8 лютого 2014, 13:10

Солідарність проти репресій

У неділю, 9 лютого 2014 р., орієнтовно о 12.00 на євромайданах по всій Україні від Луганська до Ужгорода, від Севастополя до Харкова одночасно, в один голос буде заявлено про засудження репресій та їх натхненників, оголошено конкретні прізвища "беспрєдєльщиков" від влади та прийнято звернення, текст якого підготовлений Громадянською експертною радою.

Заява українських Євромайданів

Сьогодні влада викрадає і бере у заручники сотні наших друзів, близьких і рідних. Їх хапають вдома, на вулицях і навіть у лікарняних палатах. Їх б'ють, катують і принижують, не роблячи виключень навіть для поранених. Їх тримають у тюрмах, автозаках, гаражах і льохах, або під домашнім арештом. Їх залякують судовими вироками і фізичними загрозами. А ще цинічно пропонують обміняти їхню свободу на нашу покірність.

Влада використовує терор, але ми не маємо намірів домовлятися з терористами. Ми зробимо все, щоб бранці були звільнені без жодних виключень та умов. І ми покараємо кожного людолова, якими б посадами, чинами чи повноваженнями він не прикривав свій злочин.

Полювання на людей в Україні відкрила Верховна Рада. 16 січня народні депутати, керовані віце-спікером Ігорем Калєтніком, рукоблудним голосуванням запустили маховик репресій. Ми звинувачуємо кожного, хто брав участь у цьому державному злочині так само як і тих депутатів та працівників апарату Верховної Ради, хто не протидіяв йому.

Ми звинувачуємо тих, хто прикриваючись міліцейською формою або прокурорським посвідченням, захоплює, катує, фабрикує справи та докази і тримає людей у неволі.

Ми звинувачуємо тих, хто вдягнувши суддівську мантію, освящає іменем закону викрадення людей і легалізує утримання заручників.

Ми знаємо усіх злочинців поіменно. Усі вони живуть поруч із нами і не уникнуть покарання. Ті, що виконували накази відповідатимуть так само, як і ті, хто їх віддавав.

Гаазький трибунал не визнає терміну давнини за злочини проти людяності. До того ж крім зґвалтованого вами правосуддя існує ще суд людський.

Усі заручники мають бути звільнені і справи проти них закрито. Усі зниклі мають бути знайдені і звільнені. Без виключень і передумов. Це – не предмет торгівлі, які б "закони" не ухвалювала з цього приводу Верховна Рада.

Пам'ятаєте як українці відповіли на репресії від 16 січня? Київське повстання швидко розрослося і охопило усю країну. Тож краще не випробовуйте наш терпець.

Зарубайте собі на носі: тюрми ніколи не стануть символом нашої держави.

І не забувайте, що саме взяття народом фортеці-тюрми Бастилії стало символом одної з найбільших європейських революцій – французької. А українці показують себе сьогодні великими прихильниками європейських цінностей.

Гарантії так гарантії!

Москва хоче для себе безпекових гарантій. Путін про них публічно заявляє, а Лавров обіцяє покласти його вимоги на папір. Розумію, як воно складно...

Розпад Росії: загроза чи шанс? (3)

6. Чи може Росія стати демократією? "...Российской власти, на мой взгляд, достался просто-таки идеальный народ, которым она еще долго будет успешно пользоваться...

Розпад Росії: загроза чи шанс? (2)

4. Економічна безвихідь "Это не цены высокие, это мы нищие, г-н Президент" https://echo.msk.ru/blog/amountain/2756042-echo/ Політичні перспективи Росії безпосередньо залежать від її економічного здоров'я...

Розпад Росії: загроза чи шанс?

Росія – це "нечто страшное, смешное и стыдное" Д.Биков, російський письменник https://echo.msk.ru/blog/bykov_d/2761932-echo/ Розвиток Росії впродовж останніх двох десятиліть мав своїм наслідком появу низки явищ, що призвели до масштабних змін як у внутрішньополітичній ситуації країни, так і її становища на міжнародній арені...

Правда і відповідальність

Друга світова залишила глибокі шрами в історії багатьох народів світу. Особливо тих, хто зазнав безпосередньої агресії з боку нацистської Німеччини...

Чому Росія ніколи не відбудеться?

Відразу чую голоси опонентів: " Як це не відбудеться?! Вже відбулася! Могутня і велика держава...". Причому говорять не тільки у них, але, на жаль, і у нас...