24 січня 2023, 17:40

Матвійчук Яна: про громадянське суспільство, соціальну сферу та підтримку від ЄС

З початку повномасштабного вторгнення росії українці максимально об'єдналися та почали активно волонтерити, розвивати соціальну сферу. Мільйони вимушених переселенців, постраждалі від війни, літні люди та люди з інвалідністю – це найвразливіші категорії громадян, котрі потребують підтримки зараз. Проте проблема у тому, що соціальна сфера в Україні виявилася надто слабкою, щоб покрити зростаючу потребу. Тому перед лідерами громадянського суспільства, волонтерськими організаціями та власне перед державою постало надважливе завдання – протягом максимально короткого проміжку часу розвинути сферу соціального обслуговування.

Благодійний фонд Яни Матвійчук – мій внесок у розвиток громадянського суспільства

З метою допомоги вразливим категоріям громадян у 2022 році я заснувала благодійний фонд Women's Aid International. Діяльність Фонду ми вирішили організувати у Дніпровському та Дарницькому районах Києва, оскільки у цих районах проживає чи не найбільше вимушених переселенців та літніх людей, котрі потребують гуманітарної чи психологічної підтримки.

У процесі роботи стало очевидно, що наша команда не може покрити потреби такої значної кількості людей. Тому я запропонувала реалізувати проєкт "Стандарти якісної волонтерської допомоги літнім людям". Мета проєкту – навчити діячів соціальної сфери (соціальних робітників та волонтерів) правильно комунікувати з вразливими групами людей, розвинути міжособистісні зв'язки та створювати разом проєкти. У межах проєкту ми проводили тренінги "Комунікація з вразливими групами". Всього успішно пройшли заняття 38 учасників. Найважливіше те, що нам вдалося познайомити діячів соціальної сфери одне з одним, а це дозволить створювати та реалізовувати нові спільні проєкти.

Підтримка ЄС у розвитку громадянського суспільства

Мою ідею щодо проведення тренінгів для соціальних робітників та волонтерів підтримав Європейський Союз. У межах проєкту Eastern Partnership Civil Society Facility я стала учасницею "Стипендіальної програми Європейського Союзу для лідерів громадянського суспільства країн Східного партнерства".

Проєкт Eastern Partnership Civil Society Facility має на меті розвиток громадянського суспільства в Україні, Грузії, Азербайджані, Молдові, Вірменії та білорусі.

Важливим етапом участі у проєкті ЄС став Eastern Partnership Civil Society Forum, який проходив у Парламенті Чехії з 5 по 7 грудня 2022 року. Всього у Форумі взяли участь 270 делегатів з країн-партнерів проєкту та представників ЄС, серед яких були:

- Ярослав Курфюст, заступник міністра закордонних справ Чехії;

- Стефано Санніно, генеральний секретар Європейської служби зовнішніх справ;

- Нікола Бір, віцепрезидентка Європарламенту;

- Малгожата Латкевич-Павляк, уповноважена міністра закордонних справ Польщі.

Важливо те, що всі учасники Форуму підтримали Україну у боротьбі проти російської агресії та підтвердили готовність до подолання наслідків війни. Для України це означає, що лідери громадянського суспільства все роблять правильно і йдуть у потрібному напрямку, що неабияк цінують у Європейському Союзі.

Тому зараз нам надзвичайно важливо продовжувати покращувати та розвивати соціальну сферу в Україні, оскільки після перемоги ще довгі роки нам треба буде долати наслідки війни. Аби пришвидшити цей процес – треба починати вже зараз. Важливо, щоб громадянське суспільство, волонтери, громади були максимально включені у цей процес.

Публікацію підготовлено за підтримки Європейського Союзу в межах Стипендіальної програми для лідерів громадянського суспільства країн Східного партнерства. Публікація відображає позицію благодійного фонду "Women's Aid International" і не обов'язково відображає позицію Європейського Союзу.

Лебідь, щука і рак. Яна Матвійчук про полярні підходи до політики Гетманцева та Федорова

5% податку для великого бізнесу – це добре, для ФОПів – надто мало. Данило Гетманцев суперечить сам собі і не помічає абсурд у своїх твердженнях...

Путін про історію – нудна маячня старого діда. Яна Матвійчук про історичні ляпи інтерв'ю Карлсона з путіним

У інтерв'ю Такеру Карлсону путін читав брехливу, але дуже нудну лекцію з історії України. Я закінчила історичний факультет Університету Шевченка, тому давайте розбирати найголовніші пропагандистські тези про історію від цього старого маразматичного діда...

Такер Карлсон поховав заживо українську дипломатію? Яна Матвійчук

До москви приїхав американський телеведучий та політичний оглядач Такер Карлсон. Він взяв інтерв'ю у путіна. Хоча інтервʼю і було максимально нудним, затягнутим та 100% буде незрозумілим американським виборцям-республіканцям, все ж це певний провал для української дипломатії...

Яна Матвійчук – Як Україні подружитись з релігійними республіканцями та отримати допомогу?

Є імовірність, що наступний Президент США буде республіканцем. Як Україні отримати підтримку республіканців? Як вести переговори і де знаходити спільні точки дотику? Ви, мабуть здивуєтесь, але більшість американців є практикуючими християнами...

Яна Матвійчук – форум у Давосі поширює соціалізм у Західному світі, що спричинить його загибель

Соціалізм та колективізм – кращі друзі "західних" еліт. Яна Матвійчук підбиває перші підсумки Всесвітнього економічного форуму у Давосі. Західний світ помітно слабшає...

Яна Матвійчук: Національна стратегія доходів до 2030 року – підстава від Мінфіну

Чиновники презентували Національну стратегію доходів до 2030 року. Ця Стратегія нібито має на меті витягнути Україну з економічної кризи та залежності від грошей партнерів...