9 листопада 2023, 18:04

Волонтерка Яна Матвійчук: ''росія готує проти мене та інших драйверів суспільства потужну ІПСО. Мета – знищення волонтерства в Україні''

Я впевнена, що українські волонтери найближчим часом можуть стати жертвами потужної російської ІПСО. Операція супроводжуватиметься величезною кількістю брудних та провокаційних інформаційних вкидів. Судячи з усього, ця кампанія вже почалася. Також я дізналася про підготовку масштабної інформаційної атаки проти мене – волонтерки та підприємиці Яни Матвійчук. Мета цих дій одна – знищення українського волонтерства, послаблення підтримки ЗСУ і, відповідно, фронту. Очевидно, що це – справа рук ворожих спецслужб.Що відомо про інформаційні атаки та чому однією з жертв є Яна Матвійчук?

Росіяни знову активізувалися про волонтерів України. Цього разу тактика інша: проти кожної публічної людини, яка організує підтримку армії та суспільства, готується індивідуальна "чорна" PR-кампанія. Ці методи ІПСО вороги ще не застосовували. Мені відомо, що серед потенційних жертв атаки є і я – Яна Матвійчук.

Чому росіяни вдалися до такої тактики та розпочинають нову, явно недешеву кампанію проти окремих людей? Одна з головних причин – відсутність "швидкої перемоги" біля Авдіївки. Вороги вчергове захлинулися у своїй атаці та зазнають значних втрат. Спеціалісти спецслужби рф усвідомлюють, що міцність української армії великою мірою залежить від підтримки волонтерів, бізнесу, громадських діячів. Саме вони закривають постійні потреби захисників у дронах, авто, медикаментах, обладнанні.

Тож коли прорвати фронт вкотре не вдалося, вороги вдалися до тактики розхитування українського тилу. Не вперше, скажете ви? Може й так, але тактика у них зараз нова. Вже зараз кілька тез ворожого ІПСО з'явилися та добре "прижилися" в українському інфопросторі. Тепер залишається гадати, хто буде наступним об'єктом: Яна Матвійчук чи інша публічна людина?Про які ІПСО мова?

За прикладами далеко ходити не треба: зараз у суспільстві точаться дискусії навколо відсторонення Валерія Залужного. Цікаво, що першим в інфопростір цю тезу заніс народний депутат Володимир Ар'єв. Це він повідомив інформацію "з надійного джерела" про рішення голови Міноборони зняти з посади Головнокомандуючого. Пройшло трохи часу, і пан Ар'єв спростував інформацію. Але головне, що вона вже активно поширилася у ЗМІ, і її почали обговорювати. Справа зроблена!

Так, "звільнення Залужного" – теза російської ІПСО. Але її легалізували українські журналісти, експерти, автори інформаційних платформ. Вийшовши у публічне поле, вона викликала величезну кількість дискусій серед прихильників та противників Залужного. Саме цього й прагнули вороги – розколоти суспільство.

Представники влади та військового керівництва – очевидні цілі ІПСО. Під ударом також перебувають і волонтери. Останнім часом я помітила, що при знайомстві з новими людьми, я кажу "Яна Матвійчук, волонтерка". Так, ця діяльність з початком повномасштабної війні стала для мене однією з ключових. І саме проти таких людей, як я, направлена нова атака російських спецслужб. Їх мета – полити нас брудом, позбавити вотуму довіри від суспільства, колег, військових.

Масштабна брудна кампанія проти Яни Матвійчук та інших волонтерів

Я, як власниця декількох бізнесів, чітко усвідомлюю необхідність допомоги ЗСУ, парамедикам та добровольцям – допомоги не "для галочки", а потужної та систематичної. У перші дні повномасштабної війни я зібрала понад 100 мільйонів гривень на потреби захисників. І це не все. Персонал Запорізького військового госпіталя, представники батальйону "Братство", медичні координатори готові підтвердити – Яна Матвійчук допомагає фінансами та обладнанням. Так, медичний координатор Оксана Корчинська висловила особисту подяку за активну волонтерську допомогу.

Саме це і зробило мене, волонтерку Яну Матвійчук, однією з "цілей" для брудної піар-кампанії. Мені стало відомо, що до головних українських видань звернулися певні особи, зацікавлені у публікації замовних матеріалів про мене та інших волонтерів. Мета очевидна: підрив довіри, знищення репутації, зневіра українських громадян у допомозі. Причому потенційні замовники не скупляться та пропонують ЗМІ величезні суми. Тож поява таких публікацій в інфопросторі – лише питання часу.

Звичайно, подібні кампанії проводяться не вперше: в тому числі ім'я "Яна Матвійчук" не раз з'являлося у брудних проплачених статтях. Проте зараз я осмілюся стверджувати, що кампанія проти мене може бути найбільш масованою.

Нова тактика розколу суспільства


Насправді я не відношу себе до топової волонтерки: велика кількість громадських діячів має набагато більше залучення та надає ще суттєвішу допомогу. Тоді чому саме я обрана ціллю для брудної піар-кампанії?

Маю припущення, що представники ворожої спецслужби тепер практикуватимуться на волонтерах середнього рівня, щоб досягти глибшого розколу суспільства та знищити громадський рух на всіх ланках. Адже зіпсувати репутацію головних волонтерів складно: вони користуються величезною довірою. А ось залити брудом ім'я менш популярних діячів набагато простіше та дешевше, адже ми набагато рідше з'являємося у публічному просторі. Якщо це припущення правдиве, і ворожа схема буде успішною, такі кампанії перетворяться на небезпечне масове явище.

У представників ЗМІ та громадськості ім'я Яни Матвійчук переважно асоціюється з бізнес-проєктами та діяльністю благодійного фонду Women's Aid International. Його, до речі, я заснувала навесні 2022 року. Фонд допомагає вимушеним переселенцям, людям з інвалідністю, людям похилого віку. Підтримку вже отримало декілька тисяч українців.

Також за цей час я передала на фронт декілька евакуаційних автомобілів, надаю допомогу військовим, які проходять реабілітацію в тилу. Саме ці факти біографії, як кажуть друзі-журналісти, збираються використовувати та перекручувати автори замовних публікацій.

Що можна сказати? Звичайно, раджу не вірити ворожій пропаганді та критично сприймати будь-яку інформацію. Війна точиться з 2014 року, і елементарні правила інформаційної гігієни не раз рятували відповідальних людей від панічних рішень та омани, викликаних впливом ворожих ІПСО. Неважливо, чиє ім'я буде серед наступних жертв пропаганди рф – Яни Матвійчук чи іншого громадського діяча. Якщо суспільство повірить у ворожі побрехеньки, українське волонтерство буде знищене, а разом з ним зійде нанівець потужна підтримка війська. Що буде далі? Здогадатися неважко.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Яна Матвійчук – скорочення чиновників дасть дрони ЗСУ. Оновлення влади в Україні

Українці, як папуги, з року в рік повторюють одне і те ж – "Треба скоротити кількість чиновників. Чиновники шкідливі. Україні не потрібен такий великий держапарат"...

Лебідь, щука і рак. Яна Матвійчук про полярні підходи до політики Гетманцева та Федорова

5% податку для великого бізнесу – це добре, для ФОПів – надто мало. Данило Гетманцев суперечить сам собі і не помічає абсурд у своїх твердженнях...

Путін про історію – нудна маячня старого діда. Яна Матвійчук про історичні ляпи інтерв'ю Карлсона з путіним

У інтерв'ю Такеру Карлсону путін читав брехливу, але дуже нудну лекцію з історії України. Я закінчила історичний факультет Університету Шевченка, тому давайте розбирати найголовніші пропагандистські тези про історію від цього старого маразматичного діда...

Такер Карлсон поховав заживо українську дипломатію? Яна Матвійчук

До москви приїхав американський телеведучий та політичний оглядач Такер Карлсон. Він взяв інтерв'ю у путіна. Хоча інтервʼю і було максимально нудним, затягнутим та 100% буде незрозумілим американським виборцям-республіканцям, все ж це певний провал для української дипломатії...

Яна Матвійчук – Як Україні подружитись з релігійними республіканцями та отримати допомогу?

Є імовірність, що наступний Президент США буде республіканцем. Як Україні отримати підтримку республіканців? Як вести переговори і де знаходити спільні точки дотику? Ви, мабуть здивуєтесь, але більшість американців є практикуючими християнами...

Яна Матвійчук – форум у Давосі поширює соціалізм у Західному світі, що спричинить його загибель

Соціалізм та колективізм – кращі друзі "західних" еліт. Яна Матвійчук підбиває перші підсумки Всесвітнього економічного форуму у Давосі. Західний світ помітно слабшає...