Костянтин Матвієнко Політичний експерт

Рік "Слуги народу" – було б весело, якби...

27 грудня 2019, 15:17

Українська політична дійсність цього року безумовно збагатилася новими несподіваними явищами і подіями. Перед усім Україна подарувала світові черговий політичний феномен – переконливу перемогу популярного актора Володимира Зеленського на виборах Президента, закріплену створенням його партією "Слуга народу" безпрецедентної монопольної більшості у Верховній Раді, внаслідок дочасних парламентських виборів.

Вперше в Україні виникла ситуація, коли Президент цілком контролює парламент, а через нього також Уряд і правоохоронну систему. Парламентська опозиція, стратегічно поділена на два середовища – патріотичне, проєвропейське (євроатлантичне) і проросійське, тим не менш демонструє здатність опиратися подальшій узурпації влади.

Президент, тим часом, зробив також і традиційні кроки, до яких вдавалися і його попередники, щоб поставити під свій контроль органи самоврядування – мова про конституційну ініціативу Володимира Зеленського щодо запровадження пресловутого інституту префектів в областях, округах та місті Києві, за умови, що виконавча влада на місцях все одно буде здійснюватися територіальними органами установ центральної виконавчої влади.

Починаючи з Леоніда Кучми, всі президенти України прагнули максимально поставити собі під контроль національні та місцеві ресурси шляхом збільшення обсягу своїх формальних і неформальних повноважень. Опір цим замахам, як з боку справжнього громадянського суспільства, так і з боку олігархів, а також закордонних центрів впливу, регулярно призводив до епічних акцій протесту, передусім таких, як два Українські Майдани. Однак їхнім результатом, за формальної зміні президентів та урядів, не стала зміна системи перерозподілу національного багатства – відтак і політична система в Україні лишалася старою – олігархічною, спроможною до утилізації, а не до розвитку вітчизняної економіки.

Володимир Зеленський, за наявності унікального політичного ресурсу, не демонструє політичної волі для трансформації системи стосунків держави Україна з країною Україна, у відповідності до сучасного рівня розвитку цивілізованих суспільств. Навпаки, цілий ряд системних кроків, сформованої ним цього року влади, свідчать про намір законсервувати соціально-політичні взаємини в Україні, стрижнем яких є безупинне збагачення нечисленного кола родин та їхньої клієнтели за рахунок усіх досяжних ресурсів країни, включно із "торгівлею на крові".

Перед усім до таких кроків влади слід віднести намагання запровадити ринок сільськогосподарської землі. Пропоновані відповідним законопроектом, умови його функціонування вкрай ускладнять, або унеможливлять доступ до придбання землі тим, хто на ній справді працює – малим і середнім фермерам. Обезземелення селянства на користь латифундистів дає одразу кілька негативних для українського суспільства, але вигідних для, зрощеного з владою великого капіталу, результатів. По-перше, це – повне зникнення більшості сіл внаслідок втрати робочих місць, через великий рівень механізації та автоматизації крупнотоварного сільгоспвиробництва. Люди: або переїздитимуть до населених пунктів, які визначено центрами об'єднаних громад – ближче до шансу знайти роботу, до опорної школи, дитсадка, лікарні, крамниць, вузлів транспортного сполучення тощо; або – виїздитимуть на роботу за кордон, назавжди. Зі зникненням сільської поселенського мережі кардинально полегшуються можливості варварської експлуатації не лише земельних ресурсів, але і надр, лісів, водойм. Наявність мережі самодостатніх поселень є не лише соціальним, але і оюоронним ресурсом країни. Іншими словами: щільно заселену країну окупувати набагато складніше, ніж ту, яка складається з кількох десятків мегаполісів.

Паралельно із наступом на сільський уклад життя, влада почала утиски і міського середнього класу – самозайнятих громадян-підприємців. Ускладнення податкових процедур та зростання фіскального тиску на них також призводить до посилення еміграційних настроїв, або до переходу їхньої діяльності на нелегальне становище. Тіньове підприємництво лише посилює рівень корупції, збільшуючи рівень недовіри між суспільством і владою.

"Турборежим", застосований до процесу приватизації залишків промисловості, включно зі стратегічними оборонними підприємствами, атомними електростанціями, залізницею, портами, трубопроводами та іншими життєво важливими об'єктами для підтримки функціональної зв'язності та безпеки країни, також свідчить радше про намір утилізувати національне багатство, а не використовувати його з користю для суспільного розвитку.

Ще одним ласим шматком для привласнення залишаються накопичення громадян "на чорний день". Мова про кошти, які люди заощаджували на екстрені потреби – лікування, навчання дітей, придбання житла тощо. Від початку дев'яностих, ці заощадження намагалися виманити у громадян численні шахраї, у найрізноманітніші способи – фінансові піраміди, псевдорелігійні секти, несумлінні забудовники тощо. Пізніше настав час пройдисвітів, наділених владою. Мова про обвальну ліквідацію банківської системи України у 2014-2018 роках. З одного боку, у ліквідованих банках пропали мільярди гривень заощаджень, а з іншого – державні, вийняті з кишень платників податків, кошти, які спрямовувалися на порятунок цих банків також здебільшого вивітрювалися у невідомих лондонських чи пуерто-ріканських напрямках.

Нинішня влада до справи привласнення активів, накопичених домогосподарствами "на чорний день", підійшла з притаманною для неї креативністю. На святого Миколая, 19 грудня, Президент підписав Закон України Про верифікацію та моніторинг державних виплат. "Верифікацією" Законом визначено так: "комплекс заходів щодо збору та перевірки достовірності інформації, що визначена законодавством для призначення, нарахування та/або здійснення державних виплат і впливає на визначення права на отримання та розмір таких виплат, а також виявлення невідповідності даних у автоматизованих інформаційних системах, реєстрах, базах даних". А до державних виплат віднесено "пенсії, допомоги, пільги, субсидії, соціальні стипендії, інші виплати, що здійснюються за рахунок коштів державного, місцевих бюджетів, фондів загальнообов'язкового державного соціального і пенсійного страхування".

З тексту закону випливає, що у разі встановлення якихось невідповідностей в інформації, поданої громадянином для отримання, наприклад, субсидії на комунальні послуги, то сума цієї субсидії, повністю, або частково, може бути стягненою з цього громадянина. Термін давності для проведення верифікації (стягнення вже виплачених субсидій, надання яких верефікаторами визнано безпідставним) встановлено у 3 роки.

Законом передбачено також ряд норм, які, зокрема, дають змогу Уряду самостійно визначати параметри, за якими нараховуються субсидії та інші соціальні виплати, фактично усуваючи від цих процедур парламент.

На тлі чергової комунальної війни влади і олігархів із власним населенням, триває війна справжня – Росії проти України.

Протягом минулого року лише бойові втрати України, за даними ЗМІ, склали 133, а цього року – 110 життів військових. Неможна стверджувати, що Президент і його влада не шукають шляхів до миру. Однак зустріч нормандської четвірки у Парижі, 9 грудня, своєю головною метою усе ж мала порятунок Російської Федерації як експортера газу до ЄС. Німеччина, Росія і Франція тут були вимушені врахувати інтереси України.

Другим значущим результатом зустрічі четвірки є дуже вірогідне, сьогодні-завтра, повернення українських військовополонених, в обмін на осіб, звинувачених в Україні у військових злочинах, державній зраді та ін. Дехто з наших військових і цивільних громадян перебуває у пекельних умовах полону ще із серпня 2014 року!

Сьогодні вже цілковито зрозуміло, що виконати Мінські домовленості, кінцевим результатом чого мало б стати повернення в Україну окупованих територій Донеччини та Луганщини, не видається можливим. Цей процес по-справжньому може розпочатись після радикальних суспільно-політичних трансформацій у Російській Федерації. Сьогодні ж ресурси України доречно витрачати на зміцнення безпеки населення у прифронтовій зоні та на її всебічний соціальний розвиток.

Завершення мінського процесу означає для України критичну необхідність ставити питання про скликання міжнародного саміту, за участі країн, які підписали Будапештський меморандум – України, Росії, Сполученого Королівства і Сполучених Штатів, а також Китаю та Франції, які надали Україні гарантії тотожні тим, що закріплені у Меморандумі. У цьому форматі мова неодмінно має йти не лише про окуповані території Донецької і Луганської областей, а перед усім про Автономну Республіку Крим і місто Севастополь. Якщо у питанні ОРДЛО, Росія вдає свою непричетність, то Крим і Севастополь вона безпосередньо окупувала і анексувала.

Дипломатичну і юридичну активність попередньої і нинішньої влади у питанні відновлення територіальної цілісності України, в її визнаних світом кордонах, жодним чином не можна назвати навіть мінімально достатньою. І за Петра Порошенка і за Володимира Зеленського більше приділяється уваги торгівлі з Росією і ОРДЛО, ніж деокупації. Хоча не можна не відзначити набрання чинності Законом, який прямо забороняє постачання електроенергії до Росії, чи її придбання. (Наприкінці шостого року війни.) Разом із тим Уряд за цим Законом має право призупиняти цю заборону для уникнення аварійних ситуацій в енергосистемі України. Може, замість того аби "в турборежимі" спускати під приватизацію атомну енергетику, Уряду час потурбуватися про модернізацію енергогенеруючих потужностей?

Утім, питання до цього Уряду, за який прямо несе відповідальність Президент, є радше риторичними. Рівень фаховості і сумління урядовців найкраще ілюструється недовиконанням державного бюджету. Нестача сягає 60 млрд. грн. Видатками в Кабінеті Міністрів нині управляють у ручному, непрозорому режимі. А так гарно все починалося – про державу у смартфоні вели мову, з біткоїнами забавлялися.

Відставка Уряду Олексія Гончарука наступного року виглядає практично неминучою. Втім, у Володимира Зеленського є достатній запас підтримки громадян для того щоб наступного року взятися до виправлення вже численних помилок. Українське суспільство налаштоване до нього цілком доброзичливо. Зовнішня підтримка, попри значні зусилля для її зламу, (чого варта лише публікація телефонної розмови Володимира Зеленського з Дональдом Трампом, де прозвучали зовсім не дипломатичні характеристики Ангели Меркель та Емманюеля Макрона), теж залишається на боці України.

Патріотична опозиція, яка справедливо критикує численні і системні вади влади, позатим демонструє готовність співпраці у стратегічно важливих питаннях для країни. Українське суспільство сьогодні значно менш розрізнене внутрішніми суперечностями, ніж протягом майже усієї історії незалежності. Така, нехай і відносна консолідація, це водночас – і ресурс влади, і виклик для неї.

У позачерговому посланні до щойно обраної Верховної Ради, наприкінці серпня, Володимир Зеленський сказав, що, як він вже знає, "розпускати Верховну Раду не так страшно". Український народ "алаверди" може відповісти, що з його народного досвіду вже відомо: усувати з посади Президента також не дуже лячно.

powered by lun.ua
Коментарі — 38
Кирилл Граф _ 01.01.2020 15:14
IP: 35.235.226.---
Log Log:
Хотите о сельском хозяйстве? Меня удивляет, каким образом Вы стремитесь наделить украинскую громаду свойствами, которыми она никогда не обладала. Где и как мифическая украинская громада проявила себя в истории? Села вырастали из хуторов, которые становились центром торговли, или промысла, а не наоборот. Достаточно открыть карты Шуберта сер 19 ст. и всё делается ясным.
К тому же, лично я не хочу наступать на грабли, на которые нарвались мои раскулаченные предки, платившие выкуп за землю с 1861 года. В условиях когда громада ставится выше частника, я вообще не готов платить за землю собственными деньгами и цена будет зависить от сроков кредитования – среднегодовая арендная плата по местности умноженная на срок выдачи кредита (на 5, 10 или 15 лет) и ни копейкой больше.
История учит, что наладить выгодное дело способна не громада, а человек, семья или группа единомышленников. А Вы ставите телегу впереди лошади, только и всего.
Log Log _ 30.12.2019 14:08
IP: 35.235.226.---
Кирилл Граф:
Костянтин Матвієнко:
В целом, положение частника на селе довольно плачевно. Пастбищ нет, легальная реализация на рынках практически недоступна, Держпродспоживслужба коррумпирована наглухо, взаимопонимания с местными "громадами" нет. В сущности, со времен раскулачивания положение частника на селе не изменилось. Непробивная ментальность коммунистического большинства, громады. А потому никакого развития семейных ферм, мелких фермеров на селе в ближайшие годы Украине не предвидится.
В этом Вы разбираетесь лучше чем в истории и политике.
Хватит "гадить", пишите о сельском хозяйстве.
Vasyl Shtager _ 30.12.2019 13:02
IP: 35.235.226.---
Політичний експерт повинен чітко розрізняти, що є причиною, що наслідком, хто військово полонений, хто заручпик, в інших випадках – тект – просто балаканина ні про що, як цей. Україна не подарувала комусь чи собі щось. Путін і Коломойський разом з іншими олігархами "подарували" країні оцю зелену команду клоунів.А тепер уже можна аналізувати, чиї інтереси і як реалізує ця команда. Путін не звільнив військовополонених, він звільнив тільки частину заручників в обмін на своїх терористів-подільникв та ще й шантажує країну, вимагаючи змінити Конституцію. Путін терорист і про це необхідно доводити усьому світові, а не говорити, що усі домовленності ним виконані. Бо сьогодні світ аплодує не Україні – Путіну.
Tatyana Supryaga _ 30.12.2019 11:03
IP: 35.235.226.---
hrim:
Погоджуюсь із Вами щодо того, що із політика неприпустимо робити Месію. Але неприємно спостерігати і протилежне – як політиків зневажливо нзивають Йуля, Зеля і таке інше. Це, а також саркастичні оцінки фізичних недоліків, чи навіть переваг політика, наприклад хорошої фігури Тимошенко, чи маленького зросту діючого президента, або надто масивних фігур деяких провладних депутатів відволікають від головного – оцінки їхньої діяльності на благо обравшого їх народу. Впевнена – політиків потрібно оцінювати лише за їхніми вчиками.
iip _ 29.12.2019 14:30
IP: 35.235.227.---
Кирилл Граф:

Кстати, мы ещё карбамид не закончили вносить по озимой пшенице, можешь вскочить помощником ко мне на сеялку. 50 гр час, так и быть, займешься делом, чем безделку сутками зависать на блогах.
Родной – ты карбамид! вносиш сеялкой! в декабре!, та ещё и не "закончил" – это жесть:::))))))
Беги срочно в свинарник – там опорос уже заколосился.

Точно, как у Сан Саныча – "помню мы под Курском стояли" – Во заливает::::))))))
Кирилл Граф _ 29.12.2019 14:20
IP: 35.235.227.---
iip:
Кирилл Граф:

Родной
"Волк тамбовский тебе родной".
Я откровенно полагал, что ты умнее чем ты есть на самом деле, потому вступил в с тобой в дискуссию, извини...

Кстати, мы ещё карбамид не закончили вносить по озимой пшенице, можешь вскочить помощником ко мне на сеялку. 50 гр час, так и быть, займешься делом, чем безделку сутками зависать на блогах.
iip _ 29.12.2019 14:07
IP: 35.235.226.---
Кирилл Граф:

Родной, в каком углу тебе привиделось, что я делил технологии с/х на какие-то "до" и "после".

Я только сказал, что ТВОИ представления о с/х застряли на уровне 60-х.
Та после "льва толстого" я так понимаю, что для тебя новость, что землю уже пашут не сохой:)
Конечно, если твои познания о с/х почерпнуты из Аннны Карениной – ну тогда ясно.
Вот тебе встречное задание – почитай пару ликбезовских брошюрок, а потом – заходи опять:)

А то ты выглядиш, извини за правду, старым кретином:)
Кирилл Граф _ 29.12.2019 13:36
IP: 35.235.226.---
iip:
Иван Иванович, не тужся. Я понимаю что ты хочешь сказать, но в твоём исполнении получился очередной "пук".
Технологии производства в сельском хоз различаются не "до" и "посоле" шестидесятых, а на экстенсивные и интенсивные. Но в выборе технологии следует учитывать очень много факторов – капитал, местность, землю, климат и...
А вот в этом месте для тебя следующее задание, Иван Иванович, если ты прежнее осилил.
В своём романе "Анна Каренина", Лев Толстой (его прототип Левин), говорит ещё об одном обязательном факторе в сельском хозяйстве, который следует учитывать при выборе интенсивной технологии производства.
Учись, Иван Иванович, а то выглядишь, извини за прямоту, идиотом.
iip _ 29.12.2019 13:01
IP: 35.235.226.---
Кирилл Граф:

Кирюха, приветик!

Почитал, что ты накалякал про село.
Судя по твоим цифрам про рентабельность и "сенаж" – ты безнадёжно застрял в шестидесятых годах прошлого столетия. Всё, тобою написанное для производителя, базара и прочее – справедливо, НО для далёкого прошлого из СеСеСеРе.

Хорошо про тебя написал твой клон – Шурик Романов (хотя он думал, что пишет про Автора) – почитай, пока не вытерли.
Кирилл Граф _ 29.12.2019 12:25
IP: 35.235.227.---
Костянтин Матвієнко:
В целом, положение частника на селе довольно плачевно. Пастбищ нет, легальная реализация на рынках практически недоступна, Держпродспоживслужба коррумпирована наглухо, взаимопонимания с местными "громадами" нет. В сущности, со времен раскулачивания положение частника на селе не изменилось. Непробивная ментальность коммунистического большинства, громады. А потому никакого развития семейных ферм, мелких фермеров на селе в ближайшие годы Украине не предвидится.
Кирилл Граф _ 29.12.2019 12:14
IP: 35.235.227.---
Костянтин Матвієнко:
Кирилл Граф:
І звідки ж тоді молоко і м'ясо на міських ринках?
Это очень интересный вопрос, ответ на который знает Держпродспоживслужба, но делиться инфой с общественностью ветеринарные чиновники не спешат.
То что вам продают проф перекупщики на рынках под видом домашней свинины, говядины, на самом деле, промышленная свинина и говядина. Домашнюю продукцию без идентификации и сопроводительной документации по передвижению на рынок не пропустят. С каждой проданной туши вет лаборатория получает свою мзду от перекупщика в виде натурального оброка на практике до 1 кг с туши, потому "тайну" происхождения мяса они потребителям не раскрывают.
С молоком отдельная история. Возможно вы покупаете домашнее молоко в пластиковых бутылках от кока колы, возможно даже оно проходит вет контроль на рынке, но чем кормили поили корову, вы, как потребитель, не узнаете никогда. В отсутствии пастбищ, КРС выпасают на свалках, водопой на канализац сбросах.
hrim _ 29.12.2019 11:46
IP: 35.235.227.---
Tatyana Supryaga:
Виктор Волик:
Просто дехто дуже добре запам"ятав реприватизацію Криворіжсталі, ліквідацію Росукренерго і інші факти нашої недавньої історії. Ті, хто проголосував за "нове обличчя" хотіли, щоб більше ніхто не "сидів на потоках", корупціонери були покарані, а вкрадені ними кошти були повернуті із офшорів в Україну. Нічого цього досі не зроблено. І стаття пана Матвієнка саме про це, а не про хорошу фігуру пані Тимошенко. З тим що вона дійсно у прекрасній формі не можна не погодитись...

Прізвища Лідерів, Месії, "Партії" їх імені, дискусії навколо них – коло з якого не можемо вийти. Тому ми приречені на популізм і дилетантство Влади. До того ж легітимне від суспільства.
Tatyana Supryaga _ 28.12.2019 20:24
IP: 35.235.226.---
Виктор Волик:
Матвиенко, главное, что Йуля, несмотря на пенсионный возраст, находится в хорошей форме от того, что худеет на диете при отсутствии возможности сидения на потоках.
Кандидатура Зеленського, котрого всі знали лише як комедійного актора і продюсера виникла саме тоді, коли рейтинг Тимошенко перевищив рейтинг діючого президента і стало зрозуміло, що у неї високі шанси перемогти. "Совпадениє? – Нє думаю". Просто дехто дуже добре запам"ятав реприватизацію Криворіжсталі, ліквідацію Росукренерго і інші факти нашої недавньої історії. Ті, хто проголосував за "нове обличчя" хотіли, щоб більше ніхто не "сидів на потоках", корупціонери були покарані, а вкрадені ними кошти були повернуті із офшорів в Україну. Нічого цього досі не зроблено. І стаття пана Матвієнка саме про це, а не про хорошу фігуру пані Тимошенко. З тим що вона дійсно у прекрасній формі не можна не погодитись. На жаль, далеко не всі "молоді обличчя" команди Зеленського можуть цим похвалитись.
Сергей Папков _ 28.12.2019 16:29
IP: 35.235.226.---
"Сьогодні вже цілковито зрозуміло, що виконати Мінські домовленості, кінцевим результатом чого мало б стати повернення в Україну окупованих територій Донеччини та Луганщини, не видається можливим" (К. Матвієнко).
Особливо якщо чинна влада нічого для такого повернення не робить! І мова мала б йти не лише про Донбас, а й про Крим також.
А повинна була б наша влада робити так, щоб в РФ прийшло усвідомлення, що втрати від приєднання Криму і Донбасу значно перевищують здобутки від цього...
Наприклад, прив'язати підписання угоди про газовий транзит до повної демілітаризації Криму. Або ж повністю припинити будь-який транзит, в т.ч. і повітряний, Україною (і пасажирський також), який йде до і з Росії. Або ж повністю заборонити відвідання українськими громадянами Росії і в'їзд росіян в Україну тощо.
Костянтин Матвієнко _ 28.12.2019 15:49
IP: 35.235.226.---
Кирилл Граф:
І звідки ж тоді молоко і м'ясо на міських ринках?
Кирилл Граф _ 28.12.2019 14:38
IP: 35.235.226.---
lohik:
Мне, откровенно говоря, жаль вас. Вы уже не молодые люди, и надеяться на ваше прозрение не приходится. А бед вы натворите ещё очень много.
Кирилл Граф _ 28.12.2019 14:35
IP: 35.235.226.---
Костянтин Матвієнко:
У домогосподарстві є свійські тварини, городи – воно саме себе забезпечує харчами.
Для полноц содержания 1 гол КРС в сельской местности юга Украины, к примеру, необходимо до 1 га пастбища и то, при условии орошения. Практика показывает, что содержание одной головы экономически не целесообразно. Рентабельными можно считать домохозяйства с 3-5 головами КРС и соответственно до 5 га пастбищ для выпаса и заготовки сенажа. При содержании от 3 голов свиней происходит аналогичная ситуация потребления комбикорма от 350 кг на одну голову для достижения 100 кг живой массы.
Элементарные расчеты показывают, шо содержание скота, свиней, птицы на 10-25 сотках земли и результат – "воно саме себе забезпечує харчами", не реально. Покупка кормов для одной, двух голов и содержание – не рентабельны. Потому и была практика воровства кормов с ферм. Как только возможность воровства закончилась, домогосподарства пришли к естественному упадку.
lohik _ 28.12.2019 14:17
IP: 35.235.226.---
Кирилл Граф: А ви що, істина в останній інстанції?...
Ніколи не дозволяйте своїм вухам вірити в те, що не бачили ваші очі" (Омар Хайям)...
lohik _ 28.12.2019 14:11
IP: 35.235.226.---
Хіба ревуть воли (лохторат), як ясла повні?...Тому лохторату їх добре нагодувати завжди хтось обіцяв через свої олігархічні телекагали., щоб виграти вибори.То були риги, то бариги, то недавно шоумени...
Костянтин Матвієнко _ 28.12.2019 13:57
IP: 35.235.226.---
Кирилл Граф:
Традиційний сільський уклад життя – це перед усім домогосподарство-садиба, де мешкає родина з дітьми, часто і з бабусею та дідусем. У домогосподарстві є свійські тварини, городи – воно саме себе забезпечує харчами. Домогосподарство знаходиться у селі, де є школа, дитсадок, клуб, магазин а головне, що є робота – на молочно-м'ясній фермі, наприклад чи у консервному цеху. До райцентру веде добра дорога, з регулярним сполученням громадського транспорту...
Кирилл Граф _ 28.12.2019 12:03
IP: 35.235.226.---
Удивительно, насколько украинские мыслители не замечают, что в сущности украинская власть всего лишь сохранилась в структуре колониальной администрации, сверху донизу. С той лишь разницей, где располагается метрополия – в России, США или Великой Германии. А потому среди аборигенов часто случается недоумение – "когда Рождество, а когда Пасха. Возникнет путаница, что надевать: деловой сюртук или нарядный камзол?"

Вот, п. Матвиенко, озабочен – "наступом на сільський уклад життя". А вот попросить его в двух словах пояснить, что это значит – сільський уклад життя, – не сможет. Вряд ли кто-то сегодня уяснит для себя разницу между советскими коллективными резервациями и традиционным украинским хутором.
hrim _ 28.12.2019 11:36
IP: 35.235.226.---
iip:
Костянтин Матвієнко:
...

Велику політику можна здійснювати тільки на основі непорушної системи політичних принципів.
А Зеленський – безпринципний політик, ...

Усе грамотно. Проте в останньому абзаці "... безпринципний політик...", необхідно політик взяти у лапки:
"політик". Адже, це таки професія!
iip _ 28.12.2019 10:10
IP: 35.235.226.---
Костянтин Матвієнко:
...і таку підтримку слід використовувати для істотної корекції курсу...
Дякую!
Зеленський не може здійснити корекцію курсу. Він взагалі НЕ може мати ніякого курсу.
На виборах він використав технологію "глибокого таргетування". Це звучить солідно, але в житті це доктрина Жириновського – "каждой бабе по мужику, каждому мужику по бабе и всем по бутылке водки". Суспільство розділили на однорідні групи і кожному наобіцяли своє. Виграти вибори так можна, але довго втриматися при владі – ні. Втілити у життя "наслідки" глибокого таргетування неможливо – адже вони складаються із взаємовиключних обіцянок.
Для збереження електорату треба і у подальшому вертітися, як навіженому, між групами із діаметрально протилежними запитами, а довго це робити неможливо.

Велику політику можна здійснювати тільки на основі непорушної системи політичних принципів.
А Зеленський – безпринципний політик, націлений на дрібну миттєву метушню і авантюризм.
Костянтин Матвієнко _ 28.12.2019 09:14
IP: 35.235.226.---
iip:
Вітаю! На чому б не ґрунтувалася підтримка В.Зеленського, вона являє собою об'єктивний чинник політики, і таку підтримку слід використовувати для істотної клоекції курсу. Мабуть можна погодитися, що "помилки" далеко не завжди випадкові, особливо у питаннях розпродажу державної власності та змін до Конституції.
Виктор Волик _ 28.12.2019 08:50
IP: 35.235.227.---
Матвиенко, главное, что Йуля, несмотря на пенсионный возраст, находится в хорошей форме от того, что худеет на диете при отсутствии возможности сидения на потоках.
Україна та Європа1085 Aтака Путіна1223 Корупція1335 Зеленський19 Донбас14
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter