Ігор Луценко Народний депутат України, член комітету з питань запобігання і протидії корупції

Патрульний, що застрілив пасажира БМВ – саджав ''Автомайдан''

20 лютого 2016, 10:06

Виявляється, що патрульний поліції Олійник, котрий застрілив 17-річного пасажира злощасного БМВ, був раніше саме тим слідчим Оболонського райвідділку міліції, що сфальсифікував кримінальне провадження, незаконно затримав і відправив до СІЗО активістів Автомайдану, побитих Беркутом у Кріпосному провулку 23 січня 2014 року.

На пропозицію колеги Мустафи Наєма я особисто як депутат збирався брати поліцейського на поруки – оновлення органів правопорядку, як-не-як, є для мене глибоким особистим пріоритетом, і мені зрозуміло, що треба захищати нове від старого. Учора, після судового рішення про арешт поліцейського Олійника, я вирішив ретельніше вивчити справу, щоб розуміти, як треба діяти в апеляційному суді.

Коли поглянув на період роботи підозрюваного Олійника С.В. до того, як той потрапив у патрульні, то помітив там досвід роботи слідчим. Перше запитання, яке постало – чи був він причетний до терору проти Майдану. Я звернувся до своїх колег по "Автомайдану", котрі системно працюють з цим питання. І вони підтвердили – дійсно, слідчий Оболонського РУВС Олійник С.В. допитував мінімум одного затриманого Беркутом автомайданівця Дениса Сергієнка, сфабрикував проти нього справу за статтею 296, частина 3 (хуліганство, опір представникам влади), і на підставі тих фальсифікацій вніс до суду клопотання про тримання Дениса Сергієнка під вартою протягом 2 місяців. Це клопотання, звісно, ручний суддя суддя Оболонського райсуду міста Києва Оробець Ю.П задовольнив.

Отак Автомайданівця Сергієнка "закривали" на 2 місяці. Звісно, Денис пізнав у "копі" свого старого знайомого, він писав про це Геращенку та Авакову у соцмережах, але без реакції.Нагадаю, у ніч на 23-тє січня 2014 року Беркут заманив у пастку Автомайдан на Кріпосному провулку, потрощив їх машини, самих активістів сильно побив, а потім порозвозив по відділеннях київської міліції, де їх оформили як "хуліганів", і кинули надовго за грати. Серед постраждалих були мої давні друзі.

Важко було допустити, що співучасники злочинів проти майдану пройдуть усі сита відбору і потраплять у широко розрекламовану нову патрульну поліцію. Кого-кого, а нових патрульних у Києві збиралися зробити обличчям усіх майбутніх змін.

На жаль, висновок з цієї історії виходить далеко за межі особистостей тих, хто стріляв у БМВ.

Ми, разом з активістами неодноразово ставили питання перед керівництвом МВС про необхідність чистки. Якби слідчого Олійника вчасно хоча б звільнили за свої злочини проти Майдану, 17-річний пасажир був би живий.

У понеділок я неодмінно направлю своє депутатське звернення до Хатії Деканоїдзе, де вчерговий раз поставлю ті питання, котрі як депутат у зверненнях та виступах порушував мільйон разів.

Що це за поліцейська реформа, коли слідаки, котрі організовували терор проти майдану, потрапили у нову поліцію? Яким чином було організовано професійний відбір? Як так сталося, що цього Олійника пропустили психологи та кадровики? Скільки ще ментів-злочинців пролізло у нові органи?Я також окремо напишу зверення на Еку Згуладзе, котра у ці дні прилетіла у Київ з Парижу, де мешкає постійно, будучи – вдумайтеся! – першим заступником міністра внутрішніх справ. Я у неї хочу спитати, куди і як було потрачено десятки мільйонів доларів американських грантів на реформування міліції, чому криві злочинності зараз стрімко зростають, у країні хазяйнують банди грабіжників (приміром, кількість угонів на місяць зросла у десятки разів)?Невже Ека Згуладзе прилітає з Парижу в Україну лише для того, щоб організовувати мітинги на захист ментів, котрі чинили злочини проти майданівців?

powered by lun.ua
Коментарі — 506
Pavel Lck _ 21.02.2016 10:06
IP: 46.219.244.---
Узкоглазый Монголоид:
Pavel Lck:
Водитель вообще ничего не получит.
Конечно не получит. Там штраф или максимум временное лишение прав – по КУпАП – за нетрезвое вождение и неостановку по требованию.

Скоро снова будет кататься и сбивать пачками пешеходов на остановках (АААААА!). А все из-за неуравновешенного криворукого мента, не знающего элементарных правил обращения с оружием к тому же.
Pavel Lck _ 21.02.2016 10:03
IP: 46.219.244.---
kren:
Pavel Lck:...А у нормальных людей ответственность – индивидуальна...

Для початку навчіться розрізняти принципи від аспектів.А потім я Вам розкажу у чому полягає
різниця між відповідальністю людини і участю/долею- ублюддка.
Есть ответственность за СВОИ действия, НАРУШАЮЩИЕ Закон. И точка.
А "ублюдки"-"неублюдки" – это субъективные оценки. К примеру, у Вас есть машина "Шевроле Авео", так для деда на "Запорожце" Вы – мажор. Как-то так.
Или вот кто-то убежденный трезвенник и для него каждый, кто выпил 100 грамм – "пьяный ублюдок". А кто-то привык пить бутылку водки за вечер и для него "пьяный ублюдок" – тот, кто пьет больше литра.

А "рассказать" мне Вы можете на примере студента Игоря Индило, которого забили насмерть менты (сослуживцы "стрелка" Олейника, кстати).
Индило был пьяный, Индило хулиганил в общежитии – он ублюдок или нет?
Менты его правильно забили насмерть или нет?
wictors _ 21.02.2016 09:08
IP: 77.52.98.---
Docent Moriarty:
луценко, при чем тут одно к другому? законно или не законно применил он оружие? вот в чем суть. будешь сводить личные счеты в другом суде.
Пане Docent Moriarty. Вас позбавили звання професор. Співчуваю.
Мо' й справедливо.
Бо питання не в особистих рахунках, а в тому як на практиці здійснювали відбір до нової поліції.
Адже ст.3 п.2, п.п.11 Закону "Про очищення влади" однозначно вказує, що пана Олійника не повинні були брати до поліції.
І пан Луценко як депутат та законослухняний громадянин, привернув увагу суспільства до порушення Закону.
І суспільство звернуло на це увагу. Це очевидно хоча б по кількості коментарів.
wictors _ 21.02.2016 08:52
IP: 77.52.98.---
-Vesna-:
Хавтит разводить демагогию в стиле "зачем было делать реформы, если там работают теже менты"
.
Що Ви маєте на увазі, використовуючи термін демагогія?
Та й пересмикувати, на мій погляд, не варт.
Все ж таки не зовсім з дітьми спілкуєтесь.
Чи Ви погано знаєте українську? Тоді дам переклад:
Вопрос не в том, что там работают те же менты, а:
Сермяжная правда жизни показывает, что стиль работы новых полицейских практически не отличается от стиля работы старой, доброй милиции.
Поэтому вопрос звучит так:
Это т.н. реформа?
P.S. Вашу пылкую сентенцию: "Старые менты – это люди с психотклонениями по определению". Вы б Москалю сообщили.
То то он порадуется!
Docent Moriarty _ 21.02.2016 08:47
IP: 109.86.150.---
луценко, при чем тут одно к другому? законно или не законно применил он оружие? вот в чем суть. будешь сводить личные счеты в другом суде.
wictors _ 21.02.2016 08:39
IP: 77.52.98.---
mihaylenco:
Ахто були ті ще троє "дітей", котрі сиділи в скаженому бмв? Не знає ніхто.
Я ж слізно просив Вас не брехати!
Невже так важко дослухатись до поради людини похилого віку?
Не вмієте використовувати Інет, спитайте мене.
На Ваш стогін про адвокатів Путіна надав Вам призвіща водія та йогоадвоката. Не можете знайти номера телефонів адвоката?
Попрохайте мене, я надам.
Коротко по суті.
Життя показує, що нова поліція все більш наглядно демонструє, що в результаті в нову форму одягли старий зміст. Це свідчить про те, що реформатори взагалі не знайомі з такою наукою, як філософія.
Не розумію здивування пана Pavel Lck _.
Невже й насправді не знаєте навіщо витратили таку силу силенну коштів?
-Vesna- _ 21.02.2016 08:17
IP: 93.72.133.---
Хавтит разводить демагогию в стиле "зачем было делать реформы, если там работают теже менты"

В патрульной службе изменилось ВСЕ.
Парадигма, принципы, логика работы гаишников и низовых оперов, метолодогия, мотивация, критерии эффективности.

Кадры – это всего лишь кадры. Человеческий фактор.
Психологическую экспертизу при отборе ужесточить и делов.
Старые менты – это люди с психотклонениями по определению. Они в красной зоне.
Узкоглазый Монголоид _ 21.02.2016 04:29
IP: 93.127.20.---
Вже пройшло два тижні, а водію ніяка підозра не оголошена.
Узкоглазый Монголоид _ 21.02.2016 04:26
IP: 93.127.20.---
Уявлєте скільки таких олійників в "оновленній" ментовскій.? Активісти, акція – " розшукай олійника!" Ось і тоді вилізе наверх,вся аваковска,і гостролерок, реформа
Узкоглазый Монголоид _ 21.02.2016 04:25
IP: 93.127.20.---
Олійник сяде мінімум на 7 років. Хоча тепер я думаю, що отримає всі 10. І якщо ще якийсь поліцай захоче повторити його подвиг – він також сяде
Узкоглазый Монголоид _ 21.02.2016 04:19
IP: 93.127.20.---
за два тижні водію так і не висунуто підозру в скоєні злочину – тому, що нема чого висувати. Бо керування транспортним засобом у стані сп'яніння чи невиконання законних вимог працівника правоохоронного органу – це адміністративне правопорушення, за яке можна, хіба, оштрафувати
Узкоглазый Монголоид _ 21.02.2016 04:15
IP: 93.127.20.---
А ничо, шо палицейский сам рассекал синелобый за рулём, но распетлял по суду? Ах, простите, он был без пассажира, которого следовало пристрелить, за то, что водитель бухой.
Узкоглазый Монголоид _ 21.02.2016 04:11
IP: 93.127.20.---
Коли поліція захищає громадян – вона громадян вбиває.
Узкоглазый Монголоид _ 21.02.2016 04:05
IP: 93.127.20.---
Мені більше цікаво, як тепер будуть крутитись топові блогери мінстеця з підрозділу "врать-врать-врать" (с) Бірюков

Варіанти два – або проголосять про "клятих зрадофілів", які замість тихенько замовчати цей факт розголосили його, чим "зіграли на руку Путіну", або заявлять, що Олійника їм підсунув Путін, щоб "дискредитувати головну реформу нової влади".
Узкоглазый Монголоид _ 21.02.2016 03:55
IP: 93.127.20.---
Відповідати за все це у першу чергу повинні особи, які розікрали 20 мільйонів грантів, за які пошили гарненькі лапсердачки,вдягнули у них безробітніх айтішників, домогосподарок, продавців з лотка та колишніх міліціянтів, видали їм по пістолю і вигнали цю юрбу на вулиці,попутньо навіюючи "піліціянтам" впевненість у безкарності... (с)
Узкоглазый Монголоид _ 21.02.2016 03:46
IP: 93.127.20.---
Правова кваліфікація дій Олійника 7 лютого ні в кого сумнівів не викликає. Умисне вбиство, скоєне способом, небезпечним для життя багатьох осіб
Піздора оголошена по ч.1 ст.115, п.5 ч.2 ст.115 і ч.3 ст.365 КК України
Узкоглазый Монголоид _ 21.02.2016 03:28
IP: 93.127.20.---
Yaroslava Yaroslava:
Доярка ьезмозглая, причём здесь Луценко?
Информацию ему дал Бойко для публикации.
Узкоглазый Монголоид _ 21.02.2016 03:25
IP: 93.127.20.---
Pavel Lck:
Водитель вообще ничего не получит.
Yaroslava Yaroslava _ 21.02.2016 03:07
IP: 176.36.50.---
Луценко вообще то мутный тип. Когда его с Вербицким выкрали во время Майдана, Вербицкий, прекрасный человек погиб, а это чмо, каким-то хитрым способом осталось жить. И почему-то никто из власти нынешней даже царапины не получил во время этой бойни. Эти уроды все знали, что будут стрелять, убивать, и все поховались. Твари конченные.
kren _ 21.02.2016 02:29
IP: 188.0.104.---
Pavel Lck:...А у нормальных людей ответственность – индивидуальна...

Для початку навчіться розрізняти принципи від аспектів.А потім я Вам розкажу у чому полягає
різниця між відповідальністю людини і участю/долею- ублюддка.
Игорь Игорев _ 21.02.2016 01:54
IP: 89.252.43.---
А Луценко не хоче розповісти нарешті, хто і за яких обставин його викрадав разом з Булатовим? Чи тільки нібито викрадав? Бо питання "Навіщо?!!" просто риторичне...
rsylhfn _ 21.02.2016 01:48
IP: 178.93.47.---
Аваков – на вихід.
Pavel Lck _ 21.02.2016 01:27
IP: 46.219.240.---
Вот почитайте кому интересно про реальных мажоров:
vlasti (точка) net (слэш) news (слэш) 124106
Выдержки:
Народный депутат Партии регионов Николай Лисин погиб в ДТП в ночь на воскресенье на окружной дороге Киева.
автомобиль Lamborghini под управлением депутата врезался в рекламный щит в ночь на 17 апреля.
по одной из версий, народного депутата могли погубить именно ночные гонки: якобы на светофоре к его авто подъехала спортивная машина, и молодые люди предложили посоревноваться, кто круче...

Вот это реальный мажор – на Lamborghini, а не малолетние идиоты на старой "бэхе", цена которой – 12 тыс. долларов.
Pavel Lck _ 21.02.2016 01:20
IP: 46.219.240.---
kren:
И почитай что я писал насчет старой "бэхи" пятнадцатилетней давности, а то повторяешь слово "мажор" как попка, а настоящего "мажора" (как и машин на которых они гоняют) как будто никогда не видел.
Pavel Lck _ 21.02.2016 01:18
IP: 46.219.240.---
kren:
Вот еще один... адепт Сталина, Гитлера и Ивана Грозного. Виват, коллективная ответственность. Только тебе с такими рассуждениями не в ЕС, а в Магадан, к родимой вате.
Это у них там – коллективная ответственность.
А у нормальных людей ответственность – индивидуальна. И если бы застрелили водителя, я бы ни слова не сказал – это его (водителя) личные проблемы. (хотя проблема ментов в полиции все равно никуда бы не делась).
Но застрелили пассажира. А водитель получит год лишения прав, отдохнет, починит свое ведро и будет ездить дальше. А может и раньше будет ездить, без прав – от же такой же примороженный, как и стреляющий мент, чо ему.
Зеленський20 Україна та Європа1086 Корупція1336 Порошенко2 Свобода слова568
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter