Роман Маселко

Пане Президенте, досить вводити суспільство в оману щодо результатів конкурсу у Верховний Суд!

14 листопада 2017, 18:38

Публікую офіційне звернення Громадської ради доброчесності до Президента України від 13.11.17.

Громадська рада доброчесності вимагає припинити у публічних виступах Президента вводити суспільство в оману стосовно того, що на конкурсі до Верховного Суду було максимально враховано позицію громадськості. Рада категорично не погоджується з цим твердженням і вважає, що їх використали для легітимізації потрібного результату в очах суспільства та міжнародної спільноти.

Звернення Громадської ради доброчесності до Президента у зв'язку із призначенням суддів Верховного Суду

Громадська рада доброчесності була створена задля того, щоб голос громадськості нарешті був почутий у процедурах відбору суддів. Це мало стати однією з найважливіших гарантій досягнення головної цілі судової реформи – отримання справедливого суду, до якого буде довіра суспільства.

Реалізовуючи свої функції, Громадська рада неодноразово звертала Вашу увагу, що кожен четвертий з переможців конкурсу не відповідає критеріям доброчесності і професійної етики, про що свідчать конкретні факти, які ми оприлюднили у своїх висновках.

Ми вкрай занепокоєні, що переможцями стали судді, які забороняли мирні зібрання у часи Майдану, грубо порушували основоположні права людини, що зафіксовано Європейським судом з прав людини, вказували недостовірні відомості у декларації доброчесності, не могли пояснити свої статки, які очевидно не співвідносяться з їх доходами, виносили політично вмотивовані рішення, сприяли ухиленню від відповідальності "суддями Майдану" тощо.

Це не лише наша позиція. Родичі Героїв Небесної Сотні також були шоковані таким результатом та звернулись до Вас з відкритим зверненням не допустити, щоб жертви їх рідних були марними, і гарантувати виконання Конституції та вимог Майдану.

Такий результат явно не відповідає меті реформи та нівелює усі її позитивні здобутки.

Ми були готові зустрітись, аби пояснити позицію громадськості та запропонувати шляхи вдосконалення процедури. Як наслідок, це дозволило б отримати результат, якого вимагало суспільство. Ми також закликали Вас не видавати Указ про призначення суддів, поки не завершиться процес оскарження результату конкурсу, який зараз триває у Верховному Суді України.

Але, на жаль, усі наші звернення проігнорували.

Натомість Ви підписали Указ про призначення 113 переможців конкурсу до Верховного Суду, а 11 листопада у приміщенні Верховного Суду України взяли участь в урочистому складанні присяги суддями нового Верховного Суду. Утаємниченість від громадськості підготовки церемонії свідчить, що організатори боялись реакції громадськості на цей захід, а, отже, усвідомлюють низьку довіру суспільства до результатів конкурсу.

Втім, у своїй промові Ви озвучили, що процес відбору відбувався "з максимально можливим врахуванням позиції долученої до відбору громадськості". Також Ви вкотре згадали про важливість "ціни, яку заплатила Україна за незалежний та справедливий суд". І це Ви озвучили після того, як поставили свій підпис під Указом про призначення до нового Верховного Суду суддю, який забороняв Майдан, чи суддю, щодо дій якого Національне антикорупційне бюро України зареєструвало кримінальне провадження, а Національне агентство із запобігання корупції знайшло підстави для проведення повної перевірки декларації.

Ми категорично не погоджуємося з твердженням про те, що позиція громадськості була "максимально врахована". Більше того, суспільству досі обґрунтовано не пояснили, чому висновки про невідповідність кандидатів критеріям доброчесності були відхилені. Справжні мотиви відхилення висновків у рішеннях Вищої кваліфікаційної комісії суддів України приховані, а ті, що оприлюднені, не просто не переконливі, а викликають обурення.

У нас виникає стійке враження, що нас використали для легітимізації потрібного результату в очах суспільства.

Тому вважаємо результат конкурсу до Верховного Суду несправедливим та неспівмірним очікуванням суспільства щодо очищення та оновлення суддівського корпусу.

Звертаємо увагу, що за такого старту реформи та вже встановлених Вищою кваліфікаційною комісією суддів України та Вищою радою правосуддя "стандартів доброчесності" подальше кваліфікаційне оцінювання діючих суддів беззмістовне. Адже для звільнення судді у зв'язку з невідповідністю критерію доброчесності знадобиться вирок суду.

Враховуючи наведене, вимагаємо припинити у своїх публічних виступах вводити суспільство в оману, що на конкурсі було максимально враховано позицію громадськості.

Разом з тим, ми продовжуємо боротись за реалізацію ідей судової реформи, а тому готові запропонувати Вам зміни, ініціювавши які можна не допустити таких результатів у майбутньому та отримати шанс на відновлення довіри до суду.

powered by lun.ua
Коментарі — 26
Лара Крофт _ 16.11.2017 06:52
IP: 46.252.217.---
Olena Petrovich:
ви візьміть посиавтe вимоги:так,бачу,розбираєтeсь!мeль і мука.
Ігор Мархевка _ 15.11.2017 15:14
IP: 5.1.31.---
Когда на экране появляется Порошенко я выключаю телевизор и пью валидол. Ведь столько насоздавали комиссий, контрольно-правоохранительных органов что вначале появилась вера в свершение идей Майдана. какое-то великое чувство гордости за правое дело начатое героями Небесной сотни. А теперь один махом все слизали подчистую...
Olena Petrovich _ 15.11.2017 00:25
IP: 91.200.113.---
Лара Крофт:
Olena Petrovych:
поставили нормальні вимоги і вони злякались і виконали!как в сказкe...
Ото нехай спочатку висунуть вимоги, а потім б'ють себе в груди. А то таке враження що в одну гру з шоколадним грають, а громадськість за дурнів тримають. Для чого вони взагалі потрібні- висловлювати стурбованість? Питання риторичне.
Лара Крофт _ 14.11.2017 23:34
IP: 46.252.217.---
Кентія Жовта:
побільшe б лeщeнків,масeлків в нас було.і припиніиь обзивати із грантожeрами!щодня читаєш нe про корупцію від грантожeрів,як ви іх називаєтe,а про корупцію у вищих eшeлонах влади.пeрш,ніж обзивати людeй-розбeріться ху іс ху!
Лара Крофт _ 14.11.2017 23:26
IP: 46.252.217.---
Olena Petrovych:
поставили нормальні вимоги і вони злякались і виконали!как в сказкe...
Yaroslav Balanovskyi _ 14.11.2017 22:30
IP: 178.93.244.---
Мовчання ягнят породжує монстрів.
Микола Миколайович _ 14.11.2017 22:23
IP: 37.229.98.---
а що хтось думав що порох потрібні незалежні суди, звичайне окозамилювання, і лапша людям на вуха, цікаво скільки таке відношення можна терпіти, тотальну корупцію і безкарність вищих чиновників, які мали б працювати в інтересах народу, оскільки народ їх найняв управляти країною на благо людей, а ця сволота розкрадає наші з вами гроші.
Roman Ustenko _ 14.11.2017 22:02
IP: 104.155.29.---
Ох порохоботов набежало...
Orest Jj _ 14.11.2017 22:01
IP: 77.52.115.---
Кентія Жовта:
... Президент України говорить від імені активної громадськості України, ......

угу.Рошен Панамович Липецкий говорит от лица своего соевого кубла, обслуживающей челяди и холопов.
Oleksander Matvienko _ 14.11.2017 21:50
IP: 188.231.190.---
А хто сказав, що ви громадськість? Ви – іноземні агенти. А щодо суддів корупціонерів, то треба настукати в НАБУ – хлопці без справжніх справ скучили. НАБУ каже, що без антикорупційного суду не змісця, бо ті що є продажні. Так чому немає у НАБУ 6 тис. проваджень на суддів, якщо вони продажні?
vlad _ 14.11.2017 21:32
IP: 46.172.153.---
Чомусь український Президент надто часто не чує жителів своєї держави... І це вже стає закономірністю... Так довго продовжуватись не може. Президенте, проснись... В твоїй державі крім олігархів і твого бізнесу є ще й ми...!
Кентія Жовта _ 14.11.2017 20:56
IP: 93.75.4.---
Громадськість і громадська рада доброчесності це не те саме. Президент України говорить від імені активної громадськості України, а ви від імені професійних грантожерів активістів. А вам і всім цим ситнікам, лещенкам, шабуніним віри немає ви надто забрехались. І припиніть говорити про Небесну Сотню, не прикриваєте свої корупційні справи святинями... загрались...
Кентія Жовта _ 14.11.2017 20:48
IP: 93.75.4.---
Пане, Маселко може досить цих пісень про доброчесність, хто вас обирав і хто дав право вішати ярлики всім, хто з вами не згоден. громадські активісти, це ті, хто після роботи займаються громадською діяльністтю, а не професійні грантожери-ФОПи, що мінімізують податки. ВКК викликає. більше довіри, ніж всі ці ситніки, шабуніни, лещенки і решта брехунів, що заполонила ФБ. Пройдіть детектор брехні, а з нового року подайте, як всі Е-декларації, і українці побачать справжнє обличчя професійних активістів. А новому ВСУ даємо рік роботи і по результатам будемо судити, а не по кляузам грантожерів. До речі, нехай новий ВРУ і буде антикорупційним судом...
Максим Чарушниковв _ 14.11.2017 20:37
IP: 178.137.93.---
Громадські антикорупційні структури, журналісти-розслідувачі тощо повинні скласти списки українських корупціонерів (депутатів, міністрів тощо) та передати їх європейським партнерам для арешту їх майна та коштів за кордоном. Заборонити корупціонерам та їх сімьям вїзд в ЄС.

Також заборонити вїзд в ЄС, США треба всім співучасникам та поплічникам корупціонерів:
- депутатам, членам КМУ, членам ЦВК, суддям, представникам ЗМІ, експертам, правоохоронцям, політтехнологам.

Нехай зароблені на крові корупційні гроші витрачають в Україні. Хоч для економіки буде корисно)))

Корупція забирає більше життів ніж війна.
Orest Jj _ 14.11.2017 20:19
IP: 77.52.115.---
Шинкарьов Олександр:
Перестаньте купувати продукцію РОШЕН! Купуйте що завгодно, тільки не РОШЕН! Через місяць Президент РОШЕНУ стане Президентом України! Спробуймо!
в ФИРМЕННЫХ магазинах Рошен БЕСПЛАТНО абсолютно без всяких проблем можете пробовать раз в день ассортимент конфет ДО 17 гривен.
Единственное условие – ничего с оборудования или интерьера не портить.
Будь патриотом – съедай раз в день бесплатно конфеты Рошен ДО 17 грн. (до семнадцати грн.)!
руслан49 _ 14.11.2017 20:05
IP: 46.201.175.---
Гнати цю "громадскість" і грантососів драною мітлою звідки тільки можна. Де вони, там все розвалюється, там одні склоки і бардак. Робили три роки, як вони скажуть, а зараз ці грантососи самі заплуталися в цих органах, що вони настворювали.
Шинкарьов Олександр _ 14.11.2017 19:48
IP: 188.230.43.---
Перестаньте купувати продукцію РОШЕН! Купуйте що завгодно, тільки не РОШЕН! Через місяць Президент РОШЕНУ стане Президентом України! Спробуймо!
Orest Jj _ 14.11.2017 19:47
IP: 77.52.115.---
...Cтрана "Рошен" против Украины
Olena Petrovych _ 14.11.2017 19:42
IP: 91.200.113.---
Лара Крофт:
Olena Petrovich:
а хто з іхніми вимогами рахується?цe потрібно,щоб суспільство вимагало...
А Громадська рада доброчесності це, перепрошую, хто – не представники громадянського суспільства?
От нехай і ставлять нормальні вимоги, а не створюють вигляд роботи.
Sergey Danilyk _ 14.11.2017 19:39
IP: 35.187.76.---
Судді виконують вимоги чинної влади, а як могли судді діяти при перевороті? Напевно країна скоро скотиться до анархії, на кожен випадок будуть діяти трійки: майданівець – поліцейський і виконавець вироку.
Лара Крофт _ 14.11.2017 19:18
IP: 46.252.217.---
Olena Petrovich:
а хто з іхніми вимогами рахується?цe потрібно,щоб суспільство вимагало...
Vojage DP _ 14.11.2017 19:15
IP: 188.163.104.---
выкорысталы без презервативу ага
Olena Petrovich _ 14.11.2017 19:08
IP: 91.200.113.---
Треба як мінімум вимагати відмінити указ, а не пищати – я не я і хата не моя.
Александр Комарницкий _ 14.11.2017 19:00
IP: 188.163.8.---
На десять імпічментів вже напрацювало.
Erik Eriksson _ 14.11.2017 18:55
IP: 178.94.169.---
: (
Краще пізно ніж ніколи.
В сенсі зрозуміти що вас використали і викинули.
Уряд реформ410 Корупція1365 Aтака Путіна1244 Україна та Європа1103 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter