Олександр Михельсон Журналіст "Українського тижня"

Пришпильність буть євреєм

31 серпня 2011, 21:48

"Бути євреєм" – це не факт існування. Це онтологічна категорія. Точніше, дороговказ до відповідної онтології. От візьмімо за приклад мене, чого б ні, врешті-решт.

Для слов'ян я назавжди залишусь євреєм. Бо не схотів колись міняти прізвище прадіда по батьковій лінії на королівське, без перебільшення, прізвище дружини.

Не схотів із принципу: нехай всілякі ідіоти краще мене називають жидом, аніж "жидом замаскованим".

Ну, і що воно мені дало?

Для євреїв я, такі да, лишаюсь стовідсотковим "гоєм". Євреї, як і, скажімо, вимерлі ірокези та ще не зовсім вимерлі бушмени, "генетику" вираховують по матері. Так було у всіх стародавніх народів, які щодо особи батька не мали жодної певності, а тому вважали "своїми" лише народжених у власному роді – від власних дочок.

Мій двоюрідний дядько Ігор років із п'ятнадцять тому це питання оминув дуже й дуже вміло. Він продав мережу аптек, яку мав у відносно невеликому південноросійському місті, а отримані гроші дав кому треба. Кому – не знаю, брехати не буду, але в результаті і тамтешня єврейська спільнота, і тамтешня Російська держава визнали його дружину Аллу питомою єврейкою.

Що й дало дядькові та його дружині можливість свалить в Израиловку попри той факт, що Алла була (і є) напівросіянка-напівнімкеня.

Але де ж тут ти, Михельсоне (скаже читач), де тут твоя нелітературна "пришпильність", вжита на місці так само нелітературної "прикольності"? Залюбки поясню.

Хоча й мушу наголосити, що це тільки моє власне бачення ситуації.

Пришпильність єврейськості – нехай навіть, як у моєму випадку, на одну восьму, бо там ще калмики й росіяни були – полягає у несамовитій повазі широких мас. Повазі, котра, як неважко здогадатись, стосується саме носія цієї пришпильності, пардон, єврейськості – словом, мене.

І це при тому, що під категррію єврея я не підпадаю ні за поняттями українців, ні за поняттями євреїв, ні за будь-якими іншими з відомих мені понять.

Я не обрізаний – бррр! І навіть ніколи не був у синагозі – хоча варто би сходити з цікавості. Крім того, хрещений ще за СРСР у православному обряді... але це якраз не принципово – дрібні бандити та великі злодії керують усіма Церквами без винятку, про таке ще єврей Христос попереджав, хоча його й не послухали, як і в багатьох інших речах, врешті-решт.

Що ще? На івріті знаю тільки слово "Гаарец", на ідиші – слово "апфель". Тобто яблуко, по-нашому.

І тим не менше, два моменти надихають мене все доросле життя. Перший – це коли консьєржі в будинку, кондуктори в потязі, стюардеси в літаку (останній випадок був буквально цієї суботи) та всілякі інші служиві люди з добра-дива мені кажуть: "Ой, ви так гарно ото балакаєте по-укрАїнськи!".

А другий момент буває, коли все це мене дістає, і декотрим надто велемовним я демонструю паспорт. А вони, анітрохи не розгубившись, нахвалюють: "Ви так гарно балакаєте ото по-укрАїнськи, а сам єврей?!!! Недаром кажуть, що євреї розумні!"

От ці, сотні разів почуті фрази, окрім усього іншого, запевняють мене, що жодного бізнесу на антисемітизмі в Україні немає (як і на "русофобії", до речі – але то окрема історія). Усе достоту навпаки: бути "євреєм" – це дуже вигідно. Навіть якщо ні фіга ти не єврей, не юдей і не обрізаний.

Інша річ, що для мене особисто вигода "бути євреєм" полягає в чисто моральному задоволенні. А для когось навпаки – в Мамонні.

Але це теж – "інша історія", еге ж?

powered by lun.ua
Коментарі — 107
anatolii14 _ 02.09.2011 10:22
IP: 93.178.205.---
ХЕРНЯ.
Леонід_Київ _ 02.09.2011 04:17
IP: 93.73.80.---
Олександру Міхельсону.
===
А справді, при Вас часто згадують Конрада Карловича Міхельсона, фанати Ільфа і Петрова?
bmi _ 01.09.2011 17:17
IP: 178.219.95.---
Glebb:_ 01.09.2011 14:29
Iкогда меня не станет вы все равно не станете жить лучше. У меня есть сын
_________________________
Брешеш, стерво... Виздихуєте ви потроху, пальонка більшості помагає...
Остогид ти, та й мурзік популярно тобі пояснила...
murzikmurzik _ 01.09.2011 14:42
IP: 95.132.75.---
Glebb:
Сейчас дети очень плохо поддаются дрессировке, свои религиозные и политические взгляды они формируют себе сами. Смотрите не покалечьте свое чадо, да и эффект получите обратный.
murzikmurzik _ 01.09.2011 14:34
IP: 95.132.75.---
bmi:
Bars11:
____ то які висновки??? Невтішні! – Допоки глєбушкі будуть живі – нам не жити як люди...І вони пояснять, шо і руки у вас... криві і моск нєтудаізврасчьонний... А чого – бо... (читай спочатку)...
Не обов"язково, просто їм не треба давати владу. Є велика провина демократичних сил в тому що сталося, тепер Доній ходить на допити і розказує, що йому не страшно, бо це вже відбувалося.

Глєбушки ці радянські відімрут так саме, як і радянські росіяне, які так журяться за "їхньою" Україною. Нове покоління і думать не буде, про те, що це маєть бути одна держава. Імперії не повертаються.
Свєтка _ 01.09.2011 13:51
IP: 195.8.40.---
А я наївно думала що прізвище походить від Конрада Карловича Міхельсона...
bmi _ 01.09.2011 13:43
IP: 178.219.95.---
Bars11:
Філософія курви така сама, як усіх шовіністів: "Буде моїм, чи по-моєму, чи взагалі не буде".
____от на се – глєбушко вам відповів-
Glebb _ 01.09.2011 12:38
"Уже сколько лет такие, как вы скулят "Хотим жить как люди". Так чего ж не живете? А потому что, как правильно тут кто-то написал – национально-скособоченные. С дырявыми руками и искривленным сознанием. А значит и не будете вы жить как люди. Даже не надейтесь
____ то які висновки??? Невтішні! – Допоки глєбушкі будуть живі – нам не жити як люди...І вони пояснять, шо і руки у вас... криві і моск нєтудаізврасчьонний... А чого – бо... (читай спочатку)...
Bars11 _ 01.09.2011 12:46
IP: 93.127.108.---
Glebb:
Вибач, Глупушко, але ти навіть логічно мислити не вмієш.
Філософія курви така сама, як усіх шовіністів: "Буде моїм, чи по-моєму, чи взагалі не буде".
Чого ти так сатанієш?
Хто тобою керує?
Ми, українці, люди добрі та милостиві, бо живемо на благодатній землі та материнським молоком випестувані. Бідних тварєй не чіпаєм, доки вони не чинять шкоди.
То розбирайся із своїми вадами
bmi _ 01.09.2011 12:29
IP: 178.219.95.---
Bars11:
З'явився шовініст, та й каже;" В самом широком смислє посмотрітє, как нєнавістни тє, что хотят жіть как люді!"
________________________
____

А шо глєбушке, після ваших слів, робить? Засоромитись? Начать жізньпаганую занава?
Bars11 _ 01.09.2011 12:25
IP: 93.127.108.---
Glebb:
Bars11:
Я имею в виду веру в самом широком смысле этого слова – от классической веры в Бога до веры, например, в то, что Бандера воевал за независимую Украину. (Стать неофитами именно этой веры в последнее время желающих – пруд пруди. В основном из бывших партийных. Правда есть и другие варианты. Но такие же противоестественные).
"Свою Україну любіть,
Любіть її в години люті,
Та в самі тяжкії минути
За неї Господа моліть."
Т.Г.Шевченко.
Отже всі релігії в один голос кажуть: "Люби СЕБЕ, Люби Бога, як СЕБЕ, тобто ЛЮБИ та СЛУЖИ СОБІ!!!"
З'явився шовініст, та й каже;" В самом широком смислє посмотрітє, как нєнавістни тє, что хотят жіть как люді!"
murzikmurzik _ 01.09.2011 12:00
IP: 95.132.75.---
Andrey-from-East:
А открытые так то вообще отвратительноге зрелище. Вот кто когда-нибудь выпьет всю чашу расплаты.
Bars11 _ 01.09.2011 11:56
IP: 93.127.108.---
Glebb:
Полянин:
Но вот ваше старание быть большим украинцем чем сами украинцы отбивает охоту. Флаг вам в руки.

Неофиты, в общем-то, несчастные люди. Им ни на секунду нельзя расслабиться – всё время нужно доказывать, что они, хоть и неофиты, а своей новой вере готовы служить с рвением даже большим, чем рвение "автохтонов". Большим на величину сомнения "А может ли в принципе неофит преданно служить новой вере?".
Шановний, яку ВІРУ Ви вважаєте НОВОЮ, яку СТАРОЮ?
Якщо від дня створення Світу рахують близько 7000 років, а сучасні релігії зародилися більш як 2000 років тому. Але до них теж були релігії.
Більш того, по суті – всі релігії Стверджують один факт – БОГ ЄДИН ДЛЯ ВСІХ.
Різняться лише способи наближення до Бога.
То навіщо служити вірі, якщо віра та Бог – різні речі.
Для того все те придумано, аби заплутати людину, та встановити над нею владу, яка Богу непотрібна.
Yuri_D _ 01.09.2011 11:47
IP: 178.95.16.---
Полянин _ 01.09.2011 10:25
Так как мне давно претит нарочитое выпячивание или выяснение расовой чистоты любого "кандидата в друзья" нашей интеллигенции
З Вашого допису я побачив зовсім зворотнє – типове обличчя расиста "русскоязыческого вероисповедания", вихованого в найкращих традиціях т.зв. "інтелігенції" совкового розливу. Яке мовне багатство – "нацмен", "неофит", "шовинистическим держимордой" – деякі з цих слів не мають навіть аналогів в західних мовах. До речі, якщо Ви не з тамбовських лісів, а є громадянином України – що означає "национально озабоченные украинцы" (в третій особі)? Чи у Вас досі язик не повертається назвати себе українцем? Адже скажімо чи буде вагатися назвати себе французом, німцем, австралійцем, канадійцем, громадянин цієї країни будь-якого етнічного походження?
Bars11 _ 01.09.2011 11:47
IP: 93.127.108.---
В продовження хочу написати, що для того, аби нашими землями користуватись окупанти нацьковували жидів на українців та навпаки.
Складно написати не можу, але хто складно відповість на питання: "Якщо БОГ єдин, для всіх, хто живий на Землі, і ми всі його діти, то для чого той розподіл на нації?"
Якщо чиясь дитина закохається в представника іншого роду (нацції) чи стане цивілізована людина на цій підставі чинити опір їх взаємному щастю?
Те, що людина своїм призвищем зберігає пам'ять про своїх прадідів, це шляхетно.
Але всі українці поводяться шляхетно сами до себе?
Якщо ми забуваєм мову та культуру славних лицарів!!!
Bars11 _ 01.09.2011 11:38
IP: 93.127.108.---
Українцям дуже потрібно знати якомога більше варіантів власної історії (всі майже не можливо).
Для того раджу відвідати Кам'янець Подільський. Місто, яке татаромонголи знищили, литовці відродили, а руські (не росіяни, які вкрали в нас назву, а нащадки русичів) разом з євреями та вірменами то місто розбудовували. Ще поляки там були, але їх місія, як і московітів разом із турками була окупантською.
murzikmurzik _ 01.09.2011 11:04
IP: 95.132.75.---
Andrey-from-East:
"Но вот ваше старание быть большим украинцем чем сами украинцы отбивает охоту. "
Говорить по-украински – это пытаться быть украинцем больше украинцев? А французы, говорящие по-французски, – они тоже пытаются быть французами больше, чем надо?
Скрытые русские шовинисты сами себе кажутся интернационалистами.
tarasuk9 _ 01.09.2011 11:03
IP: 62.205.156.---
Полянин _ 01.09.2011 10:25
"Сегодня национально озабоченные украинцы на войне, и вы им нужны как лишний штык."

Так, Полянин, є тебе гострим штиком Сашка Михельсона і заколю.
Led_Zeppelin _ 01.09.2011 11:02
IP: 193.43.95.---
Полянин:
Знаете, Александр, по-человечески мне вас жаль, ...
=================
Пожалів... ПолянінЪ. Смішні всі Ваші шовіністичні "роздуми". Як кажуть, дивіться на свою чорну сотню. І на своє "стрємлєніє бить большим ркусскім, чємсаміпанімєтєкто". Бо з Вашого повідомлення випираюь роги звичайного зманкуртілого малоросійського містечкового нащадка, що "вибися в люди" і в якого, окрім російської з "тудой-сюдой", за плечима нічого нема.
marie77777 _ 01.09.2011 11:02
IP: 85.223.248.---
Навіщо стільки уваги приділяти питанню своєї національності? Це виглядає як нав"язливий стан психіки. Таке перманентне акцентування своєї національності та оцінкові порівняння є ознакою закомплексованості.
У розвинених країнах таке поводження взагалі неприпустиме. Стверджувати, що одні нації "розумніші" за інших – це нацизм у чистому вигляді.
murzikmurzik _ 01.09.2011 10:58
IP: 95.132.75.---
Полянин:
Но вот ваше старание быть большим украинцем чем сами украинцы отбивает охоту. Флаг вам в руки. Под самым отъявленным шовинистическим держимордой всегда скрывается нацмен, уж такова судьба всех неофитов.
Чего-чего? Каких неофитов?
Сегодня национально озабоченные украинцы на войне, и вы им нужны как лишний штык. Но если завтра они окажутся у власти, вы станете для них обычным "вонючим ж...ом".
Если найти себя и быть собой, какая разница, что скажут шовинисты любых национальностей? Вы чем вообще предлагаете руководствоваться?
Если кто-то сегодня на войне, то, наверное, понимает, зачем он это делает. Быть не на своей войне плохо, но и не быть на своей ничем хорошим для человека не заканчивается. Даже не знаю, что хуже.
Andrey-from-East _ 01.09.2011 10:36
IP: 92.112.38.---
Полянин:
провожать – таки да – по какой-то неканонической фамилии.
А что – лучше, если бы он стал Михельбоком? У Фарион тоже фамилия какая-то не такая...

"Но вот ваше старание быть большим украинцем чем сами украинцы отбивает охоту. "
Говорить по-украински – это пытаться быть украинцем больше украинцев? А французы, говорящие по-французски, – они тоже пытаются быть французами больше, чем надо?
Полянин _ 01.09.2011 10:25
IP: 93.127.49.---
Знаете, Александр, по-человечески мне вас жаль, так как жить вам приходится в нашем ксенофобском обществе, и хоть встречать вас будут по вашему безукоризненному (надеюсь) украинскому прононсу, провожать – таки да – по какой-то неканонической фамилии. Так как мне давно претит нарочитое выпячивание или выяснение расовой чистоты любого "кандидата в друзья" нашей интеллигенции, то невольно хочется вам посочувствовать.
Но вот ваше старание быть большим украинцем чем сами украинцы отбивает охоту. Флаг вам в руки. Под самым отъявленным шовинистическим держимордой всегда скрывается нацмен, уж такова судьба всех неофитов. Просто задумайтесь. Сегодня национально озабоченные украинцы на войне, и вы им нужны как лишний штык. Но если завтра они окажутся у власти, вы станете для них обычным "вонючим ж...ом".
tarasuk9 _ 01.09.2011 08:53
IP: 62.205.156.---
Сашко, чого ти мучишся, живи собі. Людей більше цікавить не прізвище, не національність, а питання "козел" ти, чи "не козел", – це по великому рахунку. А "частности" бувають не тільки з приводу прізвища, а й з любої іншої причини. Для цього є правоохоронні органи.
Можливо, в тебе вичерпались ідеї для написання нових статтей, ну це,звичайно, суттєво. Тоді давай, помізкуємо.
Що до теми, то я виріс в українському селі, де трохи з гумором але добрим гумором,трохи з кепкуванням відносились до євреїв, називаючи їх лагідно "жидок", "жидівочка", але ніякої ненависті,яка б призвела до погромів, не було. Мені здається, що Бог недарма розселив євреїв по всьому світу, - вони багато чого навчили людей. Пригадаймо стільки вчених,письменників було євреями. Хоча інколи,забуваючи свою богообраність, вони надто півищували орендні та лихварські ставки, це призводило до... (не будемо пригадувати). Будемо просто жити і не грішити,поважати один одного.
Led_Zeppelin _ 01.09.2011 08:37
IP: 193.43.95.---
Цікаві роздуми.
Andrey-from-East _ 01.09.2011 08:34
IP: 92.112.38.---
Enki:
Итак, что мы имеем в сухом остатке. Еврейский паренек с деда-прадеда, с примесью калмыцкой и русской крови, выкрест (соответственно, необрезанный), но предусмотрительно сохранивший фамилию предков, решил на данном этапе своей биографии самоидентифицировать себя как украинца. При этом ему прикольно, что его фамилия и он сам вызывают у украинцев смешанные чувства. Но он ее не поменяет ни за какие коврижки, как явствует с его же слов, – из принципа. Осталось только выяснить – какого:)
У вас что-то не сходится. Он пишет по-украински, вы пишете по-русски. Из какого это принципа – российский паспорт ещё не сдали?
Уряд реформ410 Корупція1365 Aтака Путіна1244 Україна та Європа1103 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте