15 червня 2014, 21:23

Істерію треба припинити. Давайте не заважати роботі тих, хто взяв на себе персональну відповідальність

Провів декілька днів у Луганській області. Зустрівся з бійцями добровольчих батальйонів, відрядженими міліціонерами, керівництвом з боку Міністерства оборони та МВС, місцевим населенням. Вчора доповів ситуацію Президенту. Негайно були підписані доручення щодо організаційних проблем та додаткового забезпечення військовиків.

Після цього Порошенко продовжив наради по керівництву військами.

Народ! Я все розумію – завищені очікування, партійні образи, бажання викинути негатив. Але істерію треба припинити. Невже вам так треба прес-конференція? Невже Майдан не навчив того, що самі по собі виступи не дають результату?

Звертаюся до тих, хто чує: вперше за останні місяці Українська Армія веде військову наступальну операцію із залученням десятків тисяч людей. З півночі Луганської області і з півдня Донецької області наші війська просуваються вздовж державного кордону щоб припинити вільне постачання терористів і бандитів з території РФ. Вони роблять те, що побоялося, не хотіло чи не змогло зробити тимчасове постреволюційне керівництво.

Ще буде час вияснити, хто зупиняв силовиків, які стояли на старті АТО по звільненню приміщень Донецької та Луганської ОДА від купки терористів. Тепер тільки в місті Донецьку понад 5 тисяч до зубів озброєних бандитів. Хто під міжнародним тиском відвів військовиків, які вийшли в центр Слов'янська. А тепер це багатостраждальне окуповане диверсантами місто стало магнітом, що притягує тисячі фашистів з РФ. Хто скасував рішення про перекриття кордону військами. Результатом стало вільне проникнення тисяч диверсантів, стрілецької зброї, протиповітряних та протитанкових ракет, мінометів, зеніток і навіть танків.

Тож повторюю: зараз нарешті йде наступальна військова операція. Кліщі українських сил стискаються. Підтвердженням цього став великий бій в районі містечка Д'яково, де наші розгромили три конвої з живою силою, зброєю і технікою для терористів. Так, три танки з п'яти прорвалися. Але фактом стало знищення півтори сотні бойовиків, захоплення військових вантажів і – головне – перекриття двох найкоротших доріг для постачання в Донецьк і Слов'янськ ворожої живої сили і техніки.

Неможливо недооцінити психологічну вагу цієї перемоги. Бій відбувся біля легендарної Савур- могили, уславленої козаками і солдатами другої світової. Тепер там українські війська декілька днів громили новітніх загарбників-ватників!

І якщо ще місяць назад майже неможливо було добитися результативної стрільби на враження ворога, то зараз психологічна межа пройдена. Все більше наші війська опановують науку цієї гібридної війни.

Так, дії українських сил ще далекі від оптимальних. Відчувається зрада, непрофесіоналізм і плачевний стан забезпечення. До речі, 500 млн. зекономлених на другому турі виборів Президент розпорядився віддати на потреби закупівель Міноборони.

Бісить те, що на рахунках силовиків понад 7 млрд. невикористаних коштів! Не сумніваюся, що винні скоро понесуть відповідальність. Зрадників виловлюють, непрофесіоналів звільняють, нова техніка йде у війська. На очах створюються нові підрозділи з новою технікою для нових потреб цієї війни. Люди повні рішучості і віри в перемогу. Пересвідчився в цьому сьогодні на полігоні Нацгвардії, де готується батальйон "Донбас" Семена Семенченка.

У найближчі дні Президент внесе на розгляд ВР кандидатури нових силовиків. Це зніме, нарешті, питання партійних квот і протистоянь відомств. А відтак – український наступ стане потужнішим.

Давайте кожен щось робити для цього. Або хоча б не заважати роботі тих, хто взяв на себе персональну відповідальність.

Треба будити і світ, і Україну

Масовані ракетні атаки по Україні фактично є результатом підтримки росіянами фашистського курсу Путіна. І не важливо: чи вкинули вони бюлетень, чи бухали мовчки дома...

Путін переписує історію? Нехай поверне кримцям данину за 324 роки

Якщо Москва в припадку путінізма подає приклад скасування заднім числом договору про Крим, то варто цю лінію посилити скасуванням Костянтинопольського договору 1700 року...

Янукович і силовики постійно були на звʼязку з Кремлем. Хронологія

Відразу після перших, ще січневих смертей на Майдані, мене запросили до розмови по супутниковому звʼязку із віце-Президентом США Джо Байденом...

Не варто випробовувати терпіння суспільства

Справа Мазепи. • У ЧОМУ СУТЬ СПРАВИ? Справі 10 років. Ніяких доказів вини вона всі ці роки не містила. Але у 2020 році до справи додали епізод про купівлю Мазепою у ряду громадян 2...

Не буває віри в ЗСУ без розуміння її жертовності

Масовані ракетні удари – це психічна атака Кремля. Чому саме зараз? Бо Путін побачив, що наш тил за останні два тижні розхитався у своїй дезінтеграції, у своїй зневірі, розʼєднаності, небажанні прийняти той факт, що ми у смертельно небезпечній фазі війни...

Українцям відкрилися дві перспективи: Добро і Зло

В один день, 14 грудня, українцям відкрилися дві перспективи. Добро і Зло. Минуле і майбутнє. Путін вчергове проголосив свій план вбивств і руйнувань...