому Ви вважаєте, що опозиційні журналісти пишуть на безкоштовно? Статті на замовлення, які дискредитують владу, сьогодні дуже популярні. І Дарка Чепак стала героїнею цього матеріалу теж невипадково. І скажіть, якби в Україні не було свободи слова, чи зміг би автор опубліковувати подібні матеріали? Певно, що ні.
Esmeralda _ 18.03.2013 12:07
IP: 91.222.251.---
Уважаемый Сергей, если вы считаете, что Дарка так плохо работает, может Вам послать Президенту своё резюме со всеми подвигами? А что, объясните что вы лучше, выше и сильнее... и вперед... станете пресс-секретарём Президента Украины. А мы потом в каком нибудь блоге после двух лет Вашей работы на этой должности, если, конечно, сможете продержаться, заметку напишем)
Slavuta_M _ 18.03.2013 11:59
IP: 77.122.121.---
Максим Юрьевич:
Эта сука Дарка продалась, вот и всё.
Подобными высказываниями оппы лишний раз доказыват то, что они бессильны против этой хрупкой женщины. Они сплотились тесным строем против неё, а сделать ничего не могут. А продалась не Дарка, а как раз опповкие журналюги, которые из кожи вон лезут, чтобы отработать западное бабло...
GEIGER _ 18.03.2013 11:52
IP: 194.55.63.---
Dobkin:
Всегда умиляли журналисты, которые работают за деньги. А работать за деньги от оппозиции (или их западных хозяев) – еще сложнее. Надо из пальца высосать "скандалы" против правящих, как и здесь. И в результате показать себя дураками против одной женщины.
Ось ви пишете, що вас розчулюють журналісти, що працюють "за гроші". А ви самі працюєте безплатно? Просто за гроші можна лизати зад хаму та його братві, тобто т.з. владі, як пані Чепак, або писати про них правду, чим і займається пан Лещенко. Доречі, ваш нік, це від захоплення однойменною історичною особистістю (див. ролік на ю-тьюбі)?
winemake _ 18.03.2013 11:44
IP: 195.137.245.---
Насколько мне известно межведомственная рабочая группа по анализу состояния соблюдения законодательства о свободе слова и защите прав журналистов создавала межведомственный комитет по оперативному реагированию на конфликты с участием представителей средств массовой информации. Президент обещал следить и пресекать все действия, угрожающие жизни и профессиональной деятельности журналистов в Украине. А то что оппозиционные силы уже добрались и до пресс секретаря президента, удивляться не приходится. Везде свой нос сунут.
Dobkin _ 18.03.2013 11:37
IP: 109.151.115.---
Всегда умиляли журналисты, которые работают за деньги. А работать за деньги от оппозиции (или их западных хозяев) – еще сложнее. Надо из пальца высосать "скандалы" против правящих, как и здесь. И в результате показать себя дураками против одной женщины.
Александр Карко _ 18.03.2013 11:13
IP: 176.108.184.---
Интересно по какой причине так на пресс-секретаря ополчились? Просто зависть или неудержимая злоба к человеку который нормально делает свою работу? А про Геращенко забыли тогда почему. Вот политическая п...ка еще та. Ющом крутила и как он слился перепрыгнула в "Удар" где и без нее всякий сброд собрался. Один мэр бывший Одессы чего стоит. А то, что Чепак нос утерла молодым журналисткам-истеричкам это правильно.
Ghost_08 _ 18.03.2013 11:09
IP: 109.254.49.---
Я считаю, что это игра не за свободу слова, а протич Чепак. Ведь эта личность смогла добиться немалого, а журналисты, которые работают на благо западных источников финансирования, желают выбить кресло из-под женщины. И не надо лукавить, товарищи журналисты, с каких это пор Чепак должна отвечать на вопросы о личной жизни президента?
poetrykiller _ 18.03.2013 10:30
IP: 82.193.101.---
вношу правку: Черпак не тримає штурвал, а кріпко насаджена на нього.
Maksim _ 18.03.2013 10:14
IP: 195.214.208.---
Дарка надто піддалася під вплив Орлянської. Дарка нормальна жінка, принаймні завжди намагалася допомагати, але оте чудовисько Орлянська, яку свого часу колеги витягували п'яну з-під столу і яку на 2 місяці було відсторонено від роботи, руками Дарки робить ганебні справи.
Федір Стратокастер _ 18.03.2013 09:49
IP: 93.73.105.---
Паребільшуєте пане Сергію: "Чепак міцно тримає в руках штурвал". Я би сказав: "лагідно присмокталася до штурвальчика"
Vlad Puchych _ 18.03.2013 09:10
IP: 188.231.228.---
Аргументований і доречний тролінг.
ганна-ахметова _ 18.03.2013 09:04
IP: 93.74.80.---
Осмомисл:
А от мені буде цікаво подивитись як ДЧ розповідатиме колись про тяжку долю розвідниці в стані ворога, про підривну діяльність, яка помогла здолати ненависний режим))) все це буде...ох, буде...
В країні, де п.Порошенко, що за своєї волі працює в уряді Азарова потім йде і вважається опозиціонером? хм...
Ще є один великий партизан – підпільник Каськів
Vladislav Namram _ 18.03.2013 09:04
IP: 37.75.222.---
И далась ему эта профура. Ясен пень, что знала, на что идёт. Нутро гнилое. А других туда и не берут. Посмотрите на ВСЕХ женщин из ПР – Богословская, Герман, Бондаренко, Герега. Это же полный пипец. Однозначно, на гиляку.
Шевченко Тарас _ 18.03.2013 09:01
IP: 37.19.145.---
"Чесність, відкритість і професійність були і залишаються моїми принципами. Мені легше залишити будь-яку посаду, ніж зрадити себе. Ви це теж добре знаєте", – писала Чепак два роки тому.

Отож, залишаючись на цій посаді, Дарка Чепак таки залишається вірною собі, справжній прислужниці режиму!
Осмомисл _ 18.03.2013 08:58
IP: 91.124.89.---
ганна-ахметова:
Василь Трофанивский:
дарка чепак, ганька герман, лариса скорик – квіт і "запах" "незалежного" українського жіноцтва!
Що ж Ви обійшли увагою Інну, прости Господи, Б?!
мусили обійти. бо там де вона живе – болото суцільне...
Осмомисл _ 18.03.2013 08:57
IP: 91.124.89.---
А от мені буде цікаво подивитись як ДЧ розповідатиме колись про тяжку долю розвідниці в стані ворога, про підривну діяльність, яка помогла здолати ненависний режим))) все це буде...ох, буде...
В країні, де п.Порошенко, що за своєї волі працює в уряді Азарова потім йде і вважається опозиціонером? хм...
Корупція1411 Зеленський61 Свобода слова578 Україна та Європа1121 Мовне питання187
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter