Тетяна Попова эксперт по страткому ГО "Информационная безопасность", екс-зам министра инфорполитики (2015-2016), советник министра обороны (2014-2015)

Як вбивство Шеремета вплинуло на відношення до української влади?

14 грудня 2019, 00:33

Я вчора та сьогодні декілька разів обіцяла пояснити чому і як вбивство Шеремета серйозно вплинуло на відношення до української влади у світі, так і збільшило відчуття небезпеки і відповідно змінило відношення до влади українських журналістів.

Думаю не є таємницею, що після першої публікації "Панамських офшорів" тодішній український президент та його оточення почало інфокампанію проти журналістів. Були створені групи в ФБ проти Гнапа, почалися регулярні булінг кампанії проти Громадського, їх журналістів та інших ЗМІ, які критикували дії влади. Навіть проти колишніх і діючих держслужбовців.

Потім прямо під час відкриття другої хвилі "Панамських офшорів" зявилися на одіозному сайті списки журналістів, які їздили в 2014-2015 знімати на окуповані території (до речі на прохання тієї ж самої влади після збиття МН17). І тут, я підозрюю, росіяни помітили цю недолугу кампанію проти журналістів.

Це яскраво було помітно по іноземних журналістам. Зранку на їх особисті контакти їм надходили погрози за те, що вони їздили в АТО, а після обіду їм вже писали офіційні листи російські ЗМІ, які просили дати коментар "як їм погрожують жахливі націоналісти-бендерівці".

Іноземні посли, журналісти, міжнародні та журналістські організації неодноразово вказували на небезпеку такого булінгу журналістів, але нажаль тодішня влада недослухалася до нас.

Тому вбивство Павла Шеремета справило на мене дуже гірке враження. Відносно нього мав право (через його громадянство) робити гучні заяви російській МЗС, що вони і почали активно робити зразу після вбивства. Це також сильно вплинуло і на українське медіа-середовище. Багато журналістів, хто підтримував до цього дії тодішньої влади чи ставився нейтрально, перестали їй довіряти чи навіть перейшли у відкриту опозицію. Багато хто звільнився тоді і з уряду (Порохоботи це пояснювали ніби то небажанням подавати електронну декларацію, але ми знали, що все одно будемо подавати її того ж чи наступного року в залежності від дати звільнення).

Крім того Павло мав відношення до Радіо "Весті" та "Украінскоі Правди", які також за різними обставинами на той момент регулярно піддавалися булінгу. Так що він став сакральною жертвою. На превеликий жаль...

Ще раз мої співчуття його рідним на близьким

PS: Що мене дійсно сильно вразило під час вчорашнього докладу МВС, це фраза від ніби то звичайного кардіолога: "нам нужен хороший психиатр (чтобы понял как на них влиять), хороший режиссёр (чтобы смог создать такую картинку от которой ох...т весь телевизор, потому что у нас люди живут телевизором) и герой – сакральная жертва или ее дети (чтоб ее хотела спасти вся Украина и за нее встали) ". Як вважаєте є багато датячих кардиологів, які розуміються на тому, як організовувати інформаційно-психологічні спецоперації?

PPS: Я не знаю, хто точна вбив, хто замовник. Це має довести слідство в суді. Але правильно, що є хоч якісь кроки в цьому напрямку

powered by lun.ua
Коментарі — 114
spitfire _ 22.12.2019 21:18
IP: 35.235.227.---
авторка соромиться казати начистоту і водить читачів манівцями.
спробуємо відкинути зайве і викласти факти у дещо спрощеному поясненні:
російська розвідка симулювала переслідування і цькування українських журналістів з боку влади, доповнила це вбивством Шеремета, що спричинило тривалу істеричну реакцію медіа і емоційну ескалацію, і врешті обрання на виборах російської маріонетки і його посібників в парламенті.
вгадав?
З.І."Зранку на їх особисті контакти їм надходили погрози за те, що вони їздили в АТО, а після обіду їм вже писали офіційні листи російські ЗМІ, які просили дати коментар "як їм погрожують жахливі націоналісти-бендерівці""
переконливий доказ того, що джерелом погроз були росіяни.
spitfire _ 22.12.2019 21:12
IP: 35.235.227.---
"правильно, що є хоч якісь кроки в цьому напрямку"
пані, вас влаштовує тотально зфальсифікована справа проти соціально активних, талановитих і проукраїнських людей, солі нації?
та ви просто кровожерливе чудовисько.
або дурненьке дівчисько.
або агент ФСБ, який виконує cover-up операції.
"Як вважаєте є багато датячих кардиологів, які розуміються на тому, як організовувати інформаційно-психологічні спецоперації?"
а ви знаєте, пані, що сучасні нейронні мережі здатні згенерувати аудіофрагмент, на якому ніби особисто ви вимовляєте речі, які можуть зкомпрометувати вас як злочинця?
спеціалісти із безпеки мають бути в цьому обізнані.
крім того, дуже дивно, що вбивця в такому резонансному злочині є одночасно мозком і організатором.
Log Log _ 16.12.2019 13:20
IP: 35.235.226.---
Кирилл Шувалов:
Убогое, я слушал Шаламова когда Вы под стол пешком ходили.
А читал как только опубликовали.
Вы всё время "выкаете", отделяя себя от живущих в Украине.
Похоже на шизофрению.
Вы в Херсоне живёте?
iip _ 16.12.2019 13:08
IP: 35.235.226.---
Кирилл Шувалов:
...мне сложно с вами общаться. В сущности вы даже не понимаете, что это не я к вам лезу, а вы к нам. До вашего "евромайдана" я понятия не имел о существовании УП, где собираются люди исповедующие принципы евроинтеграции. Но разобравшись понял...
Кирюха – сложно общаться – так вали нахрен, никто ж плакать не будет – тебе уже говорили, а ты всё лезеш и лезеш. Тебя сюда никто не звал – и уважать никто не обещал.
Именно ты лезеш на УП, а не "вы к нам". Кто это "вы" и к кому – "к нам"?
Мокшанские бандо-комуняки тут уже не главные:)
Свали в Эстонию и сри там на эстонских блогах – а эстонцы хай тебя послухають.
Нет – ты влез сюда и гадиш себе под ноги.
Мокша всегда лезла в Украину – сотни лет, и сейчас мокшанцев трясёт от злости.
И нихрена ты не разобрался в евроинтеграции, потому что потомственный засушенный коммуняка, всю жизнь проклинавший империалистов, разумеется в этом разобраться НЕ может.
И не старайся. Голова треснет.
Halyna Shpak _ 16.12.2019 11:31
IP: 35.235.226.---
Так як любого бізнесмена можна засадити за економічні злочин, так само любого воїна під час війни можна засадити за вбивство.
Тільки керівника Офісу Президента не можна засадити, або звільнити через люстрацію, адже це він керує Зеленським, на благо олігарха Коломойського. Мало того, сусідні диктатори наполегливо радять Зеленському посадити не менше як 300 чоловік, щоб решта притихли і замовкли, як в Білорусі. Навіть прислали для того з-за поребрика регіонала Портнова, крупного спеціаліста по даним питанням часів посадки Юлії Тимошенко.
Log Log _ 16.12.2019 10:15
IP: 35.235.226.---
Кирилл Шувалов:
убийство Шеремета дело рук украинских националистов.
А где эпитет "буржуазных"?
Halyna Shpak _ 16.12.2019 06:40
IP: 35.235.226.---
Якщо у Зеленського якимось чином докладуться до створення на українських територіях Луганської і Донецької області, тимчасово окупованих ворогом, терористичних ДНР і ЛНР, – то це пришвидшить їх незаконне визнання і об'єднання з Московією, як було у Криму.
Зрада тут полягає в розширені сірих зон на користь окупанта.
Grenader45 _ 15.12.2019 20:12
IP: 35.235.227.---
Ігор Журавель:
Таньйя Папова, в українській мові немає слова "точна"..."якісь кроки" – це депортувати тебе з України до господаря в кремлі
...хм. Завжди вважав, що математика ТОЧНА наука, і мій годинник показує ТОЧНИЙ час, а продукти мені зважують на ТОЧНИХ терезах. Треба ж, як паплюжив мову. Слова то – нема...Печаль.
Дякую Ігйор Ж'юравеЛ.
iip _ 15.12.2019 20:07
IP: 35.235.227.---
Илья Ростовский:
...собрал всех бомжей...вручил им оружие, что бы убивать...Шайки этих банд, способны на любой разбой...
Илюха – вонючий мокшанский зомбячок из-за поребрика.
А вот – правда (от последних умных в Мокше):
Удачные попытки вытеснить русский язык на периферию не прекращаются почти вот уже двадцать лет кряду: развалена наука, и на русском языке миру абсолютно нечего читать; в жопе кинематограф с жалкими кеосаяновскими поделками; художественная литература в самой-то РФ издается тиражами от силы десять тысяч экземпляров; режиссеров сажают по выдуманным обвинениям; развязываются войны, мало способствующие росту популярности русского языка and so on. И делают это – тут Пу прав – пещерные русофобы, маргиналы и агрессивные националисты, которыми битком набита Госдума, Совфед, правительство.

Писать новый путинский словарь русского языка будет Первый краснознаменный им. св. Кирилла и Мефодия институт подводного ракетного танкостроительства.
Log Log _ 15.12.2019 18:25
IP: 35.235.227.---
Илья Ростовский – безмозглый дебил Унитаз Семижопов ВОРОНЕЖСКИЙ
что бы.
Безграмотная амёба, ЧТОБЫ тебе стать человеком нужно лет 300.
ЧТО БЫ ты ни написал безграмотность торчит как шило из мешка...
Слабоумный идиот, пошел вон.
Віктор Іванов _ 15.12.2019 18:24
IP: 35.235.227.---
Експерт...Замміністра...Вражає.
Є питання- чому "журналісти" офшори відкопують (і інколи їм можна вірити), стенограми публікують раніше, чим на них з,являються підписи відповідальних осіб (написане часто відповідає істині), а вбивством своїх колег не займаються? Взагалі.
Ігор Журавель _ 15.12.2019 18:23
IP: 35.235.227.---
Таньйя Папова, в українській мові немає слова "точна"..."якісь кроки" – це депортувати тебе з України до господаря в кремлі
Oleh Hell OO _ 15.12.2019 17:55
IP: 35.235.227.---
Уважаемые журналисты, во всем мире есть жанр – журналистские расследования, тк власть свои обязана проводить, конечно, но стандарты его подчас это не достоверность или справедливость, а залатать дыру в отчете и положить на полку. Вы могли бы свое расследование провести и заполнить вакуум информации – следила сбу за ним, уже известно. СМИ это четвертая власть, а любая власть производит знание, какое знание вы произвели по этому делу? Прежний режим утверждал, что это была рука кремля без всяких доказательств, сразу и слету. Этот режим потрудился и оформил обвинение прежнему режиму, по сути, Порошенко и его ручному сбу Государственная власть это абсолютная власть только в диктаторских режимах, вроде РФ. На данный момент нет никакого намека, что есть другая какаято версия убийства) Три года прошло, а ВЫ только тусовки проводите и открытки печатаете – ну ВЫ и тупые)
iip _ 15.12.2019 16:58
IP: 35.235.227.---
Кирилл Шувалов:

... убийство Шеремета дело рук...
Побереги свой пыл до финала этой истории.
Или давай суди про плешивого выродка Пу по убийству Немцова.
Во всяком случае можешь провести спиритический сеанс и спросить у соседа дяди Васи – если эта НКВД-шная сволочь нацепила форму УПА и убивала украинцев – какое это отношение имеет к украинским националистам?
Log Log _ 15.12.2019 16:56
IP: 35.235.227.---
Кирилл Шувалов:
убийство Шеремета дело рук украинских националистов.
Шляпу скушаете когда дело развалится?
Log Log _ 15.12.2019 16:53
IP: 35.235.227.---
Кирилл Шувалов:
Вам не дано понять, о чем пишет Довлатов.
О своём интеллекте беспокойтесь.
Вам до моего образования как Вашему кумиру Путлеру до двух метров.
А Довлатова много слушал по радио "Свобода", и читал
когда его в России начали издавать.
iip _ 15.12.2019 16:47
IP: 35.235.227.---
Кирилл Шувалов:

... какой рейтинг у националистов Украине...
Около 67%.
iip _ 15.12.2019 16:25
IP: 35.235.227.---
Кирилл Шувалов:
... Вы "свой" "чужой" по запаху определяете...
Не по запаху – в данном случае – по текстам.
Ты морозиш зашкварную хрень.
Слепил какашку из Довлатова и какого-то хрена ни к селу, ни к городу, прилепил "местных" националистов.
Местных – прикинь, каким уродом надо быть, чтобы украинцев "местными" назвать.
А ты тогда КТО – пришлый мокшанский националист?
Log Log _ 15.12.2019 16:10
IP: 35.235.227.---
Кирилл Шувалов:
Андрій Маковецький-Левенгук:
Довлатов к примеру
Пара совковых "интернационалистов".
"Дядя Кирилл, ты дурак?" (С)
Довлатов пишет о переезде в другую страну.
Уролог-Анабиозный на каждом шагу орёт о том, что он здесь живёт
со дня рождения.
Если Вы заезжий, то катитесь к себе (в Эстонию, или ЭРЕФИЮ),
скатертью дорога.
Это Вы пара украинофобов, с больной головы на здоровую.
Ненавистью переполнены ваши посты.
iip _ 15.12.2019 15:46
IP: 35.235.227.---
Кирилл Шувалов:
... Тут объективности быть не может в принципе...
Прикольно слышать про обьективность от засушеного комуняки:)
Когда СеСеСеРе был – ты тоже об обьективности разглагольствовал?
Grenader45 _ 15.12.2019 12:52
IP: 35.235.227.---
Задавав собі питання, чому досі нема офіційної реакції Порошенка на справу Шеремета.
І знайшов досить цікавий виступ на днюсі А. Чийгоза, у якому завуальовано позначено позицію Петра, яка певне стане основним його меседжем.
"Атаки на добровольців і спроби принизити кримських татар – ознаки реваншу, який відбувається в країні, – Порошенко." – відео виступу є на цензорі.
Потроху розвидняється?...
Grenader45 _ 15.12.2019 12:38
IP: 35.235.227.---
Wolter Volodymyr Shkarupa:
Феноменальный бред!!!!:facepalm:
... Но,похоже ЗЕлень и Аваков,замутили.а теперь не знают как выкрутиться-НЕ ИДЁТ ДЕЛО ну никак. Теперь вырывают из записёв,типо звуки отдельные: "О! У! Вчера показували...","Ну по 15 копійок...":facepalm:

Опять таки: ШО "ЗАГАВОРЩИКИ хотели?" Учинить революсьон? Этим? Против Пети? А теперь против ЗЕли? За кого? Против кого? Нах...я?!!!

Полный ЗЕбильный отстой!
...чого ти так гарячкуєш? Ну дай людям "обіс.какатись по повній". "Нєідьот дєло" – то ж добре, нє?
За який місяць два, всім все стане ясно, що "ЗЕлень и Аваков,замутили.а теперь не знают как выкрутиться" – і їх взаший виженуть, чи навіть посадять...
Тобі б радуватись, і іронізувати, тіпа "ха-ха, лашари, от ви і вляпались па самиє ніхачу". А ти істериш, "аргументуєш", аналізуєш наведену на брифінгу відфільтровану мінімальну інфу. Вже і риску підвів "Полный ЗЕбильный отстой!".
Видаєш бажане за дійсне?...
Максим Исаев _ 15.12.2019 12:29
IP: 35.235.227.---
Как Порохоботы налетели. Оказывается всё брехня: Громадское не преследовали и Шустера не лишали лицензии и брехливый говнометный Прямой не создавали.
Wolter Volodymyr Shkarupa _ 15.12.2019 11:20
IP: 35.235.227.---
Феноменальный бред!!!!:facepalm:

Особенно про " сакральную жертву"... Пусть ответят: Разве Шеремет "сакральная жертва"?!!! Не,мы все скорбим и жалко чувака, но когда и с каких перепугов он стал у НАС САКРАЛЬНОЙ ЖЕРТВОЙ? Всё вырвано из контекста. Скорее все базар шел про то,что киевлян может расшевелить только некое событие типа сакральной жертвы-,ну избиения детей при Януковиче или,мля, если градом зафигачат по Киеву"... Но,похоже ЗЕлень и Аваков,замутили.а теперь не знают как выкрутиться-НЕ ИДЁТ ДЕЛО ну никак. Теперь вырывают из записёв,типо звуки отдельные: "О! У! Вчера показували...","Ну по 15 копійок...":facepalm:

Опять таки: ШО "ЗАГАВОРЩИКИ хотели?" Учинить революсьон? Этим? Против Пети? А теперь против ЗЕли? За кого? Против кого? Нах...я?!!!

Полный ЗЕбильный отстой!
Александр 1 _ 15.12.2019 11:18
IP: 35.235.227.---
Елена Величко:
Одне можна сказати –... не було сенсу вбивати Шеремета патріотами та людьми просто на хвилі патріотизму – тут треба розкрити ЗАМОВНИКА.
+++ Підтримую.
Україна та Європа1104 Aтака Путіна1245 Корупція1366 Уряд реформ410 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter