Костянтин Матвієнко Політичний експерт

Референдумом 1 грудня відновлено державність України. Розпродаж українських родючих земель може її зруйнувати

01 грудня 2017, 14:44

Двадцять шість років тому Всеукраїнський референдум 1 грудня поставив крапку в існуванні Радянського Союзу. Сучасні російські шовіністи ретроспективно, себто – заднім числом, видають СРСР за одну з форм існування т.зв. "Великої Росії". Тому Україна, яка, виконавши усі конституційні приписи радянського законодавства, мирно вийшла з СРСР, викликає їхню особливу лють. Радянський Союз припинив своє існування саме через вихід з нього України.

За це нам і намагається помститися шовіністичний знавіснілий російський режим.

Сьогоденні спроби Російської Федерації залишатися у числі провідних країн світу, шляхом розв'язування на українській землі найбільшої війни у Європі з часів Другої Світової, виглядають дедалі потворніше. Для українців, грузинів, сирійців... це кривава потворність. Росія намагається боротися за чужі території, диктувати іншим народам власну волю, утримуючи своїх громадян у становищі безправних підданців самодержавної влади. Задля цього їй у нагоді стають старі, перевірені ще царатом інструменти – російська церква, російська школа, російська армія та російські спецслужби. Ще, звісно – російська пропаганда та її складова – російська попкультура.

Вивітрювання головного ресурсу живлення цих механізмів – надходжень від продажу нафти і газу, а також наростаючі збитки від міжнародних антивоєнних санкцій, – призводять до збоїв у їхній роботі, що зумовлює стрімку деградацію усієї машини поточної форми російської державності. Однак вона ще спроможна завдати Україні "тілесних ушкоджень, що несумісні з життям". Тим паче, що усі півдесятка українських президентів вперто намагалися відтворити саме російську модель пресловутої "державної вертикалі", яка базується на імперському фундаменті побудови влади.

Така "генетична спорідненість" несе у собі найбільшу загрозу для поглинання України Росією. Союзниками президентів у їхніх намаганнях абсолютизувати свою владу повсякчас є промислово-фінансові клани – українські та російські. Останні контролювали і контролюють в Україні велику частку ЗМІ, ринку банківських послуг, підприємств транспорту і зв'язку, енергетики та чимало інших інфраструктур життєзабезпечення.

Горезвісна "вертикаль влади" російського зразка являє собою ідеальний механізм для утилізації національних багатств в інтересах кримінально-олігархічних вітчизняних і міжнародних угруповань.

Майже останнім таким національним активом лишаються українські сільськогосподарські землі. За місяць спливає термін дії мораторію на їхній розпродаж!

Одним з чинників реальної незалежності будь-якої країни є продовольча безпека. Далеко не кожна держава сьогодні має власну продовольчу базу, яка дозволяє переважно вдовольняти потреби свого населення у харчах. Україні, завдяки своїм чорноземам та клімату, пощастило належати до таких країн. Продуктивна земля є стратегічним ресурсом розвитку країни. Перетворення землі на звичайний товар може стати черговим ірраціональним кроком держави до підриву власного суверенітету.

Державний контроль за землекористуванням та обігом земель є необхідним інструментом побудови сучасної економіки постіндустріального часу. Тим активом, який, за раціонального використання, дасть змогу забезпечити виконання державою своїх соціальних зобов'язань перед громадянами. Втрата цього національного активу призведе до остаточної деградації державності.

Разом з тим стихійного ринку землі немає практично у жодній цивілізованій країні. В Україні ж за тотальної корумпованості державних інститутів, покликаних захищати права громадян, зокрема права приватної власності, приватизація земель перетвориться на серію рейдерських захоплень наділів, як це наразі має місце із багатьма сільськогосподарськими підприємствами.

Україна перетвориться на конгломерат латифундій, власники яких диктуватимуть ціни на харчі, а з ринків зникнуть селяни, які ще продають городянам, вирощену важкою працею продукцію своїх господарств.

Відтак є нагальна суспільна потреба подовжити мораторій на продаж продуктивних земель принаймні до формування ефективних державних інституцій забезпечення права власності – перед усім судів та установ кадастру, створення державного земельного банку, якому б селяни мали змогу продати свої паї за справедливою ціною, формування сучасних правил землекористування та контролю за їхнім додержанням землекористувачами.

Однак "вертикаль" поспішає! Квапиться з усіх сил відкрити ринок землі, бо до виборів президента лишилося півтора року. Тому "вертикаль" з усіх сил переслідує українську політичну опозицію, яка послідовно переконує суспільство у передчасності і небезпечності такого кроку.

Наступний рік стане визначальним для української держави з точки зору її потрібності – саме у такій формі – українському суспільству.

powered by lun.ua
Коментарі — 40
Orest Jj _ 01.12.2017 17:24
IP: 35.189.212.---
mihaylenco:
Аніта Купченко
Зараз економічна криза, війна. Ми не повинні дозволити транснаціональним корпораціям скупити наш український скарб, наш чорнозем.

Жахливо! Напзвіть хоч однк транснаціональну кампанію, яка б зараз працювала в Україні.
Наша страна попала в жернова "холодной войны", и никто не будет вкладывать у нас деньги в производство. Что выгодно у нас можно отжать это только землю и рабов работающих на этой земле.
Больше большой капитализм нам ничем помочь не может – он по своей идее СВОБОДНЫЙ.
Костянтин Матвієнко _ 01.12.2017 17:19
IP: 35.187.20.---
Viktor Golubitsky:
100% так
mihaylenco _ 01.12.2017 17:15
IP: 35.195.121.---
Аніта Купченко
Зараз економічна криза, війна. Ми не повинні дозволити транснаціональним корпораціям скупити наш український скарб, наш чорнозем.

Жахливо! Напзвіть хоч однк транснаціональну кампанію, яка б зараз працювала в Україні.
Viktor Golubitsky _ 01.12.2017 17:14
IP: 35.195.91.---
В 90-х нам говорили: "Вот продадим заводы и фабрики – и заживём!". Сейчас нам говорят: "Вот продадим землю – и заживём!". Нам заботливо подсовывают те же грабли?
mihaylenco _ 01.12.2017 17:07
IP: 35.195.152.---
Я за ринок землі. Обома руками. Але винятково після того, як в Україні буде повністю встановлене панування закону. Одного закону – перед законом всі рівні, а покарання за порушення невідворотне.
Костянтин Матвієнко _ 01.12.2017 16:55
IP: 35.195.144.---
Віктор Петренко:
Земля це не автомобіль. Марк Твен говорив, "більше жодного квадратного акра Господь не створить".
Віктор Петренко _ 01.12.2017 16:40
IP: 35.188.63.---
Руслан Заєць:
Що не рік, то влада намагається правдами-неправдами дозволити розпродаж найціннішого – української землі... не маємо права їй це дозволити!
а може це селяни повині вирішувати-ВЛАСНИКИ!землі.а не ви шановний.давайте заборонимо продавати автомобілі,а то олігархи скуплять і українці будуть пішки ходити.чи давайте заборонимо продавати житло.а то олігархи скуплять за безцінь житло і українці не будуть мати де жити.
заборона на продаж землі-це чистої води комунізм.
Костянтин Матвієнко _ 01.12.2017 16:26
IP: 35.195.177.---
Logic2009:
У Росії наростають реваншистські настрої. Вони намагатимуться повернути собі панування на 1/6 частині суходолу.
Руслан Заєць _ 01.12.2017 16:22
IP: 194.44.247.---
Що не рік, то влада намагається правдами-неправдами дозволити розпродаж найціннішого – української землі... не маємо права їй це дозволити!
Volodymyr Popyk _ 01.12.2017 16:11
IP: 93.183.254.---
З цією владою Україна поступово втрачає державність. Шоколадні олігархи та їх радикалоприлипали набивають кишені з держбюджету й називають себе патріотами. Всі, хто їм на це вказують, називаються "руками Кремля". Населення або деградує, або їде по світу на заробітки. Оце здобутки за останні 26 років.
Борис Беккер _ 01.12.2017 16:00
IP: 35.195.59.---
"Двадцять шість років тому Всеукраїнський референдум 1 грудня поставив крапку в існуванні Радянського Союзу".

Никакой крапкы в існуванні Радянського Союзу Всеукраїнський референдум 1 грудня не ставил, по причине того, что на нем не задавался прямой вопрос о выходе Украины из СССР, а спрашивалось об отношении к Акту провозглашения независимости, который декларировал действие на территории Украины исключительно её собственных Конституции и законов, но не содержал прямых утверждений о выходе из СССР.
Василий Польской _ 01.12.2017 15:25
IP: 193.106.63.---
А ещё одежду нельзя свободно продавать. А то олигархи скупят всю одежду и украинцы замёрзнут.
руслан49 _ 01.12.2017 15:23
IP: 95.135.241.---
Так можна зрозуміти, що Тимошенко узаконить продаж землі. Тільки треба виконати певні умови – " формування ефективних державних інституцій забезпечення права власності – перед усім судів та установ кадастру, створення державного земельного банку, якому б селяни мали змогу продати свої паї за справедливою ціною, формування сучасних правил землекористування та контролю за їхнім додержанням землекористувачами."
Костянтин Матвієнко _ 01.12.2017 15:17
IP: 35.195.76.---
Andrey Kononenko:
Ригнок землів і Росія це співставні загрози для України.
Andrey Kononenko _ 01.12.2017 15:15
IP: 188.163.73.---
Ну дурдом. Взялся писать про украинский рынок земли, но вначале обязательно нужно было приплести россию...
Мне кажется, что рынок земли необходимо запустить уже потому, что против него выступают этнонационалисты, коммунисты и вышиватники:) Значит, рынок земли – это что-то разумное.
Україна та Європа1065 Aтака Путіна1187 Корупція1288 Уряд реформ392 тітушки18
ОСТАННІ ЗАПИСИ
Віктор Уколов

Стартувала PR-кампанія за зняття санкцій з Росії?

Олексій Гарань

Скільки посад голів комітетів віддала опозиції правляча компартія у 1990 р.?

14
Ірина Федорів

До уваги голови КОДА: Даніш в суді завалює експертизу по каналізації на Бакала

3
Айдер Муждабаєв

Россияне устали от Путина. Это правда. Им нужен Сталин

8
Дмитро Яблоновський

Державні монстри – вбити чи розчаклувати?

3
Сергій Лямець

Авакова и Супрун оставить в правительстве? Зеленский и команда – вы серьезно???

17
Ірина Федорів

Вода з фекаліями: що дала нарада в голови ОДА

12
Артем Петренко

Шанс вырваться из ловушки бедности. Или почему важно, чтобы у Зеленского получилось

24
Сергій Лямець

Коболев получает $1 млн в месяц. Укрзализныця закупает дизель у олигархов. Так зачем нам независимые набсоветы???

7
Сергій Лямець

Зачем Зеленскому стукачи. Что говорит здравый смысл об инициативе платить 10% за доносы

13
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter