7 квітня 2014, 14:20

П´ять причин, чому Захід має думати, що робити з Росією

Останні заяви деяких західних високопосадовців про їхню надію на те, що з Росією знову будуть вибудовані гарні стосунки (http://www.unian.ua/world/904672-u-nimechchini-zapevnyayut-scho-vidnosini-z-rosieyu-pidirvani-nadovgo.html), змушує замислитися над двома запитаннями:

а) чи там, на Заході, остаточно втратили адекватність;

б) чи, може, як і багато разів раніше, гору замість омріяних "цінностей" взяв "прагматичний цинізм", який у підсумку вилізе боком самому Заходу.

Вже навіть студентам зрозуміло, що теперішня Росія це:

1. Автократія. Вибудовується своє, російське бачення демократії, яке жодним чином не кореспондується з загальноприйнятним. Залишаючи режим при владі, Захід стимулює консервацію тоталітаризму та його поширення у світі. Скоро фашінтерн (за влучним виразом одного російського політолога) стоятиме на порядку денному. Чи це в інтересах Заходу?

2. Корупція. Створено найдосконалішу систему державної корупції, яку успішно очолили найвищі посадовці. Вони не лише розвалили російське суспільство, вони успішно проштовхують цю корупцію на Захід (ще один привіт із Лондона – http://www.vedomosti.ru/politics/photogallery/209751/209791/britancy-s-russkimi-svyazyami#photo) Вже зараз він доволі серйозно інфікований метастазами цього жахливого захворювання. Невже це справді в інтересах Заходу?

3. Злам післявоєнної системи міжнародної безпеки. В черговий раз анексувавши чужу територію, Росія підтвердила, що не збирається грати за усталеними правилами, а знову повертається до своїх, тобто бандитських. Вона готова на міжнародну ізоляцію, на санкції, як це вже було раніше. Вона захищатиметься, тобто, насправді, наступатиме, використовуючи будь-які засоби, включаючи й військові. Холодна війна вже почалася. Не виключається і "гаряча". Захід це влаштовує?

4. Оголошення війни західній цивілізації. Росія будує свій світ – російський. Усі інші – чужі. За цим – не об´єднання, а новий розподіл. Не міжцивілізаційне зближення, а міжцивілізаційна війна. Інструментом стануть російський неофашизм, "русский мир", євроазійська маячня та інші витвори сучасного російського мракобісся. Це не буде мирним співіснуванням. Інформаційна війна проти України – лише початок. За це боровся Захід останні десятиліття?

5. Економічна автаркія. Вона вже невдовзі стане логічним наслідком політичних процесів в Росії. Величезна територія з колосальними економічними можливостями буде виключена зі світового розподілу праці. Втрати для економіки Заходу будуть значно більшими, ніж від теперішніх "санкцій". Рахуйте гроші, панове!

Продовжую дивуватися наївності західних політиків. Їхня віра у "доброго російського царя" не є меншою, ніж у його вірнопідданих.

Ще раз закликаю вас, західні політики, читати російську історію. Але справжню. Там ви знайдете відповіді на всі запитання. Тільки не лінуйтеся, будь ласка.

Західному світу під силу без жодного пострілу зламати хребет потворі, яка відроджується в образі "нової Росії". Це не тільки його обов´язок. Це і його відповідальність. І не лише перед українцями. У першу чергу – перед своїми народами.

В іншому випадку глобальна катастрофа не за горами.

Гарантії так гарантії!

Москва хоче для себе безпекових гарантій. Путін про них публічно заявляє, а Лавров обіцяє покласти його вимоги на папір. Розумію, як воно складно...

Розпад Росії: загроза чи шанс? (3)

6. Чи може Росія стати демократією? "...Российской власти, на мой взгляд, достался просто-таки идеальный народ, которым она еще долго будет успешно пользоваться...

Розпад Росії: загроза чи шанс? (2)

4. Економічна безвихідь "Это не цены высокие, это мы нищие, г-н Президент" https://echo.msk.ru/blog/amountain/2756042-echo/ Політичні перспективи Росії безпосередньо залежать від її економічного здоров'я...

Розпад Росії: загроза чи шанс?

Росія – це "нечто страшное, смешное и стыдное" Д.Биков, російський письменник https://echo.msk.ru/blog/bykov_d/2761932-echo/ Розвиток Росії впродовж останніх двох десятиліть мав своїм наслідком появу низки явищ, що призвели до масштабних змін як у внутрішньополітичній ситуації країни, так і її становища на міжнародній арені...

Правда і відповідальність

Друга світова залишила глибокі шрами в історії багатьох народів світу. Особливо тих, хто зазнав безпосередньої агресії з боку нацистської Німеччини...

Чому Росія ніколи не відбудеться?

Відразу чую голоси опонентів: " Як це не відбудеться?! Вже відбулася! Могутня і велика держава...". Причому говорять не тільки у них, але, на жаль, і у нас...