Костянтин Матвієнко Політичний експерт

Не допустити підсилення соціально-економічної кризи політичним колапсом

19 липня 2019, 14:39

Обираючи цього року В. Зеленського та його розмаїту команду, на практично подвійних виборах, навесні – президента, а післязавтра – парламенту, масовий український виборець у такий спосіб продемонстрував своє ставлення перед усім до тих, хто протягом п'яти років по Революції Гідності уособлював собою українську владу. Мова про: Петра Порошенка, Андрія Парубія, Володимира Гройсмана та чиновницько-підприємницькі середовища із ними пов'язані.

Зміна політичних поколінь є цілком природним і позитивним процесом. Однак має місце система специфічно українських сьогоденних обставин, що посилює небезпечний вплив на стан внутрішньої і зовнішньої політики в країні появи на верхніх щаблях влади переважаючого числа людей, які раніше не мали стосунку до державного управління і політичної роботи. Перед усім такими обставинами є війна, окупація 7% території України, пов'язані із цим людські втрати, економічні збитки та постійне очікування громадянами розгортання агресором нового наступу.

На цьому тлі, триваюча не перший рік деградація системи державного управління та всіх типів інфраструктури в Україні, криміналізація економіки і корупція виступають додатковими загрозливими чинниками для суспільства і держави.

Через це економічно активні, освічені і працездатні громадяни масово залишають Україну. Стрімке погіршення демографічної ситуації створює два дефіцити – робочої та військової сили, а також грошей у Пенсійному фонді, утім як і у Державному бюджеті загалом. Так виникають та примножуються бідність, зневіра, безвихідь...

Чи усвідомлюють такі системні загрози в управлінсько-політичній команді нового Президента? З перших його кроків це важко достеменно збагнути. Наприклад, рішучі заяви і вимоги стосовно подолання корупції на митниці виглядають безумовно правильними – зменшення поборів з імпортерів, якщо це відбудеться справді, призведе і до зменшення роздрібних цін на споживчі товари. З іншого боку, нічого невідомо про реальне зменшення корупційних тарифів на газ для населення та, прямо із ними пов'язаних, обсягів комунальних платежів, що є непосильними для більшості родинних бюджетів України. Відтак падає рівень купівельної спроможності громадян, в той час, як внутрішнє споживання являє собою основу – відправну точку процесу подолання економічної кризи.

Залишаються малозрозумілими наміри партії "Слуга народу" щодо пенсійного забезпечення, медичної реформи, доступності кредитів для малого і середнього підприємця, оборони і безпеки... Щиро кажучи, питань до верхівки нової влади наразі більше, ніж фахових відповідей на них.

Позірно, виглядає так, що стратегічна політична програма партії "Слуга народу" ще перебуває на стадії творчого і дискурсивного формування. Однак, враховуючи прогнозні результати виборів до Верховної Ради, саме та програма, згідно традиційних практик європейського парламентаризму, мала б лягти в основу урядового плану дій майбутнього Кабінету Міністрів.

Ця обставина, за потреби швидкої реакції майбутніх уряду і парламенту на наростаючі виклики перед Україною, (чого вартий лише безпрецедентно високий рівень виплат за зовнішніми запозиченнями, що припадає на найближчий час, в умовах зростання бюджетного дефіциту), може виступити каталізатором економічної кризи з наступним паралічем політичної системи країни.

Утім, реальний план виходу із хронічної соціально-економічної кризи вже підготовлено і оприлюднено партією "Батьківщина". Його розроблено з урахуванням перспектив створення у новому парламенті ефективної, згуртованої коаліції, що сформує компетентний та відповідальний Уряд.

Усі п'ять років каденції ще наявного складу парламенту, партія "Батьківщина", за модерації Юлії Тимошенко, докладала щонайбільших інтелектуальних і організаційних зусиль для розробки всеоохопоної інноваційної програма розвитку країни, яка відома під назвою "Новий курс України". Ця стратегічна праця, створена за співавторства десятків науковців і практиків, ґрунтується на сучасних світоглядних філософських уявленнях про стосунки суспільств із державами, на усіх рівнях їхньої взаємодії – від економіки до охорони довкілля.

Стратегію конкретизовано у короткому і зрозумілому плані під назвою "Треба діяти", який включає у себе 10 першорядних невідкладних кроків. Їхню реалізацію має негайно почати здійснювати новий Уряд разом із Президентом. Для забезпечення цих кроків Ю. Тимошенко називає 10 основних активів (ресурсів) України, що безумовно спроможні забезпечити реалізацію плану.

Жодна інша партія, яка реально претендує на участь у формуванні парламенту наступного скликання такої роботи не виконала.

Чому на це спромоглася лише партія "Батьківщина"? Бо є системною політичною силою з 20-річною історією, розгалуженою мережею місцевих осередків та майже з 794-ма фракціями у місцевих радах, надійними кадрами, які знаються практично на усій проблематиці сучасного українського буття – від економіки, до державної безпеки і зовнішньої політики.

Проте, головне те, що у "Батьківщині" просто добре розуміють необхідність постійного вивчення України і світу, моніторингу суспільно-економічних процесів і організації регулярного зворотного зв'язку з усім розмаїттям громадських спільнот в Україні та співставлення своїх політичних дій із їхніми запитами.

Фракція партії "Батьківщина" у парламенті поточного скликання виявилася єдиною, яку не спіткали внутрішні скандали і чвари, за усього різноманіття життєвого досвіду та світоглядних позицій її депутатів.

На минулих парламентських виборах, 2014 року, переможцями у цілковитій більшості стали політичні проекти, що тоді заявили про себе вперше. Такими були: "Народний Фронт", "Блок Петра Порошенка", "Опозиційний блок" та "Самопоміч". "Радикальна партія Олега Ляшка", хоча і була створеною раніше, проте так само вперше потрапила до парламенту. На нинішніх виборах верхні рядки рейтингових таблиць так само посідають партії, що вперше беруть у них участь. Це: "Слуга народу", "Опозиційна платформа – За життя", "Європейська солідарність".

Системною та стабільною політичною партією, як станом на 2014 рік, так і на – 2019 залишається винятково партія "Батьківщина". На відміну від одноразових політичних проектів, 9 липня їй виповнилося 20 років. З 2002 року партія стабільно є парламентською, активно та всіма засобами відстоюючи інтереси громадян.

Сьогодні Юлія Тимошенко презентувала детально розроблені тексти 8-ми законопроектів, ухвалення яких має стати першорядним для майбутнього парламенту, задля кардинальної і швидкої, а головне – реальної зміни соціально-економічного становища цілковитої більшості людей в Україні.

Перед усім мова про зменшення вдвічі цін для домогосподарств на природний газ, шляхом спрямування на їхні потреби газу вітчизняного видобування.

По-друге, запровадження обов'язково медичного страхування.

По-третє, виконання вимоги українського законодавства щодо відповідності мінімальних пенсій прожитковому мінімуму – 3094 грн., на сьогодні.

По-четверте, відновлення виплат на народження дитини: на першу – 50 000 грн.; на другу – 100 000 грн.,; на третю – 150 000 грн.

По-п'яте, продовження мораторію на продаж землі в умовах, коли її просто неспроможні придбати ті, хто на ній працює. Продаж паїв передбачається запровадити за умови, коли покупцем за ринковою вартістю виступає держава.

По-шосте, деофшоризація. Крупні українські корпорації та олігархи сплачуватимуть податки в Україні. Протягом 3-х років це дасть додатково 320 млрд. грн. надходжень до Державного бюджету.

По-сьоме, заміна податку на додану вартість на податок на виведений капітал та ряд інших, стимулюючих підприємництво податкових новацій.

По-восьме, запровадження норми щодо скасування терміну давності стосовно злочинів, пов'язаних із корупцією у військово-оборонній сфері під час війни.

Пропоновані законопроекти розроблені на основі детального аналізу реальної економічної спроможності народного господарства країни забезпечити їхню реалізацію.

Думай...те!

powered by lun.ua
Коментарі — 122
_ABM_ _ 22.07.2019 16:57
IP: 35.235.227.---
Костянтин Матвієнко:
Vadim Makar:
Ну, ось тепер маємо "совок" у Раді.
А безкінечна однотипна примитивна хвалебна писанина юлєботів типу "одобрямс", це не "совок"?
На кого це розраховано?? Відчуття, що читачів тримають за ідіотів. Але читачі добре відчувають фальш.
А ви, Костянтин Матвієнко, відчуваєте фальш у цих коротких однотипних дописах типу "тільки команда Тимошенко"? Почитайте свої колег проЮлених блогерів – те ж саме! Тому не дивно, що ви втратили половину своїх прихильників. До речі, мене в тому числі.
Не буде ЮВТ прем'єр-міністром України, для мене це очевидно. А для вас? Але щоб вам стало тошки легше, то і Бойко не буде прем"єром...
Костянтин Матвієнко _ 22.07.2019 08:06
IP: 35.235.227.---
Vadim Makar:
Ну, ось тепер маємо "совок" у Раді.
lohik _ 22.07.2019 03:38
IP: 35.235.227.---
Кланово-олігархічна система не допустить Тимошенко до влади.Зеленський також не зацікавлений та боїться харизматичної та мужньої ЮВТ, щоб не виглядати на її фоні блідо (синдром Ющенка)...
Марина Анатольевна _ 21.07.2019 23:16
IP: 35.235.227.---
Шановні, нам потрібен ефективний і професійний прем*єр, якимй вміє, може і не боіться долати кризу, боротися з корупцією. Така людина – Тимошенко.
Vadim Makar _ 21.07.2019 18:57
IP: 35.235.226.---
блин ну если четно, после заголовка еле прочитал... такой совок... просто ужас, хорошо что меня удивила конкретика в самой статье
Liza Nemchinova _ 21.07.2019 14:01
IP: 35.235.226.---
Перед нашою країною зараз стоїть безліч викликів економічного та демографічного характеру! Усі вони вимагають відкладного вірішення та виведення, а не занурення країни у ще глибшу кризу! Рішучість і швидкість вирішення усіх више перерахованих у статті проблем залежить від готовності уряду! Тимошенко з її партією є чи не єдиною політичною силою, що готова і здатна їх вирішити. Бо минула влада затягнула нас у цей колапс, а нова як Зеленський ще просто не готова, не досвідчена! 21 липня ви повинні віддати свій голос за майбутнє вирішення усіх проблем нашої держави і це однозначно повинен бути голос за Батьківщину!
Тарас Кистинський _ 21.07.2019 13:32
IP: 35.235.227.---
Тимошенко під силу відновити економіку нашої країни та зробити все можливе для нашого розвитку.
Андрій Корнійчук _ 21.07.2019 00:14
IP: 35.235.227.---
Алена Анапа:
Лучший тандем в парламетне это коалийия действий Батькивщины и Слуги Народа
це дійсно правда і думаю більшість підтримає мене
Андрій Корнійчук _ 21.07.2019 00:13
IP: 35.235.227.---
Медицина в нашій країни страждає та ми повинні все зробити щоб рівень медицини підвищився.Ми всі потребуємо цього
Єлизавета Фоміна _ 20.07.2019 23:49
IP: 35.235.227.---
Василь Іщук:
так адже медицина це на сьогоднішній день болюче питання
Єлизавета Фоміна _ 20.07.2019 23:48
IP: 35.235.227.---
Юлії Тимошенко не має рівних та її досвідчена команда зможе вивести країну з кризи та відновити всі ті галузі які зараз взагалі не розвиваються
Елена Пронина _ 20.07.2019 23:00
IP: 35.235.227.---
Юлії Тимошенко і її досвідченій команді вистачить і політичної волі і досвіду і сил, щоб повністю реформувати країну і досягти європейських стандартів!!!
Віра Наконечна _ 20.07.2019 22:12
IP: 35.235.227.---
це питання може вирішити лише команда Батьківщини!!
Василь Іщук _ 20.07.2019 20:18
IP: 35.235.227.---
Питання з запровадженням медичного страхування надто важливо! і тільки команда Тимошенко може його вирішити!
Yulya Skochko _ 20.07.2019 20:15
IP: 35.235.227.---
Дійсно реальний план виходу із соціально-економічної кризи вже підготовлено партією "Батьківщина", тому ця партія має бути в парламенті й втілювати його у життя
Григорій Степаненко _ 20.07.2019 18:54
IP: 35.235.227.---
Мій вибір – Батьківщина
Микола Ткачук _ 20.07.2019 18:35
IP: 35.235.227.---
Завжди підтримував і буду підтримувати Батьківщину!
Mark Gerula _ 20.07.2019 17:15
IP: 35.235.227.---
Я обираю Батьківщину
Катерина Лозар _ 20.07.2019 14:52
IP: 35.235.227.---
Досвід + новаторство = добробут країни!
Алена Анапа _ 20.07.2019 12:13
IP: 35.235.227.---
Лучший тандем в парламетне это коалийия действий Батькивщины и Слуги Народа
Анастасия Вишневская _ 20.07.2019 11:26
IP: 35.235.227.---
Батькивщине я доверю свой голос 21 июля. Они не подведут.
Volodymyr Popyk _ 20.07.2019 10:58
IP: 35.235.227.---
У "Батьківщини" вже є глобальне бачення розвитку України на десятки років, а у "Слуги народу" ще своє бачення формується через неоднорідність представників. Тому до спільного знаменника можна прийти поєднавши знання і досвід "Батьківщини" з енергійністю та бажанням "Слуги народу".
Даша Александрова _ 20.07.2019 10:53
IP: 35.235.227.---
Батьківщина повинна перемогти, інакше буде погано!
Nadiya Pilipchuk _ 20.07.2019 09:15
IP: 35.235.227.---
Саме сьогодні я реально оцінюю всіх кандидатів і всі політичні сили і тільки одна партія працює, і тільки один лідер ось уже 20 років бореться за гідне життя кожного українця. Я обираю Юлію Володимирівну та політичну партію Батьківщина
Мирон Тадейович _ 20.07.2019 08:32
IP: 35.235.227.---
Верховна Рада буде заповнена цього разу абсолютно неготовими до робот професійних політиків, чим це може скінчитись відомо, розпуском, але держава має жити і тому я буду голосувати за досвідчену партію і кандидатів, як своєю безкомпромісною боротьбою з олігархами, своєю державницькою патріотичною позицією вже показали хто вони, мій голос за "Батьківщину"
Зеленський3 Донбас5 Корупція1305 Aтака Путіна1200 Україна та Європа1071
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter