Олександр Михельсон Журналіст "Українського тижня"

До Росії, з любов'ю

04 жовтня 2011, 00:42

ЧАСТЬ ПЄРВАЯ- И как вы там живете, на УкрАине,
– з неправильним наголосом говорить водій, везучи мене з аеропорту Ростова-на-Дону до моєї другої батьківшини.


Ростовська область велика. Як вони самі там жартують, "три Голандії". І не факт, що це жарт... Словом, їхати нам досить довго, і водієві хочеться потеревенити – тим паче, що в нього є родичі в Одесі, й він їх уперто називає "хохлами" попри те, що вони ані слова не тямлять українською.

- Как вы там живете, при средней-то зарплате триста долларов?!

- Ну, вот так и живем, – намагаюсь віджартуватись я. Не пояснювати ж йому зарплатну шкалу з курсом гривні на додачу. - Летаем рейсами Киев-Ростов на два дня всего лишь, да еще по пятьсот километров в два конца на такси катаемся.

- Не подумал! – сміється таксист, і заходиться докладно розповідати про бізнес своїх одеських родичів. Родичі працюють на відому західну компанію. Не виробничу, ні, не сподівайтесь. Транспортну. Але все одно вважають, що за Януковича-2010 їхня робота на клятий Захід полегшилась порівняно із часами західного агента Ющенка... і хоча за Януковича-2011 вона знову погіршилась, одеські родичі мого візаві свято вірують, що це погіршення – тимчасове.

- А как там, – нарешті наважується водій, - дела в Киеве с русскоязычием?

Якомога безсторонніше пояснюю: так, як і останні 40-50 років. Тобто набагато краще, ніж з україномовністю.

На підтвердження цікавлюся в дев'ятирічної доньки на задньому сидінні, чи готова вона по приїзді взятись до своєї домашньої роботи, котра – о, жах! – сформульована українською. Донька відповідає пристойною українською ж, і водія нарешті розбиває (у) мовний параліч.

- А скажи, – через буквально 20 годин запитує дружко Максим...

Ну гаразд, від початку.

Він друг іншого Максима, котрий оце саме одружується на моїй рідній сестрі, заради котрої, власне, я й приїхав у цей геополітичний паноптикум. До нареченого Максима в мене питань нема: моя сестра вже доросла дитина. До дружки Максима в мене питань немає теж, окрім хіба що питання, чого всі його звуть "дружок". Наче якогось дружелюбного собаку. А насправді це – обличчя Mobi, помножене на плечі молодшого Кличка і безкопромісність Rammstein.

- А скажи, – каже "дружок" Максим. - Вот почему на УкрАине у вас столько нациков?

На мить я замислююсь, скільки це – "столько", і в яких таких одиницях це взагалі зважується. Потім до мене доходить, і я чесно відповідаю:- Да сам понимаешь: если бы Россия не поддерживала, в том числе финансово, то было бы существенно меньше.

- Кого? Я о бэндерах тебе!

- А... А я думал, о нациках.


Дуже швидко ми з'ясовуємо, що між нами сталось елементарне непопорозуміння. Макс думав, що нацики – це ті, хто кричить "Героям слава!", отримує гроші від ЦРУ, і при тому має нахабство посеред України розмовляти з іноземцями українською. Я ж вважав, що нацики – це люди, котрі вимагають цілковитої ліквідації неприємних їм етносів (конфесій, мов), і пишуть про це книжки на гроші Кремля, а коли не вміють писати, то вбивають людей за "неправильний колір шкіри". В підсумку ми домовляємось, що Максове визначення кульгає мінімум на одну ногу (справді, яке там ЦРУ?), а моє – на дві (ну, що вони можуть вимагати? Я вже не кажу "писати"?).

Після чого продовжуємо веселитися.

...За 60 годин я їду назад, до аеропорту стольного града Ростова-на-Дону. 24-річний водій розповідає, як воно важко робити бізнес без "даху".

-То есть теплицы у меня, это с одной стороны, ну и транспортрые услуги. В смысле, логистика. И что ты думаешь? Вот, скажем, звонит: подвези десять тонн картошки. Ну, я отправил... Два дня прошло, он звонил все время – да я деньги отдам! А теперь говорит: нет, продать товар не могу, нет денег... Потому что вот эти нерусские – ну, они же не такие, как мы вот с тобой... с вами, то есть. Им кинуть легко...

Минає кілька кілометрів.

- Я же людям просто так помогал! Кто в самом Ростове сейчас, кто вообще в Москве... И вот сам пошел – помогите бизнес толкнуть... Не надо блата, не надо нажимать – хотя там и генерал один есть! – помогите просто! И что?!! Если ты никто – все, тобой вспользвались, а ты помощи не жди...

- А эти, – цікавлюсь я, – генералы эти, от которых помощи не жди – они что, тоже нерусские?

Водій замислюється. І лишається в цьому стані аж до аеропорту.

ЧАСТЫНА ДРУГА

Уже в Києві дізнаюся чудову новину: російське судочинство таки, схоже, вирішило ліквідувати національно-культурну автономію українців Росії (вирок виконано) та Організацію українців Росії (вирок у стадії виконання). Колись я по цій темі писав. Деякі матеріали справи зберігаються в мене досі в електронному вигляді.

Зокрема – лист, котрий надійшов іще 02.02.2010 до міністерства юстиції РФ від імені звичайнісінького громадянина Ніколая Журавльова, "проживающего по адресу: г.Москва, ул.Ореховый бульвар, д.47/33 кв.388".

Кляузу на тодішнього співголову ОУР Семененка неможливо не цитувати – хоча б місцями.

"В.Семененко, представляя украинские общественные организации России от имени "ФНКА УР", регулярно принимает участие в мероприятиях организуемых зарубежными неправительственными структурами – "Украинской всемирной координационной рады", "Всемирного конгресса украинцев", "по вопросам состояния украинской нации". Лидеры указанных организаций выступают с позиции национализма и сепаратизма"

Всесвітній конгрес українців виступає "з позицій сепаратизму", ясно, ні?

"Несмотря на однозначную и официально озвученную позицию руководства Российской Федерации по вопросу т.н. "голодомора и геноцида украинцев", 26 ноября 2009 г. В.Семененко представляя "ФНКАУР" руководил мероприятием, посвященным памяти т.н. "жертв голодомора и убийства украинцев в 30-х годах", которое было организовано в поддержку вахты памяти "неугасимая свеча" и документально-художественной выставки "голодомор 1932-1933 годов – геноцид украинского народа", открытой 25 ноября 2009 года в Киеве В.Ющенко" – о как!

"По моему мнению, деятельность "Федеральной национально-культурной автономии украинцев России" направлена на дискредитацию проводимого руководством России политического курса по межнациональному единству и в своей деятельности несёт угрозу существующему конституционному строю", – резюмує політично та ідейно підкований простий гражданін Журавльов.

Як бачимо тепер, російська держава часом дослухається до (деяких) своїх "простих граждан".

Резюмувати цей текст можна було б, в українських традиціях, песимістично. Мовляв, усі ці дончани (не плутати з донетчанами!), які мені парили маячню про "укрАінскій нацианалізм" і "рускаязичіє", суть жертви отаких-от спеціальних Журавльових. І нема на те ради, бо слово "москалі" пишеться через тире – "кляті"...

Але я – невиправний оптиміст.

Я впевнений, що "дружок" Макс із легкістю зрозуміє все про співвідношення українського та російського нацизму, досить тільки щирій душі, невтомному борцеві за Історичну Істину Дмитрові Табачнику зробитись міністром освіти РФ. Ачей, цей невтомний Борець навіть Україну змусив добряче замислитись.

А вже Росію змусить і поготів. Хоча б з огляду на роль брехні в російській історії. Адже "брехня" та "історія" – це в Росії, власне, синоніми, а пан Табачник, як ми знаєм, брехні в істрії не терпить...

Я також не маю сумнівів, що якби в російський Госдумє з'явився який-небудь Вадим Колесниченко,то він би негайно проголосив себе головою місцевого Антифашистського фронту. І Борцем за рівноправіє етносів. І російський уряд миттю покаявся б і за Катинь, і за Голодомор, і за підняту цілину, і за за німкень, згвалтованих у 1944-45 роках.

Дарма, що нинішній російський уряд був би тут ні до чого. Все одно покаявся б! Бо такі, як депутат Колесниченко, не відступають. Їхня боротьба за мир триває, аж доки каменя на камені не залишиться.

І вже, звісно, Росія не забороняла б шкільні іспити татарською (мовою другої за кількістю меншини). Або українською (третьою). Цього не дозволили б видатні дослідники локальних визвольних рухів Чалєнко та Корнілов. А відтак – і мої позавчорашні знайомі дончани трішки тверезіше дивились би на сучасність та історію...

От тільки ніхто, від Табачника й до Чалєнка, чомусь не хоче їхати туди, де вони принесли б значно більше користі людству. Бо ж, погодьтесь, користь людству треба приносити в міжнародно визнаній Москві, а не в провінційному Києві. А вони не їдуть. Сибарити. Ледаща. Нема би подумати про Людство, що так і прагне їхнього викривального пафосу!

Як би нам ото їх усіх туди сплавити, панове? В інтересах глобальної людськості?

powered by lun.ua
Коментарі — 218
Dasein _ 04.10.2011 23:42
IP: 178.137.128.---
Становится так очевидно и УЖАСНО таки Украина не росия
Олександр Михельсон _ 04.10.2011 21:45
IP: 178.95.154.---
Олександр Михельсон:
bmi:
Авторе! Так оте хлєп – не зрозумів вас... Ваші слова в нікуди, "постріл" – в молоко...Будьтє просчє, тіпа, мама мила раму, ми нє раби, раби нє ми...Хоч,я вас розумію, бо, як ше простіше... Але це вам – просто...Совку – не просто, йому важко, воно не розуміє, злиться, зобижаєцця... Всі протів ніво, власті, сосєді, дєті-наркоші... І тока када єсть случай – сразу сазла на етіх бєндєр.
Для "простіше" є Народні Депутати України:))) Хочте "простіше" – читайте їх, не мене;))))
Це я не вам,
bmi:[/B, а тих, від чиєго імені ви тут так весело виступаєте:)))
Олександр Михельсон _ 04.10.2011 21:44
IP: 178.95.154.---
bmi:
Авторе! Так оте хлєп – не зрозумів вас... Ваші слова в нікуди, "постріл" – в молоко...Будьтє просчє, тіпа, мама мила раму, ми нє раби, раби нє ми...Хоч,я вас розумію, бо, як ше простіше... Але це вам – просто...Совку – не просто, йому важко, воно не розуміє, злиться, зобижаєцця... Всі протів ніво, власті, сосєді, дєті-наркоші... І тока када єсть случай – сразу сазла на етіх бєндєр.
Для "простіше" є Народні Депутати України:))) Хочте "простіше" – читайте їх, не мене;))))
Ant58 _ 04.10.2011 21:02
IP: 80.239.242.---
Дискусувати можна з порядною людиною, а на блогах багато неповносправних, якщо не більше...
bmi _ 04.10.2011 20:53
IP: 178.219.92.---
misha12:
А ведь он всё таки не умный этот проф. украинец Михельсон.
______________
ото й таки прблема, шо ти маш змогу гидити тут, гавкать... Нікчема, помовч...
bmi _ 04.10.2011 20:50
IP: 178.219.92.---
Олександр Михельсон:
Gleb_Solomatin:
...І російський уряд миттю покаявся б... за німкень, згвалтованих у 1944-45 роках.

Ну, ничего себе! С какой-такой радости? Между прочим не русские (а также не украинцы, не белоруссы, не молдаване и проч.) первыми произнесли фразу "Фрау, ком". Первыми ее произнесли в 41-м и произносили до 44-го мужья, сыновья, отцы, братья, племянники, дяди и т.д. этих "нимкэнь".
Я ж про це і кажу. Сучасний російський уряд був би ні до чого – але якби за справу взялися пп. Табачник та Колесниченко, то ще і як покаявся б:)))
Авторе! Так оте хлєп – не зрозумів вас... Ваші слова в нікуди, "постріл" – в молоко...Будьтє просчє, тіпа, мама мила раму, ми нє раби, раби нє ми...Хоч,я вас розумію, бо, як ше простіше... Але це вам – просто...Совку – не просто, йому важко, воно не розуміє, злиться, зобижаєцця... Всі протів ніво, власті, сосєді, дєті-наркоші... І тока када єсть случай – сразу сазла на етіх бєндєр.
Ant58 _ 04.10.2011 20:28
IP: 80.239.242.---
Пане Олександре чудова у Вас проза, не кажучи вже про зрілу громадську позицію. Підтримую.
Олександр Михельсон _ 04.10.2011 20:03
IP: 178.95.216.---
Gleb_Solomatin:
...І російський уряд миттю покаявся б... за німкень, згвалтованих у 1944-45 роках.

