Ігор Луценко Народний депутат України, член комітету з питань запобігання і протидії корупції

Патрульний, що застрілив пасажира БМВ – саджав ''Автомайдан''

20 лютого 2016, 10:06

Виявляється, що патрульний поліції Олійник, котрий застрілив 17-річного пасажира злощасного БМВ, був раніше саме тим слідчим Оболонського райвідділку міліції, що сфальсифікував кримінальне провадження, незаконно затримав і відправив до СІЗО активістів Автомайдану, побитих Беркутом у Кріпосному провулку 23 січня 2014 року.

На пропозицію колеги Мустафи Наєма я особисто як депутат збирався брати поліцейського на поруки – оновлення органів правопорядку, як-не-як, є для мене глибоким особистим пріоритетом, і мені зрозуміло, що треба захищати нове від старого. Учора, після судового рішення про арешт поліцейського Олійника, я вирішив ретельніше вивчити справу, щоб розуміти, як треба діяти в апеляційному суді.

Коли поглянув на період роботи підозрюваного Олійника С.В. до того, як той потрапив у патрульні, то помітив там досвід роботи слідчим. Перше запитання, яке постало – чи був він причетний до терору проти Майдану. Я звернувся до своїх колег по "Автомайдану", котрі системно працюють з цим питання. І вони підтвердили – дійсно, слідчий Оболонського РУВС Олійник С.В. допитував мінімум одного затриманого Беркутом автомайданівця Дениса Сергієнка, сфабрикував проти нього справу за статтею 296, частина 3 (хуліганство, опір представникам влади), і на підставі тих фальсифікацій вніс до суду клопотання про тримання Дениса Сергієнка під вартою протягом 2 місяців. Це клопотання, звісно, ручний суддя суддя Оболонського райсуду міста Києва Оробець Ю.П задовольнив.

Отак Автомайданівця Сергієнка "закривали" на 2 місяці. Звісно, Денис пізнав у "копі" свого старого знайомого, він писав про це Геращенку та Авакову у соцмережах, але без реакції.Нагадаю, у ніч на 23-тє січня 2014 року Беркут заманив у пастку Автомайдан на Кріпосному провулку, потрощив їх машини, самих активістів сильно побив, а потім порозвозив по відділеннях київської міліції, де їх оформили як "хуліганів", і кинули надовго за грати. Серед постраждалих були мої давні друзі.

Важко було допустити, що співучасники злочинів проти майдану пройдуть усі сита відбору і потраплять у широко розрекламовану нову патрульну поліцію. Кого-кого, а нових патрульних у Києві збиралися зробити обличчям усіх майбутніх змін.

На жаль, висновок з цієї історії виходить далеко за межі особистостей тих, хто стріляв у БМВ.

Ми, разом з активістами неодноразово ставили питання перед керівництвом МВС про необхідність чистки. Якби слідчого Олійника вчасно хоча б звільнили за свої злочини проти Майдану, 17-річний пасажир був би живий.

У понеділок я неодмінно направлю своє депутатське звернення до Хатії Деканоїдзе, де вчерговий раз поставлю ті питання, котрі як депутат у зверненнях та виступах порушував мільйон разів.

Що це за поліцейська реформа, коли слідаки, котрі організовували терор проти майдану, потрапили у нову поліцію? Яким чином було організовано професійний відбір? Як так сталося, що цього Олійника пропустили психологи та кадровики? Скільки ще ментів-злочинців пролізло у нові органи?Я також окремо напишу зверення на Еку Згуладзе, котра у ці дні прилетіла у Київ з Парижу, де мешкає постійно, будучи – вдумайтеся! – першим заступником міністра внутрішніх справ. Я у неї хочу спитати, куди і як було потрачено десятки мільйонів доларів американських грантів на реформування міліції, чому криві злочинності зараз стрімко зростають, у країні хазяйнують банди грабіжників (приміром, кількість угонів на місяць зросла у десятки разів)?Невже Ека Згуладзе прилітає з Парижу в Україну лише для того, щоб організовувати мітинги на захист ментів, котрі чинили злочини проти майданівців?

powered by lun.ua
Коментарі — 506
Pavel Lck _ 21.02.2016 14:55
IP: 46.219.244.---
lohik:
Це не доведено і явно є вашим припущенням...Бо стріляти почали по машині в час, коли вона рухалась і втікала... І нема фактів, що хтось розстрілював вже стоячу машину...А отвір у склі міг появитись під час стрільби, коли водій авто петляв і втікав...Так що не треба бачити того, що не доведено...
Не тормозите, сударь.
Видео с "пуговицы" уже видела вся страна, только Вы не знаете о его существовании.
Потом, не "отвір у склі" а штук пять отверстий только в лобовом стекле – на стороне пассажирского сидения.
Объясните мне пожалуйста, как можно сделать с полдесятка дырок в ЛОБОВОМ стекле – преследуя машину сзади?
И давайте договоримся, что перед тем, как спорить – изучаем наличные в доступе материалы по этому событию, а потом только спорим.
Veter BezGranyc _ 21.02.2016 14:54
IP: 78.111.190.---
lohik:
А простым людям доказывать и не требуется.
В не фашистском государстве подход иной
-
кому больше дано (полицаям...аВатову...Яйценюху...), с того больше и спрашивается
Pavel Lck _ 21.02.2016 14:52
IP: 46.219.244.---
Peter Blood:
Pavel Lck:
===
Адвокате мусорской! Кієвскіє поліцаї скільки часу ганялися у місті-паразиті Кієвє...скільки екіпажів було тоді задіяно, у скількох районах міста проводилися гонки і ти, гнида-підстилка мєнтовска, будеш ше мені пи...ти, шо раководство поліцайске не мало приймати у координації у цій "гонці-перехопленні"?
Ты чо вообще тупорылый?
Я тут как бы против мента а не "за".
Научись читать, даун.
Veter BezGranyc _ 21.02.2016 14:49
IP: 78.111.185.---
Pavel Lck:
зато видна – защищать "купивших наган" убийц – реакция\
kren _ 21.02.2016 14:40
IP: 188.0.104.---
Pavel Lck:...взрослых дядек... "надо было не садиться в эту машину" – немножко отдают снобизмом и недалекостью...
.
угу, постулат ще початкової школи-щоб мати вірне рішення,треба вірно розуміти умови задачі\
прикладу...але рішення можливе і коли умови розуміються не вірно або зовсім не розуміються,
або ж рішення дається вже готовим без всяких умов...і там і сям,результат-є.
Питання всього лиш-кого він задовольняє?
Власне,вчорашня ще дилема казусів і обставин,де Ви так надхненно змішуєте наслідки з принци
пами,в категоріях відповідальності і участі.
Відповідальність це питання свідомого вибору,а участь\доля-сліпий випадок-чи\або- синдром
стада,об*єднаності за спільною ознакою-свої;-за запахом,зовнішнім видом,подібністю чуйки...
lohik _ 21.02.2016 14:38
IP: 37.54.133.---
Pavel Lck:
(продовження)...Для перехвату і нейтралізації "скажених" авто є технічні засоби (стрічки з штирями "їжаки").
Так що стріляти по колесах авто з пасажирами в салоні було необов*язково.
Проблема в том, что они стреляли не по колесам, а в упор по салону, причем заведомо по пассажирским местам. Они даже двери собственного "Приуса" умудрились прострелить – навылет, через салон БМВ. Странно, что вообще не застрелили никакого случайного прохожего и никого из проезжающих мимо.
Це не доведено і явно є вашим припущенням...Бо стріляти почали по машині в час, коли вона рухалась і втікала... І нема фактів, що хтось розстрілював вже стоячу машину...А отвір у склі міг появитись під час стрільби, коли водій авто петляв і втікав...Так що не треба бачити того, що не доведено...
Pavel Lck _ 21.02.2016 14:20
IP: 46.219.244.---
Peter Blood:
lohik:
loщара, ти всьо знаєш, а скажи-но, хто з вищого кієвского поліцайского начальства керував цією операцією перехоплення? Чи всі солодко спали, бо рядові поліцаї (як і колишні мєнти) ще й досі бояться турбувати крупнозіркових "мусорів"?
Ты, чудо малолетнее, иди уроки учи. А если не малолетнее – то иди в приют для слабоумных и кушай кашку.
Где ты видел, чтобы высшее руководство полиции лично руководило операцией по остановке каждой машины, которая не остановилась по требованию?
Таких машин только в Киеве не останавливается несколько десятков каждый день.
Для операции по остановке – безопасной для окружающих и по возможности для самого нарушителя – требуются только нормально подготовленные патрульные и отработанное взаимодействие подразделений (кто где что перекрывает, ставит машины, расстилает "ежи" и т.д.)
Pavel Lck _ 21.02.2016 14:16
IP: 46.219.244.---
lohik:
(вдогонку) – и третий вопрос, который теперь возникает – СКОЛЬКО таких перекрашенных ментов в Нацполиции?
Pavel Lck _ 21.02.2016 14:15
IP: 46.219.244.---
lohik:
старий переатестований мент (1991 р.н.) чи набраний вже з нової когорти поліцейський.
Это второй вопрос, который (я согласен, – не имеет отношения к стрельбе, но тем не менее) возникает – что делает старый перекрашенный мент в Новой Полиции?

Хотя, не факт, что не имеет отношения – поскольку, несмотря на 25-летний возраст, мент успел поработать в старой системе, где человеческая жизнь ни во что не ставится.
Я думаю, что он "воспринял как должное" – и противогазы с перекрытием кислорода и отбивание почек и дубинки в задницу подследственных и выбитые "явки с повинной" и фабрикацию дел и все, чем занимались менты при старом режиме.
Потому и жизнь человека для него – плюнуть и растереть. Что там жизнь, если нужно премии и повышения зарабатывать!
Pavel Lck _ 21.02.2016 14:10
IP: 46.219.244.---
lohik:
(продовження)...Для перехвату і нейтралізації "скажених" авто є технічні засоби (стрічки з штирями "їжаки").
Так що стріляти по колесах авто з пасажирами в салоні було необов*язково.
Проблема в том, что они стреляли не по колесам, а в упор по салону, причем заведомо по пассажирским местам. Они даже двери собственного "Приуса" умудрились прострелить – навылет, через салон БМВ. Странно, что вообще не застрелили никакого случайного прохожего и никого из проезжающих мимо.
Pavel Lck _ 21.02.2016 13:57
IP: 46.219.244.---
kren:
...в потребі *подрочитти* своє самолюбство,
...
В провадженні є напр. такий термін як,обставини справи,
...
в піаркомпаніях ЗМІ, постах,коментах,публічних акціях...розкручується соціальний
тренд для вживлення потрібного образу в масову свідомість-мурановскіх бубушок-...
1. "Подрочити своє самолюбство" – это Вы про Ваш текст и про Ваш менторский тон?
2. Такой термин, как "обставини справи", говорит нам также о том, что убит НЕСОВЕРШЕННОЛЕТНИЙ подросток, которому, согласно Закону, не доверяется даже проводить коммерческие операции и операции с недвижимостью самостоятельно – в силу возраста. А потому менторские рассказы взрослых дядек с высоты личного опыта, мол "надо было не садиться в эту машину" – немножко отдают снобизмом и недалекостью.
3. О да, социальный тренд раскручивается... ментовской пресс-службой. И "мурановские бабушки" уже дружно побежали на митинг в защиту мента и псевдореформаторов.
wictors _ 21.02.2016 13:53
IP: 77.52.53.---
lohik:

Але є питання – чи вмотивованими були дії поліцейських
То запитайте в пана Матіоса. Адже він надав в суд зібрані докази і вони були дуже переконливі, якщо суддя, не дивлячись на тиск, що чинився, прийняла відповідне рішення.
Pavel Lck _ 21.02.2016 13:50
IP: 46.219.244.---
-Vesna-:
Психотклонения должны выявить психологические тесты.
Их надо ужесточить – о чем и речь.
Патрульные проходят психологические тесты – но они слишком лояльные.

По поводу европейских образцов... пилот немецкой авиакомпании (сознательно направивший свой самолет на гору) имел кредитную историю суицидальника и сумел пройти психотесты...

Авиакомпанию разгонять или работать над тестами?

PS отвечать совсем не обязательно
Дурацкий пример и не по теме.
Если бы немецкая авиакомпания объявила, что "Поскольку у нас все пилоты умеют летать только на винтовых бипланах 1914 года выпуска, и у них это уже "в крови" – то мы создаем Новую Авиакомпанию, набираем людей по конкурсу и учим их летать на "Боингах" – то поверьте, они (немцы) бы так и сделали.

А наши жулики, объявив, что "старая милиция погрязла в коррупции, и это у них "в крови", а потому мы создадим "с нуля" Новую Полицию с конкурсным набором" – тупо поменяли старым ментам фуражки.
lohik _ 21.02.2016 13:26
IP: 37.54.133.---
(продовження)...Для перехвату і нейтралізації "скажених" авто є технічні засоби (стрічки з штирями "їжаки").
Так що стріляти по колесах авто з пасажирами в салоні було необов*язково.
lohik _ 21.02.2016 13:09
IP: 37.54.133.---
Досить товкти воду в ступі по-новому кругу.
Бо не важливо, хто стріляв та випадково сліпою кулею вбив пасажира при нейтралізації "скаженої" машини – старий переатестований мент (1991 р.н.) чи набраний вже з нової когорти поліцейський.
Але є питання – чи вмотивованими були дії поліцейських (чи вони мали право) у погоні застосовувати зброю та стріляти для затримки авто, що на шаленій швидкості гасало по Києву, з п*яним водієм за кермом?
kren _ 21.02.2016 12:56
IP: 37.53.202.---
wictors:
kren:
.в потребі *подрочитти* своє самолюбство,фокус змішування казусів і аргументів,найкра
ще діє на аудиторію ваших-мурановскіх бабушок,
.
Парадигма розвитку суспільства це тренд суспільної свідомості.
Як стверджував Віктор Андрійович, розставляючи акцепти, то проліфікація суспільної свідомості визначає концепцію та вектор розвитку суспільства. Іншими словами вектор розвитку суспільства це градієнт від функції суспільної свідомості.
В нашому випадку градієнт обчислили явно неправильно!

Внушает?
Аудиторія і суспільство,як с атмосфера і свідомість-речі не співстані,добродію.
Як вектори і градієнти,з зусиллями і важелями.
wictors _ 21.02.2016 12:45
IP: 77.52.53.---
kren:
.в потребі *подрочитти* своє самолюбство,фокус змішування казусів і аргументів,найкра
ще діє на аудиторію ваших-мурановскіх бабушок,
.
Парадигма розвитку суспільства це тренд суспільної свідомості.
Як стверджував Віктор Андрійович, розставляючи акцепти, то проліфікація суспільної свідомості визначає концепцію та вектор розвитку суспільства. Іншими словами вектор розвитку суспільства це градієнт від функції суспільної свідомості.
В нашому випадку градієнт обчислили явно неправильно!

Внушает?
wictors _ 21.02.2016 12:28
IP: 77.52.53.---
-Vesna-:

По поводу европейских образцов... пилот немецкой авиакомпании

Прекрасно розумію підгрунтя Вашої відповіді, мовляв сталася прикра випадковість.
Не стану філософствувати про винятки, що підтверджуютьправило та т.і.
В цій криваій історії для мене загадкою лишаеться одне, як могла віруюча людини холоднокровно вбити іншу, незважаючи на Божі заповіді?
Не вбий!
Більш того не сумніваючись стверджувачи, якщо час повернути назад, то однаково стріляв би.
Нехай стають на захист Аваков чи Згуладзе. Вони також відповідальні в цьому випадку.
Але чому так реагують наші рідні народні обранці?
Бо безневино вбитий також народ. Хоча й молодий. Але старим йому вже не бути.
Сподіваюсь поліцая посадять Ростислав пів року буде без прав.
А Мишка вже не поверне ніхто.

P.S. Не знайомий будь з ким з учасників трагедії. Вся інформація наявна в інеті. Потрібно лише вміти шукати.
kren _ 21.02.2016 12:23
IP: 188.0.104.---
Pavel Lck:...А "рассказать" мне Вы можете на примере студента Игоря Индило...

...в потребі *подрочитти* своє самолюбство,фокус змішування казусів і аргументів,найкра
ще діє на аудиторію ваших-мурановскіх бабушок, (це там без різниці-сифілітик і філателіст
бо -сіравномущіна)...
В провадженні є напр. такий термін як,обставини справи, -умови в яких,за яких зсталася подія.
Що зважується,не в судах тільки,а і в повсякденному житті,коли є зібні розрізняти аргументи і казуси,всякий розгляд,завжди починається з вияснення обставин за яких...
Тож,мальчік,в піаркомпаніях ЗМІ, постах,коментах,публічних акціях...розкручується соціальний
тренд для вживлення потрібного образу в масову свідомість-мурановскіх бубушок-...
А-відповідальність і участь\доля-катигоріюються в ситуаціях і обставинах.
-Vesna- _ 21.02.2016 11:47
IP: 93.72.133.---
Pavel Lck:
-Vesna-:
(в дополнение)
Далее Вы пишете "Старые менты – это люди с психотклонениями по определению" – тогда объясните почему им перевесили погоны и переименовали их в "полицию"?
Зачем создавать полицию из людей с психотклонениями по определению?

Психотклонения должны выявить психологические тесты.
Их надо ужесточить – о чем и речь.
Патрульные проходят психологические тесты – но они слишком лояльные.

По поводу европейских образцов... пилот немецкой авиакомпании (сознательно направивший свой самолет на гору) имел кредитную историю суицидальника и сумел пройти психотесты...

Авиакомпанию разгонять или работать над тестами?

PS отвечать совсем не обязательно
Pavel Lck _ 21.02.2016 10:45
IP: 46.219.244.---
Docent Moriarty:
законно или не законно применил он оружие? вот в чем суть.
"Законно или незаконно применил" – это манипуляция. Потому, что применИл-то он его законно. А вот применЯл – непрофессионально, с превышением служебных полномочий и опасным для жизни граждан способом, в результате чего застрелил невиновного человека.
Умышленно он это сделал или по неосторожности – это, конечно же, компетенция суда.

Если Вам еще непонятно, то он в этой ситуации имел право применить оружие для стрельбы по колесам автомобиля. Но он расстреливал салон автомобиля, причем – заведомо пассажирские места. Заведомо зная, что там находятся пассажиры.

Второй момент (его личность) – тоже важен. В том плане, что нам обещали Новую полицию, отобранную по конкурсу в три этапа. Нам НЕ обещали перекраску старых ментов и перевешивание табличек, что они и сделали на самом деле.
Pavel Lck _ 21.02.2016 10:39
IP: 46.219.244.---
wictors:
Не розумію здивування пана Pavel Lck _.
Невже й насправді не знаєте навіщо витратили таку силу силенну коштів?
Я-то розумію. Але хотів би, щоб і наші "пролетарі розумової праці" це зрозуміли.
А то вони ще хочуть на мітинг іти, захищати "реформаторів".
Хоча нехай ідуть, в мене таке передчуття, що сьогодні всі захисники "уряду реформаторів" мають великий шанс отримати "звєзду" на лоба від вдячних співгромадян
Pavel Lck _ 21.02.2016 10:19
IP: 46.219.244.---
-Vesna-:
(в дополнение)
Далее Вы пишете "Старые менты – это люди с психотклонениями по определению" – тогда объясните почему им перевесили погоны и переименовали их в "полицию"?
Зачем создавать полицию из людей с психотклонениями по определению?

И какая там психологическая экспертиза, если даже по своим коммуникативным способностям ("кароче вася понял да") стрелявший мент изначально никак не стыкуется с образом полицая европейского образца?
Pavel Lck _ 21.02.2016 10:16
IP: 46.219.244.---
-Vesna-:
В патрульной службе изменилось ВСЕ.
Парадигма, принципы, логика работы гаишников и низовых оперов, метолодогия, мотивация, критерии эффективности.

Кадры – это всего лишь кадры. Человеческий фактор.
Психологическую экспертизу при отборе ужесточить и делов.
Старые менты – это люди с психотклонениями по определению. Они в красной зоне.
По-первых "парадигма, принципы" и все прочее – при старых кадрах – псу под хвост. То что каждому менту в пуговицу вставили камеру чтобы не мог брать бабло, а взамен повысили зарплату – это не парадигма и не принципы и не методология. Это – установка камер и повышение зарплаты.

Логику работы мы тоже увидели во всей красе – расстрелять пассажирские места и при этом вести высокоинтеллектуальные разговоры в стиле "кароче вася понял да". Это опять-таки – кадры, которые и определяют логику работы.
Pavel Lck _ 21.02.2016 10:08
IP: 46.219.244.---
Узкоглазый Монголоид:
Уявлєте скільки таких олійників в "оновленній" ментовскій.? Активісти, акція – " розшукай олійника!" Ось і тоді вилізе наверх,вся аваковска,і гостролерок, реформа
Думаю, что вся "новая полиция" – это как минимум на 90% – перекрашенные менты. Из нового там только фуражки и "приусы".
Зеленський20 Україна та Європа1086 Корупція1336 Порошенко2 Свобода слова568
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter