26 червня 2023, 13:41

Україна взяла кредит на зарплати чиновникам. А віддавати його буде весь народ

Повномасштабна війна росії проти України не стала перепоною для корупції та зловживань. Українські чиновники зловживають шаленими коштами з бюджету, їздять на куплених часто за державні кошти люксових автомобілях та відпочивають на кращих пляжах світу. А держава в цей час бере кредити, щоб видати їм зарплату.

Кредит від Світового банку

Україна отримала кредитні кошти від Світового банку у розмірі 63 млн євро у червні 2023 року, щоб виплатити зарплати чиновникам та вчителям. Цей кредит наданий на пільгових умовах – пільговий період складає 4 роки – і має бути погашений через 10 років. Тобто, протягом 10 наступних років українці будуть працювати на кредит, який взяли на чиновників. Такий же кредит у розмірі 180 млн євро Україна взяла на початку травня.

Як пишуть в ЗМІ, в уряді повідомили: "Кошти будуть спрямовані на відшкодування видатків держбюджету, здійснених для забезпечення оплати праці працівників державних органів та бюджетних установ освітньої сфери, як на національному, так і регіональному рівнях".

Але звідки взяти гроші, щоб потім віддати ці кредити? Після перемоги нам треба буде ставати на ноги, але через чиновників ми всі будемо "горбатитися" на кредити. А чиновники в цей час і далі будуть брати участь у корупції і облаштовувати собі шикарне життя.

Чому кредити такі великі?

З державного бюджету зарплату отримують близько 5 млн українців. З них понад 1 млн – це чиновники та працівники бюджетної сфери (і це не вчителі та медики), які виконують функції чиновників, але не мають офіційного статусу державного службовця. Всіх цих людей ми утримуємо і найгірше – беремо на них кредити! Активісти, бізнес та звичайні українці вже давно вимагають скорочення кількості чиновників та, так званих, бюджетників. Адже чиновники – це люди, які нічого не створюють. Як свідчать факти та журналістські розслідування, вони лише розподіляють кошти, які українці платять у вигляді податків, займаються схемами та створюють бюрократичне пекло.

І на утримання цих людей ми – бізнес та звичайні українці – будемо працювати мінімум наступних 10 років, адже кредити треба віддавати!

Кредит – це не грант, не подарунок і не благодійний внесок. Його треба віддати.

А якщо не віддати кредит?

Якщо Україна не сплачуватиме зовнішні борги, то може настати дефолт. Чи страшно це? Надзвичайно. Дефолт – це загибель економіки. У випадку неможливості платити борги – з України підуть інвестори, гривня знеціниться, обсяг економіки зменшиться.

Поки що Україна жодного разу не затримувала виплати за боргами. Але чим більше кредитів ми набираємо – тим більше грошей треба віддавати і зростає ризик того, що одного дня ми не зможемо виплатити кредит. Аби мати змогу платити – в Україні має відбуватися надзвичайно швидке зростання економіки. Для цього треба провести реформи. Але чиновники на яких ми беремо кредити і яких утримуємо – блокують реформи, та деякі з них розподіляють бюджетні кошти часто не на користь громадських інтересів. Так ми ніколи не зможемо злізти із цієї фінансової голки, ми не зможемо працювати на відбудову і розквіт України, а будемо думати лише над тим як виплатити кредити.

Тобто, велика кількість чиновників та працівників бюджетної сфери це не тільки дорого коштує сьогодні нам, українцям, але це є перешкодою для економічного зростання України та добробуту кожної української родини.

Уряд поки що не дослухався до порад економістів, представників бізнесу та громадянського суспільства і не скоротив кількість чиновників, видатки бюджету та кількість працівників бюджетної сфери навіть після повномасштабного вторгнення рф. Люди, які могли би працювати в приватних компаніях на благо економіки та генерувати кошти для держави, навпаки, гроші з держави висмоктують.

Єдине вирішення проблеми – це термінове і ефективне скорочення видатків бюджету, кількості чиновників та працівників бюджетної сфери паралельно зі скороченням кількості державних функцій. Бо ще декілька кредитів – і навіть наші внуки ще будуть за них розраховуватися.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Волонтерка Яна Матвійчук: ''росія готує проти мене та інших драйверів суспільства потужну ІПСО. Мета – знищення волонтерства в Україні''

Я впевнена, що українські волонтери найближчим часом можуть стати жертвами потужної російської ІПСО. Операція супроводжуватиметься величезною кількістю брудних та провокаційних інформаційних вкидів...

У Києві кладуть бруківку, поки військові кладуть свої життя

В Україні розпочалися акції протесту, де активні представники громадянського суспільства вимагають від чиновників перестати витрачати гроші на бруківку і переспрямувати їх на ЗСУ...

Китайські аптечки для ЗСУ. Частина 2. Командування Медичних сил продовжує брехати і цьому є підтвердження

У липні гучно прогримів скандал довкола постачання Командуванням Медичних сил (КМС) неякісних аптечок для військових на передовій. Якщо коротко, то на фронт потрапили більше 40 000 неякісних китайських аптечок сумнівного походження...

Китайські аптечки для ЗСУ: як чиновники влаштували бізнес на життях військових

Тилові чиновники вбивають українських захисників. Лише нещодавно прогримів скандал щодо завищених цін на закупівлю продуктів для ЗСУ, а тут вже нова корупційна схема від Командування Медичних сил Збройних Сил України? І це не просто розкрадання грошей, це, насправді, бізнес на крові...

Економічні наслідки підриву ЗАЕС

Всі чекали, що у ніч з 4 на 5 липня 2023 року росіяни підірвуть Запорізьку АЕС. На щастя, цього не сталося. Але поки станція під контролем росіян – вибух може відбутися у будь-який момент...

''Золоті'' яйця та іспанські вілли: чи будуть саджати чиновників

Корупція, розкрадання, схематоз і золоті яйця. Українські медіа рясніють корупційними скандалами та історіями про корупцію та зловживання, але досі чиновників ніхто не саджає...