Ігор Попов Народний депутат України, заступник Голови Комітету з питань запобігання і протидії корупції

Політичне піп-шоу електронного декларування.

30 жовтня 2016, 10:36

Закінчився перший етап подачі електронних декларацій. Обговорення майна і готівки посадових осіб вже кілька днів є топ-темою в новинах і соцмережах. В принципі, це і залишиться єдиним результатом розрекламованої кампанії. Таке собі піп-шоу для вуаєристів. В смислі не peep-show, а PEP-show (Politically Exposed Persons), хоча в даному випадку обидва тлумачення релевантні.

Насправді, метою такого декларування мало би стати подальше запровадження системи моніторингу видатків та способу життя. Проте, для цього потрібно буде визнати перші декларації нульовими (а зараз популісти цього не дають), та запровадити тотальне декларування для усіх фізичних осіб-резидентів (є бажання запровадити це з 2017 або 2018 року). Тоді буде обліковано всі активи та готівку в країні, і будуть закриті майже всі способи легалізації кримінальних коштів.

Окремі наївні громадяни вже зараз вірять у покарання тих декларантів, які не зможуть довести законність вказаних мільйонів. Марно. Стаття про майнову люстрацію виявилася повним пшиком. Таким же фейком роблять і статтю про незаконне збагачення. Стаття і так прописана декларативно, і покриває лише правочини після 1 січня 2015 року. Стаття вимагає в разі здійснення дорогих покупок пояснити походження коштів. Перші випадки з депутатськими квартирами показали, що зараховуються будь-які пояснення, включаючи "приніс Св. Миколай" та інші безвідсоткові позички. Очевидно, в суді після подібних пояснень розвалиться і справа К.Кулика – поки що єдина за цією статтею. Знову ж таки, запровадити механізм відповідальності можна буде лише після нульового декларування та отримання таких декларацій від усіх фізосіб.

Поки що ж бачимо перші тренди по деклараціям. Як і передбачалося, найбільші корупціонери не відкрили своїх статків. Найбільші капітали вже вивезені за кордон, проте в деклараціях немає маєтків у Маямі та Марбельї, замків у Йоркширі і Люксембурзі, рахунків на островах. Крупна риба користується послугами професійних юристів та інвестбанкірів, і майже все майно заховане на довірителях і посередниках. Проте, приховуванням такого майна топи себе посадили на гачок до тих закордонних служб, які контролюють зливи панамських чи багамських паперів.

Популісти показують нульові заощадження, це класика, але реакція мережі показує, що їм вірять більше аніж тим, хто написав правду.

Нові корупціонери написали готівки більше, аніж мають насправді. Це власне їх бізнес-плани на найближчий рік. Надовше не планують.

Декларування наявного сукупного мільярда доларів – це закладка для американських прокурорів. Згідно федерального закону про іноземну корупцію, під їхню юрисдикцію, окрім іншого, попадають будь-які корупційні дії в інших раїнах, якщо розрахунок ішов у американській валюті. Міжнародні ордери стануть ще одним гачком для декого, якщо перестане поводити себе чемно.

Ставлення народу до влади у нас і до декларацій було неоднозначним, тепер же пройшла повна десакралізація. Цю владу поважати, слухатися і захищати ніхто не буде. На одній закритій зустрічі ми навіть моделювали хитрий план знищення Ради – акцент на деклараціях саме депутатів, провокація із псевдопідвищенням зарплат нардепам. Народ відволікся від платіжок за комуналку, читає декларації депутатів. Щоб Раду на цій хвилі чи то розпустити, чи то примусити проголосувати мінські угоди. Але по тверезому потім зрозуміли, що навряд чи є такий план. Немає там глибоких стратегів, одні касири.

А ще влада – це відповідальність. За кожне рішення. Адміністративна, посадова, кримінальна, політична. Я подав запити на прем'єр-міністра про проведення службового розслідування щодо бардаку в електронній системі. По паперам чітко видно, хто давав доручення, хто проявив халатність, а хто і злочинний умисел. Може, вкажуть і на замовників.

А от хто буде відповідати, якщо раптом дані декларацій стануть наводкою для криміналу? Не організованої злочинності, ті і так все знають, і розуміють, що готівку топ-посадовці в квартирах не тримають. Але для вуличної злочинності, і для незахищених посадовців середнього рівня. Чи відповідатимуть ті, хто пишаються ТАКОЮ системою декларування і не дав закрити дані по службовцям категорії ""Б"?

Країна ще потішиться пару тижнів полуничкою на піп-шоу. А потім почнемо готувати зміни до системи перед стартом нового етапу – кампанією декларування за 2016, де очікуються дані від мільйона посадовців. І до наступного етапу – декларування за цією ж системою для всіх без винятку. Сподіваємося, із амністією маленьких капіталів від зарплат в конвертах, переказів від заробітчан чи доходів від теплиці. А паралельно – систему моніторингу видатків і способу життя. Працюючу. Щоб не лише підглянути на піп-шоу, а щоб з результатом.

powered by lun.ua
Коментарі — 28
Yaroslav Yurkiv _ 31.10.2016 21:18
IP: 146.148.30.---
Doroshenko Vlad:
Шукаю інформацію, куди ведемо Україну. І себе питаю, що мають на увазі, коли з телевізора чиновники повторюють "Слава Україні!".

Може, історик колись проаналізує, що могло значити те гасло про славу?
++++++++++++++++++++++
Та чого ж так довго чекати?
Можновладці славлять Україну, бо та зробила їх багатими.
Простий люд славить Україну, бо більше немає що.
Москаль називає Ющенка "рідкісним шахраєм", бо ж не буде так називати самого себе.
Ющенко славить Україну, бо любить її і кожного Українця за те, що Українець сліпо ненавидить його.
Ось така ІСТОРІЯ про гасло, Владік:)
Spirito _ 31.10.2016 16:07
IP: 93.72.102.---
2...в Перу, ... Єдиним рішенням,запропонованим МВФ,було збільшити втроє ціну на бензин.,
У нас є фото,на яких фермери виливають молоко в річку,тоді,коли в Лімі було неможливо
купити якісне молоко,тому що все воно було зроблене із голландського порошку.,
...На міжнародному ринку Україна продає пшеницю,а купує спагетті...
...В ЄС нині створюють новий феодалізм... -
-Близько 50% відсотків усієї економіки перебуває у тіні – Гройсман
-Світ багатих і бідних на прикладі піраміди -
...Ультрабагаті 32 млн.0,7% населення, контролюють $99 трлн (41% світового багатства).
Дуже багаті – 361 млн.7,7% населення – володіє $101,9трлн (43% світового багатства)... (2013)
-Половиною світового багатства володіє 1% населення - (2014)
-Король Нідерландів повідомив підданим,а фактично всій Європі,про кінець ери
загального благополуччя. Соціальної держави 20 ст.більше не існує,наступає епоха
активної участі,де кожному доведеться взяти відповідальність за власне майб. – (2013)
(референдум для Укр)
Spirito _ 31.10.2016 15:42
IP: 93.72.102.---
"Шоу" є – безвізу нема. І невідомо коли буде.
Якою є кінцева мета операції "вітрина" для України?
("Ніде в світі немає такої прозорості", – стверджує чиновник.- (Шимків)
Варто пригадати,як капіталізм Рос.імперії ламали у соціалізм/комунізм
Леніна-Сталіна,а після розпаду Союзу соціалізм ламали у капіталізм.
Тепер що у що ламають,знущаючись з людей?
Бюджет України контролює МВФ,а не українська громада,яка наповнює його.
Громада не контролює рух позичених грошей і діяльність транснаціональних
корпорацій в Україні,не відає скільки грошей іде в офшори.
"Цивілізований світ",створивши офшори і можливість реєструвати бізнес у їх країнах -
створив бідні світи. (-Найбільші капітали вже вивезені за кордон.-)
А для пересічних – пропаганда віри,що живуть в справедливому (капіталістичному/олігархічному)
суспільстві,оскільки всі декларують своє майно.
- " Те,що робить сьогодні з Україною МВФ,дуже схоже на те,що відбувалося в багатьох країнах
Латинської Америки в 1980-х", – експерт
Сергій Олексійович Бут _ 31.10.2016 02:19
IP: 176.112.1.---
lohik:
Tamara Stefanova:
lohik:
...е задекларує Юлія Тимошенко, бо не не має у своїй власності ні приватних металургійних комбінатів, ні обленерго, ні телеканалів...Як наші круті олігархи...Тому в ТОП-100 найбагатших людей Украіни по версії журналу Форбс ВОНА не входить...Чим дуже розчарувала "юлененависників"...
Маленькая, беззащитная, церковная мышка
Таки-так...Але зате єдиний справжній мужик в українській політиці...
Станиславский говорил "НЕ ВЕРЮ..." наблюдая некачественную игру актеров. Я, вспоминая 95-97 годы п.с. и респектабельную главу концерна ЕЄСУ с миллиардными оборотами Тимошенко Ю.В. тоже НЕ ВЕРЮ ее декларации, НЕ ВЕРЮ, что ее мультимиллионная ($) собственость испарилась...
lohik _ 30.10.2016 19:52
IP: 37.55.60.---
Депутати зі Львова брати Дубневичі із БПП зареєстрували наступне:
один більше пів-мільйона грн. готівкою, ...Другий більше 700 тис...І більше як 600 об*єктів нерухомості...
Але нафіга ще тоді їм це депутатство?...Чи Порошенко до себе в свою фракцію бідних не бере?...
lohik _ 30.10.2016 19:45
IP: 37.55.60.---
Tamara Stefanova:
lohik:
...е задекларує Юлія Тимошенко, бо не не має у своїй власності ні приватних металургійних комбінатів, ні обленерго, ні телеканалів...Як наші круті олігархи...Тому в ТОП-100 найбагатших людей Украіни по версії журналу Форбс ВОНА не входить...Чим дуже розчарувала "юлененависників"...
Маленькая, беззащитная, церковная мышка
Таки-так...Але зате єдиний справжній мужик в українській політиці...
-Vesna- _ 30.10.2016 18:14
IP: 93.72.143.---
Окремі наївні громадяни вже зараз вірять у покарання тих декларантів, які не зможуть довести законність вказаних мільйонів. Марно. (с)

Помиляэшся, Попов.
В цоьму році ми будем тестувати роботу НАЗК... директорка нам ВЖЕ не подобається.
Брехлива хитрожопа тітка з бігаючими очима та сумнівною компетенцією.
І нашим – і вашим, за невелику доплату звісно. Прям як ти.
Чи ти забув -як ти ригам підмахував та строчив переваги непідписання ЕС асоціації Януковичем?
Alexander Vasilevsky _ 30.10.2016 17:09
IP: 93.74.205.---
Вода камінь точить
lohik _ 30.10.2016 15:35
IP: 37.55.60.---
Зате, нічого незвичайного за 2015 рік не задекларує Надія Савченко...Бо в російському полоні нічого, крім поневірянь, не заробила...Так само як і великих статків не задекларує Юлія Тимошенко, бо не не має у своїй власності ні приватних металургійних комбінатів, ні обленерго, ні телеканалів...Як наші круті олігархи...Тому в ТОП-100 найбагатших людей Украіни по версії журналу Форбс ВОНА не входить...Чим дуже розчарувала "юлененависників"...
Pavlo Koma _ 30.10.2016 15:03
IP: 213.5.192.---
У колишнього командира батальйону "Айдар" Сергія Мельничука немає 1 трильйона гривень, які він вказав у своїй електронній декларації. "Це був такй невдалий жарт з його боку, або помилка", – "Воля народу" спростовує наявність 1 трлн грн у народного депутата з цієї групи.
Як повідомляє Цензор.НЕТ з посиланням на "Апостроф", в прес-службі групи заявили: "Можливо це був такий невдалий жарт з його боку", щоб привернути загальну увагу. За словами керівника прес-служби, пізніше сам нардеп дасть пояснення.
"Може бути так, що ніяких мільйонів немає і задекларовані суми – спосіб легалізації майбутнього корупційного доходу", – юрист про декларації чиновників
Нагадаємо, Мельничук у своїй декларації про доходи вказав, що у нього є 1 трлн гривень готівкою. Ці дані викликали великий резонанс в інформаційному просторі, оскільки з такими грошима Мельничук відразу опинився в топ-20 найбагатших людей світу. 1 трлн грн – це приблизно 39 млрд доларів, що в 2,5 рази перевершує золотий запас України.
lohik _ 30.10.2016 14:46
IP: 94.178.18.---
Pavlo Koma:
Якщо людина, або спільнота, сьогодні виділяє від 3 до 10 % на оборону Держави, то їй багато чого можна пробачити, в тому числі всі його минулі потаємні недоліки. Хотілося б порадіти за таку непереможну щедрість усіх громадян – патріотів Держави. Добре, що гроші у громадян взагалі є. А все, що робиться, все на краще.
І любая власть – от бога...І нєсопротивлєние злу насилиєм...Ви часом не регіонал?...Все це постулати Церкви крємльовского патріархата...Що споконвіку служила владі...
Pavlo Koma _ 30.10.2016 14:35
IP: 213.5.192.---
В даний наш воєнний час, заможність свідомих громадян держави означає лише одне – це цілковиту непереможність. В даному випадку – це непереможність України в цілому, як суверенної Держави. В Українській декларації обов'язково потрібно показувати скільки коштів добровільно виділено на оборону Держави. І обов'язково опублікувати ці дані. Навіть якщо ці добровільно виділені кошти можна віднести до релігійних громад.
Якщо людина, або спільнота, сьогодні виділяє від 3 до 10 % на оборону Держави, то їй багато чого можна пробачити, в тому числі всі його минулі потаємні недоліки. Хотілося б порадіти за таку непереможну щедрість усіх громадян – патріотів Держави. Добре, що гроші у громадян взагалі є. А все, що робиться, все на краще.
Yury Ohmakevich _ 30.10.2016 14:08
IP: 93.72.15.---
"А от хто буде відповідати, якщо раптом дані декларацій стануть наводкою для криміналу" – так может и не "для криміналу", а для тех, у кого эти деньги отняли?
lohik _ 30.10.2016 13:59
IP: 94.178.18.---
Наївний цей Попов...Щоб маніторити доходи та видатки всіх, треба длі цього істотно збільшити штат працівників...До рівня, коли тоді одна половина населення України буде контролювати другу половину...
руслан49 _ 30.10.2016 13:53
IP: 37.53.231.---
Який заголовок – "Політичне піп-шоу електронного декларування."
Складається враження, що це якісь жителі Мелітополя, чи Сквири придумали ці закони, а зараз "розумний" Попов громить їх в хвіст і гриву.
А факти такі, що придурки-депутати спочатку приймають тексти в Раді, а потім Верещать – ЗРАДА! ЗРАДА!
Василь Таранович _ 30.10.2016 13:44
IP: 188.163.107.---
Оцей шановний пан Попов написав цю цидулку для простих кріпаків,щоб їх залякати. Ви хлолопи мовчіть і
пір"я не розпускайте про наші статки,бо ми можемо прийняти і для вас Закон,за яким будете по магазинам збирати чеки за труси і мило,за сірники і сіль,зберігати їх цілий рік,а потім ми вас продекларуєм,і якщо ти купив у бабусі відро картоплі без чеку (а у баці немає касового апарату),то ти і будеш корупціонером разом
з мільярдерами. Ось головна мета написання цієї цидулки від народного і бідного депутата. Але ж він наївний думає,що народ їм пробачить і вони висидять у ВР до слідуючої каденції,для цього і оголосили про підвищення мінімалки у два рази,щоб ми не бунтували,бо знали у що воно може вилитись. Але я даю народний ванговський прогноз: ждіть мотузки,сокири,вила в бік.Вас уже нічого не виправить,тільки могила,як у Китаї,на площу і на Голгофу,понесете кару Господню.Скотиняки і чорти рогаті!
vold _ 30.10.2016 12:51
IP: 95.133.238.---
" Згідно федерального закону (США) про іноземну корупцію, під їхню юрисдикцію, окрім іншого, попадають будь-які корупційні дії в інших країнах, якщо розрахунок ішов у американській валюті. Міжнародні ордери стануть ще одним гачком для декого, якщо перестане поводити себе чемно."

З такою владою "на гачку" ми приречені.
Але і без гачка з такою Илітою им приречені.
Вадим Волков _ 30.10.2016 12:26
IP: 95.133.225.---
Мы все недооценили эффект от легализации Е-деклараций!

Россию уже рвет изнутри от наших онлайн реалий! Россиян просто жаба давит, им болезным такое не светит еще лет 20...!
Пишите О КЭШЕ депутаты... ТЕПЕРЬ МЫ ЗНАЕМ, ЧТО НА ВАС СТАВИТЬ НЕ БУДЕМ!
Doroshenko Vlad _ 30.10.2016 12:21
IP: 93.72.70.---
Шукаю інформацію, куди ведемо Україну. І себе питаю, що мають на увазі, коли з телевізора чиновники повторюють "Слава Україні!". Це щось позитивне, ідеальне, до чого прагнуть. Що воно таке, де його побачити, за 25 років воно має проявитись? Україна, кажуть, в 85-90 роках входила в десятку світу за подушним ВВП. Тепер у нас найменший подушний ВВП в Європі-уже від Молдови відстали в цьому.
Тепер, як уявити, що те задеклароване чиновниками добро згребти докупи, очевидно, це і буде те, що вони мали на увазі, заклинаючи, Слава Україні.
Хтось на світі може пояснити, де та слава з'явиться, звідки її чекати? Ще 30-40років назад в Кореї, Китаї народ голодував, далеко вони були від розвитку України, тепер їх багатству і розвитку дивуємось. Вони теж про славу вигукували? Як ото Москаль назвав Ющенка "рідкісним шахраєм", так і ті вигукування не мають конкретики, а лише закінчуються поповнення кишені, як рідкісне шахрайство. Може, історик колись проаналізує, що могло значити те гасло про славу?
Victor Lee _ 30.10.2016 12:12
IP: 104.199.33.---
А от хто буде відповідати, якщо раптом дані декларацій стануть наводкою для криміналу?

а я думаю, что борьба с криминалом и его уничтожение и защита ВСЕХ граждан от оного и есть одна из задач государства, которое представлено сворой вороватых чинуш разного калибра, а уж депутаты и подавно должны были не взаимодействовать с криминалом а бороться с ним.

такшо за"наводки криминалу", тов.попов будешь отвечать сам перед собой – или у кого тут власть делегированная народом, А??????????????????????
Grygorii Moroz _ 30.10.2016 11:51
IP: 95.67.100.---
Державні службовці декларують для того, щоб показати, що вони живуть справді на зарплату, котра виплачується їм із податків інших громадян і підприємств. І коли доходи державного службовця у декларації у тисячі, десятки тисяч разів перевищують офіційну зарплату, то він повинен пояснити, де підзаробляв, крім основної роботи на держслужбі.
Валерий Щербак _ 30.10.2016 11:49
IP: 195.88.27.---
К/ф Подкидыш. Старушка зашла воды попить, потом хватились – пианины нету;)
vurobnuk _ 30.10.2016 11:40
IP: 178.92.120.---
Ублюдок-пОпов!!
Це що за обнулення!!??
В нас ви вкрали тепер це вважати не краденим а нажити нєпосільним вашим трудом???
Вас треба вішати а через три дні перевішати всіх тих, що прийшов на ваші поминки!!!!!
Валерий Щербак _ 30.10.2016 11:29
IP: 195.88.27.---
Піп-шоу для вуаєристів. В смислі не peep-show, а PEP-show (Politically Exposed Persons), хоча в даному випадку обидва тлумачення релевантні.
Народцу новое хо-хо, хи-хи, ах-ах... спектаклю вуаристическую показивають;) радуйтесь, что кто-то немного беременный, смотрите бестолковые, как всё теперь честно будет, а коль ты под чужую юбочку заглянул иди, дурочёк, свою денежку покажи и принеси дяде.
Что, всему народцу туповато-блажененькому показывають шпектаклю? Ну тогда все вместе идиотики-дебильноватые несите дяде грошики. Вам же народец головкой думати больно? Вот за вас милые всё ''пидрахУють" и в очередной раз далеко, далеко и пошло пошлють.
Вадим Волков _ 30.10.2016 11:25
IP: 95.133.225.---
Никто не отменит подачу деклараций, не ЛЕГАЛИЗИРУЕТ АМНИСТИЮ КАПИТАЛА...
НИКАКОЙ АМНИСТИИ, разберемся откуда бабло, кстати по тимошенко вопрос еще не закрыт, сколько наворовала с лазоренко...
Просто теперь за этих жирных котов ГОЛОСОВАТЬ НЕ БУДЕМ... плюс НАБУ если посадит с 20-30 человек... будет ПРАВИЛЬНО...
ЖДЕМ ПОСАДОК!
Зеленський69 Корупція1435 Aтака Путіна1284 Україна та Європа1126 Уряд реформ420
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter