12 квітня 2012, 17:40

Що сталося під офісом Ахметова (ОНОВЛЕНО ТРИЧІ:)))

Нижчеподаний текст дивовижним чином вилився в якийсь новітній жанр. Свого роду онлайн-розслідування. Завдяки згаданим там Вірі та Сергієві картина намалювалась така: дівчину під час пікету дійсно штовхали, але, як і буває за струсу мозку, серйозно знепритомніла вона пізніше.

Ця версія теж не зовсім пояснює викладений і міліцією, й активістами наратив. Проте ваш покірний слуга просто вказує на твердження свідків. І водночас подає нижче той текст блогу, котрий створювався колективно протягом усього вечора 12 квітня. Не зачіпаючи й коментарів, котрі подавалися на різних стадіях "колективного слідства":)

Хто шукає готової жуйки для мозку – тим не сюди. Тут треба співставляти. Як і взагалі в житті, панове...


------------------------------------------------------------

Будь-які акції протесту – це більша чи менша катавасія. Розібратись у подіях на місці зазвичай дуже важко. Тому після будь-яких ексцесів зазвичай починається "війна інтерпретацій".

Скажімо, 8 серпня минулого року, в день арешту Юлії Тимошенко, її прибічники намагались перекрити рух на Хрещатику, і були відтиснуті з проїжджої частини "Беркутом". Хтось побачив у фотографіях людей, яких тягли за руки-ноги, особливу жорстокість. Натомість вашому покірному слузі кинулось тоді в очі, що дехто з маніфестантів буквально кидався під ноги ментам, а ті, в свою чергу, нікого не били – не тільки кийками, а й руками. Хапали, так, але не калічили. Ну, я тоді написав, що бачив.

На вчорашній акції протесту проти руйнування Андріївського я, на жаль, не був. І дійсно не знаю, чи штовхав хтось із міліціонерів учасницю акції. Та, відповідно, чи справді людина від того впала, вдарилась головою, отримала черепно-мозкову травму.

Єгор Соболєв, котрий пише про це в блозі УП, зізнається, що теж не бачив самого інциденту. Водночас він наполягає на цій версії.

Речник УМВС стверджує: "Під час вказаного заходу сталося падіння однієї з учасниць. Присутній на місці працівник міліції надав жінці допомогу, відвів убік та викликав карету "швидкої". Лікарі прибули на місце та доставили громадянку до медичного закладу. Після проведеного обстеження підстав для госпіталізації цієї особи виявлено не було, у госпіталізації їй було відмовлено".

Єгор Соболєв стверджує, що це брехня.

У мене є ще один свідок. Користувач Facebook Віра Підгайна того ж дня написала в своєму статусі (як на мене, це варто розлогого цитування):

"прийшла з акції протесту проти забудови андріївського і дивуюся неадекватності новин які з"явилися. 1. українська правда написала що є постраждалі, ніби Беркут вдарив дівчину і вона знепритомніла. дівчина стояла за мною, потім я потім беркут, дівчина просто знепритомніла, я дала свою воду щоб її відкачати, зразу підбіг до неї Кличко і купа преси. 2. інтерфакс-україна написала, що група молодиків закидала каміння техніку на андріївському, побила вікна в ескалаторах і написала слава нації смерть ворогам. Я була єдиним фотографом хто це знімав (ще знімав канал СТС), бо просто опинилася там в цей момент, хлопці дійсно зробили написи, але не кидали каміння і не побили скла в кабінах техніки, я навмисне переглянула фото зроблені після того як хлопці втекли – стікла цілі"

Віра – фотокореспондент, я з нею разом працював у "Главреді", не вірити їй у мене жодних підстав нема.

Версій щодо пункту 1 може бути купа. Можливо, постраждала – Олена Єськіна – спочатку зазнала травми від поштовху мента, а знепритомніла потім (хоча це не зовсім вкладається у послідовність подій, як вона викладена Єгором Соболєвим). Можливо також, вона знепритомніла з якихось інших причин, і при падінні вдарилась головою об плитку.

Нарешті, можлива й така цікава версія, що йдеться про два різні випадки. І міліція говорить про дівчину, що знепритомніла сама, а учасники акції – про зовсім іншу, котру штовхнули. В цьому випадку ніякої істини взагалі ніхто ніколи не встановить – все скінчиться ще одним невеликим "холіваром".

Власне, істина в цьому випадку – як і в більшості подібних – в будь-якому разі приречена лишитись на других ролях. Хтось і цей блог сприйме за "провокацію влади", хтось, навпаки, щиро віритиме, що міліція у нас ласкава й пухнаста, а провокації влаштовують громадські активісти (зазвичай – на гроші Тимошенко й ЦРУ).

Проте істина, вибачте за банальність, таки має самостійну цінність. І все-таки дуже хотілось би її дізнатися.

P.S. Я особисто з Оленою Єськіною не знайомий. Віра Підгайна пізніше розмістила в своєму блозі фото з дівчиною, котра знепритомніла на її очах. Чи це Олена, я сказати не можу, але посилання даю

P.P.S. Після виходу цього блогу користувач Facebook Сергій Кошман скинув мені посилання на його власні фото постраждалої. Навіть по одягу видно, що це – не та людина, про котру писала Віра Підгайна. Отже, дійсно йдеться про ДВА випадки.

P.P.P.S. Це може виглядати смішно, але я завжди тримався такої кумедної думки, що краще сммішно, але по-чесному. Отже: Щойно Віра Підгайна написала мені, що помилилася. Неправильно ідентифікувала постраждалу. Віра зараз каже, що сама собою знепритомніла САМЕ ТА ДІВЧИНА, котра присутня на фото пана Кошмана – тобто Олена Єськіна. Не маючи коментарів до такого повороту подій, вважаю за правильне зробити цей пост-пост-постскриптум...

Про Гебельса та ''акції на захист української''

Думка про "захисників російської мови" як колективного Гебельса – очевидна, і я не запозичував її з нещодавніх матеріалів УП. Це раз. А ось два...

Викриття п...расів

Панове! Ті, котрі, з піною при пащеці, обговорюють блог Андрія Чернікова! Ви всі поїхали дахом. Яка ще, чорти б вас забрали, пропаганда гомосексуалізму?! Де ви її бачили? Ви – ідіоти? Ага, зараз...

Ідеалістові Лещенку (nothing personal, no business!)

Сергій Лещенко – невиліковний ідеаліст. Він пише, що "Україна заслуговує на Януковича", бо, бач, у Facebook усі лають картину Ротка та павлодарську випускницю...

Пам'ятаймо, як це було:)

- И хочу вам сказать, шо эти Межигирья не простые, а наколотые. Люди берут Межигорье, съели – и берут Сухолучье. От! И она тянется и тянется – рука...

Зря я обозвал Колесниченко

Как именно обозвал, видели многие. И многие из этих многих, я так понимаю, считают, что правильно обозвал. Я тоже считаю, что правильно. Я вообще удивляюсь сам себе, что удержался от совсем уж нецензурных эпитетов...

Вадим Колесниченко топчется по трупам ветеранов. ДОБАВЛЕНА ИНФОРМАЦИЯ МИЛИЦИИ!

Народный депутат Вадим Колесниченко, конечно, имеет право нести в своем блоге любую чушь. Не знаю, зачем УП дала ему этот блог – ну да не мое это дело, не так ли...