Ну, ничего себе! С какой-такой радости? Между прочим не русские (а также не украинцы, не белоруссы, не молдаване и проч.) первыми произнесли фразу "Фрау, ком". Первыми ее произнесли в 41-м и произносили до 44-го мужья, сыновья, отцы, братья, племянники, дяди и т.д. этих "нимкэнь".
Я ж про це і кажу. Сучасний російський уряд був би ні до чого – але якби за справу взялися пп. Табачник та Колесниченко, то ще і як покаявся б:)))
Gleb_Solomatin _ 04.10.2011 19:12
IP: 46.33.236.---
...І російський уряд миттю покаявся б... за німкень, згвалтованих у 1944-45 роках.

Ну, ничего себе! С какой-такой радости? Между прочим не русские (а также не украинцы, не белоруссы, не молдаване и проч.) первыми произнесли фразу "Фрау, ком". Первыми ее произнесли в 41-м и произносили до 44-го мужья, сыновья, отцы, братья, племянники, дяди и т.д. этих "нимкэнь".
письменний _ 04.10.2011 18:04
IP: 93.75.57.---
Opryshok100:
Тоді до зустрічі!Бажаю Вам здоров"я і наснаги!...Ага,забув!Бажаю вам,шоб до Вас ставились так,як Ви ставитесь до інших))))
Opryshok100 _ 04.10.2011 18:00
IP: 188.230.41.---
письменний:
Opryshok100:
Я ж кажу,на Ютуб.там всі погрожують один одного ви...бати...От і покажеш свої сексуальні фантазії,якшо в елементарних речах,про які треба говорити в суспільстві "ти си розумієш,єк вовк на звіздах"...
=====
Фрази, тілько фрази, "неписьменний" – а за ними пустота і користь як від ЯЛОВОЇ КОРОВИ...
В мене вже "діжурство" закінчується – н і х є р а я з такими як "неписьменний" і "и р а ч к о м" не зароблю...
прот0н _ 04.10.2011 17:59
IP: 77.222.133.---
Opryshok100:
ira6com:
Opryshok100 _ 04.10.2011 17:40 ---вітаю вас – ви вже відродилися як "птіца Фєнікс" у "ira6com"?

Чтобы посмотреть, как Вас пинают, уважаемый Opryshok100.
====
А чого це мене "пінають"? Я з того "дуже кальтурного" захисничка ж и д о -олігархів і московито-кацапів л а х а деру, а він так сильно ображається, що мені здається, що його скоро ш л я к т р а ф и т ь!
++++++++++++++++++++++++++++
Добродію!
Захоплююсь Вашим запалом і... співчуваю.
Ви не розумієте, так мені здається, з якою
силою Ви, ржісе, стали на прю!
Їх багато і ім"я їм ЛЕГІОН
письменний _ 04.10.2011 17:57
IP: 93.75.57.---
Opryshok100:
Я ж кажу,на Ютуб.там всі погрожують один одного ви...бати...От і покажеш свої сексуальні фантазії,якшо в елементарних речах,про які треба говорити в суспільстві "ти си розумієш,єк вовк на звіздах"...
Opryshok100 _ 04.10.2011 17:55
IP: 188.230.41.---
ira6com:
====
Ось я думаю, за скільки днів ви підніметеся до 10-го дана – до "ira 10 com"?
Opryshok100 _ 04.10.2011 17:52
IP: 188.230.41.---
письменний:
Opryshok100:
Слухай,це хобі таке:поливати всіх брудом?Чи ти просто малий прищавий гімнюх,який замість виконання домашнього завдання сере в коментарях?Розумної думки я від тебе не почув.Дискусію ти зводиш до простого обміну образами.Може краще потусувати десь на Ютубі,де між собою воюють,діляться сексуальними фантазіями і відстоюють політичні інтереси виключно образами.Раджу,це принесе більше задоволення.
====
Ого як то заїло того "неписьменного"! Ти хоч сам на роботі був – чи дуриш своїх господарів-роботодавців? Ось я перебуваю у законній відпустці і сьогодні "діжурний" по території о б с и р а н н я таких недолугих як ти? Раджу тобі самому злитися у неземному еротичному екстазі з " и р а ч к о м" – кажуть з неї просто СЕКС-бомба!
письменний _ 04.10.2011 17:49
IP: 93.75.57.---
Opryshok100:
Слухай,це хобі таке:поливати всіх брудом?Чи ти просто малий прищавий гімнюх,який замість виконання домашнього завдання сере в коментарях?Розумної думки я від тебе не почув.Дискусію ти зводиш до простого обміну образами.Може краще потусувати десь на Ютубі,де між собою воюють,діляться сексуальними фантазіями і відстоюють політичні інтереси виключно образами.Раджу,це принесе більше задоволення.
Opryshok100 _ 04.10.2011 17:48
IP: 188.230.41.---
ira6com:
Opryshok100 _ 04.10.2011 17:40 ----вітаю вас – ви вже відродилися як "птіца Фєнікс" у "ira6com"?

Чтобы посмотреть, как Вас пинают, уважаемый Opryshok100.
====
А чого це мене "пінають"? Я з того "дуже кальтурного" захисничка ж и д о -олігархів і московито-кацапів л а х а деру, а він так сильно ображається, що мені здається, що його скоро ш л я к т р а ф и т ь!
Opryshok100 _ 04.10.2011 17:43
IP: 188.230.41.---
письменний:
Opryshok100:
"Ти гімно,а не самурай"...все,шо я можу тобі сказати.Надалі,перед тим,як виригнути свою чергову образу,подумай.Я завжди вірив,шо львів"яни культурні і стримані люди.Так,як і всі галичани.Такі,як ти-рогулі,які просто дискредитують мій край.Бажаю,шоб тебе хоч один раз добре відп...здили за твої слова.Може тоді ти навчишся поважати людей,з якими спілкуєшся...навіть в інтернеті.
====
Ну до чого той "неписьменний" просто м"якотілий, як панянка! І чого він лазить в НЕТ на політичні б л ь о г и – читав би спокійно в ліжечку любовні романи, попиваючи кавусю і закусюючи тортіком...
Opryshok100 _ 04.10.2011 17:40
IP: 188.230.41.---
ira6com:
Уважаемый Opryshok100, шо Вы петушитесь? Снимите штаны и мокрыми штанами его, мокрыми штанами.
====
О, шановна "и р а ч к о м" – вітаю вас – ви вже відродилися як "птіца Фєнікс" у "ira6com"? А не будете ображатися, коли хтось вас назве " ірка – шестьорка"?
письменний _ 04.10.2011 17:39
IP: 93.75.57.---
Opryshok100:
"Ти гімно,а не самурай"...все,шо я можу тобі сказати.Надалі,перед тим,як виригнути свою чергову образу,подумай.Я завжди вірив,шо львів"яни культурні і стримані люди.Так,як і всі галичани.Такі,як ти-рогулі,які просто дискредитують мій край.Бажаю,шоб тебе хоч один раз добре відп...здили за твої слова.Може тоді ти навчишся поважати людей,з якими спілкуєшся...навіть в інтернеті.
Opryshok100 _ 04.10.2011 17:33
IP: 188.230.41.---
письменний:
Opryshok100:
З"їжджаєш,шмаркатий ви...лупок?То ми зустрінемся,чи ти огризок,а не опришок???
====
Гратулюю, львівський продовжуваче слави Банаха – ти накалякав 200-й комент – мій тобу респект, а від О.Міхєльсона точно дістанеш 200 баксів!
письменний _ 04.10.2011 17:31
IP: 93.75.57.---
Opryshok100:
З"їжджаєш,шмаркатий ви...лупок?То ми зустрінемся,чи ти огризок,а не опришок???
Opryshok100 _ 04.10.2011 17:28
IP: 188.230.41.---
письменний:
Opryshok100:
письменний:
====
Чи т у п и й ти ч и г л у х и й – я вже не раз казав, що не л ю б л ю ШВАБОДНИХ – узбеків люблю...
Я не сказав,шо ти з Свободи,я сказав,шо ти користуєшся їхніми гаслами...Це зовсім різні речі.Якшо я напишу теорему піфагора,то не значить,шо я Піфагор або ходжу в гурток математиків...
====
Невже ти хорий на голову математик? Співчуваю...
Opryshok100 _ 04.10.2011 17:27
IP: 188.230.41.---
Пане О.Міхєльсон – закривайте цей свій б л ь о г – невже не бачите як на мене якийсь супеппуперпатрійота "малописьменний" напосівся??? Я йому щось винен???
письменний _ 04.10.2011 17:26
IP: 93.75.57.---
Opryshok100:
письменний:
====
Чи т у п и й ти ч и г л у х и й – я вже не раз казав, що не л ю б л ю ШВАБОДНИХ – узбеків люблю...
Я не сказав,шо ти з Свободи,я сказав,шо ти користуєшся їхніми гаслами...Це зовсім різні речі.Якшо я напишу теорему піфагора,то не значить,шо я Піфагор або ходжу в гурток математиків...
Корупція1374 Aтака Путіна1254 Свобода слова572 Зеленський44 Україна та Європа1105
ОСТАННІ ЗАПИСИ
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте