Сергій Лещенко

Піар-угар генпрокурора Луценка

28 листопада 2016, 15:56

Коли генпрокурором є політик без профільної освіти, його діяльність перетворюється на фарс. У понеділок, 28 листопада Юрій Луценко зачитав Януковичу підозру за статтею "державна зрада", свідомо чи ні, але руйнуючи шанси на притягнення самого Януковича до відповідальності.

З точки зору телеглядача, Луценку можна аплодувати. Але давайте холоднокровно проаналізуємо його дії.

Подумайте на секунду!

Інкримінована Луценком Януковичу державна зрада стосується його дій 1 березня 2014 року, коли він підписав лист на Путіна ввести війська в Україну. Самого листа в розпорядженні слідства немає. Еспертизу провести неможливо. Допитати свідків – також, бо вони всі перебувають у Росії. Єдине, що є – це відео, як представник Росії в ООН Чуркін тримає в руках ксерокопію, невідомо ким виготовлену та невідомо де отриману. Цього достатньо, щоб українське суспільство визнало Януковича зрадником та нелюдем, але для кримінального процесу – неймовірно мало.Але не це головне. Станом 1 березня 2014 року т.в.о. президента вже декілька днів був Олександр Турчинов. Вчинити державну зраду Янукович міг, лише маючи на той момент повноваження, бо інакше його лист на Путіна є просто безглуздим папірцем.

Таким чином, Луценко або висуває Януковичу нікчемну підозру, бо на той момент він був вже пересічним громадянином та не мав владних повноважень для державної зради – або Луценко визнає, що 1 березня Янукович був легітимним президентом, і тому на Турчинова треба відкривати кримінальне провадження за статтею "узурпація влади".

Піар-підозра Луценка ще й виставляє його в комічному вигляді, бо на момент зачитування був відсутній зв'язок з Ростовом. З таким же успіхом він міг би зачитати підозру на прес-конференції або вдома на кухні, бо в будь-якому разі це не мало би жодних процесуальних наслідків. Пред'явити підозру заочно Луценко мав відповідно до закону, наприклад, направивши її за адресою реєстрації Януковича в Києві.

Ну і головне. Зачитуючи особисто (!) підозру Януковичу, Луценко озброює адвокатів Януковича аргументами для Європейського суду з прав людини. Бо Луценко є одночасно і процесуальною особою в справі Януковича, і потерпілим, і свідком. А це для Європейського суду означає, що генпрокурор є особисто зацікавлений у справі, він перебуває в конфлікті інтересів, а слідство не є неупередженим. Усе це адвокати Януковича ретельно задокументовують, аби потім пред'явити Україні багатомільйонних рахунок в Страсбурзі.

Станом на зараз Януковичу вже було висунуто підозри за статтею 255 Кримінального кодексу (організація протидії протестним акціям, датована 2015 роком), афери з Укртелекомом (висунута в 2014), епізод по Сухолуччю (2015 рік), по Межигір'ю (2015 рік), по ухваленню диктаторських законів 16 січня (2015 рік), по відмиванню коштів через гонорар за книжки (2016 рік).

Яка була потреба зачитати більш ніж сумнівну підозру Януковичу за епізодом 1 березня 2014 року? Тільки одна – гонитва за піаром з боку Луценка, який чомусь вирішив, що ця посада стане для нього трампліном на наступних виборах президента.

Але результатом цього спектаклю буде лише одне – Луценко допомагає Януковичу в майбутньому оскарженні до Європейського суду з прав людини. Це буде коштувати нам грошей та чергових розчарувань. Ось такою є ціна, яку платить Україна за своє недолуге керівництво.

powered by lun.ua
Коментарі — 124
Kovaljov _ 29.11.2016 09:44
IP: 85.90.206.---
pravda.com.ua/articles/2016/11/28/7128193/

Пані та панове, а чому Ви не коментуєте текст підозри Януковичу, який поданий тут, на сайті?
Многа букв?
-Vesna- _ 29.11.2016 09:38
IP: 93.72.143.---
Лєщенко не правий по суті питання.

Бо не некомптетність Луценка (як юриста) тут зіграло дурний жарт... а саме некомпетеність Луценка як політика. Бо весь цей суд-фарс – це виключно політична акція.
-Vesna- _ 29.11.2016 09:31
IP: 93.72.143.---
Александр 1:
Спочатку мені здалося, що прокуратура зробила помилку надавши можливість викликати Януковича у якості свідка. Але потім стало зрозуміло, що це відповідає вимогам права на захіст,
Ви жартуєте?
Захист може захотіти викликати на допит сенатора Маккейна наприклад, чи Нуланд, чи Папу Римського...
Клопотання адвокатів приймає чи відхиляє суддя. Це виключно його компетенція.

Через дозвіл судді Святошинського суду нам навішують цей фарс авторства Суркова...
це ганьба і поразка.
sidor _ 29.11.2016 09:28
IP: 77.52.53.---
aerodrom:
Владимир Гальчинский:
=========
а какое престуление из перечисленных в статье, как Вы думаете, совершил янык
единственный "железобетонный" факт госизмены – писулька с просьбой ввести войска иностранного государства. А ее (писульки) на руках следствия нет (и не будет), поэтому все остальные факты (телефонные звонки, встречи, приезды, перегооры) – мишура. И если Шапкокрад сам не признается в суде – обвинения в госизмене в европейском суде рассыпятся как бусинки по полу.
Единственное, за что можно было 100% упаковать Шапкокрада – незаконное обогащение. И только затем, в тюрьме или зоне, крутить на госизмену.
Kovaljov _ 29.11.2016 09:23
IP: 85.90.206.---
кацапский брєд в коментах, лише підтверджує заангажованість тупуватих ботів.

Тшатєльнєй нада козломордиє!
Спочатку, тиблятки, Конституцію України та кримінальний кодекс почитайте. Бо від кацапського скрєпу, з козлиних голів ваших, лайно витікає. А коли там у вас мізки були?

Кримінальне провадження не слід плутати з вироком суду. Інакше жодне кримінальне розслідування проводити буде неможливо взагалі.

P.S. А своє псевдообурення Януковичем та суд "божий" чи "ментальний", засунь собі глибоко у дyпy.
aerodrom _ 29.11.2016 09:08
IP: 104.199.6.---
Владимир Гальчинский:
=========
а какое престуление из перечисленных в статье, как Вы думаете, совершил янык
sidor _ 29.11.2016 09:04
IP: 77.52.53.---
Александр 1:
вообще то "по правилам" свидетель допрашивается по делу в котором он проходит как свидетель а в конце, в зависимости от доследованных показаний и выявленных фактов, выдвигаются обвинение в преступлении и квалифицируется как подозреваемый. А доследовать как свидетеля, во время перерыва объявить о подозрении в преступлении а затем опять продолжать допрашивать как свидетеля – верх непрофессионализма, то бишь – пиар.
В угаре любви к шоколадной глазури вы забыли, что юриспруденция – тетка сурьезная, и все "пробелы" следствия в цивилизованном обществе автоматом идут на користь обвиняемого. Вы мабуть вжэ забыли, что Шапкокраду и Портнову с кармана пересичных (а не госюристов) были заплачены солидные суммы компенсации за их невигластво.
Вы думаете следователи в США не знали чем занимается и что натворил Аль Капоне? И эпизоды бандитизма и телефонные переговоры и свидетельства потерпевших...А смогли осудить за неуплату налогов. Как вы думаете – почему?
Kovaljov _ 29.11.2016 08:56
IP: 85.90.206.---
лещ, перестань киздеть!

Підозра – і є підозра, для того, щоб слідство визначило провину у державній зраді.
І якби Луценко цього не зробив – ти, тиблядок, перший ж звинуватив його за "бездіяльність".

А от матеріалів, щоб визнати тебе та твою коханку зрадниками, дійсно мало для кримінального провадження...
sidor _ 29.11.2016 08:39
IP: 77.52.53.---
Yaroslav Yurkiv:
sidor:
жалкое зрелище "допроса"...Чавунная болванка в фейсе Шапкокрада на голову выше усей прокуратуры скопом... "Кухарки" в лице генпрокуроров, презиков – кондитеров и усього шоколадного кубла усе таки не могут управлять государством. Как и журналисті быть депутатами.
Навпаки, прокурорські запитання були цілєспрямовано професійними, і стали добрим розігрівом перед оголошенням підозри СВІДЄТЄЛЮ:)))
девушка- представитель потерпевших на фоне прокуроров выглядела как специалист высшей квалификации а прокурор – студент третьего курса правоведения.
burguin08 _ 29.11.2016 01:11
IP: 46.98.124.---
Удивительно как совпадают мысли у автора блога и одного бывшего президента.

Янукович хоче, щоб Луценко перестав бути генпрокурором на час слідства
Понеділок, 28 листопада 2016, 21:53
Владимир Гальчинский _ 29.11.2016 00:38
IP: 104.199.22.---
Владимир Гальчинский:
Вот ее полный вариант": 1. Державна зрада, тобто діяння, умисно вчинене громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України: перехід на бік ворога в умовах воєнного стану або в період збройного конфлікту, шпигунство, надання іноземній державі, іноземній організації або їхнім представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України, -

карається позбавленням волі на строк від десяти до п'ятнадцяти років.

2. Звільняється від кримінальної відповідальності громадянин України, якщо він на виконання злочинного завдання іноземної держави, іноземної організації або їх представників ніяких дій не вчинив і добровільно заявив органам державної влади про свій зв'язок з ними та про отримане завдання."
Владимир Гальчинский _ 29.11.2016 00:29
IP: 104.199.89.---
aerodrom:
Я ее читал полностью, она вся просто не вместилась в моем комментарии.
aerodrom _ 29.11.2016 00:12
IP: 104.199.9.---
Арьев по ай си ти ви неуклюжн пытается спасти реноме Луценко и выдвигает новую версию: на самом деле Луценко не вручал яныку пидозру а информировал о том, что такая пидозра есть)))

позор!
Александр 1 _ 29.11.2016 00:03
IP: 188.163.12.---
Спочатку мені здалося, що прокуратура зробила помилку надавши можливість викликати Януковича у якості свідка. Але потім стало зрозуміло, що це відповідає вимогам права на захіст, крім того, дозволяє оголосити підозру у найбільшому злочині (державної зраді) та зібрати певні матеріали, які свідчать проти Януковича (з його ж суперечливих відповідей).
Звісно, що можливість спокійно висловити свою точку зору свідку/звинуваченому певною мірою дратує тих, хто впевнений, що це злочинець. Але дуже важливо дотримуватись судової процедури. До того ж було багато питань, які ставили Януковича у смішне становище. Наприклад з'ясувалось, що він одержував важливу інформацію з телевізора. Цікаво, що він 54 рази дзвонив Медведчуку... Тож не треба вимагати від прокуратури та суду миттєвих дій та рішень. Все повинне робитись за законом.
Andrey Kononenko _ 28.11.2016 23:28
IP: 188.163.73.---
sidor:
Да, зрелище жалковатое, особенно в момент выступления Луценко. Несамовитий піар.
patria _ 28.11.2016 23:28
IP: 188.163.96.---
borodinn:

Яке ж ти йобнуте...
Yaroslav Yurkiv _ 28.11.2016 23:17
IP: 46.201.94.---
sidor:
жалкое зрелище "допроса"...Чавунная болванка в фейсе Шапкокрада на голову выше усей прокуратуры скопом... "Кухарки" в лице генпрокуроров, презиков – кондитеров и усього шоколадного кубла усе таки не могут управлять государством. Как и журналисті быть депутатами.
Навпаки, прокурорські запитання були цілєспрямовано професійними, і стали добрим розігрівом перед оголошенням підозри СВІДЄТЄЛЮ:)))
borodinn _ 28.11.2016 23:08
IP: 104.199.89.---
sidor:
borodinn:
Сергей Папков:
Сьогоднішнім судом Росія офіційно визнала, що Янукович перебуває на території її юрисдикції та під її захистом. Тому всі підозри Януковичу можна передавати через офіційні державні інститути РФ: посольство, генпрокуратуру, МВС, міграційні служби, переклавши проблему вручення вже на них.
та нічо не визнала
все це кіно можна засунути в одне місце.
вже сто раз писали – тільки відповідь генпрокурора росії с подпісью і печатью що янукович знаходиться в росії – можна підшити в діло і починати інтерпол, внутрішні суди і все інше.
та начхать на генпрокурора расии с его подписью и штампом – ЮВТ покрутит пуговицу, подхихикает над очередным мазуриком – и дело в шляпе.
ніхто і не сумнівався що Сука – Державна Зрадниця.
спасибі що підтвердив.

Сдавшую Крим на Гіляку...!!

.
sidor _ 28.11.2016 22:59
IP: 77.52.53.---
borodinn:
Сергей Папков:
Сьогоднішнім судом Росія офіційно визнала, що Янукович перебуває на території її юрисдикції та під її захистом. Тому всі підозри Януковичу можна передавати через офіційні державні інститути РФ: посольство, генпрокуратуру, МВС, міграційні служби, переклавши проблему вручення вже на них.
та нічо не визнала
все це кіно можна засунути в одне місце.
вже сто раз писали – тільки відповідь генпрокурора росії с подпісью і печатью що янукович знаходиться в росії – можна підшити в діло і починати інтерпол, внутрішні суди і все інше.
та начхать на генпрокурора расии с его подписью и штампом – ЮВТ покрутит пуговицу, подхихикает над очередным мазуриком – и дело в шляпе.
borodinn _ 28.11.2016 22:52
IP: 104.199.22.---
Сергей Папков:
Сьогоднішнім судом Росія офіційно визнала, що Янукович перебуває на території її юрисдикції та під її захистом. Тому всі підозри Януковичу можна передавати через офіційні державні інститути РФ: посольство, генпрокуратуру, МВС, міграційні служби, переклавши проблему вручення вже на них.
та нічо не визнала
все це кіно можна засунути в одне місце.
вже сто раз писали – тільки відповідь генпрокурора росії с подпісью і печатью що янукович знаходиться в росії – можна підшити в діло і починати інтерпол, внутрішні суди і все інше.
Сергей Папков _ 28.11.2016 22:42
IP: 93.73.27.---
Сьогоднішнім судом Росія офіційно визнала, що Янукович перебуває на території її юрисдикції та під її захистом. Тому всі підозри Януковичу можна передавати через офіційні державні інститути РФ: посольство, генпрокуратуру, МВС, міграційні служби, переклавши проблему вручення вже на них.
Сергей Папков _ 28.11.2016 22:37
IP: 93.73.27.---
"Таким чином, Луценко або висуває Януковичу нікчемну підозру, бо на той момент він був вже пересічним громадянином та не мав владних повноважень для державної зради" (С. Лещенко).

Пане Сергію, а що державну зраду можуть вчиняти лише президенти чи прем'єри? Тоді за що судять ту ж Штепу чи Єфремова?
Навпаки зазвичай чільники держави на відміну від пересічних громадян дуже рідко вчиняють державну зраду (український випадок є чи не унікальним в вивченій 2-тисячолітній історії людської цивілізації).
sidor _ 28.11.2016 22:21
IP: 77.52.53.---
borodinn:
sidor:
дурачок, ти даже не понял шо случілось.

а Случілось Возмездиє...!!!!

ти 50 постов доказивал Яхно преступленія Вальцмана.
а єй как горох об стенку...))

вот так і я с тобой.
сколько би я фактов про Цілю ні пріводил – тебе как горох об стенку...

Возмездиє...!!!!
как сладко Возмездиє...!!!!
от дурашка...Какие ж это факты. Енто как с кинухи название – "Не болит голова у дятла"
borodinn _ 28.11.2016 21:46
IP: 104.199.68.---
sidor:
дурачок, ти даже не понял шо случілось.

а Случілось Возмездиє...!!!!

ти 50 постов доказивал Яхно преступленія Вальцмана.
а єй как горох об стенку...))

вот так і я с тобой.
сколько би я фактов про Цілю ні пріводил – тебе как горох об стенку...

Возмездиє...!!!!
как сладко Возмездиє...!!!!
sidor _ 28.11.2016 21:39
IP: 77.52.53.---
borodinn:
sidor:
borodinn:
Сергій Олексійович Бут:
ос в том, куда "испарились" те несколько сот миллионов $... потому, что сегодня Юля показывает электорату и НАПК "пустую" декларацию... И выходит, что Юля м.г. вводит общественность в заблуждение...
куда іспарілісь
вводіт в заблужденіє

нічо нікуда не іспарялось.
пака все іскалі наварованноє в офшорах
сука держала всьо у всех на віду в банке "Валес"
$460 мільйонов у 35-летнего мальчіка вундеркінда.

а то шо Лєщенко нашол пару десятков мільйонов в офшорах – то на мелкиє расходи:
оплата убійц Щербаня
лоббірованіє в штатах
обеди с сестрічкой Ганей Герман
і всьо такоє...
от ты овощ...
брись в ветку Яхно.
она тебе снова морду начістіт.
хі хі хі
мерзопакостный овощ...Прикольно однако.
Корупція1410 Зеленський61 Свобода слова578 Україна та Європа1121 Мовне питання187
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter