Олег Медведєв Приватний політичний консультант, політтехнолог

Вуха – не єдиний орган для сприйняття інформації. Як Сергій почув те, чого Юля не казала

31 січня 2008, 15:36

Той, хто вміє слухати й бачити, зрозуміє, що в інтерв'ю каналу "Євроньюз" Тимошенко заявила про принципову неможливість утворення коаліції між БЮТ та Партією Регіонів. Але в тому вигляді, в якому канал подав цю розмову, це питання не увійшло – очевидно тому, що на відміну від Сергія Лещенка журналісти "Євроньюзу" у відповіді нічого сенсаційного не знайшли.

Послухати ж аудіофайл зможе значно менша кількість людей, ніж та, яку отримала версію відповіді у переказі Сергія, і це лише підсилює його моральну відповідальність за недостовірність власного сприйняття цієї псевдосенсації.

В блогах "УП" я із зрозумілих причин взяв собі за правило не писати про Тимошенко, і порушую його лише через те, що Сергій в своєму запису згадав розмову зі мною. Я – це той самий "піар-радник", який взявся стверджувати, що "Тимошенко такого точно не говорила".

Я і зараз стверджую: Тимошенко не заявляла про можливість коаліції з Януковичем. Вся та буря, яка здійнялася навколо цього, спричинена, думаю, не навмисною інформаційною маніпуляцією, а просто тим, що в гонитві за оперативністю Сергій неуважно попрацював з текстом.

По-перше, політик говорить не лише словами. Трошки, Сергію, лікнепу. Засоби спілкування бувають словесними та невербальними. А невербальні діляться ще на чотири групи: оптико-кинетичні (поза, жест, міміка і навіть хода), просодичні та екстралінгвістичні (інтонації, гучність, паузи), тактильні (рукостискання), просторово-часові (дистанція, час).

По-друге, є ще така наука як риторика, яка вивчає, зокрема, різні риторичні прийоми. І один із них і було застосовано Тимошенко. І попри вербальну констатацію нібито готовності створити коаліцію з Януковичем, подальший зміст відповіді полягав саме в поясненні принципової неможливості утворення такого союзу. Крім того, відповідними були і інтонації Тимошенко, і той, хто не полінується прослухати виставлений Сергієм аудіофайл, відчує її іронію. На жаль, Лещенко не зміг здобути ще й піратського відео, а то було б видно (точно кажу, бо знаю відповідність жестів та поглядів її інтонаціям), що очі в цей момент пускали бісиків.

Мабуть, риторичний прийом не досить вдався, раз викликав такий резонанс. Але нічого зайвого Тимошенко не сказала, й вона не "кидалася виправлятися", бо немає підстав. Просто вона мусила говорити, бо питали. І вона абсолютно має рацію, коли каже, що "В "Євроньюзі" йшлося лише про співпрацю з Партією регіонів як влади та опозиції" – слухайте і почуєте.

Я звичайно вірю, що Сергій чув "на власні вуха слова Тимошенко про те, що вона не виключає коаліції з Партією регіонів на умовах БЮТ" – але, думаю, Сергій без образ погодиться вже з моїм власним іронічним твердженням про те, що вуха – це далеко не головний орган, яким ми, люди, повинні сприймати інформацію.

Я звичайно вірю і в те, що Сергій робив запис, бо "передчував скандал". Скандал дійсно вийшов на славу – тільки в стилі газети "Блік" або старого, доброго "Обозревателя", як видань які свідомо себе певним чином позиціонують. Я завжди – до того як прийшов на "Обозреватель", під час своєї роботи там, і після того, як звідти пішов – що в "УП" дещо інше позиціонування.

До речі, у вчорашній розмові з Сергієм ми погодилися, що, можливо, як колишній редактор "Обозревателя" маю не дуже багато прав дорікати за провокаційність та некоректність заголовку. Але принагідно зазначу, що я вмів визнавати помилки і вибачатися – навіть перед Януковичем. Бажаю такого вміння і Сергієві. Подібна якість не зашкодить навіть одному з найкращих та найпрофесійніших журналістів країни, яка стала б зовсім іншою, коли б таких зубастих як він було побільше.

Як піарник готовий рекомендувати Сергія Лещенка до членства в Українській лізі із зв'язків з громадськістю, де маю честь бути віце-президентом. Таке промо своєму виданню спроможна зробити далеко не кожна піар-служба.

Як людина, котра та чи інакше працює в сфері політики, мушу констатувати наявність у Сергія відповідних перспектив. Вчора пан Лещенко діяв як досвідчений політик. Я так собі і уявляю, з яким задоволенням верьовкіне начальство дало хід вгору інформповідомленню УП. І дарма, що Тимошенко сказала зовсім не те, що почули Сергієві вуха: неприємний осадок у кого слід, напевно, залишився. Ну а Партія регіонів збудилася так, що просто серед ночі строчила заяву по мотивах. Де-де, а там, аби тільки повернутися до влади, готові до коаліції хоч з Партією геїв та лесбіянок, причому на їхніх умовах.

А насправді, буря ця була у склянці.powered by lun.ua
Коментарі — 122
лмк _ 05.02.2008 14:20
IP: 89.105.229.---
01.02.2008 13:26___ Netko
По-перше, пощастило, по-друге, гість, по-третє, залежить, як Ви себе там позиціонуєте:). Бачте, Януковича там обожнюють:).
Они во мне нуждаются, поэтому и приглашают, и уважают. Почему бы Украине не занять ту же позицию?
Де саме? В Росії? В Україні? Так страждають саме ті, хто власне організовує її самостійно, а не плачеться. Ті що плачуться, для режиму не становлять жодної небезпеки
А Вы хотели блюдечко с голубой каемочкой?независимой Украине всего 16 лет, терпите.
ACTIONDIRECT _ 02.02.2008 10:23
IP: 77.123.163.---
Ну вот и БЮТ прислушался)))) Вместо Медведева на Савика пустили пиар-клоуна Пашинского- очень достойно смотрелся в спарке с пиар-клоунами из ПР))))

І дарма, що Тимошенко сказала зовсім не те, що почули Сергієві вуха: неприємний осадок у кого слід, напевно, залишився.
Почули і побачили)) Теперь понятно почему Лещенко легализирован то, что хотела припрятать ЮТ?)))

Акцептуйте, акцептуйте и еще таз акцептуйте!)))
Unique _ 01.02.2008 20:47
IP: 91.124.14.---
http://for-ua.com/analytics/2008/02/01/095339.html

Ну хіба не мав я рації?
І значно швидше.
leshch _ 01.02.2008 14:53
IP: 212.109.53.---
Притула – Вы обманываете.
Например, меня забанили точно в тот момент когда я абсолютно без матерных слов поддержал Еханурова под разгромной заказной статьей против него. – Это – раз.
Забанили с удалением сообщения – абсолютно без всякого предупреждения – это – два.
Временно – это как – три года, четыре года? А? – это три.
ЗАБАНИЛИ ДАЖЕ НА НАРОДНОЙ ПРАВДЕ – а вот это уже не сдержусь – сволочной вы ресурс...
пока не банят только здесь – в блогах – но общаться с вами по-существу абсолютно не возникает желания.
На последок небольшой вопросик – А Вы вспомнили тему всвоего диплома? А то разные мысли могут возникнуть всякие по-поводу его получения (приборетения)... Спрашиваю, потому что старше Вас, специальность практически та же, только вот прекрасно помню и тему, и как писал его и статьи в журналы, и как защищал...
nepatriot _ 01.02.2008 14:30
IP: 213.160.140.---
"Заява Юлії Тимошенко про можливості коаліції з Партією регіонів не можна розглядати тільки як жарт. Це серйозна заява. Насправді, Партії регіонів пропонують урочисту капітуляцію й утилізацію її як політичної сили", – відзначив він.
http://www.pravda.com.ua/news/2008/2/1/70835.htm

Це слова Небоженка, відомого політолога, відомого піарщика. І хіба після цього не зрозуміло, що Лещенко-Чивокуня ВИКОНАВ ПІАР-ЗАМОВЛЕННЯ?
Netko _ 01.02.2008 13:26
IP: 194.44.134.---
01.02.2008 11:51___ лмк
В России, В Москве бываю регулярно (последний раз в январе этого года). по работе, отношение самое хорошее
По-перше, пощастило, по-друге, гість, по-третє, залежить, як Ви себе там позиціонуєте:). Бачте, Януковича там обожнюють:).
Вопрос- там убивают украинцев по национальному признаку?
Саме так. За те що українець, до того ж, активний. І тут не тішить той факт, що таджиків вбито більше.
Где реакция нашей власти? Где же МИД?
Ви про Ющенка чи Огризка?! Там де й були – на Д, на С, на Ж, на Г.
Это Вы меня не поняли.

А Ви – мене.
Я, всего лишь, предлагаю САМИМ украинцам организовать свою жизнь так, как им нравится
Де саме? В Росії? В Україні? Так страждають саме ті, хто власне організовує її самостійно, а не плачеться. Ті що плачуться, для режиму не становлять жодної небезпеки
Наплевать, наконец, на Россию и действовать. А не страдать. Никто не придет и ничего не даст. Никогда
Так з цим ніхто й не сперечається, але ж мова про інше
Можно, конечно, возмущаться
Нужно (потрібно)
или униженно просить
Приклади маєте?!
Но во-первых противно, во-вторых малоэфективно
Хто би ся сперечав:)
Ф-Всеволод _ 01.02.2008 12:16
IP: 91.192.136.---
Таки не забанили, а просто удалили неудобный для редакции комментарий. Всем спасибо за поддержку.
Ф-Всеволод _ 01.02.2008 12:14
IP: 91.192.136.---
Интересно, забанили или нет?
лмк _ 01.02.2008 11:51
IP: 89.105.229.---
1.02.2008 10:47___ Netko
В России, В Москве бываю регулярно (последний раз в январе этого года). по работе, отношение самое хорошее. Вопрос- там убивают украинцев по национальному признаку? Где реакция нашей власти? Где же МИД?
Это Вы меня не поняли. Я, всего лишь, предлагаю САМИМ украинцам организовать свою жизнь так, как им нравится. Наплевать, наконец, на Россию и действовать. А не страдать. Никто не придет и ничего не даст. Никогда. Можно, конечно, возмущаться или униженно просить. Но во-первых противно, во-вторых малоэфективно.
Netko _ 01.02.2008 10:47
IP: 194.44.134.---
01.02.2008 08:22___ лмк
Власть, она хамская везде
Але по-різному. Якщо вже порівнювати Україну й Росію, то тут Нвідстань величезна
Но, как я понимаю, украинцы живущие в Москве, не самые бедные
Здається, Ви не зрозуміли що сталося у Москві, і що відбувається у Москві, що то є Українська бібліотека тощо. До чого тут заможність чи бідність московських українців? А чи відомо Вам, скількох українських активістів (громадян Росії) було ВБИТО й ПОКАЛІЧЕНО лише у 2007 році?
Да и Украина сама так печется об украинском. Ну, откройте свою библиотеку САМИ
Ви про що? Її відкрито, але її знищують!
платите большую зарплату библиотекарям, владеющим укрязыком.
Ви далі демонструєте цілковиту непоінформованість ситуацією: (
Нет. как всегда один вой- ах, мы сирые и убогие, империя давит, нас не уважают. Да кто вас уважать-то будет...
1.Ви певно ніколи не були у Москві (чи в Росії)
2.Там не про повагу йдеться, шановний, розкажіть це родинам тих українців (повторюю, громадян РФ), що їх було вбито
a-ha _ 01.02.2008 10:35
IP: 194.106.208.---
То я не зрозумів: це що, Медведев пропонує хабара Лещенку і місце в структурі, тільки щоб той тільки вибачився і спростував те, що було і те, що Йуля так ломанулася на пару зі своїм піарником спростовувати????
мим _ 01.02.2008 09:54
IP: 212.26.134.---
шановний пане Медведєв.
Дійсно коментувати убогі потуги пана Балоги скомпроментувати тимошенко не найкраще заняття.Бо він не іннтриган а так собі капосний хлопчик. Інтриган професіонал завжди буде знати чекати місце дату та привід для удару. Але йому можуть підсказати наказати "Бородатий зупинись та чекай.
nepatriot _ 01.02.2008 08:44
IP: 194.105.136.---
Так, я дійсно мав на увазі Всеволода-Ф (було вже пізно, перепрошую за прикру помилку), супер-Одесита. Дуже хотілося б, щоб Олена Притула з Чивокунею сприймали критику на свою адресу адекватно.
лмк _ 01.02.2008 08:22
IP: 89.105.229.---
01.02.2008 01:03___ Netko
Власть, она хамская везде. Но, как я понимаю, украинцы живущие в Москве, не самые бедные. Да и Украина сама так печется об украинском. Ну, откройте свою библиотеку САМИ, привезите все советские украинские газеты (их у нас по районам море), платите большую зарплату библиотекарям, владеющим укрязыком. Ткните наконец реально Россию (вы же об этом мечтаете- вот шанс). Нет. как всегда один вой- ах, мы сирые и убогие, империя давит, нас не уважают. Да кто вас уважать-то будет...
Леонід_Київ _ 01.02.2008 05:46
IP: 77.121.181.---
Вуха – не єдиний орган для сприйняття інформації... І не найкращий.
Кращий орган для сприйняття інформації – ж...а!
Через неї ясно почуєш усе, що хочеш, і в найкращому вигляді.
При цьому бажано вимкнути диктотфони (аксесуар журналістських морд, кілерів найнятих) – і сконцентруватися на бажаному.
Дальших успіхів!
Netko _ 01.02.2008 01:03
IP: 194.44.134.---
(закінчення)
На жаль, все це залишилось поза увагою Р. Богатирьової. І в неї, як і у багатьох інших українських чиновників, не знайшлось часу для зустрічі з українською громадою, яка створювала і підтримувала українську бібліотеку в Москві протягом майже 20 років. У черговий раз доводиться констатувати, що декларації та програми щодо турботи про українську діаспору не підкріпляються конкретною роботою із задоволення національно-культурних потреб українців, зокрема й Російської Федерації.
Правління ОУР
Рада РГО "Українці Москви"

30 січня 2008 р.
Netko _ 01.02.2008 01:01
IP: 194.44.134.---
(продовження)
Тільки про який колектив йдеться – незрозуміло: старого вже немає, бо майже всі звільнені, а новий складається з людей, що навіть не знають української мови, вельми далеких від української культури і літератури. А хороша робота – очевидно, це заходи, присвячені боротьбі з "українським націоналізмом", які викликають обурення читачів. Як в Утьосова: "Все хорошо, прекрасная маркиза... А в остальном все хорошо".
Українська громадськість Росії та Москви протягом тривалого часу б'є у всі дзвони, намагаючись привернути увагу владних структур та громадськості до подій у Бібліотеці української літератури в Москві. За цей час після провокацій та закамуфльованих ідеологічних наскоків робота Бібліотеки різко погіршилась, кількість читачів не лише не збільшується, а зменшується, оскільки багато хто з них просто боїться або не хоче приходити до Бібліотеки. Здійснено кадровий та змістовний розгром Бібліотеки, знищено газетний фонд, припинено роботу з дітьми, придбання та обробку нової української літератури. Звужено культурну програму, заходи з пропаганди та популяризації української культури підміняються концертами та вечорами, які ніякого відношення до неї не мають, або заходами вельми сумнівного змісту (досить проглянути плани роботи бібліотеки за останні місяці).
Netko _ 01.02.2008 00:59
IP: 194.44.134.---
А це певно буде цікаво прочитати для О.Медведєву:

ДИВНІ ЗАЯВИ СЕКРЕТАРЯ РНБО УКРАЇНИ Р. БОГАТИРЬОВОЇ З ПРИВОДУ
БІБЛІОТЕКИ УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ В МОСКВІ
Повідомлення Правління Об'єднання українців Росії та
ради реґіональної громадської організації "Українці Москви"
Як стало відомо з інформації, розповсюдженої сьогодні інформаційним агентством УНІАН, секретар Ради національної безпеки і оборони України Раїса Богатирьова заявила, що "переконалася у збереженні фондів (?! – авт.) Бібліотеки української літератури в Москві... Ніякого знищення фондів немає... Все в ідеальному порядку. Нарощується кількість книг".
Вельми дивно, як український чиновник високого рангу "купився" (чи хотів "купитися") на окозамилюючі заяви сучасних варварів, нинішніх керівників Бібліотеки, які лише 2 місяці тому повністю знищили її унікальний газетний фонд.
Особливе нерозуміння викликають такі речення з повідомлення: "коментуючи скандал у пресі, що виник навколо бібліотеки, Р. Богатирьова зазначила: "Немає ні краплі сумніву в тому, що ці деталі (?! – авт.) затьмарюють хорошу роботу бібліотеки". Вона висловила подяку уряду Москви, Посольству України в РФ, а також колективу бібліотеки за підтримку". Виникає питання, чого тут більше – незнання дійсного стану речей чи щось інше?
Мабуть, подяка Уряду Москви висловлена за методичне руйнування української компоненти Бібліотеки на протязі останнього року, а Посольству України – за мовчазне невтручання у ці події.
zinik _ 01.02.2008 00:42
IP: 99.225.175.---
Очень понравилась статья на первой странице УП.

Чи не спокусяться українці обміном свободи на добробут?
31.01.2008 21:32 ___ Сергій Грабовський, для УП

Автору С.Грабовскому, мой женский респект.
Тейсар-Озгович _ 01.02.2008 00:32
IP: 212.7.30.---
створили інформаційну провокацію з нічого і гонете хвилю в інтернеті.
а кому користь від таких провокацій?
чому часто провокативні заголовки до анонімних інформаційних повідомлень, напр з СП, не мають ніякого відношення до змісту інформації?
це що є журналістика,чи це щось інше?
нема там у аудіо файлі ніякої ні сенсації,ні компромату.
не спішіть розвалювати те що ітак недовго протримається, вибори у нас безперервний процес,так і ЄВРО профукають в цьому захоплюючому процесі.
zinik _ 01.02.2008 00:30
IP: 99.225.175.---
Коли ви сказали свободу Фєліксу, ви ж мали на увазі "залізного"?
zinik _ 01.02.2008 00:12
IP: 99.225.175.---
nepatriot
Не надо жеманно конфузиться.
Я же не при власти! Почему бы и непожеманничать? Люблю, знаете ли, и помодничать! И ошибки АбАжАю делать.
Но, если вижу, что пересолила суп, то говорю "извини".
P.S. "Свободу Феликсу!"
Netko _ 01.02.2008 00:09
IP: 194.44.134.---
01.02.2008 00:00___ nepatriot
І взагалі поверніть нам Фелікса!!! Це цензура, як ба Притула не випендрювалася. Підтримка і РЕСПЕКТ Феліксу. Сподіваємося НЕ РАЗ прочитати його пости. Навіть із словом "паскуда", яке чомусь неосвічена УП вважає нецензунзирним
Сподіваюся, Ви мали на увазі Ф-Всеволода (супер-одесита!)

I didn't hear any butchers but I can hear a mouse walk across moss:)
Netko _ 01.02.2008 00:04
IP: 194.44.134.---
На відміну від дженджикувато-дженджуристого повідомлення статті та стилю С.Лещенка, на ОРД-і можна прочитати коротеньке але майстерне повідомлення Р.Демчука
http://www.ord-ua.com/categ_1/article_52369.html

Порівняйте позитив написання Демчука з явно підгорілим та пересмаженим негативом Лещенка
nepatriot _ 01.02.2008 00:00
IP: 194.105.136.---
Подібна якість не зашкодить навіть одному з найкращих та найпрофесійніших журналістів країни, яка стала б зовсім іншою, коли б таких зубастих як він було побільше.

Просто більшість читачів УП сходяться давно на тому, що Лєщенко є обмеженим і неосвіченим нефахівцем своєї справи. Олена Притула – людина, яка була завжди далекою від фахової журналістики (усі знаючі люди знають її послужний список).
Тому дивно, Олеже, що ви перед Чивокунею "прогинаєтеся". Хоча це є чатиною Вашої роботи як піарщика.
І взагалі поверніть нам Фелікса!!! Це цензура, як ба Притула не випендрювалася. Підтримка і РЕСПЕКТ Феліксу. Сподіваємося НЕ РАЗ прочитати його пости. Навіть із словом "паскуда", яке чомусь неосвічена УП вважає нецензунзирним.
ONLINE
Україна та Європа1126 Уряд реформ420 Корупція1432 Зеленський67 Свобода слова579
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter