Костянтин Матвієнко Політичний експерт

Монументальні аргументи у боротьбі з росіянами за українську минувшину

03 серпня 2018, 11:38

Спорудження пам'ятника Іллі Муромцю у Києві виглядає трохи гротескно. Перед усім це не історична, "похована у Києво-Печерській Лаврі", а міфічна постать – атракційний персонаж, як Кирило Кожум'яка чи Соловей Розбійник.Світлина із сайту Київської міської держадміністрації

Острів Муромець (нині частина Труханова острова), на якому вчора відкрито пам'ятник, до легенди про богатиря Іллю Муромця не має жодного стосунку. Назва острова походить від заплавного озера Муравка.

Намагання за допомоги "монументальної пропаганди" відібрати в росіян легенду про трьох "руських богатирів" – Іллю Муромця, Альошу Поповича та Добриню Никитича теж сумнівна, бо окрім легенд та міфів є досить документальних, лінгвістичних, археологічних та фольклорних свідчень на користь первинності Києва у створенні давньоруської цивілізації.Пам'ятник Іллі Муромцю у Муромі, що за парєбрікам

З історичної точки зору та легенда є вторинною. Крім того, в росіян просто більше бронзи, коштів і понтів на усілякі псевдоісторичні витребеньки. Тому прямолінійне змагання з ними "в лоб" ми все одно програємо. А історико-політичне та морально-етичне – давно виграли.

Навіщо було в бронзі відливати помпезний і стандартно примітивний, пам'ятник? Ще і на постаменті, що викликає чіткі аналогії з пам'ятником Петру І у Петербурзі ("Пєрвому – Вторая" Вельми рекомендую перейти за цим посиланням – дуже цікава розвідка Ганни Черкаської з цитатою вірша київського десятикласника Леоніда Кисельова, опублікованим у "Новом мире", який редагував Олександр Твардовський, березень 1963 року.).

У Києві не закінчено впорядкування парків і пляжів. Гідно не увічнені справді значущі постаті нашої історії – І.Мазепа, П. Скоропадський, або Мстислав Великий, чи його батько Володимир ІІ Мономах, коли вже брати часи Давньої Русі.

Добре, що пам'ятник та опорядження парку довкола нього здійснено коштом меценатів, проте шкода, що у міської влади забракло інтелектуально-культурного потенціалу для правильного спрямування такого шляхетного поруху.

Пам'ятник зайняв частину міського простору – це спільний ресурс киян. Чи був конкурс на його проект? Хто члени конкурсної комісії? Чи, його просто встановили волюнтаристським рішенням?

Насамкінець, до уваги тих, хто пише тексти промов міського голови: тотожності постатей св. преподобного Іллі Муромця (з позивним Чобіток, або Чоботок), чиї мощі покладені у Ближніх печерах Києво-Печерської Лаври, і билинного богатиря Іллі Муромця, щонайменше не доведено.

Не слід офіційній особі такого рівня поширювати псевдонаукові факти.

powered by lun.ua
Коментарі — 35
Иван Лихо _ 03.08.2018 20:10
IP: 37.229.133.---
Сергей Папков:

Відкрий, підляшок Інтернет і пересвідчишься, що замість того, щоби благати в Виговського про пощаду русскій воєвода Пожарський плюнув в харю його хазяїну – ХАНУ. А військо хоч і понесло втрати кінноти відійшло без перешкод...
А нічого, що Виговський замість того, щоби проголосити Вільну Україну у Гадячі здав її назад польским панам щоби вони його зробили спадковим КНЯЗЕМ РУССКІМ...Русским, пидляшок!!!! Тебе ще грець не вхопив?
Костянтин Матвієнко _ 03.08.2018 19:09
IP: 35.235.226.---
Сергей Папков:
Та є безліч подій і постатей гідних увічнення, проте це вже мають бути цифрові, інтерактивні пам'ятники, а не російсько-радянські одороблики.
Сергей Папков _ 03.08.2018 18:43
IP: 35.235.226.---
Нарочницкий Кирилл:
Викрутаси теж не завадять. Наприклад, вже 5-й рік чомусь порожніє місце Леніна на Бесарабці? Вичікують, чи не поміняється знову влада? Реперні точки неповернення треба розставляти всюди, де необхідно, і ледь не щодня! Більшовики не були ідіотами, коли з першого ж дня по здобутті влади почали використовувати ідеологічну пропаганду не лише нематеріальну, але й цілком матеріальну також!
Сергей Папков _ 03.08.2018 18:37
IP: 35.235.226.---
"Гідно не увічнені справді значущі постаті нашої історії – І.Мазепа, П. Скоропадський, або Мстислав Великий, чи його батько Володимир ІІ Мономах, коли вже брати часи Давньої Русі" (К. Матвієнко).

А також є ще й, наприклад, король Данило І, або Іван Виговський (до речі єдиний український гетьман, який змусив московитів навколішках благати про пощаду), або той же Петлюра, щоб підкреслити тяглість; Давня Русь – Королівство Руське.- Козацька держава – УНР – нинішня Україна.
Александр 1 _ 03.08.2018 18:13
IP: 188.163.12.---
Костянтин Матвієнко:
І от прийшов Янукович...
Не плутайте питання. Одна справа – це необхідність мати посаду президента. Інша – вибрати на цю посаду достойну людину. Не сподобався Янукович – його прогнали. А що ви будете робити з безпорадною Радою, з безвладдям у країні, яка воює?
Під час пожежі збирати комсомольські збори?
Костянтин Матвієнко _ 03.08.2018 16:54
IP: 35.235.226.---
Александр 1:
І от прийшов Янукович...
Александр 1 _ 03.08.2018 15:53
IP: 188.163.12.---
Костянтин Матвієнко:
Хіба практика роботи УСІХ президентів України не показала, що ця посада функціонально є дуже проблемною?
Навпаки, досвід всіх президентів показав, що без сильного президента державотворення в Україні неможливо.

Нагадую, як Ющенко не міг провести через ВР навіть елементарні корисні для країни закони чи постанови, після того, як депутати ПР очухались від Оранжевої революції. Наприклад, вони завалили законопроекти про спільні навчання з НАТО, про оренду літаків України для гуманітарних перевезень за десятки мільйонів доларів тощо (ці гроші потім одержала Росія, яка погодила таку угоду).
Костянтин Матвієнко _ 03.08.2018 13:22
IP: 104.155.5.---
Богдан Саміло:
Хіба практика роботи УСІХ президентів України не показала, що ця посада функціонально є дуже проблемною?
Костянтин Матвієнко _ 03.08.2018 13:03
IP: 35.235.227.---
Богдан Саміло:
Суспільний договір, робота над яким вже ведеться. Див. сьогоднішній блог С.Дацюка.
Костянтин Матвієнко _ 03.08.2018 12:06
IP: 35.235.227.---
Богдан Саміло:
Краще, ніж влада утре носа сама собі, цього не зробить ніхто!
Україна та Європа1065 Aтака Путіна1187 Корупція1288 Уряд реформ392 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter