Ігор Луценко Народний депутат України, член комітету з питань запобігання і протидії корупції

Патрульний, що застрілив пасажира БМВ – саджав ''Автомайдан''

20 лютого 2016, 10:06

Виявляється, що патрульний поліції Олійник, котрий застрілив 17-річного пасажира злощасного БМВ, був раніше саме тим слідчим Оболонського райвідділку міліції, що сфальсифікував кримінальне провадження, незаконно затримав і відправив до СІЗО активістів Автомайдану, побитих Беркутом у Кріпосному провулку 23 січня 2014 року.

На пропозицію колеги Мустафи Наєма я особисто як депутат збирався брати поліцейського на поруки – оновлення органів правопорядку, як-не-як, є для мене глибоким особистим пріоритетом, і мені зрозуміло, що треба захищати нове від старого. Учора, після судового рішення про арешт поліцейського Олійника, я вирішив ретельніше вивчити справу, щоб розуміти, як треба діяти в апеляційному суді.

Коли поглянув на період роботи підозрюваного Олійника С.В. до того, як той потрапив у патрульні, то помітив там досвід роботи слідчим. Перше запитання, яке постало – чи був він причетний до терору проти Майдану. Я звернувся до своїх колег по "Автомайдану", котрі системно працюють з цим питання. І вони підтвердили – дійсно, слідчий Оболонського РУВС Олійник С.В. допитував мінімум одного затриманого Беркутом автомайданівця Дениса Сергієнка, сфабрикував проти нього справу за статтею 296, частина 3 (хуліганство, опір представникам влади), і на підставі тих фальсифікацій вніс до суду клопотання про тримання Дениса Сергієнка під вартою протягом 2 місяців. Це клопотання, звісно, ручний суддя суддя Оболонського райсуду міста Києва Оробець Ю.П задовольнив.

Отак Автомайданівця Сергієнка "закривали" на 2 місяці. Звісно, Денис пізнав у "копі" свого старого знайомого, він писав про це Геращенку та Авакову у соцмережах, але без реакції.Нагадаю, у ніч на 23-тє січня 2014 року Беркут заманив у пастку Автомайдан на Кріпосному провулку, потрощив їх машини, самих активістів сильно побив, а потім порозвозив по відділеннях київської міліції, де їх оформили як "хуліганів", і кинули надовго за грати. Серед постраждалих були мої давні друзі.

Важко було допустити, що співучасники злочинів проти майдану пройдуть усі сита відбору і потраплять у широко розрекламовану нову патрульну поліцію. Кого-кого, а нових патрульних у Києві збиралися зробити обличчям усіх майбутніх змін.

На жаль, висновок з цієї історії виходить далеко за межі особистостей тих, хто стріляв у БМВ.

Ми, разом з активістами неодноразово ставили питання перед керівництвом МВС про необхідність чистки. Якби слідчого Олійника вчасно хоча б звільнили за свої злочини проти Майдану, 17-річний пасажир був би живий.

У понеділок я неодмінно направлю своє депутатське звернення до Хатії Деканоїдзе, де вчерговий раз поставлю ті питання, котрі як депутат у зверненнях та виступах порушував мільйон разів.

Що це за поліцейська реформа, коли слідаки, котрі організовували терор проти майдану, потрапили у нову поліцію? Яким чином було організовано професійний відбір? Як так сталося, що цього Олійника пропустили психологи та кадровики? Скільки ще ментів-злочинців пролізло у нові органи?Я також окремо напишу зверення на Еку Згуладзе, котра у ці дні прилетіла у Київ з Парижу, де мешкає постійно, будучи – вдумайтеся! – першим заступником міністра внутрішніх справ. Я у неї хочу спитати, куди і як було потрачено десятки мільйонів доларів американських грантів на реформування міліції, чому криві злочинності зараз стрімко зростають, у країні хазяйнують банди грабіжників (приміром, кількість угонів на місяць зросла у десятки разів)?Невже Ека Згуладзе прилітає з Парижу в Україну лише для того, щоб організовувати мітинги на захист ментів, котрі чинили злочини проти майданівців?

powered by lun.ua
Коментарі — 506
wictors _ 22.02.2016 11:42
IP: 77.52.40.---
Ліда Грицик:

я розумію, шо не всім подобається підкорятись і бути крутими на дорозі, але для того і правила
Пані Ліда Грицик! Правила створено для того, щоб було що порушувати.
Ось у тому В'єтнамі немає правил дорожнього руху, тому там немає й порушників!
wictors _ 22.02.2016 11:36
IP: 77.52.40.---
Не искал,возмодно есть перевод на русский.
Для Вас, Яна Петруніна _, как очаровательной барышни кое что переведу::
Полицейский уполномоченный в исключительных случаях использовать огнестрельное оружие.

Там семь пунктов.
Только седьмой можно притянуть в этой ситуации:
7) для остановки транспортного средства путём его повреждения, если водитель своими действиями создаёт угрозу жизни или здоровью людей и/или полицейского.
Вот именно,для того, чтобы притянуть за уши угрозу и возникла скорость 200 км/час.
Стрелять же ни в водителя, ни в пассажиров остановившейся машины в той ситуации в полиции не было никакого права.
Так требует Закон!
Як стверджували давно латиняни:
Дурний Закон, та се Закон!
Ліда Грицик _ 22.02.2016 11:28
IP: 82.207.74.---
Pavel Lck:
Якщо хочете бути праильним дотримуйтесь правил
Водій повинен зупинитись, а нешукати йому оправдвння
Я не оправдовую поліцейського, але зупиняюсь завжди на вимогу, навіть, якщо це забирає час і мотає нерви
я розумію, шо не всім подобається підкорятись і бути крутими на дорозі, але для того і правила
Яна Петруніна _ 22.02.2016 11:11
IP: 195.12.57.---
wictors: И что там со статьей?
Этих ребят пытались задержать ведь не за то, что они гоняли по городу? Они начали гонять по городу убегая от полиции и вместе с ней. Чем пассажир, сидя в машине, угрожал полицейскому, вообще не ясно. Когда Олейник стрелял во время погони он четко заявил, что убьет 4-х человек машине. Или это была такая шутка? Убил он тоже в шутку?
Вопрос вообще в другом. Если на убитом нет никакого состава преступления, почему не полиция извиняется перед народом, а народ ее должен поддерживать в ее умении убивать невиновных?
wictors _ 22.02.2016 10:47
IP: 77.52.40.---
Ще раз перечитав коментарі.
Мене надзвичайно непокоять лінощі дописувачів.
Неодноразово, що на форумі сайту Тимошенко (вічна йому пам'ять), що на fsbu (також) просив:
Не вірте мені. Не вірте владі. Не вірте опозиції. Думайте своєю головою. Саме для цього вона вам дана.
Невже важко спочатку подивитись Закон про національну поліцію України, уважно прочитати:
Стаття 46. Застосування вогнепальної зброї, а вже тоді коментувати?
Запевняю вас усих, прочитавши уважно відпаде тьма дурних запитань.
Яна Петруніна _ 22.02.2016 10:10
IP: 195.12.57.---
Oleksander Matvienko:
Тобто як би застрелив водія, то вчинив правильно, а якщо застрелив пасажира, то ні? В звязку з тим, що авто почало рухатись назад, то і місце куди цілився поліцейський почало переміщуватись, а тому з лінії вогню водій вийшов, а пасажир – потрапив і куля випадково потрапила в нього.
Вы считаете, что полиция, вынуждая нарушителя увеличивать скорость, если он убегает, способствует безопасности в городе? Вы считате, что стреляя из смертельного оружия на людном проспекте она способствует безопасности? Вы считате, что за административные нарушения должна быть смертная кара? За нарушения водителя закон не предусматривает тюремный срок. Я не нашла подобной статьи. Пассажир вообще невиновен по закону. Убийство, которое оправдывается тем, что " а вдруг бы он кого-то убил" – нелепость. Если наша полиция нацелена заставить водителей садиться трезвыми за руль и не нарушать ПДД, то отстрел водителей не самый лучший способ. Вы не находите?
wictors _ 22.02.2016 10:03
IP: 77.52.40.---
vurobnuk:
Тому на всіх розповсюджується колективна відповідальність.
Намагаюсь не переходити на особистість. Але почитавши таку геніальну норму права, не можу стриматись:
Ви внук Вишинського?
wictors _ 22.02.2016 09:55
IP: 77.52.40.---
Oleksander Matvienko:
Тобто як би застрелив водія, то вчинив правильно, а якщо застрелив пасажира, то ні? В звязку з тим, що авто почало рухатись назад, то і місце куди цілився поліцейський почало переміщуватись, а тому з лінії вогню водій вийшов, а пасажир – потрапив і куля випадково потрапила в нього.
Не так!
Якщо б водій почав рух вперед, намагаючись збити самого Олійника, чи його колегу, тобто почав дії, що загрожували здоров'ю та життю сторонніх осіб, або поліцейських, то використаня зброї було б цілком законним.
Подивіться відео. Олійник зробив постріли, що вбили людину, коли другий поліцейський вже тримає водія за руку. При цьому ще й ледь не поціливши в колегу.
Це ознака ретельного вдбору. найкращих з кращих.
Чи по принципу, якщо немає найкращих, то виберіть кращих з гірших?
Просто запитаня, якщо в столиці така поліція, то що твориться на переферії?
Навіщо було витрачати значні кошти?
Що б отримати ще гіршу перефарбовану міліцію?
wictors _ 22.02.2016 09:48
IP: 77.52.40.---
Ліда Грицик:
Чому такий гвалт,якщо поліцейський порушив протокол хай розберуться. Чому немає такогогвалту до водія, який не підкорився вимозі патруля, ганяв 200км по Києву,
Гвалт через рафіновану брехню, від посадових осіб.
Мовляв відстрелювались у відповідь, покалічений поліцай, наркотики та зброя в машині, вбили законно, мажори та т.і.
Сподіваюсь Ви не школярка першого класу? Ви думаєте, коли пишете 200 км/год?
Погляньте маршрут погоні! Ліньки рахувати точно, та це приблизно 30 км. За заявою поліції ганялись більш, ніж 40 хв.
Увага, спробуйте самостійно рішити складну задачу:
Яка була середня швидкість?
Тому швидше вірю адвокату, що заявляє про незначне перевищення швидкості.
Повірте вночі по Києву неможливо проїхати на заявленій поліцаями швидкості.
Oleksander Matvienko _ 22.02.2016 09:45
IP: 188.231.190.---
Тобто як би застрелив водія, то вчинив правильно, а якщо застрелив пасажира, то ні? В звязку з тим, що авто почало рухатись назад, то і місце куди цілився поліцейський почало переміщуватись, а тому з лінії вогню водій вийшов, а пасажир – потрапив і куля випадково потрапила в нього.
wictors _ 22.02.2016 09:39
IP: 77.52.40.---
vurobnuk:
что чуть не поубивали людей в Киеве на "не своем" БМВ.
Так і поліцаї не лише ледь не повбивали випадкових перехожих, водіїв, своїх колег, а й таки вбили невинну особу.
Спроможен вловити різницю?
Яна Петруніна _ 22.02.2016 07:58
IP: 195.12.57.---
vurobnuk:
Ну что за рассуждения. Когда в нашей стране в 17 лет выдавали права на вождение, чтобы человек был в курсе, как дернуть за ручник? За что вы еще предлагаете убивать украинцев? Вот правда. Убит человек, который по закону не виноват ни в чем. С моральной точки зрения его можно осуждать сколько угодно. Но рассказывать, что полностью невиновный человек виноват в том, что он труп, выгораживая действия полицейского может только тот, кто в целом рад гибели украинцев. То есть просто ненавидит граждан этой страны. Полиция может ошибиться. Так если бы кто-то говорил об ошибке. Нет! Почему-то убеждают в том, что закон – это убийство тех, кто перед ним чист.
vurobnuk _ 22.02.2016 07:18
IP: 92.112.237.---
Peter Blood:
Peter Blood:
vurobnuk:
===
Та ти сам "не гр", якщо з піною у роті захищаєш кієвскіх поліцаїв-ковбоїв, які реально мають і БУДУТЬ!!! засуджені за вбивство пасажира авто!
"Пасажир" не був а ні заручником, а ні вантажем в машині. Знав куди, як й з ким їде. Тому на всіх розповсюджується колективна відповідальність.
У цього "пасажира" важіль "ручника" був під лівою рукою Значить злочину – не покорі законним вимогав поліції, він міг вповні.
Все. Мир його праху. А цього ваділу-...уїлу – до буцегарні.
За дані дії копа не можна притягувати до відповідальності.!!!!
vurobnuk _ 22.02.2016 07:12
IP: 92.112.237.---
Peter Blood:
Peter Blood:
vurobnuk:
Perseus:
А кого "казнілі"?
Укурків обдолбаних?
===
Ти часом не про к у р в о р для "гарматного м"яса" Мутійос?
Що маєш бажання вислужитись перед всякого роду "толстошеєвими"?
vurobnuk _ 22.02.2016 07:07
IP: 92.112.237.---
Pavel Lck:
"Что-то пИсать" – это твои комментарии.
Укурук – ты если оправдываешь этих недоделков что чуть не поубивали людей в Киеве на "не своем" БМВ.
Pavel Lck _ 22.02.2016 03:33
IP: 46.219.244.---
Блин, уважаемая пресс-служба МВД. Обращаюсь к Вам с сердечной просьбой.
Если набираете на работу троллей – то не берите пожалуйста НАСТОЛЬКО тупых мальчиков и девочек.
Лучше объедините два-три оклада и возьмите нормального творчески и умственно развитого тролля – ну чтобы с ним хоть подискутировать было интересно.

Ну честно, ну вот кого вы понабирали? антивірус? lohik? Это же просто какой-то ужас. Ни одной оригинальной мысли, одно лишь безмозглое повторение прочитанных в методичке фраз, причем зачастую – не согласующихся с контекстом дискуссии... Ну так же нельзя, товарищи!.

Как минимум – прошу дать выговор и лишить премии сотрудников, которые используют учетные записи "антивірус" и "lohik".
Pavel Lck _ 22.02.2016 03:27
IP: 46.219.244.---
антивірус:
А ти що, там був?
А, Лошик и ты – это одно и то же лицо:-)))))
Слезь с бронепоезда, дебил. Видео есть "с пуговицы". Там все ясно и понятно. Один ты чушь несешь одну и ту же. Ни одной оригинальной мысли за три дня, только "а ты", "а сам" – как обиженный лошок в школе.
антивірус _ 22.02.2016 01:15
IP: 37.54.133.---
Pavel Lck:
lohik:
А хіба МВС України – це злочинна організація? А всі її колишні співробітники – злочинці?
А зачем реформу делали тогда?Я не говорю, что "це злочинна організація", я говорю, что Аваков обещал НОВУЮ полицию, свободную от предрассудков и недостатков старой милиции. С НОВЫМИ людьми, которых должны были набирать по КОНКУРСУ В НЕСКОЛЬКО ЭТАПОВ.
На это были ВЫДЕЛЕНЫ ДЕНЬГИ из бюджета. Деньги НАЛОГОПЛАТЕЛЬЩИКОВ.А по факту они поменяли таблички на райотделах и пошили ментам новую форму...Если ты – мазохист и тебе нравится, когда тебя разводят, то иди, маши флажком и целуй всех жуликов в жопу.
А сам чому не пішов на конкурс?...Чи дефективних туди не беруть?...
антивірус _ 22.02.2016 01:04
IP: 37.54.133.---
Pavel Lck:
lohik:
(продовження) З іншої сторони, чи мали в цьому випадку поліцейські право стріляти по колесах?
Лошик или как там тебя.
Хорош звездеть, что он стрелял по колесам.
Он стрелял в упор по салону сдающей назад на скорости 5 км/ч машины. Причем – ПО ПАССАЖИРСКОЙ ЧАСТИ салона.
Сказочник блин.
А ти що, там був?
Pavel Lck _ 22.02.2016 00:19
IP: 46.219.244.---
Ліда Грицик:
Чому такий гвалт,якщо поліцейський порушив протокол хай розберуться. Чому немає такогогвалту до водія, який не підкорився вимозі патруля, ганяв 200км по Києву, бо він злякався,він обдовбаний нічого не думав, розважався. Так жаль хлопчину, але це урок для всіх мажорів
Гвалт потому, что неуравновешенный криворукий мент застрелил ПАССАЖИРА. Причем застрелил способом, опасным для окружающих. Если бы он застрелил водителя – гвалта бы не было. Вот и все.

А насчет "Так жаль хлопчину, але" – скажете после того, как Вас расстреляют сидящую на пассажирском сидении за то, что водитель нарушил ПДД и не остановился по требованию.
Pavel Lck _ 22.02.2016 00:08
IP: 46.219.244.---
Perseus:
(о том, что Вы писали ниже).
Вот этого наше стадо и не понимает.

Путлеру для подавления гражданских прав и превращения своего народа в рабов пришлось взрывать дома и имитировать теракты – пришлось провести огромную работу спецслужб, пока народ наконец не задрожал от страха и не стал раком.

Наше родное украинское стадо, как показала практика, ставится раком гораздо проще и легче – достаточно просто придумать мифических "мажоров на дорогах" – и все уже стоят в коленно-локтевой позе и просят "еще". И даже на митинг пойдут с плакатом "Убивайте нас и дальше, нам это нравится".

И это при том, что статистика ДТП со смертельными исходами примерно одинакова во все времена и 95% тяжелых ДТП вообще не связаны с пьяными.

И при том, что для жлоба "мажор" – это каждый у кого машина лучше чем у него самого. А для жлоба у которого вообще нет машины – "мажор" – это в принципе любой водитель кроме маршруточника.:-)))
Pavel Lck _ 21.02.2016 23:57
IP: 46.219.244.---
vurobnuk:
Perseus:
А кого "казнілі"?
Укурків обдолбаних?
Ты сам укурок обдолбанный.
Изучи обстоятельства инцидента (если конечно мама не погонит учить уроки), а потом будешь что-то писать.
Pavel Lck _ 21.02.2016 23:55
IP: 46.219.244.---
Perseus:
О свободе слова: вот под этой статьёй "У Києві і Львові проводять акцію на підтримку патрульної поліції" невозможно оставить ни одного критического комента о полиции. Только мусороботы одобряющие казнь...
Мусороботов во Львове собралось меньше 10-ти, что признала даже пресс-служба МВД.
В Киеве они включили в кадр толпу людей, пришедших помянуть Героев Небесной Сотни и написали, что это все защитники мента. Хотя защитников мента реально было примерно столько же, как и во Львове.
Я даже допускаю, что пришли сами менты, свободные от дежурства, и одетые "по-гражданке". Ну для массовки еще жен и тещ пару штук взяли с собой.
Pavel Lck _ 21.02.2016 23:52
IP: 46.219.244.---
lohik:
А хіба МВС України – це злочинна організація? А всі її колишні співробітники – злочинці?
А зачем реформу делали тогда?
Я не говорю, что "це злочинна організація", я говорю, что Аваков обещал НОВУЮ полицию, свободную от предрассудков и недостатков старой милиции. С НОВЫМИ людьми, которых должны были набирать по КОНКУРСУ В НЕСКОЛЬКО ЭТАПОВ.
На это были ВЫДЕЛЕНЫ ДЕНЬГИ из бюджета. Деньги НАЛОГОПЛАТЕЛЬЩИКОВ.

А по факту они поменяли таблички на райотделах и пошили ментам новую форму.
Если ты – мазохист и тебе нравится, когда тебя разводят, то иди, маши флажком и целуй всех жуликов в жопу.
Pavel Lck _ 21.02.2016 23:49
IP: 46.219.244.---
lohik:
(продовження) З іншої сторони, чи мали в цьому випадку поліцейські право стріляти по колесах?
Лошик или как там тебя.
Хорош звездеть, что он стрелял по колесам.
Он стрелял в упор по салону сдающей назад на скорости 5 км/ч машины. Причем – ПО ПАССАЖИРСКОЙ ЧАСТИ салона.
Сказочник блин.
Зеленський20 Україна та Європа1086 Корупція1336 Порошенко2 Свобода слова568
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter