Роман Маселко

Контрольний постріл у довіру до Верховного Суду

24 грудня 2017, 19:29

28 грудня Вища рада правосуддя буде розглядати питання внесення подання Президенту про призначення суддею Верховного Суду Валентини Сімоненко.Як ви думаєте, що має робити Голова Ради суддів України, якщо нею встановлено факт тиску Голови суду на іншого суддю з метою винесення абсолютно незаконного замовленого рішення? Може намагатись максимально швидко розібратись у ситуації? Вимагати покарання цього Голови суду? Підтримати суддю, який виявився стійким до тиску та викрив такі злочинні дії голови? Вживати заходів для того, щоб викорінити таку практику? А якщо додати, що усе суспільство не лише очікує, а вимагає очищення судової влади від таких "рішал". То які мають бути дії Голови ради суддів України?

Багатьом відома ситуація, коли голова апеляційного суду Черкаської області Володимир Бабенко вимагав від судді Сергія Бондаренка винесення замовного рішення на користь ПАТ "Азот". Бондаренко відмовився виконувати вказівку, записав цю розмову і усій країні стало відомо, як вирішуються справи у суді, яка роль у "договорняках" голови суду, хто такі "нормальні судді" і як поступають з тим, хто насмілюється не виконувати вказівки.

Про цей факт Голова ради суддів Валентина Сімоненко дізналась ще у 2014. Жодної реакції від неї не було. Лише завдяки активному втручанню громадськості та максимальному розголосу у червні 2015 року вдалось фактично змусити Раду суддів належно відреагувати на цей факт та винести рішення, яким зафіксувати незаконні дії В.Бабенка.

Але після цього керівництво Ради суддів фактично почало рятувати Бабенка від покарання.

Спочатку затягувалась запланована перевірка діяльності суду. Потім ця перевірка була використана для відбілювання голови суду. При цьому вдалися навіть до фальсифікації її результатів. Зокрема, на засіданні Ради суддів України, яке відбулось 15 вересня 2016 року Валентина Сімоненко чітко вказала, що були встановлені численні факти порушення правил авторозподілу справ (на записі хвилини 6.30-10.00, 10.30-11.20). А у довідці, яку підписала В.Сімоненко та офіційно відправила до суду вже жодних порушень не виявлено (10-12 сторінка довідки). До речі, цю довідку В.Бабенко активно використовує у суді, де намагається скасувати рішення ВККС про його звільнення.

А потім Валентина Сімоненко пішла ще далі – прямо заявила, що "цю ситуацію треба відпустити" і що суддя С.Бондаренко теж не правий, бо... звернувся до активістів та журналістів. Тобто Голова Ради суддів України вважає, що зі злочинними діями суддів фактично треба змиритись та працювати далі. А суддів, які будуть намагатись протидіяти таким явищам із залученням громадськості – карати за порушення суддівської етики.

Приклад з Бабенко не єдиний. Рада суддів активно захищала суддів Майдану. Зокрема, заступалась за суддю Царевич. А 22 липня 2015 року навіть винесла Рішення, яким визнала дії прокуратури по оголошенню підозри судді Деснянського районного суду м.Києва І. Татауровій наступом на суддівську незалежність. Нагадую, суддя І.Татаурова у часи Майдану виносила абсолютно необгрунтовані та незаконні рішення про ув'язнення учасників протестів та осіб, які навіть у протестах не брали участь, а виявились випадковими перехожими. Надалі прокуратура передала обвинувальний акт щодо Татаурової до суду, а Вища рада правосуддя звільнила її за порушення присяги.

Коли детективи НАБУ затримували відомого суддю-стрілка-хабарника Бурана, то і у цій ситуації Валентина Сімоненко знайшла можливість виступити на його захист. Натомість, ви не знайдете жодної офіційної заяви на захист суддів-викривачів чи щодо необхідності покарання суддів, які вчинили злочин.

Очевидно, що головним завданням на посаді голови Ради суддів України Валентина Сімоненко бачила захист існуючої системи, дискредитованих суддів та максимальну протидію спробам очищення та боротьби з корупцією у суддівських лавах.

Громадська рада доброчесності, розглядаючи кандидатуру Валенини Сімоненко, знайшла багато цікавих фактів, які засвідчують про її недоброчесність. Недекларування значної кількості корпоративних прав її колишнього чоловіка, зв'язки з окупованими територіями, діяльність на посаді голови Ради суддів України, дуже цікавий мотиваційний лист та інше стало підставою для Висновку про її невідповідність критеріям доброчесності.

Однак для ВККС це не стало аргументом, на співбесіді члени ВККС більше допитували члена ГРД, а не саму Валентину Миколаївну. Негативний висновок було подолано.

До речі, Сімоненко показала доволі посередні знання і після перевірки компетентності була на 51 місці. А після дуже посередньої співбесіди та, незважаючи на негативний висновок ГРД, зробила неймовірний ривок, піднялась на 32 сходинки вверх та стала переможцем конкурсу. Диво?

Ще одне диво відбулося у НАЗК. При спецперевірці там не знайшли жодних невідповідностей у деклараціях Голови Ради суддів України. І це при очевидному порушенні правил декларування корпоративних прав чоловіка. Потім вияснилось, що повна перевірка її декларації розпочато понад 9 (sic!!!) місяців тому – 10.03.17, але висновку немає до сих пір. Це рекорд по строках перевірки. Випадковість?

Вища рада правосуддя вже розглядала кандидатуру Валентини Сімоненко, але двічі відкладала остаточне рішення. Наступну спробу призначили на 28 грудня і це дуже тривожний сигнал. Починається період святкувань, коли вже ніхто не зверне увагу на рішення ВРП. Зазвичай саме так роблять, коли треба протягнути якесь рішення поза увагою суспільства. Тому дуже ймовірно, що Валентина Сімоненко таки буде призначена суддею Верховного Суду. Цікаво, що голова ВРП Ігор Бенедисюк знаходиться у таких близьких стосунках з екс чоловіком Сімоненко, що заявив собі самовідвід.

Які принципи роботи буде сповідувати Валентина Сімоненко як "новий" суддя Верховного Суду? Чи буде вона толерувати ймовірні факти корупції та "рішалова" у новому органі? Чи додасть компетентності і довіри Верховному Суду? Питання риторичні.

Для багатьох очевидно – призначення Валентини Сімоненко до Верховного Суду буде контрольним пострілом у вже лежачу довіру до результатів конкурсу, "нового" Верховного Суду та судової реформи загалом.

powered by lun.ua
Коментарі — 44
Orest Jj _ 25.12.2017 08:51
IP: 104.155.29.---
В Воронежскую область завалил бум переселенцев с Харькова, эти несчастные переезжают с Украины как ошпаренные, скупают все заброшенные дома в заброшенных хуторах, все дороги забиты машинами с украинскими номерами, что там делается на Украине непонятно.
В украинских СМИ об этом как обычно ни слова.
Orest Jj _ 25.12.2017 08:46
IP: 77.52.20.---
Orest Jj:
Во всём мире Украина представляется как куча дерьма, которая лежит около России и американцы её периодически ковыряют, что бы больше воняло.
Естественно вонь украинская не доходит через океан американцам.
Взадов, шо, на работу вышел и получил доступ в паутину? Дома нет компьютера или трафик дорогой?
Orest Jj _ 25.12.2017 08:44
IP: 77.52.20.---
Алекс Правен:
Nataliya Mychko:
Алекс Правен:
А что было бы, если Маселко и его соратники ничего не будут делать????? Давайте все опустим руки и все деньги сразу отдадим чиновникам – пусть берут без препятствий! Так????
=============
??? а разве чиновники не взяли уже власть? Какая роль грантоедов? Информировать нас о преступлениях власти? Мы уже 4 года про это знаем.
кто озвучивает, кто записывает, кто запоминает...Все делают благое дело – готовят свидетельства преступлений нынешней власти для народного суда.
Это Шапкокрада простили – гопстопник, что с такой публики возьмешь.
Для нынешних, если даже и сбегут, ледорубы предусмотрены в качестве альтернативы тюремной камере.
Нынешние будут отстреливаться до последнего патрона – или они ведут охлос в загс или люди ведут их в прокуратуру.
Orest Jj _ 25.12.2017 08:38
IP: 35.187.76.---
Во всём мире Украина представляется как куча дерьма, которая лежит около России и американцы её периодически ковыряют, что бы больше воняло.
Естественно вонь украинская не доходит через океан американцам.
Алекс Правен _ 25.12.2017 08:31
IP: 35.196.11.---
Nataliya Mychko:
Алекс Правен:
А что было бы, если Маселко и его соратники ничего не будут делать????? Давайте все опустим руки и все деньги сразу отдадим чиновникам – пусть берут без препятствий! Так????
=============
??? а разве чиновники не взяли уже власть? Какая роль грантоедов? Информировать нас о преступлениях власти? Мы уже 4 года про это знаем.
Orest Jj _ 25.12.2017 08:29
IP: 77.52.20.---
по Фрейду
..."Никто, наверное, не знает, коварство украинского режима лучше, чем мы – украинцы", – Порошенко выступая перед дипломатами.
Nataliya Mychko _ 25.12.2017 08:23
IP: 193.194.106.---
Как правило все вопросы и решаются через голову суду! (Все заказанные решения. Если никто не платит – судья исполняет долг и разбирается в деле, если кто-то платит- никто ни в чем не разбирается, а решение стряпается на основе текста, присланного той стороной! (((2,5 года процессов! Скоро уже сама юристом стану!
Nataliya Mychko _ 25.12.2017 08:20
IP: 193.194.106.---
Алекс Правен:
А что было бы, если Маселко и его соратники ничего не будут делать????? Давайте все опустим руки и все деньги сразу отдадим чиновникам – пусть берут без препятствий! Так????
руслан49 _ 25.12.2017 06:59
IP: 95.135.213.---
Дивлюся – основна новина на російських засобах інформації це -
"Названа цель поездки Яценюка в Швейцарию".

Такий заголовок, а нижче пояснюють – "Бывший премьер-министр Украины Арсений Яценюк прибыл в Швейцарию по семейным делам."

Як говорив Єльцин – "Проснулся і думай об Украінє".
RodionV _ 25.12.2017 03:59
IP: 35.201.132.---
Знаю суддю Симоненко як дуже порядну людину. Навiть у часи Януковича виносила справедливi рiшення, не дивлячись на тиск з боку Адмiнiстрацii президента. Такою й повинна бути справжня суддя нового Верховного суду. Так що пане Романе, не треба тут розповiдати про пострiли. Гадаю, що той нефаховий склад Верховного суду, що зараз набрали, то буде справжнiй пострiл, насамперед у нашi права на справедливий суд. А такi досвiдченi суддi як Симоненко там вкрай потрiбнi, щоб хвиля непрофесiоналiзму не втопила судову гiлку влади
Алекс Правен _ 24.12.2017 22:05
IP: 35.205.171.---
то есть рада доброчинности не справляется со своими функциями по отбору судей. не получается. имели её в виду. Маселко, за что вам госдеп деньги платит?
Василь Таранович _ 24.12.2017 21:14
IP: 188.163.107.---
Oleksiy Osiv:
піздєц
Я б ваше слово шановний,написав через укрїнське и і в кінці м'який знак,тоді це по нашому,по-українськи.
А так взагалі згідний.
Ирина Полевик _ 24.12.2017 21:12
IP: 94.244.155.---
...В этом доме твоём тишина, ты и я.
ViHo _ 24.12.2017 21:10
IP: 130.180.211.---
На будь-якому рівні ієрархії знаходяться люди з приблизно однаковим рівнем доброчесності. Тож прізвище кандидата має значення тільки в системі координат свій-чужий.
Vasiliy Raspotnyk _ 24.12.2017 20:52
IP: 104.155.117.---
Мда!
Микола Пошукайло _ 24.12.2017 20:33
IP: 178.216.14.---
Вже давно треба було усім вийти з ради доброчесності і цим показати що брехун-барига і його посіпаки самі несуть відповідальність за призначення суддів. А ви зараз поділяєте з ними цю відповідальність чи може вам це і треба.
Дмитро Дмитрук _ 24.12.2017 20:15
IP: 95.132.135.---
Якщо і призначать,то протягне рівно стільки,скільки Порошенко буде президентом.
Serg Makar _ 24.12.2017 20:06
IP: 134.249.127.---
Oleksiy Osiv:
Я теж в ахуї колего!
Oleksiy Osiv _ 24.12.2017 19:53
IP: 93.72.227.---
піздєц
Корупція1337 Зеленський21 Україна та Європа1086 Порошенко2 Свобода слова568
ОСТАННІ ЗАПИСИ
Саша Дрік

За півроку Міноборони направило в правоохоронні органи 167 матеріалів на сотні мільйонів гривень

1
Олексій Братущак

Що не так з вимогою Зеленського зібрати позачергове засідання Ради

8
Михайло Жернаков

Громадські організації закликають Президента розблокувати судову реформу

2
Костянтин Матвієнко

Українська влада має вжити екстрених заходів безпеки в умовах розгортання прямого збройного протистояння Туреччини і Росії

19
Сергій Лямець

Засланные казачки, или Как экс-владелец "Дельта Банка" Николай Лагун пытается уйти от Джеймса Бонда

1
Володимир В’ятрович

Інформаційне роззброєння України.

10
Євген Бистрицький

ЗАПАХ ЛАЙНА

58
Олеся Яхно

О зависимости РФ жить чужой жизнью – жизнью Украины

9
Ігор Головань

НАБУ вдруге зобов'язали розслідувати записи "Трубу прорвало"

4
Олексій Братущак

''Дєдушка'' Зеленського. Що не так з Тігіпком?

32
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter