Олександр Михельсон Журналіст "Українського тижня"

Який парад, кому то треба? (ОНОВЛЕНО)

15 липня 2011, 16:23

Чудове рішення Віктора Януковича скасувати військові паради до Дня Незалежності викликало в Мережі багацько негативних коментарів. На диво, серед них досить мало ідеологічних. Бо в мене, зізнаюсь, було побоювання, що все знову виллється в крики "клятий україножер", з одного боку, і вереск "Янукович позаботился о народе, а вам парады подавай" – з іншого.

Аж ні.


Тобто, звісно, таке теж є, проте досить небагато, наскільки можна судити.

Значно частіше згадують про те, що на покращення умов життя Віктора Федоровича "вже сьогодні" вчергове виділено кругленьку суму – цього разу 150 мільйонів гривень. Благо, відповідна інформація з'явилася саме напередодні.

Від себе додам один невеликий момент: на паради до Дня Незалежності передбачалося майже втричі менше. Міністр оборони, щоправда, просив 320 млн. грн. Але уряд вирішив обмежитись 56-ма мільйонами.

Як то кажуть, відчуйте різницю.

Що тут додати? Хіба що трохи про владну українофобію. Безумовно, Віктор Федорович і Ко дуже багато роблять для того, щоб їх вважали ворогами держави, якою вони, тіпа, управляють.

Наприклад, 9 травня військових парадів не було теж. Тоді – і теж "з метою економії" – вирішили обмежитись пішими маршами невеликих груп військових. А великий парад обіцяли саме на День Незалежності.

І от за півтора місяці до Дня Незалежності (коли вже мала б на всю йти підготовка в частинах) виявилось, що грошей знову катма. Але, на відміну від 9 травня, 24 серпня жодних масових святкових заходів не буде взагалі. Парад був єдиним з таких заходів, передбачених президентським указом від 1 листопада 2010 року – і тепер його нема.

Проте чи свідчить це про свідому "українофобію" глави держави, або тих, хто готує до підписання його укази? Далеко не факт.

Швидше, це свідчить про те, що інтереси цих шановних людей просто лежать у принципово іншій площині.

Наприклад, підряди на ремонт президентських "хатинок" та будівництво вертолітних майданчиків отримало Міністерство оборони України. Те самісіньке, яке мало би проводити парад.

Як неважко помітити, на "хатинках" грошей можна освоїти набагато більше. А з іншого боку, проконтролювати витрати цих грошей набагато важче. Для громадськості – практично неможливо.

І на фіга після цього парад? Чудово можна обійтися і без. Ось, як варіант, і вся логіка прийняття високовладних рішень.

А вже антиукраїнська ця логіка, чи ні – вирішуйте самі:)

P. S. О, а ось і "підвищення соціального захисту". Міністр оборони вирішив порушити президентський указ?

powered by lun.ua
Коментарі —
Уряд реформ410 Корупція1365 Aтака Путіна1244 Україна та Європа1103 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте