Володимир Огризко Міністр закордонних справ України (2007 - 2009 рр.)

Дещо про переговори...

20 січня 2014, 11:27

Переговори проводяться з тими, хто має суб´єктність. Іншими словами, з тими, хто відповідає за ситуацію.

Отже, від влади це має бути Президент.

Від опозиції це мають бути три керівники відповідних партій. Та чи повною мірою вони відповідають за ситуацію?

Тому третьою стороною переговорів мають бути представники громадянського суспільства. Сьогодні, здається, саме воно цією ситуацією і керує.

Оскільки опозиціонерів троє, то й інші сторони мають бути представлені відповідно. Хто ними стане – справа кожної із сторін. Вони, звичайно, мають права мати невелику (до 10 -12 чол.) групу радників, які присутні, але не беруть безпосередню участь у переговорах. Громадянському сектору треба негайно визначатись!

Опозиція та громадянське суспільство в ідеалі повинні говорити одним голосом. Для цього вони мають спільно затвердити директиви або мандат на переговори. Директиви повинні бути реалістичними та містити можливість для компромісу.

Нарешті, переговори не можуть проходити під дулами телекамер. Інакше крім піару нічого не буде.

А тепер кілька пропозицій щодо конкретних переговорних позицій.

1. Негайна відставка Уряду. Формування позапартійного технічного уряду фахівців – управлінців.

2. Негайне звільнення керівників обласних та районних державних адміністрацій та їхніх заступників. Призначення тимчасових керівників з числа місцевих фахівців – управлінців.

3. Негайне звільнення керівників силових структур та їхніх заступників. Призначення тимчасових керівників з числа політично незаангажованих осіб з відповідним фаховим досвідом.

4. Негайне скликання позачергової сесії Верховної Ради України з метою:

- прийняття закону України про політичну амністію та імунітет для теперішніх та майбутніх Президентів та Прем´єр-міністрів України. Закон має передбачатиме два ключових положення:

а) чинні і наступні президент та прем'єр-міністр не підпадатимуть під кримінальну відповідальність строком на 5 років після залишення своїх посад (інакше триматимуться за свої крісла до останнього – значить буде море крові);

б) особи, які стали жертвами вибіркового правосуддя, будуть негайно звільнені. (У такий спосіб нарешті буде покладено край практиці переслідувань "папєрєдніков". Теперішні жертви вибіркового правосуддя вийдуть на свободу).

– прийняття Акту про відновлення парламентсько – президентської системи державного управління;

– прийняття рішення про проведення позачергових парламентських та президентських виборів не пізніше 30 березня 2014 р.;

– скасування законів від 16 грудня 2014 р.

Ці закони мають бути прийняті пакетом.

5. Новопризначений уряд укладає Угоду про асоціацію на наступному саміті Україна – ЄС у першій половині 2014 р. з урахуванням необхідності надання Україні з боку ЄС макроекономічної допомоги у розмірі, про який сторони домовляться під час розробки Дорожньої карти з імплементації угоди.

6. Новопризначений уряд працює до моменту обрання нового Президента України.

7. Уряд зосередить свою головну увагу на вирішенні таких завдань:

- зупинення катастрофічного спаду виробництва, забезпечення стабілізації фінансово – економічної системи та зростання ВВП вже у 2014 р.

– підтримка значними кредитними ресурсами підприємств України (особливо на Сході та Півдні), які потерпали від економічної агресії з боку Росії та тих підприємств, які потребують фінансової і технічної допомоги для виходу на ринки ЄС

– створення з цією метою Банку розвитку України, який має залучити фінансові ресурси у розмірі 10-15 млрд. євро з фондів ЄС, причому ставка довгострокового фінансування має бути такою ж, як і в країнах ЄС;

- відновлення співпраці з МВФ та розморожування кредитної лінії у 15 млрд. дол.;

– відміна кабальних домовленостей з Росією від 17 грудня 2013 р.;

– укладення нової газової угоди з Росією, яка базуватиметься на ринкових (раціональних) цінах на газ та його транзит. У разі неможливості – мінімізація закупівлі російського газу, форсування видобутку власного газу, фінансова підтримка підприємств для самозабезпечення газом на альтернативних ринках.

Домовлятися треба зараз, ще на цьому березі, щоб громадськість у черговий раз згодом не впіймала облизня. Треба вчитися на власних помилках.

І останнє. Щодо заяв деяких політиків Європейського Союзу, що, мовляв, Україна втрачає своє майбутнє. Насправді своє майбутнє втрачає такий Євросоюз. Який не здатний на дії. Який закриває очі, тобто, насправді заохочує дії деспотів. Який зберігає у своїх банках гроші, вкрадені в українців. Який неспроможний покарати навіть третьорядних виконавців цього режиму (хоча б тих 235-х осіб, які голосували за деспотію), позбавивши їх права пересуватися своєю територією. Який дуже боїться прогнівити нового східного імператора, а тому... відмовляє йому в вечері.

Панове, або дійте, або мовчіть. Досить демонструвати політичну неспроможність.

P.S. Багато з викладених тут ідей пропонувалися проф. О Савченком і мною ще 5 грудня 2013 року. На жаль, особливістю сьогоднішньої влади та керівництва опозиції є те, що вони нікого не чують. Може, хоч зараз станеться диво?

powered by lun.ua
Коментарі — 107
Inna Anisimova _ 21.01.2014 21:22
IP: 74.125.181.---
нема сенсу проводити переговори з людиною яка постійно і систематично бреше. зніміть рожеві окуляри
wed _ 21.01.2014 11:40
IP: 74.125.181.---
олег дацюк:
Була б Тимошенко все ішло б до завершення і це треба визнати
ну коли ж вам таким в голові просвітлішає нарешті?
stork _ 21.01.2014 02:39
IP: 74.125.183.---
В пункті 4, підпункт "а" треба доповнити формулювання: "не підпадатимуть під кримінальну відповідальність
за прийняття політичних рішень". Чи можна допустити, щоб особа, яка вкрала мільярди, була звільнена від кримінальної відповідальності? Гадаю, пан Огризко став надто добрим, хоча,здається, сам не помічений в
гонорарах по 16 млрд на рік за ненаписану книжку.
олег дацюк _ 21.01.2014 00:15
IP: 95.135.88.---
Була б Тимошенко все ішло б до завершення і це треба визнати
wed _ 20.01.2014 22:26
IP: 74.125.181.---
Docent Moriarty:
през недоговороспособен. он антисоциальный психопат, спросите у психиатров, с ними невозможно договориться.
угу,
на жаль, виглядає так, що він щиро почне домовлятися тільки тоді, коли вже всі недурні люди остерігатимуться появлятися з ним в кадрі
Валик Аким _ 20.01.2014 20:59
IP: 93.74.165.---
Є очевидним, що влада в Україні узурпована Януковичем. Так, державна влада, яка повинна здійснюватись на конституційних засадах її поділу на законодавчу, виконавчу та судову,опинилась в руках Януковича. Ці гілки влади змушені виконувати волю утримувача, прикриваючись Конституціею та законами України. Отже, фактично, уся державна влада в порушення Конституції та законів України опинилась в однієї людини. Тепер Янукович веде себе як господар держави, а народ для нього це його слуга. Він ігноруе Конституцію та закони України, керуючись своїми поняттями, здобутими під час своєї злочинної діяльності та відповідальності за них. Тому терпець цьому урвався і народ України вимагає повернення влади в конституційне русло!!!
Валик Аким _ 20.01.2014 20:56
IP: 93.74.165.---
Написати коментар...У типографії на вулиці Марка Вовчка 12/14 друкуються газети "Голос України" та "Урядовий кур'єр" із так званими "законами про диктатуру". Вони наберуть чинності лише після їх офіційного оприлюднення.

Цього допустити не можна.

Зараз там знаходяться народні депутати від опозиції, які заблокували тираж газет. Їм потрібна допомога.

Прохання до всіх киян: їхати до цієї типографії та стати на заваді диктатури.
Docent Moriarty _ 20.01.2014 20:18
IP: 109.86.150.---
през недоговороспособен. он антисоциальный психопат, спросите у психиатров, с ними невозможно договориться.
Георгий Мироненко _ 20.01.2014 18:28
IP: 74.125.18.---
Нарешті автор вийшов кардинально за межі поведінки своєї професії. Якби він ще й зробив щось в МЗС, на зразок відомої четвірки, яка підняла під носом Грищенка у 2004 році фактично на страйк чи засудження дій влади понад 500 укр. дипломатів.
Олександр Олександренко _ 20.01.2014 18:04
IP: 46.211.126.---
Події перестають бути контрольованими.Треба запросити на майдан генералів нашої діючої армії.Вони можуть його очолити і очолити країну до нових виборів.
Таня Киянка _ 20.01.2014 16:53
IP: 93.72.227.---
по пункту б) в т.ч. негайне звільнення Ю.Тимошенко
Victoria Nansen _ 20.01.2014 15:17
IP: 95.81.34.---
Андрій Козак:
Підтримую.Слід негайно домовитись Самообороні з Правим сектором. Обживайе нову територію. Різко станьте мирними. Огризко теж все розумно запропонував.
Федір К _ 20.01.2014 15:12
IP: 78.25.36.---
Найбільша дурня, яку можуть зараз зробити безмозкі донецькі урки- силою розігнати Майдан, загнати протестуючих у підпілля й винудити їх перейти до партизанської війни. От коли хлопці підуть додому по місливські рушниці та "пориються на городі"- отоді почнеться жах...
maman _ 20.01.2014 15:10
IP: 193.104.183.---
Трезвая и главное – реальная конкретная программа. И если бы ее реализовывали нормальные, патриотичные люди "без двойного дна" (кстати, Микола Пінчук представил очень убедительный список), может, что-то и вытанцуется. Теряется самое главное – время.
Федір К _ 20.01.2014 15:00
IP: 78.25.36.---
Жрица:
А вам лише б цидульки писати. Зараз кожна мить дорога, потрібні блискавичні рішення, а не нова штовханина, хто піде, від кого, в якій якості... набридло.
Ти ба, дебіло-синя Жріца вже стала палкою революціонеркою! Їй вже "набридла балаканина", вона хоче "блискавичних рішень"))))))))))))))))))))))))))))))))))))
maman _ 20.01.2014 14:52
IP: 193.104.183.---
Особенно нравятся последние два абзаца. Браво, дипломат! Тут уж не до экивоков. Майдан два месяца взывал о помощи, но господа из-за рубежа только комиссии направляли и "предостерегали". Очередную наметили – на 26-е! А все же просто: не хотят они умерить свою сытость от капиталов наших олигархов, зачем им какой-то там нищий народ... Вот и опять пальчиком этак: мирным путем надо, без экстремизма. А то, что без экстремизма бьют всех поодиночке, в суды тягают без всякого зазрения совести и по миру пускают, – никому там не интересно.
Pliashechnyk _ 20.01.2014 14:44
IP: 74.125.181.---
1234:
Pliashechnyk: силовики – такі самі УКРАЇНЦІ як ми з вами хочуть їсти і годувати
на войне как на войне
если враг не сдается, то некогда рассуждать кто кого сделал врагом
Саме на це й розрахований кримлівський сценарій – пересварити українців, щоб вони одне одного повбивали.
Не даремно ж у старій приказці кажуть: Пана бються, а у холопів чуби тріщать!
Треба створбвати "коридор" для силовиків, які в душі підтримують революційні процеси.
Микола Пінчук _ 20.01.2014 14:23
IP: 109.251.124.---
В переговорну групу від позафракційних нардепів – П.Порошенко
Микола Пінчук _ 20.01.2014 14:15
IP: 109.251.124.---
Переговорна група: Від ГРОМАДСЬКОСТІ: – О.Богомолець, В.Брюховецький, Д.Булатов, Ю.Луценко, В.Огризко, генерал О.Скіпальський, адмірал І.Тенюх. Від "Батьківщина" – А.Гриценко. Від "УДАР" – В.Кличко. Від "СВОБОДА" – О.Тягнибок. Від позафракційних – П.Порошенко. Вийдіть на сцену МАЙДАНУ і оголосіть. Присутні підтримають
kyjanyn _ 20.01.2014 14:04
IP: 74.125.181.---
ДІЯТИ РІШУЧЕ І СТРІМКО

ПЛАН ДІЙ!

На ранок ВІВТОРОК орієнтовно о 10:00

1. Скликати НАДЗВИЧАЙНЕ ВІЧЕ на Майдані;

2. Організувати шляхом переговорів мирний відвід військ МВД та вільний прохід мітингарів до будівлі ВР зі сторони вул. Інституцькій та від м. Арсенальна;

3. 150 народних опозиції депутатів заходять до приміщення ВР та оголошують про:

- скликання позачергової сесії ВР на 10:00 22 січня 2014 про відновлення конституційного ладу (конституції 2004 р.);

- і т.і...

МАДАН підкаже!
Constantine Karapetyants _ 20.01.2014 14:02
IP: 74.125.17.---
Мне всегда импонировала личность автора. Это самые трезвые и правильные слова, которые я, к сожалению, не услышал от наших горе-оппозиционеров, в одиночку рвущихся в кресло...
Олег Гавриш _ 20.01.2014 13:56
IP: 93.74.3.---
Так.
Віктор Лук'янчук _ 20.01.2014 13:38
IP: 194.44.130.---
Не за горами той день коли один з синів ОВОЩА - (розумніший) як у казці – перейде на бік народу!!!!
alexa71 _ 20.01.2014 13:34
IP: 37.53.250.---
Ну і апетити!
Petro Arhipchuk _ 20.01.2014 13:34
IP: 74.125.181.---
Підтримую,дуже тверезо і конструктивно...на рахунок політики Євросоюзу – БРАВО,пане Володимире)...
Уряд реформ366 Україна та Європа1001 Aтака Путіна1153 Корупція1227 Свобода слова561
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter