Костянтин Матвієнко Політичний експерт

Тарифний грабунок веде Україну до дефолту

13 січня 2021, 13:01

Двадцять перший і двадцять другий роки в Україні могли б стати періодом відносного політичного штилю, а відтак – економічної стабілізації. Передбачені законодавством вибори – президентські, парламентські, місцеві – відбулися протягом двох минулих років, у Верховній Раді сформовано монобільшість партії "Слуга народу", фактичним лідером якої є Президент Володимир Зеленський. Так само він, або його оточення, переважно контролює уряд та місцеві адміністрації. Партія "Слуга народу" шляхом утворення різноманітних коаліцій в обласних радах домоглася обрання своїх представників головами 12 облрад. Столиця контролюється через підпорядкованість Віталія Кличка, як голови Київської міської державної адміністрації, формально – Уряду, а фактично – "офісу" Президента, а також – через участь фракції "Слуги народу" у Київраді в коаліції, що підтримує міського голову.

Здавалося б ідеальна диспозиція для ефективного проведення реформ та підготовки країни до зростаючої нестабільності сучасної цивілізації. Навіть в умовах війни Росії проти України, епідемічної та економічної кризи, до яких українське суспільство потроху адаптується.

Тим часом правлячий прошарок робить усе можливе аби перетворити об'єктивні переваги свого поточного становища на серйозні небезпеки – для себе і для країни.

З часу обрання Президента і Верховної Ради мали місце ряд волюнтаристських, безвідповідальних кроків, як у питаннях посадових призначень, так і практично в усіх царинах політичної відповідальності глави держави, парламенту і уряду. Попри очевидну безпорадність влади, рейтинг довіри до правлячої партії ще зберігає першу позицію поміж основними політичними суб'єктами – "Європейською солідарністю", "Батьківщиною", "Опозиційною платформою за життя". Це ж стосується і персонального рейтингу В. Зеленського.

Проте, наполегливість, з якою "слуги народу" рубають "гілку, на якій сидять" вже дає свій небезпечний результат. Свіжим прикладом їхньої соціальної безвідповідальності та економічної некомпетентності є кардинальне підвищення цін на газ та електроенергію. Влада зазіхнула, не лише на доходи, але і на заощадження громадян. Значна більшість домогосподарств, тобто родин, не зможе сплачувати ці завищені тарифи зі своїх поточних доходів, перед усім – зарплат, пенсій, надходжень від самозайнятості. Для сплати вартості комунальних послуг родинам доведеться використовувати свої заощадження – гроші відкладені на освіту, лікування, поліпшення житлових умов, на похорон. Ці накопичення швидко вичерпаються – сім'ї перетворяться на боржників і банкрутів. Їхня неплатоспроможність потягне за собою масові банкрутства фінансових установ, торговельних, ресторанних, готельних мереж, ... практично більшості видів бізнесу в Україні.

Згортання податкової бази означатиме банкрутство держави – дефолт, з усіма його наслідками. Особливо кепсько, що об'єктивних економічних і політичних непереборних обставин для того, щоб заганяти у злидні народ і державу немає. Лише божевільна, на межі втрати інстинкту самозбереження, жадоба до грошей близьких до влади "підприємців" та й самої влади.

На тлі неадекватного стану тих, хто приймає самовбивчі політико-економічні рішення, в Україні є відповідальні політики, які використовують всі доступні можливості для того, щоб показати раціональний і безпечний вихід зі штучно створеної ситуації наближення системного краху. Юлія Тимошенко, лаконічно, проте детально проаналізувавши ситуацію з енергоносіями в Україні, у своєму дописі на фейсбуці пропонує ряд зрозумілих і реальних кроків для швидкого виправлення ситуації. Вона стверджує, що наявність в Україні потужних підземних газосховищ дає нам унікальну можливість закуповувати газ за найнижчими, літніми цінами, а взимку відпускати його населенню і підприємствам за економічно прийнятними, а не здирницькими і спекулятивними. Так само спрямування газу вітчизняного видобутку на комунальні потреби значно б здешевило вартість комунальних послуг, що б врятувало внутрішній попит на товари і послуги. Крім того прозорість формул тарифоутворення та структури рентабельності всього ланцюга підприємств, кінцевим продуктом яких є комунальні послуги так само значно б зменшило комунальний тягар для домогосподарств.

Ю.Тимошенко наголошує: "Нещодавно Державний аудит дав відповідь на запитання, куди йдуть прибутки від необґрунтовано завищених тарифів. Перевірка офіційно встановила, що 225 мільярдів гривень незаконно виведено з НАК "Нафтогаз" за межі України! 225 мільярдів гривень!!! Тільки вдумайтеся в цю цифру! Це більше, ніж кредити, які Україні дає МВФ!!! І це ті гроші, які незаконно витягли з кишені кожного!"

Тобто гроші вкладено не у вітчизняну енергоінфраструкту, а у економіки інших країн. Зрозуміло, що і прибутки від цих вкладень в Україну не повертаються.

На загал прагматичний політик мав би не підказувати вихід із кризовою ситуації своєму опоненту, у яку той сам себе загнав, а "почекав би на березі допоки річка пронесе тіло суперника повз нього". Однак йдеться не про долі правлячої монобільшості і Президента. Мова про загрозу системного краху державних інституцій, починаючи з національної платіжної системи. Тому, як відповідальний державний діяч, Ю. Тимошенко за цих обставин приходить на допомогу країні. Цим її позиція кардинально відрізняється від більшості позицій інших політиків, серед яких є і частина "слуг", які виступають з гучними, епатажними заявами та акціями, що не мають своїм наслідком реального зниження небезпечно високих тарифів.

Якщо це питання не буде вирішено ефективно і швидко, на країну чекає "ідеальний шторм", який одночасно живитимуть економічні, соціальні, політичні та військові чинники. Дочасні вибори Президента і Верховної Ради, за таких умов, не дадуть змоги сформувати адекватну владу і Україна опиниться на межі руїни.

powered by lun.ua
Коментарі — 60
Log Log _ 14.01.2021 12:26
IP: 185.237.217.---
Анатолий Герасименко:
Petro Zelenchuk:
Не пишите глупостей.
Оце Ваш рівень. Дискутувати з розумово відсталим, який пише: "сосиська", "Тарас Бульба устами Тараса Шевченко"...
Вам у розумінні історії до В'ятровича як Путлеру до двох метрів.
Але мова у тому випадку йшла не про історію, а про корупцію,
у якій його звинуватила "зелена" шпана, а Ви підтримали.
Почекаємо. "Рукописи не горят" – усе зберіглося.
Юрій Бобровницький _ 14.01.2021 11:27
IP: 192.162.132.---
Власне, до кого я звертаюся. Це ж ваш нардеп, власник Гаврилівських курчат Сігал під час вашої влади роками клав на всі екологічні норми, у змові з тодішнім міністром ВС Луценком.
Юрій Бобровницький _ 14.01.2021 10:50
IP: 192.162.132.---
Костянтин Матвієнко:
То хай у БЮТ хтось напише. Але я сумніваюся в цьому, бо на цьому не наживеш популярности, а, можливо, викличеш озлоблення місцевих. То все ж до WWF, вони якраз спеціалізуються на подібних конфліктах між людиною та дикою природою. Впевнений, вони вже активно ведуть цю тему...
Юрій Бобровницький _ 14.01.2021 10:44
IP: 192.162.132.---
Михаил Годун:
Я все ж таки Вас трохи заспокою. Це, скоріше за все, не ті кілька сотень журавлів. які гніздяться в Україні. То перелітні птахи з Росії, Білорусі та ще низки північних країн, які в умовах теплої зими затрималися на півдні України.
Я у аналогічній ситуації теж писав офтопи. Проте допомогли Борейко та WWF, до яких у мене було і є неоднозначне ставлення. Днями прийшло повідомлення, що в нас створюють заказник.
Костянтин Матвієнко _ 14.01.2021 10:42
IP: 185.143.147.---
Михаил Годун:[/B
Щодо загиблих журавлів, то щонайменше потрібний депутатський запит на Авакова
Анатолий Герасименко _ 14.01.2021 10:21
IP: 195.191.58.---
Вже з"являється інформація, що Шмигаль доручив СБУ розібратися з організаторами тарифних протестів. А, наприклад, заступник міського голови Чернігова в одному етері заявив, що чернігіаська акція мешканців міста є цілком проплаченою і не йде на кортить державі. Схоже, що цю країну вже ніщо не врятує...
Михаил Годун _ 14.01.2021 09:58
IP: 95.132.170.---
Извините за оффтоп. Но другого выхода нет. Надеюсь, что специально обученные люди в офисе Президента все же читают блоги. Я о полутора сотнях краснокнижных журавлей, которые погибли в Аскании Нова, наевшись отравленного и брошенного на поля фермерского зерна. Скажите, а, кто за это ответит? И, кто вообще этим занимается. В структуре облгосадминистрации каждой области есть управление сельского хозяйства. Мне всегда было не понятно, чем они занимаются. Ведь, колхозов больше нет...Земля распаевана. Может, пусть хоть мертвыми птицами займутся? Мы же скоро всю природу угробим...
Микола Гайдук _ 14.01.2021 09:14
IP: 109.108.247.---
"Тарифний грабунок..."--А чи є для того кого грабують різниця як грабують? Чи приставивши до горла ніж чи забравшись в квартиру чи з допомогоюв владних повноважень тарифами- --фактично позбавивши можливо останнього куска хліба -"Грабунок і в Африці грабунок" і в США грабунок тільки в США коли грабіжник забрався в квартиру ЗАКОН дозволяє в нього стріляти....???!!!
Анатолий Герасименко _ 14.01.2021 08:18
IP: 195.191.58.---
Petro Zelenchuk:
Log Log:
Анатолий Герасименко:
Никакого креатива...
Я не демагог с "истерической" образованием. Я оперирую фактами.
А факты против Вас.
Еще будете шляпу есть за сотрудничество с Воронежским придурком в
обвинении Вятровича.
Ждем.
А я Вятровича не в чем не обвинял, наоборот, пусть забивает головы украинцам, я лучше его историю знаю и знаю, чем больше украинцы будут слушать Вятровича, тем постыднее им будет просить прощения у русских.
В Новгороде есть памятник 1000 летия Руси, там есть фрагмент, когда малороссийский гетман на коленях просит прощения у русского царя и просит допомоги. Жизнь повторяется!
Не пишите глупостей. Я видел этот памятник 19 века. Там нет никаких намеков на просящих гетьманов. Там изображены великие люди оставившие след в российской истории, над которыми покровительствует Ангел. А интерпретировать можно как угодно и все что угодно...
Анатолий Герасименко _ 14.01.2021 06:53
IP: 195.191.58.---
Log Log:
Анатолий Герасименко:
Ніякого креативу...
Я не демагог з "істеричною" освітою. Я оперую фактами.
А факти проти Вас.
Ще будете шляпу їсти за співпрацю з Воронезьким недоумком у
звинуваченні В'ятровича.
Чекаємо.
Вятрович має аідповідати за всю школу, яку він зробив. В нормальній правовій країні, він вже сидів би, за свої провокації, та підбурювання. Впевнений, що зрештою він колись отримає покарання.
Володимир Войтко _ 14.01.2021 05:27
IP: 91.124.183.---
Знову починається ця свистопляска. На 225 млрд гривень закуповувався газ у підземні сховища. Що в цьому протизаконного.
Log Log _ 13.01.2021 23:11
IP: 185.237.217.---
Анатолий Герасименко:
Ніякого креативу...
Я не демагог з "істеричною" освітою. Я оперую фактами.
А факти проти Вас.
Ще будете шляпу їсти за співпрацю з Воронезьким недоумком у
звинуваченні В'ятровича.
Чекаємо.
Анатолий Герасименко _ 13.01.2021 22:27
IP: 195.191.58.---
Log Log:
Анатолий Герасименко:
Пане Костянтине, Ви абсолютно праві! Наступає загальний гаплик! Країна приречена. І, судячи зі всього, врятувати її вже ніхто не зможе. Тільки Ви, цей апокаліпсис показуєте дещо завуальовано, а я перекладаю прямом текстом...
Цей апокаліпсис рукотворний – зробили йго Ви, своїм вибором невігласа,
який Вам обіцяв підсмажити кригу, а Ви йому підспіпівували.
Так що "прямим текстом" – кайтесь.
У Вас ті ж самі зазубрені мантри. Ніякого креативу. Раджу все ж таки змінювати методичку, або особистого куратора...
Костянтин Матвієнко _ 13.01.2021 21:31
IP: 185.143.147.---
Petro Zelenchuk:
Ми купуємо електроенергію в Білорусі, що виробляється на практично російській АЕС.
Log Log _ 13.01.2021 20:47
IP: 185.237.217.---
Анатолий Герасименко:
Пане Костянтине, Ви абсолютно праві! Наступає загальний гаплик! Країна приречена. І, судячи зі всього, врятувати її вже ніхто не зможе. Тільки Ви, цей апокаліпсис показуєте дещо завуальовано, а я перекладаю прямом текстом...
Цей апокаліпсис рукотворний – зробили йго Ви, своїм вибором невігласа,
який Вам обіцяв підсмажити кригу, а Ви йому підспіпівували.
Так що "прямим текстом" – кайтесь.
Анатолий Герасименко _ 13.01.2021 20:30
IP: 195.191.58.---
Пане Костянтине, Ви абсолютно праві! Наступає загальний гаплик! Країна приречена. І, судячи зі всього, врятувати її вже ніхто не зможе. Тільки Ви, цей апокаліпсис показуєте дещо завуальовано, а я перекладаю прямом текстом...
_ABM_ _ 13.01.2021 19:03
IP: 77.123.28.---
Petro Zelenchuk- с ру ль 🇷🇺💩💨воронежский:
-... Зе...имел ввиду возобновления сотрудничества с Кремлём.
С ру ль 🇷🇺💩💨воронежский, наХ кому нужна Раша! По сравнению с Украиной на России все дороже: хлеб, картошка, мясо, электроэнергия, треть страны без газа... Но оказывается уже и водка дороже!... Ну, блин, это явно перебор ‼️
Правда, с руль 🇷🇺💩💨воронежский❓
Классно украинцы подвесили вас, расеянцев, на крючки за одно место¿¿ 😀
Василий Васин _ 13.01.2021 18:56
IP: 77.123.93.---
"...Здавалося б ідеальна диспозиція для ефективного проведення реформ".
Пане Костянтине, як на політексперта, доволі примітивне судження.
Більшість "слуг", власне як і "єесників", "батьківщинників", "опезежешниківз", ... на місцях, – хитродупі пристосуванці, яким глибоко нас...плювать і на реформи і на "диспозиції". Вони вирішують особисті, меркантильні чи амбіційні завдання. З таким контингентом чиновників, різномастних "професійних депутатів", які "нічтоже сумняшеся" знівелюють навіть найкращі реформаторські ідеї – навіть пані Тимошенко)) яка, гіпотетично, могла б стати президентом, за рік мала б співставні рейтингові результати з Зеленським.
Час для реформ настане не раніше, ніж за 10 років. У кращому випадку. Сказати чому?))... Отож.
Log Log _ 13.01.2021 17:38
IP: 185.237.217.---
Petro Zelenchuk- безмозглый дебил из Воронежской области
Санду с Зеленским по русски общались.
Безграмотное чучело, ты "ПО-РУССКИ" строчку грамотно написать неспособен.
В переводе на русский язык ты написал: "Я – идиот".
Да, эти люди знают минимум по два языка – родной и русский.
Санду 48, Зеленскому 42, а тебе, дегенерату, идёт шестой десяток, но ты даже
родного не знаешь.
Пошел вон, позор России.
_ABM_ _ 13.01.2021 17:36
IP: 77.222.153.---
Petro Zelenchuk:
_ABM_:
Санду с Зеленским на совместной встрече разговаривали на доступном обоим русском языке.
Ничего удивительного нет, в Украине многие разговаривают на русском языке. Более того, грамотно пишут на русском языке. Это говорит о том, что люди способны изучать другие языки. А то, что ты, россиянец от рождения, не можешь изучить свой родной язык о чем говорит? Правильно, о том, что ты дебил от рождения.
Костянтин Матвієнко _ 13.01.2021 17:27
IP: 185.143.147.---
Юрій Бобровницький:
Є проблема у тому, що в Україні внаслідок неефективного господарювання комунальне господарство споживає разів у 5 (!) більше тепла ніж у ЄС.
Костянтин Матвієнко _ 13.01.2021 17:25
IP: 185.143.147.---
Юрій Бобровницький:
Є проблема у тому, що в Україні внаслідок неефективного господарювання комунальне господарство споживає разів у 5 (!) більше тепла ніж у ЄС.
_ABM_ _ 13.01.2021 17:24
IP: 77.222.153.---
Petro Zelenchuk:
Санду с Зеленским по русски общались.
Слышишь, дебил, слово "по-русски" пишется через дефис согласно правилу русского языка. Ты не знал? Впрочем дебилу и не обязательно знать...
Естественно РАсею на❌ послали по-русски. А на каком еще наречии это можно сделать? Только на русском ✂👅
_ABM_ _ 13.01.2021 17:18
IP: 77.222.153.---
Petro Zelenchuk – воронежский с руль 🇷🇺💩💨:
-...инфляция, нишета населения уже идет по стране семимильными шагами.
Да-да, идет... По сравнению с Украиной на России все дороже: хлеб, картошка, мясо, электроэнергия, треть страны без газа... Но оказывается уже и водка дороже!... Ну, блин, это явно перебор ‼️
Правда, с руль 🇷🇺💩💨воронежский❓
Классно украинцы подвесили вас, расеянцев, на крючки за одно место¿¿ 😀
Alexandr Zeleny _ 13.01.2021 16:43
IP: 194.44.153.---
Навіть в умовах війни Росії проти України
Яка війна? В нас АТО ООС. Внутрішня поліцейська операція. Перед Росією незручно. Сьоми рік воюємо з нею, а на війну її забули запросити.
Україна та Європа1133 Aтака Путіна1291 Корупція1443 Зеленський75 Мовне питання189
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter